Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

zusikk
10. jan 2010

ja som dala mojej vcera pisat tri riadky akoze prepis z karticky to co uz pisali bud v skole alebo na DU a ze ak tam bude chyba napise to znovu...pisala to tri x aj to pre jej stare nepozornosti bodka na i ci na j 😒 inak pocitanie tiez ako tu u Donary tak "zas jazdy" anglinu tiez tak zajazdy slovka faby cisla....ziadne drvenie sa nekonalo nic len take zopaknutie a cita si program TV,prip teletext a knizky takze zo slabikara uz jej nedavam citat nic 😉

mimomu
10. jan 2010

ahojte,tak mi sme pisali diktaty kazdy den po tri riadky a pocitanie,len tak hadam tri krat cez cele prazdniny,anglinu tiez za pochodu a citali sme k zo slabikara a tiez zacina citat nezname texty z kniziek.mali urobit 2 prepisy textov.
uvidime ake bude polrocne vysvadcenie 😅

bets
11. jan 2010

moj syn stratil hned treti den skoly pracovny zosit z matematiky. riesili sme to z ucitelkou, ze nahradny aj zaplatime, ale nebolo treba a syn pred vianocami doniesol novy zosit a ze ho ma cely spravit pocas prazdnin. takze sa nenudil 72 stran...

ada11
11. jan 2010

ahojte maminy 😉

chcem sa spýtať, či žiadne vaše dieťa nebolieva bruško ? ja som tomu prvý raz nevenovala nejako extra pozornosť, ale teraz ma to už znepokojuje a asi behnem dokine. Maťka sa mi už pred Vianocami sťažovala asi 3 razy na bolesť bruška, raz cez prázdniny a včera večer , dnes ráno a zase aj večer ☹ normálne som vykoľajená a stále mi to vŕta v hlave, či to má nejakú organickú či funkčnú príčinu, alebo nejakú psychosomatickú.

mimomu
12. jan 2010

ahojte.
tak mi sme dnes museli ostat doma,lebo viki v noci zvracala a teraz je slaba ako mucha ☹ ked si predstavim,ze kolko toho zas vymeska v skole 😖 dufam,ze jej to skoro prejde a bude moct ist do skoly.
ada,tak to neviem s tym bruskom......a nestalo sa nieco neobvykle?ci nezazila nieco,co by to bolenie vyvolavalo?

donara
12. jan 2010

mimomu u nás tieto brušné chrípky trvájú aj so slabosťou 2 dni. Prajeme skore uzdravenie. Ada aj mňa napadlo to isté čo mimomu.

maznacik007
13. jan 2010

ahojte... dlho som tu nebola nejako nestiham...
dostali sme prvu dvojku... z vytvarnej.. kreslili tusom ze moja vysnivana skola.. a pani ucitelke sa nepacil vytvor co nasa nakreslila tak dostala dvojku.. chuderka bola z toho hotova... hoci som sa to snazila zlahcovat ... ale hadam to prekusne... pritom chodi na vytvarnu a kresli pekne.. ale asi mala zly den ona alebo ucitelka 😀

moj muz sa na to nastval a siel sa dnes rano do skoly na to opytat ... aj ten vykres pozrel.. a ze jemu sa to videlo pekne... on je totiz na malu haklivy...

to brusko moze byt aj psychosomaticke... skus sa s nou porozpravat... alebo tak z hry vyzistit ze co.. mozno je problem v kamaratke..ktovie... vies ako je to s tymito dievkami.. chvilu sa s tou hraju chvilu s tou.. a pod.

bets
14. jan 2010

cakaju aj vasich polrocne testy?
syn pise dnes zo slovenskeho jazyka a zajtra z matematiky.

donara
14. jan 2010

ferko písal včera z matematiky, dnes zo sj. Včera to bolo za 1, ale dnes sa normálne obávam, uvidíme čo vyčaruje....

andrea.m
14. jan 2010

mi zase máme problém s pocikavaním. cez prázdniny ani kvapka a cez školu každá noc mokrá. viem že to má filipko zo stresu lebo tu školu berie veľmi vážne a všetko dosť prežíva. ešte dobre že ich neznámkujú lebo si ani neviem predstaviť ako by rozchodil prípadnú 2 😅 . obvodná mu dala vyšetriť moč aj stolicu (všetko negatívne) a teraz pôjdeme na urologiu len sa treba objednať a ešte som si nevybrala mudr. 😉 konflikty so spolužiakmi momentálne nemá. odvtedy čo som jedného zdrbala pred celou triedou mu vraj dá každý pokoj. kamarátov v triede má aj ked nie veľa ale to on ani v škôlke nekomošil z každým. kamošov si vyberá.

