Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
23. feb 2012

tak filipkovi okrem kožných testov robili aj vysledky z krvi a stolice ako tu niekto spomínal. ale to ešte tá predošla alergologička. táto zatiaľ nič až teraz to testovanie ale budu aj odbery časom len filipko prišiel k nej taký vystresovaný od tamtej čo po nás furt ziapala že táto si ho chce najprv získať aby čo najlepšie spolupracoval.

tamarka je v pohode a aj ked býva častejšie nachladená atb mala asi tak 2x v živote

filipko dnes maju v škole vyučovanie v maskách. išiel za harryho pottera. úžasný bol. mam ho aj sfoteneho len fotka v mojom pc a ten dnes akosi štrajkuje. až ho manžel opraví pošlem vám

slivka3
23. feb 2012

@bodka13a stačí Vám len ten Excipial?Lebo my ho dávame tiež,ale teraz v zimnom období musíme občas dať aj hormonálnu masť Advantan,lebo si to na zápästiach rozškrabe.A stres?To náš Matejko teda nepozná. 😀 😀 😀
@lubkaj Aj nám takto vyberali pred dvoma rokmi nosnú madľu.Pichli oblbovák a tiež si malý nič nepamätal.My sme vtedy nič neplatili a malý dostal aj stravu aj izbu sme mali sami pre seba.

jaduska
autor
23. feb 2012

@lubkaj ja som sa pri tom "oblbováku" bála, žeby Lily vystrájala, tak preto sme chceli narkózu....A vraj v narkóze je väčšia pravdepodobnosť, že to urobia dobre....tak neviem. Uvidím, ako dopadneme po vyšetreniach a kontrole na imunológii, lebo inak nám tam doktorka povedala, že aj krčné mandle vyzerajú na vybratie, tak neviem.... Keď už, tak nech jej to urobia potom všetko naraz, ak sa to dá....

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkaj
23. feb 2012

@jaduska Nam to spravili dobre - maly nekrvacal ani bezprostredne po tom, ako ho priniesli z operacnej saly, ale ostatne dve deticky, co tam boli s nami, veru pluli krv... Inak v pohode, akurat ze on isiel posledny, takze mu oblbovak ucinkoval najdlhsie. A ked sa chcel ist hrat (uz po zakroku) s ostatnymi detmi, este sa mu podlamovali nohy a stracal orientaciu, akoby bol opity. Ale nenechal sa presvedcit, ze si ma ist este trochu polezat... Rano sme prisli a okolo jednej sme uz isli domov, aj sa este v nemocnici najedol detskej vyzivy s pomrvenymi piskotami, co sme si priniesli so sebou.

@slivka3 My sme malemu dopredu povedali, ze si nebude nic pamatat, ale on mi tvrdi, ze si vsetko velmi dobre pamata, a ze bol cely cas pri mne 🙂

jaduska
autor
23. feb 2012

@lubkaj aj kámoška bola cca pred polrokom s rovnako starou dcérkou ako naša na výber a tiež mali len ten oblbovák a si to chválila, hlavne aj preto, že nemuseli byť dlho v nemocnici....

slivka3
23. feb 2012

@lubkaj Náš mal len 3 roky keď sme boli vyberať mandle,tak sme mu ani nič nehovorili,lebo bolesti a nemocníc si predtým užil až až........

bodka13
23. feb 2012

@slivka3 stačí,ale natierala som ho viackrát za deň ....a stres nie je iba zo školy...Davidovi spustil ekzem aj mužov odchod na kurz na 3 mesiace a keďže ja robím 12tky,musela som starostlivosť o chalanov riešiť v kruhu rodiny-išli spať k švagrinej,vždy sa s ním učil niekto iný úplne iným systémom ako ja,nevidel ma aj dva dni,iba sme spolu telefonovali...tak vtedy mal ten ekzém katastrofický 😒

slivka3
23. feb 2012

@bodka13 My tiež natierame 2 krát denne.A tento druh stresu je možný aj u nás,lebo ja tiež pracujem celodenne /viac ako 12 hodín/ a dva dni po sebe,malý ma v poctate tieto dni ani nevidí a takto to je už od jeho 8 mesiacoch /a pritom je strašný mamánek/to ma teda nenapadlo,že by mu to mohlo zle pôsobiť na ten ekxém.Ale s tým aj tak veľa nenarobím,pretože do práce chodiť musím.

maznacik007
23. feb 2012

@lubkaj to neni ten klasicky reflux ale taky ze moc sa vracia do oblicky ci co... nastastie sa to nepotvrdilo vysledky testov dalsich este budu...

bodka13
23. feb 2012

@slivka3 to máš pravdu,že s tým nič nenarobíme 😒 ,keďže €čka niekde zarobiť musíme....ono aj David(teda obidvaja) je taký cecavý 😵 😀 -on sa tváril hrdinsky ,ale bohužiaľ výsledok som videla na pokožke,našla som o tom aj články na nete a aj dr. to potvrdila

lubkaj
24. feb 2012

@maznacik007 Tak to som rada, ze sa to nepotvrdilo. Ani som netusila, ze aj taky reflux moze byt...

ukana
24. feb 2012

no tie € sú fakt doležité...a zosuladiť to so starostlivosťou o rodinu je niekedy na nervy

