Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
31. mar 2011

@jaduska a take na koznom jej nerobili? ved ked ma kozne problemy skor by som tam robila testy? Ale mozno ked jej nic neukaze tak vas posle aj tam, ci? Inak to ako ju cele telo svrbi mi pripomenulo moju segru. Ona sa normalne aj zo spanku tak skrabala ze som sa na to zobudila. A tiez jej nic nebolo vidno len ju vsetko svrbelo... ta kto vie co to je. Jej to do teraz nezistili. A Oli uz chodi na nocnik?

anlu
31. mar 2011

@donara Ferkovi prajem skore uzdravenie a neboj aj keby boli obaja chory, tatko to s nimi bude musiet zvladnut 😉

ada11
31. mar 2011

jaduska, aj Maťku svrbelo celé telo, ale ona užíva aj Aerius a aj tak svrbelo, potom som jej dala Levocetrizin a ten pomohol, ale keďže som mala len 1 balenie, tak som ju zase hodila na Aerius 😉 Maťke naposledy robili krvné testy a vyšla jej alergia na roztoče a plesne, ale to bolo už dávnejšie 😝 som zvedavá, čo jej zistia v Tatrách 😝

maznáčik, Isoprinosin je tušim antivirotikum, či nie? musím to pozrieť 😉 ten sa dáva, keď vznikne akútny infekt, alebo ty ho dávaš kedy?ako ti dokin kázal? 😉

maznacik007
31. mar 2011

@ada11 ja som dostala 100 tabletkove balenie to isoprinosin a mame to davat 3 krat denne... zajtra ideme na specialne krvne testy.. co nam predpisala virologicka.. a potom sa uvidi... u nas berie este dlhodobo Penclen.. a potom Bronchovaxom ma brat ci ako sa to vola... ale uvidi sa ake budu vysledky ...

dostala to preto lebo ona mala virusovu tu mononukleozu po nej ma zlu imunitu a dostali sme to najma preto lebo mala viac ako dva tyzden herpes taky ze nielen na ustach ale aj na brade na lici a tak... a nehojilo sa to..

uzivanie dokial to nezrusia.. liekov mame zatial dost..
my sa teraz s Dankom trapime.. stale dost pokasliava taky divny kasel.. davam mu ten fenistil, kalcium proti teplote.. vetram... on ma akutnu laringitidu tento tyzden mal silny zachvat

jaduska
autor
1. apr 2011

@anlu na kožnom toto netestujú, to robí alergológia... Nám zatiaľ predpísali Xyzal a Protopic masť, tak uvidíme....
A s tým svrbením - ja som myslela, či to nie je od vody, lebo mi máme dosť tvrdú vodu, ale doktorka vravela, že San by už mala znášať aj menej kvalitnú vodu, že v tom to asi nie je.
@ada11 a nezistili, od čoho ju to svrbí?

anlu
1. apr 2011

@jaduska aha, dakujem za vysvetlenie 😉 a Clarie zase kasle ale nie je tak normalne chora a to presne ja som mala v jej veku. No idem koncom aprila do poradne s Oliv tak sa popytam aj na Claire ze co budeme riesit, lebo to fakt uz na nervy. Ja by som najradsej v lete isla na testy lebo vtedy jej nic nie je a myslim ze to tak sa maju robit aby zdrava bola, ze?

ada11
1. apr 2011

jaduska, nie nezistilo sa to, resp, sa to ani nezisťovalo 😠 ja niekedy ordinujem sama 😀 som zdravotník 😉 ja idem v júli na diagnosticko-liečebný pobyt do Tatier, tak sa spolieham, že hlavne na Maťku si posvietia 😉

anlu
1. apr 2011

este som zabudla pochvalit Claire... vcera na vytvarnej robili nieco z hliny a ucitel jej povedal ze ma talent, bolo na nej vidno aka je spokojna a aj ja som rada, lebo vidim ze ma fantaziu az az privelku. Tak aspon ju moze vyuzit 😀

jaduska
autor
1. apr 2011

@ada11 tak hádam vám to odhalia.... Som zvedavá, či Sandre niečo zistia, ale na kontrolu máme ísť až v máji, ani neviem, či sa máme ozvať alebo čo.....

