Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

abetka
23. feb 2009

majami taska je velmi pena.
A k tomu spaniu a vstavaniu, tak nasa ide pekne do osmej spat a vstava o siedmej, ale to obliekanie jej trva strasne dlho. Sme dohodnute, ze vecer si sama prichysta veci do skolky, ja to skontrolujem a rano sa oblieka zasadne sama 😅

andrea.m
23. feb 2009

tak to máte super systém abetka. filipko si sám nachystať veci nevie. ovláda akurát kde má slipy a ponožky.
ale to mi nevadí lebo ja mu vyberiem oblečko podľa počasia a on nevymýšľa, je mu jedno čo má oblečené. ale obliekanie je horor 😝

aplless
23. feb 2009

ahojte my sme vybrali takuto tasku http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2418759 ale este cakam do juna aky dostanu tovar

abetka
23. feb 2009

aplless/ krasna taska , ale aj cena 😲
andrea.m/ tak to boli nervaky kym sme takyto stav s obliekanim dosiahli, ale ked jej poviem, ze sa jej nieco nehodi, alebo je chladno na suknu a pod, tak si zatial da povedat. 😝 Ako to bude dalej uvidime. 😀

aplless
23. feb 2009

no inac aj mne sa zda ze si zaciny vyberat oblecenie
no ta ceny tej tasky je dost ale mam len jedno dieta a uvidim ak nezozenieme nieco podobne v obchode tak jej ju objednam ved to nebude mat na jeden rok a moja mala zasadne len ruzove veci v poslednej dobe chce ci oblecenie ci hracky a taska samozrejme musi byt tiez ruzova 🙂

majami
23. feb 2009

ahojte, aplless krásna taška, ale tiež si myslím, že môžete ešte počkať, myslím, že v lete bude tašiek "na mraky".
Ozaj, už aj my máme potvrdenie o prijatí do školy, dnes ho dostali v škôlke- škôlka patrí pod školu. Takže už sme oficiálne prváci 😅
U nás čo sa rána týka, tak najhoršie je, že chce pozerať rozprávky, pri tom raňajkuje a oblieka sa sám - ale niekedy sa tak zadíva na rozprávku, že zabudne, že ma pri tom niečo robiť. Potom pomáha buď ho upozorňovať, alebo to vypnúť. A ešte zaberá, keď ideme skôr, že tam chce byť medzi prvými - ale vtedy sa zase zamotám pri Agátke, takže je to zajedno, aj tak nám trvá hodinu, než sa dostaneme von... 🙄
Ale snažím sa ho nechávať obliekať sa samého, lebo ak raz vidí, že mu pomáham, potom si to zapamätá a chcel by stále, tvári sa, že nič nevie...

ka77ka
23. feb 2009

aplless...pekna taska, ale pravdupovediac, tolko korun by som ja veru za tasku nedala. 😕
terezka je strasne pomala pri obliekani...necham ju samu obliekat sa, ale vzdy sa ponahlame a ked vidim, ze je uz vela hodim, radsej jej pomozem.robim chybu, ze???

a s tv je aj u nas problem...ked sa zapozera tak koniec.nepomaha ani upozornovanie, proste nic.musim razne zasiahnut, telku vypnem....samozrejme je potom koopec placu, ale inak to nejde. 😉

kathi76
23. feb 2009

ahojte cucoriedky!
uz som sa dlho neohlasila ale sledujem a citam pravidelne je to moc fajn a strasne zaujimave citanie.
tasky su nadherne a aj deturence na zapise.nas to caka 2.aprila teda ten zapis.tyto nemci su trosku
taky zaspatejsi 😔 no viete nic v zlom.

mam jednu taku otazku len zo zvedavosti a budem rada ak mi niekto nanu odpise.zaujima ma kolko stoji
u nas skolka priblizne,zo stravou a bez stravy a od kedy do kedy je otvorena.no proste som zvedava!
dakujem vopred pa zatial 😉 😉 😉

andrea.m
24. feb 2009

máme vyjadrenie o prijati do školy takže máme doma oficiálného prváka. 😀
akurát ten sľúbený podrobý zoznam neprišiel. ☹

abetka
24. feb 2009

kathi v prvej skolke sme platili 1500 &skk a bola od 6.00 do 16.30 otvorena. Teraz chodime do statnej a platime okolo 700 skk a to je zo vsetkym, len ako predskolaci mame odpusteny poplatol mastu 350 skk, tak je fajn a je dotvorena do 16.00. ale v tejto som omnoho spokojnejsia ako v prvej. Uplne vo vsetkom je to lepsie a to nehladim na peniaze. Tam sme platili viac a bolo to zle.

ukana
24. feb 2009

kathi, zalezi, ci skolka je mestska (byvala statna) alebo sukromna...skolky prevadzkuje potom mesto a poplatok so stravou sa pohybuje od 900-1800sk, zalezi od mesta alebo dediny...sukromne skolky su drahsie, ale nie je to pravidlo, okolo 2000-3000sk sa plati mesacne...sorry v Eurach este nemyslim 😅

my platime 700sk(strava) , ale predskolaci neplatia skolne, to je okolo 250sk mesacne, tak potom skolka vyjde okolo 1000sk (33Eur) mesto Vrutky 🙂

Nasa skolka je od 6.00-16.00 🙂

andrea, gratulujeme k oficialnemu prvakovi 🙂

lubkaj
24. feb 2009

Nasa (statna) skolka je otvorena 6:30 - 17:00 a platime len stravu, lebo ako predskolaci neplatime skolne. Ak by sme ho platili, bolo by 369,- korun mesacne. Strava je 36,- korun za den (ak do 8:00 nahlasime, ze v ten den nepride, sumu za stravu nam odrataju v platbe na buduci mesiac).

