Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

lubkaj
5. mar 2009

tulenka: Prijat musia prvaka iba na skolu, kde patri podla obvodu. My sme Adrianku dali na skolu, na ktoru nepatrime, tak sa tiez budeme tesit, ked nam pride rozhodnutie (vlastne by uz dnes-zajtra malo prist).

abetka, ada11: Tak to mame deticky den po dni 🙂. My sme nad odkladom ani neuvazovali, Adrianka je velmi sikovna a v skolke by sa uz nudila.

petrahy
5. mar 2009

ahojte maly mal 4.2. 6rokov a bude ich v triede iba 5 z toho 3 dievcata a 2 chlapci takze to nie je pre maleho moc povzbudzujuce, s tym chlapcom sa moc neskamaratil za tu dobu co spolu chodili do skolky. Kabelu budem asi kupovat znacku Donau aj mala ju ma a som spokojna. pocitac doma deti nehraju iba v skolke a v skole

petrahy
6. mar 2009

Dnes nas maly prisiel zobudit ze uz bude 6hod a on uz chce stavat a ist do skolky 😀 maju dnes prvykrat plavecky tak nemohol spat 😝

ka77ka
6. mar 2009

petrahy...to ich bude naozaj malicko v triede 😉 ..aspon sa bude ucitelka kazdemu venovat na 100%.ako sa pacilo Matuskovi na plaveckom?

jaduska...a tebe sa to uz krati..za chvilku mas babiku pri sebe. 🙂

abetka
6. mar 2009

ahojte. Nasa mala ma po celom tele strasny atop. ekzem , tak sme boli u dermatolog, a ta az okale vypulila, ze to sme si mysleli, ze uz z toho vyrastla. No strasne to ma ☹

petrahy
7. mar 2009

ka77ka no plavecky dopadol perfektne chodi tam aj starsia nevedeli si vynachvalit to som rada ze sa neboja vody ved zo skolky isli iba traja ale budu chodit siesti
abetka no to vam nie je co zavidiet nasa mala ma od narodenia citlivu pokozku a dodnes si davam pozor cim ju umyvam a mastim a väcsinou po plaveckom sa jej koza zhorsila tak uvidim ako to dopadne tento krat

andrea.m
7. mar 2009

abetka skús jej kupiť normálnu indulonu.je to fajne mastna mastička. možno je to len reakcia na nejake jedlo ktoré jej trošku vysušilo pokožku.ale natieraj ju poriadne na hrubo ako koláčik aby sa až leskla. aj moje deti maju ekzem a sú dosť citlive na košicku železitú vodu ale odkedy používame indulonu je to trošku lepšie.

abetka
7. mar 2009

dakujem. Dokina nam dala nejake robene masticky, tak vyskusame a modru indulonu sme pouzivali, ale momentalne nam moc nezabera 😒

andrea.m
7. mar 2009

takže ju máte už vyskúšanu 😖 je ju používam iba krátko na radosť švagrinej a zatiaľ zaberá. nám už pre zmenu prestali zaberať tie robené mastičky. myslím že je tu niekde aj tema ľudove recepty na atopicky ekzem tak skús pozrieť tam či sa niečo nedozvieš.

abetka
7. mar 2009

no skusila som odvar z otrub, ale nechce sa mi v tom kupat. Je jej to nejake protivne 😝 . RAz som ju prinutila, ale uz druhy krat to asi nebude take jednoduche 😀

andrea.m
7. mar 2009

ten odvar nejak smrdí alebo ma nejaku zvláštnu farbu že ho alžbetka nechce?

abetka
7. mar 2009

no ono to trosku tak divne vonia, ale nic viac a ona je taka citlivka 😝

andrea.m
7. mar 2009

čistý môj filip 😉

lubkaj
9. mar 2009

Tak sa chcem pochvalit, prave dnes nam prislo rozhodnutie o prijati na skolu, ktoru sme chceli 😀

andrea.m
10. mar 2009

lubkaj balhoželám. adka sa teší však?

lubkaj
10. mar 2009

Velmi 🙂. Ale ked som jej povedala, ze sa moze v skolke pochvalit, povedala mi ze nie, lebo to je nase tajomstvo 😅.