ada skús sas malou porozprávať možno fakt nebude príčina zdravotná ale niekde inde.

donara
14. jan 2010

tak Ferko dnes vyčaroval tri jednotky, všetky zo sj- odpis viet a samostatné práce 🙂 , tak sa vytešujem. Vraj ich dostal preto, lebo som mu ráno popriala, aby sa mu v škole darilo. Vraj zajtra zasa nemám zabudnúť. V pondelok máme rodičko...

bets
15. jan 2010

u nas dostavaju A,B,C,D. ale len za stvrtrocne testy, inak ma v ziackej slovne hodnotenia. som zvedava na vysvedcenie, co bude mat tam.

andrea.m
15. jan 2010

u nás včeličky a slniečka ak to není dobre tak iba V ako videla.

rodičko máme v stredu

abetka
15. jan 2010

ahojte maminky 🙂
uz dlho som tu nebola. U nas dnes jednotka s hviezdickou z diktatu. 😵
Pisu velke k a rataju asi do 10 😝
A na vysvedcenie som aj ja velmi zvedava

lubkaj
17. jan 2010

Ahojte. U nas bolo rodicovske vo stvrtok. Manzel ho ale skoro cele zmeskal, lebo je triedny dovernik a celoskolske rodicovske sa pretiahlo... Tak sa iba s ucitelkou porozpraval. Z normalnych predmetov budu urcite same jednotky, tak snad aj z vychov...

Dozvedeli sme sa ale, ze Adrianka este stale vacsinu casu travi akoby vo svojom vlastnom svete a nebavi ju to, co robia. Novy text v slabikari si precita raz, ale viackrat nechce (na jednu stranu ju chapem, cita plynulo a mna by tiez nebavilo citat v novinach xkrat clanok, ktory ma nezaujima; na druhu stranu je to prvacka a ked jej pani ucitelka povie, aby to precitala 3krat, musi to respektovat). Do rozcviciek pocas hodiny sa nezapaja. Na matematike sice pracuje, ale pomaly a casto sa uprostred prace zasniva (snazili sme sa ju k rychlejsej praci motivovat tym, ze sme jej do dohode s ucitelkou pripravili tazsie priklady, ktore moze riesit vtedy, ked urobi to, co treba a zostane jej cas - zrejme to ale nefunguje). Co je vsak najhorsie, vraj sa na nu stazovali uz aj chlapci, ze ich stipe. Ale ked sa jej pytame, preco to robila, tak to popiera. Vraj si tie deti vymyslaju. Na moje argumenty, ze jeden alebo dvaja by si snad mohli vymyslat, ale ked sa stazuju viaceri, bude to asi pravda, vsak zanovite tvrdi, ze ona nikomu neublizuje. Myslim si vsak, ze skor klame ona, nebolo by to prvykrat...

Neviem, co s tym vsetkym, uvazovala som aj nad tym, ze by sme s nou isli k nejakemu psychologovi... Co myslite?

bodka13
17. jan 2010

lubkaj ...myslím,že ak pôjdete k psychológovi nič nepokazíte...teda ja by som určite išla 😉 ...neviem ako je to u vás-my máme aj na škole psychologičku,takže aj ona pomáha učiteľkám riešiť niektoré situácie počas vyučovania a dá sa za ňou kedykoľvek ísť a požiadať ju aby išla do triedy na hodinu alebo aj celé vyučovanie a pozorovala dieťa,a posúdi ako naozaj je,prípadne si ho zoberie k sebe a počas rozhovoru a hry zistí veľa vecí 😉

abetka
18. jan 2010

ahojte
Lubkaj= ja si mysim to co aj bodka. Drzi, palce

lubkaj
18. jan 2010

Dakujem vam. Asi to skusime po vysvedceni.
Ucitelka sa na Adrianku najprv nestazovala, az ked sa jej manzel spytal, ci sa uz snazi byt rychlejsia, tak mu to vsetko povedala, takze asi to nevnima az ako taky velky problem...