Co sa tyka obliekania, vacsinou jej pomaham, lebo inak by z postele nevyliezla 🙂. Iba cez vikend, ked sme doma a nikam sa neponahlame, plati pravidlo, ze sa oblieka sama (kludne ju necham nech sa oblieka svojim tempom, trebars aj do 9:00, ale ak chce ranajkovat, musi byt oblecena - inak by bola schopna ostat v pyzame cely den 😅). A s telkou problem nemame, nikomu by ani nenapadlo zapnut ju rano pred odchodom do skolky. To skor cez vikend...
Aha, a tiez zabera, ked sa nahodou zobudi tak skoro, ze je sanca byt v zbernej triede (ta konci 7:00). Vtedy je schopna sa sama umyt, obliect, naranajkovat... ale uz davno sa nam to nestalo...

aplless
24. feb 2009

ahojte ani my neplatiem skolne teda predskolaci tak iba stravu a tiez je to okolo 36sk denne tak teraz nam to vyslo nejakxh 25€ mesacne a predtym sme platievali aj skolne 350sk mesacne tak nas vysla skolka tych 1000sk mesacne teraz je to len strava takze ja budem ratat aj skolu zhruba mesacne tych 1000sk stravenky druzina plus nejake pomocky pera zosity sa budu stale kupovat

aplless
24. feb 2009

este som zabudla skolka je otvorena od 6 do 16.15h u nas

pass
24. feb 2009

ahojte,

nasa statna skolka je otvorena od 6 30 do 16 00, kolko sa plati tento rok neviem, kedze mesto odhlasovalo zvysene platby za stravu a skolne... moj chodi tento rok do sukromnej, tam su otvoreni od 7 00 do 17 00 a nemaju problem zostat dlhsie... superne mi ho pripravuju do skoly, kedze to prevadzkuje byvala ucitelka ZS.

domka28
24. feb 2009

ahojte...aj my budeme mat prvačku v sept.,aj tasku uz mame kupenu len dokupit ostatne k nej...
chcem sa spytat budete davat deti do skolskej druziny?

lubkaj
24. feb 2009

domka28: Vitaj. Nasa Adrianka bude do druziny chodit urcite. Obidvaja s manzelom pracujeme a starych rodicov mame daleko, takze inak by to ani neslo.

aplless
24. feb 2009

ahojte no aj ja som malu nahlasila do druziny kedze neviem co bude v septembri

domka28
24. feb 2009

dakujem za privitanie...ja som to mala naplanovane ze pojdem na matersku a budem doma...ale zial nevyslo nam to...a uz to asi do sept. nestihnem ☹

domka28
24. feb 2009

inak moja mami je ucitelka...tak by mi ju mohla bravat domov...kedze robim do pol piatej, ale neviem ci jej nebude lepsie v druzine s detmi a ci mami bude mat nervy na nu ucit sa s nou...cely den deti v skole...a potom zase doma... 😕

lubkaj
24. feb 2009

domka28: Ja by som to s tou druzinou asi na tvojom mieste skusila. Adrianke totiz kamaratka v skolke povedala, nech este rok ostane skolke, lebo v skole sa len uci a nehra. A ked som jej povedala, ze uci sa iba doobeda a potom sa moze hrat v druzine, bola ovela spokojnejsia 😀. Take male deti sa este potrebuju pohrat sa a vyblaznit a podla mna druzina je na to ako stvorena.

andrea.m
24. feb 2009

my sme Filipka zatiaľ do družiny nenahlásili. ja som do januára 2010 na MD takže do družiny pôjde až cez druhý polrok.

domka vitaj 🙂

lubkaj
24. feb 2009

A este som zabudla, u nas sa da kazdy mesiac zmenit, ci tam chcete chodit alebo nie. Takze ked sa vam nebude pacit, jednoducho na dalsi mesiac tam uz nebudete chodit...

bodka13
24. feb 2009

🙂 ahoj domka...si priamo NR?...kam idete do prvej tr.

andrea.m
24. feb 2009

aj u nás sa to dá s družinou meniť. takže mi sa zariadime podľa siruácie 😉

domka28
24. feb 2009

...ja by som to asi tiez skusila...len potom budem zbytocne aj mami prehanat...pojde dom...a potom zas pre nu...tak neviem...tiez si myslim ze druzina je dobra...aspon sa tam deti viac skamaratia...tak neviem este uvidime..
...ozaj ako ste na tom s vypadavanim zubov...?my sme boli zase u zubara vcera...zas jej trhali zub...malinke...ona sa ho uz tak boji... ☹

andrea.m
24. feb 2009

domka trhali??? 😲chúdatko ☹ Filipko ma vypadnuté obe dolné jednotky, jednu trvalku ma vonku úplne a druhú napoly

domka28
24. feb 2009

bodka13...ano som z NR, a mala ide na Bethovenovu...na Klokocine...

domka28
24. feb 2009

uz jej trhal ale 3 zub...dalsia stolicka...chuda tak ju bolela uz 4 dni...jej moc nechcu vypadnut same...a pritom sa jej uz prerezavaju dalsie...

bodka13
24. feb 2009

domka...to sme skoro susedy 🙂 ...my ideme na Hôrku
...a zo zúbkami sme si užili pri staršom synovi...tiež mu mliečne nechceli vypadnúť hoci už bol vonku trvalý zub...pri každom musel pomáhať zubár...a budúci prváčik má ešte všetky mliečne