Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
22. okt 2011

@sissi27 nie si zvedavá, je normálne, že keď si tu takto dlhšie píšeme, tak chceme o sebe vedieť viac, len ja nerada takéto veci píšem verejne a túto tému nemáme súkromnú..... Ale čo sa týka bývania, tak bývame na východe a manžel chodí na jedno- alebo dvoj-týždňovky, občas aj na viactýždňovky, ak je niekde na cvičení....

jaduska
autor
22. okt 2011

Joooj a skoré uzdravenie všetkým maródom.....my sa zatiaľ držíme celkom dobre, San ešte chorá nebola

donara
23. okt 2011

@ukana
@andrea.m ďakujeme, chvalabohu už je ok, v piatok o pol 5 sme to vypotili a po teplote ani chýru. Včera sa učil vlativedu, dorobil úlohy a v pondelok pekne do školy 🙂 . Peknú nedeľu všetkým....................

donara
23. okt 2011

@jaduska dík, nech vám to vydrží stáááále...... u nás sa stále niečo deje, teraz sa zobudil Matúško a hlasu nikde....

zusikk
23. okt 2011

my sme zdrave chvalabohu a od pondelka ma plavecky tak uz teraz ma zbalene veci 😀 😀 😀 nevie sa dockat 😀

andrea.m
23. okt 2011

aj Filipkovi to prešlo. zajtra taky tak mašíruje do školy🙂

ukana
23. okt 2011

@andrea.m , nové foto, pekné 😉 😉 som ťa nespoznala skoro, máš tmavšie vlasy? 😉

mimomu
23. okt 2011

@andrea.m pekne foto 🙂
ako vikendujete?

andrea.m
23. okt 2011

@ukana @mimonu mala som tmave vlasy.to je fotka spred 4 rokov.len som trošku zmanila profil.

andrea.m
23. okt 2011

pridala som nejake nove fotky mojích detí ale neviem ako sa pridavaju tak aby sa zobrazili v teme tak si pozrite môj fotoblog

andrea.m
23. okt 2011
andrea.m
23. okt 2011

tak som na to prišla 😀

ada11
23. okt 2011

@ukana 11.11. je Martin 😉

maródom skoré uzdravenie 😉 ja nechávam tento týždeň doma Anet, lebo má soplík, tak nech to neprepukne v niečo horšie 😉 no a práve teraz začala kýchať aj Maťka, tak môžem čakať ....... 😠

ukana
23. okt 2011

@ada11 , sorry, som si to pomylila, ja mám 11.8. a synátor 11.11. 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
aj vy soplíte? asi všetci tieto dni...nám to už končí, naštastie to neprepuklo do vážnejšej choroby.

ja som balila dnes stravné lístky a pozerám, že má len do štvrtka..........tak som zistila že majú piatok a potom pondelok jesenné prázdniny 🙄 🙄 🙄 🙄 5 dní doma 🙄 🙄 🙄 aj ja chcem 😝

sissi27
23. okt 2011

Ahojte,
aj my kasleme o sto tristo. Zatial bez teploty. Uvidime ci pojdeme zajtra do skoly alebo k lekarovi. Niekde som sa docitala, ze je dobre davat na kasel za lyzicku medu 3 krat denne tak praktizujem. Dufam, ze toho mojho synatora prilis nepresladim. 😎A asi by som si aj ja mala dat trosku toho medu na ukludnenie, lebo dnes ma to moje dieta tak vytocilo ze som asi si vykricala pluca. Obcas mam pocit, ze nanho prilis kricim. A potom mi je to luto. Ked on je taky velky flegmos a salamista v jednom, ze niekedy az nechapem. 😲

andrea.m
23. okt 2011

na mojích viac platí pokojne ale rázne slovo ale ked niekedy ma tááák naseru že jednoducho musím kričať.a potom mam samozrejme pocit že kričím v jednom kuse.

ukana
23. okt 2011

@sissi27 , na kašel je dobry cibulový sirup, cibulu na kolieska, možeš pridať aj citron, a zaliat medom, cibula pustí šťavu a to je na kašeľ super 😉 každý den zo 5 lyžíc, je to celkom chutné 😉

jaduska
autor
23. okt 2011

@ukana ten cibuľový sirup vraj úžasne pomáha, ale mne tá cibuľa strašne smrdí, keď to tak stojí, tak to nerobievam, ale možno ten med a citrón to zakamuflujú?

Ja na Sandru našťastie kričať nemusím, aj keď občas jej niečo treba zopakovať viac-krát 🙂 Ale zato tie dve menšie, to je riadna záťaž na nervy a hlas 😝

ukana
23. okt 2011

@jaduska , skús, nie je to zlé
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1888

nám pomáha 🙂

sissi27
23. okt 2011

@ukana, o tom cibulovom sirupe som uz pocula, ale este nikdy som ho neskusala. Musim vyskusat v najblizsej dobe. 😉 My pijeme zazvorovy caj, ale Sufi mi to nechce, lebo pre neho je to prilis povedala by som ze stiplave.

jaduska
autor
23. okt 2011

@ukana no musím to najbližšie s tým citrónom a medom vyskúšať....vďaka za tip 😉

mimomu
24. okt 2011

ahojte.....takze budu prazdniny?ja ani neviem 😕

ktore
24. okt 2011

aj ja som robila cibulovy caj,tu na okoli ho robia mamicky casto.mojej malej to nechuti.napina ju z toho,tak co uz narobim.

mimomu
24. okt 2011

fuha...dobre,ze hovorite....aspon stihnem naplanovat 😉
takze do skoly idu v stredu?ci?

jaduska
autor
24. okt 2011

@mimomu tak vyzerá, že v stredu....my máme ísť vtedy robiť ďalší zub so Sandrou, tak dúfam, že nás zas ošklbe o 20€. Tým pádom do konca mesiace len suché rožky jeme. Som Sandre povedala, že ešte tieto 4 kazy jej zaplatím ja, ale každý ďalší si platí sama, tak dúfam, že si začne lepšie tie zúbky čistiť 😀

mimomu
24. okt 2011

@jaduska tak to verim,je to moc penazi,este aj na detoch.
a ta resekcia,tak kolko vysla?nech ma tam neprekoti,ked sa dozviem sumu za to.

jaduska
autor
24. okt 2011

@mimomu ja som doplácala tuším 16,60€... Vyberali mi osmičku aj sedmičku, ale tuším, že to bol taký všeobecný poplatok, nie za každý zub....

mimomu
24. okt 2011

@jaduska mne by mali 2 osmicky,tak uvidime

sissi27
24. okt 2011

Ahojte,
tak uz aj zo mna je male mutujuce kurca. Cakam kedy celkom stratim hlas. Dnes som si kupila kalciovy sirup tak hadam trosku pomoze.
V stredu by som mala ist na skolenie tak dufam ze dovtedy nebudem celkom odpisana po zdravotnej stranke.
Platenie u zubarov sa podla mna vyslpaholo do nevidanych vysin. Potom sa necudujem, ze tam niektori ludia vobec nechodia, ked to stoji tolko penazi. Ja tiez ratam ze tam necham nejakych 50 eur kedze sa mi odlomilo z 2 zubov potom ako sa mi v nich uvolnili plomby a vypadli. Uz sa tesim. 😕