Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

danielle21
1. feb 2009

Ahojte.

tak zápis, už máme tiež za sebou 29.1. Janík bol nadšený aj mne sa páčilo, bolo to pekne urobené. 😵
nám dali list o prijatí hneď, keďže sme z dediny tak sa všetci oznáme, tak ušetria na poštovnom.

u nás logopedičky nechodia, ale Janík vie všetky písmená pekne povedať.

no my tiež neoplývame peniazmi, takže majú čo treba , sem tam niekedy niečo naviac. 😉

andrea.m
1. feb 2009

no tak naše deti ešte nemaju izbičku vôbec. ideme im ju pripraviť až v lete. spia s nami v spálni a v najmenšej izbe v byte (od leta spálňa) maju akože herňu alebo sklad hračiek. 😀

jaduska
autor
1. feb 2009

andrea - naše baby majú vlastnú izbu, ale aj tak spia pri mne, keďže manžel chodí na týždňovky... 😝

danielle - ja som si tiež myslela, že Sandra dobre rozpráva, R hovorila veľmi skoro a v porovnaní s ostatnými deťmi v škôlke rozpráva fakt pekne. Akurát sa logopéd rozhodol, že jej "uteká" L.Pritom ho povie, nezamieňa ho so žiadnou inou hláskou, iba ho nepovie tak, ako si to ujo logopéd predstavuje. Inak, ja som myslela, že to chodia k predškolákom "povinne", ale keď u vás neboli, tak to si asi iba naháňajú pacientov.... 🤐

andrea.m
1. feb 2009

no jadi ja už sa tiež vidím ako to od leta bude. detská prázdna a my jak sardinky 😀

ka77ka
1. feb 2009

dobry vecer dievcence. 🙂

tak nas caka zapis do skoly zajtra...mam z toho akusi nervozitu, tak nam drzte palce.potom napisem, ako sme dopadli.

terezka ma detsku izbu oranzovo-zelenu. 🙂 nema zatial ziadny nabytok, akurat len poschodovu postel a kopec hraciek.tento rok jej planujeme kupit pisaci stol.detsku ma len 1 rok, predtym sa hravala v obyvacke, takze sme stastni, ze ma taku aku ma. 😉

lubkaj
1. feb 2009

Ahojte.
Tak dnes nam vypadol (vlastne dedusko ho vytiahol) druhy mliecny zubok. Dcerka ho cela stastna nachystala pod vankus pre Zubkovu vilu (uz tam ma namiesto neho 50 centov 🙂).

Co sa tyka izbicky, tak tu ma spolocnu s bracekom, takze je taka neutralna - biela. Ale je z nej uplne zrejme, ze je to detska izba, lebo vsade su hracky 😉. Ale televizor ci DVD teda nehrozi, ved by to ani nemali kedy pozerat, to im radsej citame z knizky (chodime spolu do kniznice). A ked obcas chcu rozpravku (aj u nas teraz leti "Bol raz jeden zivot"), pozeraju v obyvacke.

bodka13
1. feb 2009

joj dievčence vidím že nie sme sami kto má v noci prisťahovalcov 😀 😀 😀 ...naši chalani majú svoju izbu,aj v nej zaspia ale v noci robia presuny 🙂 ...no a niekedy sa mi stane že keď dlhšie koníkujem tak sú tam všetci moji traja chlapi a ja mám detskú izbu pre seba,môžem si vybrať ktorú posteľ chcem 😀

a náš skoroškolák má ešte všetky zúbky mliečne 😉

majami
1. feb 2009

ahoj bodka, ak si ešte tu, niekde na začiatku si písala o školských taškách a pochvaľuješ tašku ModanWorld-orthopedic bag - môžem sa opýtať, kde si ju kúpila, príp. nejakú stránku na nete, my plánujeme kúpiť malému tašku k narodeninám, tak pomaly sa obzerám po obchodoch, dík... 😅