@anlu to je super, treba v tom Claire podporovať....ja keď vidím tie decká ako sa v družine nudia, tak mi ich je nenormálne ľúto, že sa tak málo investuje do voľného času.... 😒

maznacik007
1. apr 2011

no ja som dnes dostala hubovu od lekarky... boli sme rano s N. na odberoch... drzala sa statocne ... najma asi preto ze dnu bol s nou najprv iba tatko.. a baby dostala normalne taku medailu za statocnost.. aj je to na nej napisane.. zavesili jej na krk.. tak sa z nej vytesovala... a ja potom inciciativna matka davam lekarke ziacku nech mi da peciaku na tuto prvu hodinu ze chybala... a ona na mna pozera ze pani M. a Ninka chodi do skoly? totalne zhrozena... ze ci mi ta infektologicka nepovedala ze s tymi liekmi nema chodit do skoly... cely tento tyzden...

boze baby ja som sa citili jak najhorsia mater... pritom mala je takto ok.. uz a doma sa len besnila.. no nic tak dnes ostala doma cely den aj v pondelok ale to uz budu vysledky tak som zvedava ze co... potom sa musime objednat na kontrolu na imuno a alergo..

anlu
1. apr 2011

@maznacik007 ale tak to nie je tvoja chyba, ved ti mali povedat ze ma byt doma... ale to tak, niektrory lekari si myslia ze vieme citat myslienky alebo ze mame celu medicinu nastudovanu 🙄 nech ta to netrapi, ved nic vazne sa nestalo. Urcite by si ju nechala doma keby si videla ze jej nie je dobre.
@jaduska presne to nam hovorila riaditelka, uz ked tam do skolky nastupovala, ze ked sa deti nudia to znamena ze nerobia to co ich zenie do predu, cize nerobia to na co maju. Preto som aj Caire dala nech si vyberie kolko chce kruzkov, hlavne take oddychove. Ved tak ci tak je v tom case v priestoroch skoly, tak je jedno ci v druzine alebo na kruzku. Teda na kruzku aspon robi nieco konkretne... A ty si este na praxi ci niecom takom?

andrea.m
2. apr 2011

ahojte babenky. tak ako vidím nie som sama čo ma doma alergika. filipko mal ako maly atopicky ekzem a podobne ako jadusku ani nas na alergo poslať nechceli. v 3 rokoch mu tak opuchli a zahnisali očka že ich nevedel ani otvoriť.takže sme absolvovali očne, krčne, alergo a pľúcne vyšetrenie. všetko bolo v poriadku akurát mu z krvi a nasledne aj kožných testov zistili peľovu alergiu na brezy+ všetko čo kvitne na jar. hlavne zlatý dažd a orgovan je pre nás pohroma. najprv sme brali aerius sirup a zodac tabletky a potom sme prešli na vakcinove kvapky stodal.jeho stav sa nezlepšoval naopak z roka na rok zhoršoval.munulu jar mu zase opuchli oči,dostal brutalny ekzem,kašľal ako tuberak a ťažko dýchal.kedže som videla že lekarka nemá zaujem na zmene liečby tak som ja zmenila lekarku. u novej som sa dozvedela že 4 roky síce bral dobru vakcinu ale neodporučanu pri kožných prejavoch alergie.v momente ho poslala do kupeľov.dala nam inhalačne spreje ventolin a flixotide,začali sme chodiť do jasovskej jaskyne. a tuto jar sme ZATIAĽ bez ekzemu,očka ma iba mierne začervenane,kašle a dýche ťažko iba pri veľkej namahe takže po dohode s jeho trenerkou na treningove jarne prázdniny (trenuje karate). momentálne užíva sirup xyzal, tabletky singulair a tie sprejiky inhalujeme ale to budeme iba 2 týžne.tami začala kašľať presne v tom čase ako u filipka prepukla alergia aj zahlienená je a opuchli jej oči (našťastie bez hnisaveho výtoku) takže som hned volala alergologičke,nasadili sme sirup xyzal a v jeseni ideme na testy.

