Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
22. jún 2010

kati ahoooooooooooj......
držíme palce pri tej operácii, treba to dať spraviť, kým si to deti ešte neuvedomujú ako "hendikep". Kolega tak dával operovať 12-ročného syna a vravel, že si vôbec neuvedomil, žeby z takého niečoho mohol mať komplexy aj chlapec....
No a Eliška je asi riadny beťár, keď už má ručičku zlomenú..... Tak nech sa držia dievky 🙂

anlu
22. jún 2010

@ka77ka drzim aj ja palce nech to dobre dopadne a aj Eliske nech rucka cim skor zahoji 😉 aj moja neter ma take uska a segra rozmyslala ze tiez jej to da operovat, to ste aj nieco platili?

Jaduska to aj tvoja Oli je taka neposeda a vsade vylezie, vsetko vykutra no ja nestiham na nu striehnut, zajtra ideme na chirurgiu lebo asi stupila na sklo co sa nam luster rozbil a take to mala zapalene, tak ideme na kontrolu

jaduska
autor
22. jún 2010

Anlu - k tej operácii - kolega, keď to dávali synovi boli najprv na súkromnej chirurgii, tak tam sa platilo dosť, ale potom išiel normálne do štátnej nemocnice (v Prešove) a tam to bolo len za nejaký smiešny doplatok....takže sa treba asi informovať na viacerých miestach....

Čo sa týka Olívie, tak to lozenie ani nespomínaj, keď náhodou necháme povytiahnutú stoličku pri jedálenskom stole, tak je hneď na ňom....stolík v obývačke je jej pódium, normálne sa naňho postaví a má prejav - buď hovorený, alebo "spieva"....no kalamita....a držte sa na tej chirurgii, nech to nie je nič vážne... 😖

anlu
23. jún 2010

tak nozka je v poriadku 😀 aspon lekarka to tvrdila...

Jaduska presne u nas to tak vyzera, nic nesmie ostat na kraji stola alebo povitiahnuty suflik a podobne... a vsetci na to kaslu ze nemozu nechavat noz na kraji linky alebo stola tak musim chodit ako taky snoric aby sa nohodou nieco nestalo 😠

jaduska
autor
23. jún 2010

anlu, tak to je super, že nožička je OK.....u nás našťastie nože a také veci na dosah nenecháva nikto....

anlu
23. jún 2010

@jaduska to u nas preto na take nikto nemysli, lebo Claire vobec nic nebrala ani zo stola ani veci zo skriniek nevytahovala... teraz je to uuuuplne ine 😕

mimomu
24. jún 2010

ahojte,konecne u nas vykuklo slniecko.viki dnes odovzdavaju knihy a dostavaju druhacke.uz rano sa bavili so spoluziackou,ze aky bude druhy rocnik narocny 😀 😀 😀 neviem kde to poculi.este par dni a je po skols.roku,tak si trochu oddychneme.len je to dost dlho,tych osem tyzdnov,dufam,ze sa nebudu nudit.vsak program sme poriesili ako-tak a dalej uvidime.

anlu
24. jún 2010

ja ani neviem kedy dostavaju knihy a ci vobec dostavaju, lebo Claire je doma chora... no vyslala som manzela nech zisti co a ako, ved co by som ja zistovala ked on ma kancel hned pri ich skole, no nie? 😀

maznacik007
24. jún 2010

ahojte... aj my sme chori... teda nasa N. hrozne kaslala sople.. a este ma zapal mocovych ciest... takze sme skoncili s ATB.. inak je uz ziva az moc... az na ten kasel... tak mam doma horor s dvomi detmi... resp. kovbojku... knihy tusim ani neodovzdavaju... a nove dostanu bud. tyzden.. sme sa skladali na pracaky... a tam bol aj pracak k informatike..

nasa ide od 3.7 do tabora... ona uz bola viackrat takze pohoda... zbierame futbalisticke nalepky... a teraz mi tu pisti ze si chce ist do druziny ich vymienat....

na operacie drzim peste.. nech je vsetko ok.. aj ostatnym chorym... este idu na nejaky vylet buduci tyzden... zajtra mame velky mestky karneval... tak ideme ako hromadna maska... aj ja s nimi... tak potom pridam foto...

jaduska
autor
24. jún 2010

Anlu - presne ako u nás - Sandra bola ideálne dieťa, nič nebrala, nič neťahal, priberala, rástla a vývijala sa presne podľa tabuliek....ale nás potom vycvičila Lily, tak na Olíviu sme už pripravený 😀 😀 😀 😀

anlu
24. jún 2010

@jaduska no tak ty mas predpripravu 😀 ale ja uz tretie neplanujem, aj ked viem ze nikdy nehovor nikdy...

nasi asi pojdu v pondelok do Zoo ale to podla pocasia a knihy asi tiez neodovzdavaju, vsetky im ostanu aspon myslim

jaduska
autor
24. jún 2010

Anlu - ani ja som tretie neplánoval, veď vieš.... 😉

Naša San nenosila knihy domov, tak ani neviem, či už odovzdávali, asi hej.....dnes boli v CVČ, hrali minigolf, vozili sa na autíčkach, tak im bolo fajn 🙂

jaduska
autor
24. jún 2010

A ja mám zajtra konečne poslednú skúšku, tak už budem mať, dúfam, prázdniny 😀 😀 😀 😀

anlu
24. jún 2010

jaj Jadus, tak vy budete vo velkom praaaazdninovat 😀
...a ved ja netvrdim ze nebude tretie, len neplanujem 😝 😀