bodka13
1. feb 2009

tu 🙂 ...písala som ti IP,som nevedela že ešte nespíš 😉

andrea.m
1. feb 2009

bodka ja to volám "nočná turistika" 🙂

bodka13
1. feb 2009

veď som to skoro nepochopila že "nočná turistika" 😀 😀 😀 ...náš tato je vojak tak mi máme presuny 😀 😀 😀
...ale mne je tak dobre keď sa v noci šuchnú pod paplon a pritúlia 🙂 ...musíme si to ešte užiť 😉

lubkaj
1. feb 2009

Co sa tyka "nocnej turistiky" (ten nazov sa mi paci 🙂), tak Adrianka k nam nechodi, ale Jarinko pride takmer kazdu noc okolo stvrtej...

jaduska
autor
2. feb 2009

A si predstavte, že naša Sandra, keď som jej povedala, že už prišiel papier, že je prijatá do školy, tak zahlásila, že už je veľká a nebude predsa spať pri mame, tak už asi 4 dni spí sama v detskej na poschodovej posteli. 😀

pass
2. feb 2009

tak my sme dneska boli na zapise a uz je maly aj prijaty 🙂 potom sme futasili k zubarovi, lebo malemu vykukol novy zubok ale mimo radu, asi nevladal vytlacit mliecnak, tak mu ho zubar vytrhol 😝

nas najmensi tam bol s nami a vsetko statocne prespal 😵

u nas nocne presuny boli veeelmi zriedkave a teraz nie su vobec 😉

inak tiez sme platili zapisne a v sept. budeme platit dalsie 🙄 ale zase bolo veselo, stretli sa tam parta zo skolky a po zapise poctivo tlacili do seba kolaciky a my sme kavickovali 😅

ka77ka
2. feb 2009

jaduska...no vidis, niekedy staci len papier a urobi to s dietatom zazraky. 🙂

kocky, dnes o 3 ideme na zapis, tak myslite na nas. 😕 😅

andrea.m
2. feb 2009

myslíme 😉

lienocka235
2. feb 2009

myslime.. my ideme v sobotu... potom budete mysliet vy na nas 😀

lubkaj
2. feb 2009

Aj my myslime 🙂 A vy na nas myslite v piatok 😀

danielle21
2. feb 2009

No včera som ten svoj príspevok tak usekla , lebo som musela odísť, tak pokračujeme 😀 ä

zúbky som už raz spomínala, sme bez spodných jednotiek, ktoré nám doktorka vytrhla, lebo sa nám tlačili za nimi trvalé 😖

ten zoznam vecí je nejaký divný 😝

my máme doniesť 9 € na tú knižku o mačiatku od Bendovej a 7 zošitov ku šlabikáru, že ostatné platí štat 😅 , no samozrejme že treba kúpiť ceruzu, pero, farbičky .....

tak ja zase končím 😅

jaduska
autor
2. feb 2009

kati, tak napíš, ako ste dopadli.... 🙂

lienocka235
2. feb 2009

nas zoznam

Tepláky (zima), športové kraťasky, tričko
cvičky, tenisky (s bielou podrážkou)
textilné vrecúško na úbor
vrecúško na prezuvky – s bielou podrážkou
malý uterák s uškom, hygienické vreckovky
staré tričko alebo košeľa na výtvarnú výchovu
4 ks: toaletný papier
1 ks : nožnice s tupým koncom
2 ks : zložka farebných papierov
1 ks : plastelína
1 balíček : pastelky 6(12) – farebné, voskovky
1 ks : štetec guľatý č. 6 a č.8
1 ks : štetec plochý č. 10
4 ks : mäkká obyčajná ceruzka
1 ks : mäkká školská guma
1 ks : vodové farby 12–farebné (KOHINOR)
1 ks : temperové farby 6–farebné (KOHINOR)
2 ks : tyčinkové lepidlo
20 ks : výkres A 3
10 ks : zošit č. 523
2 ks : zošit č. 520 (čistý)
2 ks : zošit č. 5110 (štvorčekový – 1 cm)
1 ks : malý slovníček č. 624
1 ks : spisová doska s klipom
plastová krabica (IKEA) na pomôcky na výtvarnú výchovu – oranžová farba „SLUGIS“ – 35 cm x 27 cm x 13 cm (69 Sk), vrchnák 27 cm x 35 cm (39 Sk), alebo detský kufrík
odfotený preukaz poistenca