čo sa týka vyšetrení filipko pri každom cirkus humberto,dvaja s ním chodíme,uplácame a nič nepomaha. tami bola doteraz statočnejšia,uvidím na jeseň čo bude. s filipkom nás v maji čaka ekg 🙄 takže to bude zase šou.

v škole v pohode.v druhom polroku zatiaľ jedna 2 z matematiky ináč ani neviem že chodí do školy.

andrea.m
2. apr 2011

@anlu 99% lekárov je 100% presvedčených že každý vie čítať ich myšlienky 😀

donara
3. apr 2011

@andrea.m tak náš Ferko je na tom rovnako, v auguste ideme na spirometriu a ponámahavú nieviem čo.... už som z toho vyčerpaná, teraz je od stredy doma mal 39 stupňové teploty a od štvrtka berie ant. No ale stále ma zvýšenú teplotu a kašle ako tuberák, takže v pondelok pôjde so švagrinou k dokine. Najlepšie na tom je že Matuško nám v piatok začal teplotovať a keďže už v pondelok budem v nemocnici tak som s ním zbehla na pohotovosť, ale všetko je ok, asi nejaká vyróza. Večer mal 39,6 a nešlo to zraziť, už som bola zúfala, ale do rána sa 3x vypotil a teraz má len soplíky a 37,2. No dúfam, že tie moje decká prežijú 🙂 kým sa vrátim z nemocnice 😝 .

anlu
3. apr 2011

@andrea.m hej to som si uz vsimla 😀 a este si myslia ze su panmi sveta... no to ste si teda s Filipkom uzili 😒

no Claire tiez dostala v noci horucku, vcera boli v zoo a vratili sa s tym ze je unavena a boli ju hlava. Hned si lahla a okamzite zaspala. To je uz katastrofa s tymi chorobami 😠 😒

jaduska
autor
3. apr 2011

@anlu áno, bola som na praxi v družine....aj som si pre tie decká prichystala nejaké aktivity, ale nakoniec to skončilo tak, že som to robila s 2 - 3 dievčatami a ostatní nemali záujem. A ja som ich ani nenútila, lebo takto ich naučila ich vychovávateľka. Ona chcela byť k nim dobrá a takto sa jej to vrátilo. Ja si myslím, že občas tie deti treba aj nútiť, aby niečo robili, nakoniec zistia, že ich to baví.....

@andrea.m tak to ste si tiež užili svoje....našťastie moje deti až takéto alergické prejavy nemajú (dýchanie, opuchy očí), Sandra tiež berie xyzal....
a čo sa týka lekárov, tak mám pocit, že človek si tam má prísť s diagnózou a oni už iba vypíšu recept....u našich detských keď si nevynútiš nejaké vyšetrenie navyše, tak ti ho neurobia. Dokonca mi kámoška povedala, že majú ten prístroj na vyšetrenie, či treba alebo netreba ATB a mne v živote neponúkli, že urobia najprv toto vyšetrenie....tak im tam len tak stojí..... 😠

anlu
3. apr 2011

@jaduska ja si tiez myslim ze niekedy ich treba k niecomu dotlacit aby zistili ze je to zabava... koko krat ja musim Claire doslova rozkazat ze sa ide nieco robit, lebo jej sa nic nechce 🙄

abetka
5. apr 2011

ahojte. Nasi isli do skoly v prirode. Vratia sa az v sobotu. Mam o nu strach lebo koluje crevny vius, tak dufam, ze to udravie zvladne. A mam aj strach, ci som jej vsetko pobalila, aby jej nic nechybalo. 😒
Inak v skole fajn, ma asi tri 2.

jaduska
autor
6. apr 2011

@abetka tak si teraz užívaš pokoj iba s jedným dieťatkom 😀 😀 😀 Ale je to nuda, nie? Ja som sa tak nudila, keď išli dve staršie cez prázdniny k babke a ja som bola doma iba s Olíviou....

mimomu
6. apr 2011

@jaduska supeeeeeeeeeer farba vlasov aj foto 😵

jaduska
autor
6. apr 2011

@mimomu ďakujem.....ale farba je už vyblednutá, musím zase zafarbiť, lebo preráža sivý "melír" 😀 😀 😀

Baby, nepestujete niektorá z vás bylinky? Bazalku, kôpor a také nejaké "črepníkové".....

anlu
6. apr 2011

@abetka prosim ta mozes napisat nejaky zoznam co si jej vsetko zabalila? Claire by mala ist v maji a ja ani netusim co vsetko bude potrebovat... 😉
@jaduska krasna fotocka 😀 ja pestujem, potrebujes nieco?

jaduska
autor
7. apr 2011

@anlu ďakujem..... čo sa týka tých byliniek, tak potrebujem konkrétne bazalku, kôpor, pažítku, že ako sa o to treba starať v črepníku. Dá sa to pestovať aj v zime, či iba na jar-leto? Ako často polievať, kedy zastrihávať, na čo všetko sa to dá použiť pri varení.... Také praktické rady, lebo teóriu som si našla na internete. Mám totiž seminárku o liečivých bylinkách, ktoré sú zároveň koreninami, ja som si aj zasadila niečo, len mi to akosi biedne vzišlo.