mimomu
25. jún 2010

ahojte,tak viki vcera doniesla druhacke ucebnice-vlastivedu,citanku,sj,matiku,aj a nabozenstvo.
taka bola hrda,ze uz ma druhacke.pozrela som citanku a hovorim jej ,ze su v nej nejake male pismena a ona,ze to nevadi a zacala tak citat neznamy text,ze kukam na nu 😉 no super,na to,ze vobec nevedela citat,ked isla do skoly.
dnes sme sa chceli ist korculovat,tak dufam,ze vykukne slniecko.
a vcera jej p.u.povedala,ze bude mat ciste jednotky,taka bola natesena.hned zacala menovat,co by chcela za vysvedcko.
no som sa tak zamyslela,ze aj mne by mohol niekto kupit nieco pekne za jej vysvedcko 😀 😀 😀 no ale asi to budem ja,co sa potesim 😀

mimomu
25. jún 2010

este som zabudla,ze dostali aj dopravnu a hudobnu vychovu 🙂

jaduska
autor
25. jún 2010

mimo - to je asi údel nás - mám, že si musíme takéto hmotné radosti zabezpečiť samé 😀

jaduska
autor
25. jún 2010

@anlu Olívii všetko najlepšie k meninkám a tebe mnoho zdaru u zubára 😀 😀 😀 😀 😀 😀 takto naňho vycer zúbky 😉

donara
25. jún 2010

Aj náš ferko bude mať čisté, aj keď všetky výstupné testy napísal na 2, bola som za učiteľkou a vravela že je pomalý, on kým začne písať tak ostatné deti to majú skoro hotové, potom sa začne ponáhľať a už si nedáva pozor, ale že je šikovný a cez prázdniny máme cvičiť. Tak sme obaja spokojný.

marcca
25. jún 2010

tak my už vysvečko máme doma 😉 a teda sme úspešne ukončili prvý ročník a začíname prázdninovať...asi sme prví čo? 😀 😀 ...je to z dôvodu prestavby školy...

učebnice ani neviem či odovzdávali, resp. dostávali, lebo knihy vôbec nenosia domov...akurát na angličtinu sa už skladali...

za vysvedčenie bude knižka, čítať ju neskutočne baví, už zvládla 3 knižky 😕 😕 ...asi bude po mne 😝 ...a nejaké futbalové nálepky, samozrejme 😉 @maznacik007 dobehnite pomeniť aj ku nám 😉 ...inak jej stačí, lebo predvčerom mala narodky, tak už toho podostávala až až...tak hurá na prázdniny 😵

anlu
25. jún 2010

@jaduska aj vasej Olivii prajem vseeetko najlepsie 😉
a zubky len Claire vycerila, lebo ja som chora, tak sme boli rychlo vybavene 😝

jaduska
autor
26. jún 2010

Anlu - vďaka 😉

Simonke marccovie dodatočne všetko naj k narodeninám a pekné predčasné prázdniny....

a všetkým maródom skoré uzdravenie 😵

andrea.m
27. jún 2010

tak som pridala fotky z dovolenky.škoda že už je po nej.

andrea.m
27. jún 2010

ozaj a všetkým oslavencom ktorých som prešvihla všetko najlepšie a všetkým chorým skoré uzdravenie

ka77ka
27. jún 2010

ahojte.
marcca-aj my uz mame doma vysvedcko.Terezka ho dostala skor koli operacii...no a zakon schvalnosti funguje ako nikdy predtym ☹ 😠 ...od vcera ma anginu, mame antb, takze z operacie nic nebude a musime sa preobjednat. ☹ ..takze zaciatok prazdnin nemame moc ruzovy, ale snad sa to zlepsi. 🙂
Prajem vam vsetkym peknu nedelu. 🙂 ...a oslavencom dodatocne vsetko len to najlepsie. 🙂 🙂 🙂

anlu
27. jún 2010

@ka77ka joooj to ma mrzi, urcite ste to uz chceli mat za sebou... Terezke prajem skore uzdravenie 😉

nas tie choroby tiez tak chytili... uz aj mala Oli je chora ☹

jaduska
autor
28. jún 2010

andrea - pekné fotočky, počasie vám asi celkom vyšlo - aj vonku ste sa pokúpali 🙂

joooj Kati, rýchlo sa uzdravte, nech tú operáciu stihnete ešte cez prázdniny....

a Claire s Oli tiež šup-šup byť zdravé, veď idú prázdniny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Inak naša San sa ráno rozplakala, že ona nechce, aby boli prázdniny, lebo jej bude smutno za pani učiteľkou 😕

mimomu
28. jún 2010

ahojte......vsetkym chorym skore uzdravenie 😉
nasa viki dnes maju tu opekacku ale nebude na celej lebo maju nacvik z folkloru na sobotnajsie vystupko.idu do nitry zo zocharika.
u nas je krasne pocasie a ma byt ustalene,tak dufajme,ze vyjde predpoved.
chcem sa vas opytat,mate doma bazeniky?co do nich davate aby voda vydrzala?my mame len taky mensi zhruba 2 m sirka a vyska 50cm.lebo nechcem aby viki dostala nejaku korelu ☹ kamoska mi poradila zlte savo,to je priamo na dezinfekciu vody a pouzitie aj do bazenov.teraz ho ma naplneny zhruba do polovice a dala som tam 2 pohariky-tie vrchnaciky z neho.filter sa neoplati kupovat,lebo je to maly bazenik.dik

anlu
28. jún 2010

Andrea krasne ste tam mali,urcite sa vam ani domov nechcelo ist 🙂 joj aj mne by sa zisla dovolenka 😝

jaduska
autor
28. jún 2010

mimo - my bazénik máme, ale iba nafukovací na balkóne 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale keď sme boli raz na dovolenke, tak pri hoteli bol taký menší bazén vonku, vodu doňho napúšťali zo studne a tuším tam liali savo....