Neviem, ci nasa skola ma svoju psychologicku... Bolo by to urcite dobre. Co myslite, je lepsie tam prvykrat ist bez Adrianky a v klude psychologicke porozpravat o problemoch a priviest ju az za druhy raz, alebo ist hned s nou?

bodka13
18. jan 2010

Lubkaj...išla by som bez Adrianky 😉 porozprávate sa v kľude o všetkom...a myslím ,že keď tam pôjdeš nabudúce s Adriankou tak ťa nechá vonku a vezme si iba malú,alebo ti zakáže rozprávať 😀 😀 aby zistila čo najviac vecí pri rozhovore s Aďkou 🙂 ....držím palce a všetky prsty aby ste to vyriešili 😵 😵 😵

dlho som sem o Davidkovi nepísala...všetko mu ide dobre,hoci ja som sa bála ako to pri jeho neposednosti
zvládne 🙂..zatiaľ má 1 a asi 3x dostal 1/2....no ale dnes priniesol 3 😠 z písania za úpravu - ale aj vďaka ockovi(ja som bola v robote),lebo mu mal narysovať pomocné čiary do zošita a keďže tam čiary neboli tak písmenká tancovali hore-dole ☹

maznacik007
18. jan 2010

lubkaj aj ked pridete spolu tak psychologicka bude chciet hovorit s tebou najprv osamote.. bez dietata tak ja by som asi isla najprv bez nej... a potom si dohodla dalsiu nastevu aj s malou...

prave som prisla z rodicka.. bude mat same 1 ale v triede budu aj horsie znamky... a aj v ostatnych prvackych triedach...

donara
18. jan 2010

ahojte, aj ja som po rodičku. joj aká som parádna, ferik bude mať samé 1. Veruže pani učiteľka rozdáva aj 5 a nie všetci budú mať samé 1. Inak zasa sme chorí, ale dúfam že nedostane teplotu, sliznice v nošteku odpuchnú a v stredu pôjdeme do školy.

abetka
20. jan 2010

a to coo??skoro som vas nenasla 😕 Co mate nove.? NAsi dnes pisali diktat, tak som zvedava ako to dopadlo 😲

andrea.m
20. jan 2010

tak už sme aj my po rodičku. filipko bude mať zo všetkých predmetov "veľmi dobre" čo sa rovná 1. taká som rada že až. aj ráno v škôlke Tami vychválili tak ja neviem či dnes vôbec zaspím 😀 diktát píšu každý deň a včielka je iba za bezchybný aôebo jednu chybu takže to sme už dávno nemali lebo sa nejak nevieme prelúskať cez magicku hranicu dvoch chýb.

abetka
21. jan 2010

tak u nas jednotka z diktatu. 😵

ukana
21. jan 2010

my este nemame rodicko 😒 , ale zatial ma v ziackej same jednotky, tak snad to bude take aj na vysvedcku 😵

donara
22. jan 2010

tak od stredy sme v škole. V pondelok pisali polročnú z matiky, kedže nebol v škole tak ju písal dnes. Super mal ju za 1, vraj tam bolo strašne veľa príkladov a úloh, tak sa teším. No a máme prvú 2, z písania pomýlil sa, zmizikoval a zamotal sa do slova sypú, ale nevadí, hlevne že už neplakal. Na rodičku mi učiteľka vravela, že keď sa mu niečo nedarí tak má hneď slzy v očiach.

jaduska
autor
23. jan 2010

Ahojte ženy, už som sa tu dlho nezastavila, ale nejako som nestíhala....Ale v piatok som mala poslednú skúšku, tak hádam dopadla dobre, výsledky budú až v pondelok.
My sme teraz rodičko nemali a keď mám pravdu povedať, tak po minulom rodičku som ostala sklamaná, lebo pani učiteľka nám hovorila iba o akciách, ktoré škola chystá a o prospechu nič, tak dúfam, že na vysvedčení nebude žiadne prekvapko, lebo zatiaľ nosí zo školy samé jednotky, matika jej ide výborne, čítanie tiež ako-tak, písanie je horšie, hlavne úprava, ale veď nemôže byť vo všetkom dokonalá, že.....
Teraz sme si boli vyberať aj nástroj na ZUŠ-ke, tak sa nakoniec Sandra rozhodla pre flautu, ja by som chcela, aby chodila na klavír, ale nechcem ju nútiť a v podstate to má aj výhodu, aspoň nemusíme kupovať drahý klavír. Totiž dieťa potom musí trénovať na normálnom klavíri, nie na keyboarde....

andrea.m
24. jan 2010

fúúúúha to vážne na normálnom klavíri. no ani neviem kde by som si ho postavila. ja chcem tiež dať filipka na hudibný nástroj ale až od 3 ročníka.

roasha
24. jan 2010

rodicko sme ani my nemali,ale ja tiez cakam ciste 1,nema byt co ine.... 😅 😎 😵

jaduska
autor
24. jan 2010

roa - ja tiež tak tajne dúfam, že nič iné ako 1 tam nebudú, ale človek nikdy nevie....