donara
7. apr 2011

Ahojte babenky, tak dnes sme boli 1x po týždni v škole. 5 dní mal vysoké teploty, tak sme nič moc nerobili, akurát v nedeľu sme to len tak na rýchlo zbehli. V pondelok a utorok som bola preč ja a vstredu tiež len tak narýchlo. Výsledky sa samozrejme dostavili, dnes 3 z matiky a 2 z diktátu. Skoro ma caplo. Dnes sme mali aj konzultačný deň tak som radšej šla. No z matiky nestihol urobiť slovnú úlohu, a z diktátu nemal tri bodky, čiže dva. Dúfam že sa nám už nič nevymelie a už bude všetko ok. Najviac ma mrzí, že všetky tie slovné s nimi učiteľka v utorok na matike prešla, a presne z nich im dala po dve, mali na to časovy limit. No a naše slniečko nestíhalo ☹ . Diktát ani neriešim, ale tá 3 k tým samým jednotkám ......... no čo už

jaduska
autor
7. apr 2011

@donara mňa by zaujímalo, prečo, keď dieťa príde po chorobe do školy píše hneď písomky ako tie, ktoré v škole boli.... 😕

maznacik007
8. apr 2011

@donara
@jaduska
to ani ja nechapem preco deti po chorobe takto stresuju... u nas je to rovnako.. nasa ma najviac zameskane... a je dost casto doma / vysledky ma stale blbe ... ASLO trojnasovne zvysene ale este nechcu mandle krcne jej brat ze este mesiac liecby a uvidi sa/ a ked ide do skoly tak normalne pise previerky vsetko diktaty ako ostatni... ale klop klop zatial ma same 1 v ziackej.. ale je to dobre blbe ked oslabene dieta po chorobe a hned ma nabehnut na plny vykon... ja by som sa veru sla ozvat...

k bylinkam tak ja pestujem dobre skusenosti mam s pazitkou aj s koprom, petrzlen .. taky len ten zvrsok urezany vo vode.. zle mam skusenosti s bazalkou.. / zo semienka... tu len kupim v crepniku/ este celkom fajn je mata...

jaduska
autor
8. apr 2011

@maznacik007 ja som kúpila bazalku vyrastenú a je taká kadejaká práveže....ale tá zasiata je tiež len taká mikroskopická o))) veď uvidím...inak dnes som to už prezentovala a dostala som A, takže sa to zaobišlo aj bez praktických skúseností 🙂

anlu
8. apr 2011

@jaduska no super ze to mas za A 😀 😉 mne tiez kazdy vravel ze zo semienka bazalka je o nicom ale mne sa nejako podarilo vypestovat krasnu. Asi zalezi od miesta kde je a aj od pody. Alebo to bola len nahoda 😀 a vyrzala mi dost dlho. Teraz momentalne nemam ale tiez sa uz chystam si vypestovat. Mala som ju vo vnutri miestnosti skor v polotieni, cize nie na slnku ale na svetle. Teraz mam matu a pepermint, tie dobre rastu vonku (tam az velmi divoko) a ked ich mas vo vnutri tak rastie miernejsie ale obe su krasne. No a s pazitkou mam take skusenosti ze vo v nutri mi vobec nechce rast, zo semienka tiez nic moc. Najlepsie rastie ked som si zobrala zo zahrady taky trs, stale ju mam vonku (na okne alebo na balkone) aj v zime a vtedy mi krasne rastie. Ked konci zima a vidim ze uz je cez den nad nulou tak ju sem tam plejem. Aj teraz ju mam kraaaaasnucku hustu zelenu. Petrzlen som skusala zo semienka ale nejako vysychal, mozno tiez by sa mu lepsie darilo vonku.

anlu
8. apr 2011

@donara @jaduska @maznacik007 presne nad tym aj ja rozmyslam... ved ked vidim aka je Claire teraz znicena co je chora tak ako ma robit ulohy? ved ledva stoji na nohach... 😒 ale este stastie ze aj ked pisu nejaky test alebo nieco podobne tak berie na to ohlad ze bola chora... no ucivo a ulohy si musi doplnit kym pojde to skoly

ada11
12. apr 2011

hlásenie....Maťka je chorá ☹ 😠 je veľká chorobnosť v škole 😕