andrea.m
10. mar 2009

zlatá 🙂

aplless
10. mar 2009

ahojte tak u nas bola dneska zubkova vila 🙂 a nechala pod vankusom aj nejake eurace 😀 no nam zatiel neprislo ziadne rozhodnutie byvame na dedine takze asi automaticky je prijata ked bola na zapise

domka28
10. mar 2009

ahojte...tak nasa mala vcera tu psychol. v skolke....a pohovor dopadol dobre... 😀 vraj uz mala byt v skole minuly rok... 😕 ...a ked zacne chodit do skoly tak ju mame niejako navyse zatazit....asi mala na mysli rozne kruzky... 🙂

andrea.m
10. mar 2009

domka super. dominika je šikulka 😀

zusikk
10. mar 2009

LUBKAJ blahozelam mate to v suchu 😉
DOMKA28 no super takze aj vy v pohodicke

my budeme vediet az v maji ale dufam ze ju zoberu...do tej skoly patri aj podla spadu takze ak nebude prilis vela zaujemcov tak by nemusel byt problem.....aspon nam tak na zapise povedali

lubkaj
10. mar 2009

zusikk: Dakujeme 😀.
Az teraz je to vlastne take realne 😅 a zacinam rozmyslat, co treba vlastne este stihnut...

andrea.m
10. mar 2009

zusik neboj do prvého ročníka ti ju vziať musia. nanajvýš ti môžu odporučiť odklad. a ešte ked tam patríte podľa obvodu tak neni o čom.

zusikk
10. mar 2009

ANDREA.M no asi ju vezmu odklad nepotrebuje skor ma nahovarali ucitelky uz minuly rok aby sme ju dali do skoly...ale odolali sme 🙂 ona je novembrova takze pojde do skoly ako 6 rocna a v novembri bude mat 7 ucitelka ju na zapise pochvalila takze tak trochu som v klude.Teda ked kukam ake su tu deti sikovne tak moja zdaleka nie...cita pise ale gramatika jej nic nehovori....matematika jej trochu ide ale nic svetaborne...take normalne decko a teda dost "zive" 😀 to hovorila moja mama o mne bracho ale komentoval ze satan som a nie ziva 😀

andrea.m
10. mar 2009

neni nad úprimných súrodencov 😀 😀 😀
neviem ja by som rok skôr dieťa do školy nedala. takže ste sa dobre rozhodli. filipkovi aj odporúčali odklad ale my sme sa s manželom rzhodli že pôjde a dobre sme spravili. ako som neskôr zistila tak ta učiteľka ktorá mala filipka na zápise odporúčala odklad všetkým deťom čo boli pri nej lebo ona sama dala obidve svoje deti o rok neskôr. nuž podľa seba súdim teba.

lienocka235
11. mar 2009

baby. enzabudla som na vas.. s tymi slabikarmi.. len sme boli v hroznom strese.. same oslavy... /synovec mal 6, kamoskina mala krstiny, potom meniny svagor.. a nasa ninuska mala velku oslavu cez 10 deti.. na 6 narodky... ale slubujem.. ze tenot tyzden poriesim..../

domka28
11. mar 2009

...ja neviem...ja som tiez dala malej odklad...v sept. ma 7, neviem niekedy som si hovorila ako je to dobre, a niekedy ze uz mohla chodit do skoly, ked je sikovna...ale zase tym rokom nic nestratila...aspon nebude najmladsia.. 😀

andrea.m
11. mar 2009

ved ked ma 7 v septembri tak ide tak ako má nie?

ka77ka
11. mar 2009

ked ide mat v sept.7, to sa uz berie ze dietatu zle vychadzaju roky.keby bola augustova, uz by bola prvacka. 😵 ..ale je pravda, ze o nic nepride. 😉

kathi76
11. mar 2009

my mame v juni 6 a teta ucitelka nam sa snazi nahovorit,ze by bolo dobre kedy isla o rok.ze vraj sa nevie sustredit.ucitelka je nova a mudra jak salamunove topanky.zapis je az 2.aprila takze uvidime co nam povedia v skole.