Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

bodka70
22. feb 2012

@ukana , veď ja viem 😉

andrea.m
22. feb 2012

@ukana no filipko nejak není s byciklom veľký kamarát. kolobežku ma radšej.

jaduska
autor
22. feb 2012

@andrea.m
@bodka70
@ukana

Babky - ďakujem za rady. Ukana - presne takú tabuľku som hľadala, ale našla som iba tú dospelácku. Takže nakoniec tú 16-tku bicykel máme, 20-tku sa asi neoplatí, lebo Sandra má dosť dlhé nohy, tak najskôr tú 24-ku. Ale asi by bolo najlepšie ísť do obchodu a vyskúšať si to.....

@ukana vďaka za ten link na MMB, ale my nemôžme kúpiť používaný pre Sandru, lebo to by náš dedko "neprežil".... 😝

maznacik007
22. feb 2012

@jaduska 20 tku urcite nekupuj.... nasa mala 19 nastku a museli sme ju uz posunut uz jej to bolo male minule leto... takze tiez nas caka kupa bicykla....

ukana
22. feb 2012

@jaduska Mato má cca 140cm a tá 20bicykel mu bola malá, už si pomaly kolenami búchal do brady 😀

maznacik007
22. feb 2012

my jazdime od troch rokov bez pomocnych koliesok... ja s nou chodim aj na cesty tu pri nas ... ako nie uplne na tie hlavne ... a v pohode bicykluje po ulici aj sama...
ja akurat malemu musim poriesit ze aky lebo on je drobny... a nechcem mu este bicyklik normalny lebo je jaso a nemyslim si ze by bol schopny v pohode si jazdit a neufujazdit mi...

jaduska
autor
22. feb 2012

@maznacik007
@ukana

a ja som nad 16-tkou uvažovala, čo mám prehľad, čo? 😝 😝 😝 😝 Ešte rozmýšľam, že skúsim Sandru posadiť na babkin dospelácky bicykel, ona má dámsky, tam sa lepšie nasadá, lebo ja mám pánsky, to by musela nohu vysoko dvíhať 🙂

jaduska
autor
22. feb 2012

@maznacik007 to už vyzerá ako dospelácky...

maznacik007
22. feb 2012

@jaduska

http://www.toysrus.at/product/index.jsp?product...

maju aj mensie v tom type ja chcem ist s malou a vyskusat

slivka3
22. feb 2012

Tak my sme už našej Adelke minulý rok kúpili dospelý dámsky bicykel.Tiež máme 20 a rozmýšľali sme nad tou 24,ale nakoniec sme sa rozhodli keďže je vysoká už pre dospelý,ale dámsky.Naša dcéra je tiež dosť motorizovaná,už od svojich 2 rokoch jazdí na bicykli a od 4 bez pomocných,aj na hlavnú už chodí od 6 rokoch.Syn je opačný prípad,dlho jazdil na motorke o bicykli nechcel ani počuť,až minulý rok ho manžel donútil, keďže už rozbil druhú motorku sadnúť na bicykel a odvtedy jazdí ako drak.Tento rok už bude testovať dcérinu 2O a dúfam,že už konečne bude schopný chodiť aj po hlavnej až môžme v lete brázdiť naše dedinky na čo sa veľmi teším,zbožňujem bicykel. 🙂

slivka3
22. feb 2012

@ukana Niečo podobné máme aj my.

maznacik007
22. feb 2012

a ste spokojne s tymi demami ... moj muz o deme nechce ani pocut

slivka3
22. feb 2012

@maznacik007 My nemáme presne túto značku,ale podobný tip,ako kostru len v dievčenskej farbe.Naša dcéra je s ním spokojná,ona si ten bicykel sama vyberala,predsa jazdí na ňom ona a nie ja.Aj ja ako dieťa som si vždy vyberala bicykel,aký sa páčil mne. 🙂

ukana
22. feb 2012

@maznacik007 , Maťo mal Dema Vega20, a to bol teda super bicykel, nepokazil sa za tri roky ani raz, len sme na jar dofúkali duše 😉 .ešte som ho aj dobre cez net predala 😉 Ja teraz uvažujem nad zn.Olpran, aké máte skúsenosti?
konkr. tento sa mi páči
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_detske-bicykle_...

ada11
22. feb 2012

ahojte...Maťka má tiež 24 , ale fakt už neviem akú značku 😉 ani som vás nečítala, lebo sme komplet maródi - Ante v pondelok dostala angínu, ja včera chrípku a Maťka pravdepodobne tiež chrípku, ale ona aj zvracia ☹ tá si to vždy odtrpí najviac z nás ☹ a to som sa jej chcela venovať, že si budeme precvičovať a doplňovať vedomosti a už to máme....

ukana
22. feb 2012

@ada11 , skoré uzdravenie.....to je vždy najhoršie obdobie, ked sa po mrazoch oteplí...samá chrípka ☹ ☹

ada11
22. feb 2012

@ukana to áno, len dúfam, že sa ešte raz neotočíme 😝 ďakujeme 😉

jaduska
autor
22. feb 2012

@maznacik007 ten bicykel, čo si dala druhý link je veľmi pekný....
Čo sa týka značiek, tak ten, čo mala San doteraz je tiež DEMA a vydržal v pohode, má ho od 3 rokov. Ale zas je pravda, že ona na ňom žiadne extrémne kúsky nevyvádzala 😝

@ada11 skoro sa uzdravte. To naša prostredná pri každej chorobe zvracia, ona je ešte aj taká bledučká a chudučká, tak to je hrozný pohľad.... 😒