lienocka235
2. feb 2009

pero nekupovat ze to povie pani ucitelka potom presne aku znacku.... 😅 ale ja pojdem kupovat az tak v auguste... stale hladame konikovu tasku.. zatial neuspesne...

jaduska
autor
2. feb 2009

V auguste budú určite akcie na školské potreby, len či budú ozaj lacnejšie, to neviem....my zoznam nemáme, asi tam skúsim zavolať, že čo a ako. Ale aj tak som už pre istotu začala odkladať peniaze bokom, nech v auguste neskolabuje náš rodinný rozpočet 🙄

abetka
2. feb 2009

lienocka, veru mate vacsi zoznam ako my, tak odkuknem aj od vas 😀

ka77ka
2. feb 2009

tak sme to uspesne zvladli...a ani to nebolelo
prisli sme do skoly, dali mi povypisovat nejake papiere,potom vzali terezku do vedlajsej triedy.pani ucitelka sa jej pytala na farby, musela rozpoznat geometricke tvary, rocne obdobia, dalej sa jej pytala na adresu, potom hadzala s ucitelkou kockou.Terezi hodila 6, ucitelka 3 a mala musela povedat, ze kto hodil viac.takze nic strasne.
som rada, ze uz to mame za sebou. 🙂

ka77ka
2. feb 2009

a zoznam s pomockami nam tiez nedavali...myslim, ze to postaci, ked ho daju v septembri, nie?..a asi zacnem tiez na pomocky odkladat ako jaduska. 😀 😅

ka77ka
2. feb 2009

a tu mame par fotiek zo zapisu:https://https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

andrea.m
2. feb 2009

ten zoznam je na každej škole iný: my sme na zápise dostali tento:
zošity: č.511b-10kusov
č.513-5 kusov
č.624-2 kusy
č.M 420- 1 kus
blok prípravných cvikov L.Virgovičová
ceruzky č 2- 4 kusy
výkresy A4-20 kusov
výkresy A3-10 kusov
plochý štetec č.12
1 guľatý štetec
vodové farby
farebný papier
2 pera na atrament
guma
farbičky
pastelky
plastelína
lepidlo na papier
nožnice
zelena prepisovačka
cvičný úbor
vrecuško na úbor
prezúvky s vrecúškom
obrúsok na desiatu
hygienicke potreby

s písomným vyjadrením by mal prísť nejaký podrobnejší zoznam tak dúfam že tam špecifikuju napríkladf čo si predstavujú pod cvičným úborom a podobne.

zošity už mam kupene všetky,aj ten blok prípravných cvikov,kupila som už aj vykresy,farebne papiere,gumu,farbičky,pastelky,fixi,mištičky na vodu na výtvarnu a stále postupne dokupujem dalšie drobnosti

danielle21
2. feb 2009

Nám odporučili že nemáme kupovať obyčajné farbičky deťom do školy, že najviac sa im osvedčili a aj deti veľmi s nimi radi robia, tak sú to tie vysúvacie, a hlavne že nerobia bordel pri strúhaní 😀

ka77ka pekné foto a Terezka je šikuľka 😉

lienočka pekný zoznam 😝 😅 😕 už aby sme začali šporiť 😅

andrea.m
2. feb 2009

terezka je zlatučka 😉 akurát ma pri pozeraní tých fotiek napadlo že by aj počítadlo nebolo odveci. určite sa v prvom ročníku zíde.