A už keď sme pri tých chorobách - @ukana a @slivka3 - objavila som vás v téme o astme a alergických deťoch, my sme s tou prostrednou boli na imunológii, robili jej kožné testy zatiaľ, tiež jej vyšli roztoče, ale idú jej ešte robiť komplet testy na alergie a imunitu, zatiaľ nám dali Zodac a Nasofan do nosa, že máme každý deň noštek prečisťovať....ako to zvládate, čo vám pomohlo? Ja sa dosť bojím astmy, lebo svokra je astmatička a Lily keď má kašeľ, tak stále taký hrozne suchý, akoby si išla až pľúca vykašlať.... 😒

andrea.m
22. feb 2012

tu je téma o astme? 😲 kde? 😕 šak ja mám doma potencionálného astmatika. filipko je od malička ťažký alergik.

bodka13
22. feb 2012

@andrea.m tá kočka"strapco" je naozaj dobrá - je to doktorka,aj mne vlani veľmi dobre poradila keď sme pátrali po príčine Davidovho dlhotrvajúceho kašľa 😉

ukana
22. feb 2012

@jaduska , tú tému som roky dozadu založila, ale vlastne tam už nechodím..Maťovi sme vybrali nosné mandle, sople potom tiekli von,menej kašlal, asi rok užíval inhalátory kortikoidy- neviem už ten názov- na kašeľ a tak nejak vekom to prešlo...tie nosné mandle asi najviac pomohli...A hory, more, čerstvý vzduch za každého počasia 🙂
a alergiu na roztoče má každé dieťa, to ani nerieš, Maťo má aj na perie, ja ho naschvál nechám u svokry spať v perových perinách, nech je imunnejši 😉
To prečistovanie nosa pomáha, my sme kupovali Vincentku, tá je najlacnejšia a je to slaná minerálka, dostať aj v lekárni 🙂
Teraz pozerám, že ten Nasofan je na odpuch nosa, to by jej mohlo pomocť
Ja by som to uzavrela tak, čosi som dala na lekárov, liečili sme sa aj liekmi, ale dala som aj na svoju intuíciu a ked býval menej chorý, tie inhalatory som vysadila, podla Dr. by ich bral dodnes,....ale v začiatkoch na ten kašel pomohli veľmi, konečne sme sa vyspali bez kašla....
Teraz je chorý raz za rok, máme doma aj psa, čo je silný aelrgén,a Maťo s nou spí a nič...nebabuším, otužujem, športuje....ale nejde to zo dna na deň... 😉
držím palce... 🙂

andrea.m
22. feb 2012

@jaduska filipko je ťažký alergik. bol na všetko čo kvitne od marca do augusta+ mačky. typ alergie kožný. každú jar mu opuchli a zahnisali očka a dostal brutálny ekzém.začali sme sirupom aerius to ked mal 3 roky. od 4 rokov do 7 bral vakcinove kvapky starolal. ale bohužiaľ pani mudr si akosi nevšimla že ti kvapky nie su vhodne pri kožných prejavoch a tak sa filipko mal z roka na rok horšie. pred dvoma rokmi sme zmenili lekárku akutne zo začínajúcou astmou. nová mudr ho poslala na liečenie do štosu a dala mu spreje ventolin a fixotide + tabletky zodac.stav sa mu behom roka výrazne zlepšil.pred 2 týžňami bol testovany a čuduj sa svete.vyšla nam lipa breza pupava niektore trávy o hodne menej než na koľko mal alergiu predtým,obilie vôbec predtým ano,mačka vôbec a predtým bol aj na mačku.pritom s mačkami sa hral cele leto na prázdninách u svokry.

ukana
22. feb 2012

@andrea.m , netreba fakt veriť slepo lekárom, sa kolkokrát zahrávaju s našim zdravím ☹ 😠 Ešte beriete tie lieky?

jediné, čo má Maťo problém, je občasná kožná alergia na chemikálie, napr. pracie prášky-používam preto len Bonux, neznesie niektoré lieky, osype sa, ale to mám aj ja...alergiu na penicilín a podobné atb... 😖

ada11
22. feb 2012

@jaduska aj moja Maťka je priesvitná, ale po chorobebude ešte viac - ona má 132 cm a 24-25 kg. my sme boli v lete v 3robárovom ústave a Maťke potvrdili astmu , ale teraz v januári sme boli u pneumológa a ten ju vyvrátil na základe vyšetrenia - výdychové plyny..

bodka13
22. feb 2012

@jaduska s takýmito prejavmi sa trápime aj my,teda hlavne David -kašľať začne už v novembri a prekšle celú zimu,skončí niekedy v marci...potom zase začne všetko kvitnúť a je v tom znova ☹ ja alergický na pele,trávy,roztoče a plesne+ atopický ekzém....no proste hrúza....a túto sobotu sme skončili v nemocnici pre poruchu dýchania,dostal záchvat -museli sme volať rýchlu ☹

ada11
22. feb 2012

Maťka je alergická na roztoče a plesne, zatiaľ iné alergény nevyšetrovali...kožné testy mala robené cca pred 5-6 rokmi . túto zimu sa jej zhoršil aj ekzém, nemala ho veľmi dlho a túto zimu ako aj minulú mala pozitívne mykoplazmy pneumoniae, čo sme museli liečiť 3 dávkami Sumamedu...ona si všetko fakt odrpí, aj keď mala kiahne...katastrofen

ukana
22. feb 2012

@bodka13 ☹ to muselo byť hrozné ☹ ☹ ☹ aj ostal D. v nemocke, alebo ste šli domov?