U nás chodí pre Maťa do školy MM alebo moja sestra, oni robili dlhý-krátky týžden opačnú smenu..teraz segra robí normálka osmičky cez prac.týždeň, takže veľa dní nemá pre decká ísť(aj pre synovca, chodí s Matom do triedy)
Tak budú chodiť sami z družiny, o tretej, ja prichádzam okolo pol šiestej domov...ku nám domov je to kúsok a nie cez cestu..len tie dve hodiny budú sami ...Maťo chce chodiť domov, jeho tá družina už nebaví, tak sme uvažovali, že Maj Jun už nebude chodiť 😒

slivka3
24. feb 2012

@ukana Tak naša Adelka je už v tomto zas samostatna.Už aj ráno občas chodieva sama aj poobede tiež.U nás je problém len s malým,ešte nemôžem ho nechať na Adelku,aby ho ráno a poobede vodievala do škôlky.Takže tiež ich musia ráno vodiť brat alebo mama.

ukana
24. feb 2012

baby ja som taká nahnevaná a sklamaná zároven 😠 ☹ Maťo chodí na prípravu na 1.sv.prijímanie...farár im navrhol, aby si deti dali ušiť rovnošaty....My sme ju nechceli...nepáči sa mi to, maťo ju nechce, bude mať nový oblek, ktorý potrebuje aj na svadbu v lete a na jeseň...tak sme napísali, že ju nechceme...nebolo to povinné...
Dnes v kostole povedal, že 38 detí bude mať rovnošatu a 8 detí nie, a že tie nebudú mať PSP s ostatnými, ale maju sa dohodnúť s kaplánom na inom termíne 😲 😲 😲 😲
Ja teda neviem, nejde pri tomto snád o niečo iné, ako o oblečenie? Ja nie som katolík, na PSP trval MM, aj ten je nahnevaný....Tú rovnošatu teraz nekúpim už z princípu 😖
Kaplán nám je sympatickejší ako človek, len ide o to, že ten dátum sme už všetkým povedali, svagriné prídu z nemecka, rakúska...
Pojdeme za farárom, resp. za kaplánom..a budeme riešiť ten nový termín...v podstate to bude asi o týžden skor, nič sa tým nezmení...ale to sklamanie je veľké

😖

slivka3
24. feb 2012

@ukana Tak to máte v tom pekný bordél.U nás máme šaty /dievčatá/ a oblek /chalani/.Ale po okolitých dedinách to je buď tie rovnošaty alebo ako my,ale sú aj dedinky kde je im úplné jedno čo majú či rovnošaty,či šaty s oblekom.Ja si tiež myslím,že prímanie nie je o tom čo majú deti oblečené,ale o tom čo tam príjmajú.Ale na druhej strane som rada,že my máme tie šaty a obleky,mne sa to zas páči.Takže sa už teším na nákup šiat pre Adelku. 😀 😀 😀

ada11
24. feb 2012

u nás na 1. sv.prijímaní budú mať rovnošaty, ale pod tým môžu byť oblečení ako chcú, takže sa tým takmer nič nevyriešilo, lebo šaty sme objednávali aj tak, kedže som sa dozvedela, že aj vlani mali dievčatá biele šaty pod rovnošatami...

ada11
24. feb 2012

Maťku ešte bolí bruško, ale už sme skúsili niečo aj so školu - dala som jej doplňovačky a že 4 chyby, skoro ma švihlo 😠

andrea.m
25. feb 2012

my máme PSP 10.6 a oblečenie sme ešte neriešili

mimomu
25. feb 2012

my mame 3.6. a saty sme kupovali,aj bolerko,rukavice a mestek...do vlaskov netusim co dat a ani aky uces bude...este restiku zajednat,lebo u nas saa nezmestime 😉

maznacik007
25. feb 2012

my mame 13. maja.... tiez budeme mat rovnosaty .... ja som celkom rada... u nas budu na prijimani aj tak len dve dievcata a ostatni chlapci...

inak ja by som kludne dala oblek pod tu rovnosatu a prosto na hostine bude uz len v obleku.... ja tak chcem spravit ze v kostole rovnosata a potom na hostine saty my mame doma dokonca aj na vyber ... lebo sestra davala svojej sit ... ja este zvazujem restauraciu alebo doma ako moc sa mi doma nechce to robit aj ked miesta mame dost... aj mam niekoho kto by mi varil ... ale zatial som rozhodnuta pre restiku... uz mam aj vybranu

nasa bude aj hrat v kostole na prvom svatom prijimani na keyboarde takze mi uz poctivo cvicime piesne a spev, my uz vyberame video fotografa a tak inak kolko sa u vas vybera na prijimanie? myslim kolko sa skladate

ukana
25. feb 2012

@maznacik007 , ja ti neviem, u nás tie rovnošaty neboli, a na čo to je, ked pod tym maju aj tak ten oblek?
Je to zvyk či čo?
Mna len zarazilo, že vyradil tie decká zo spoločného PSP pre oblečenie... 😒
aale už som to predýchala, tak pojde inokedy, aspon nebude tlačenica v kostole, ked nás bude menej 🙂

My určite pojdeme do reštiky, v byte to nemám kde spraviť a ked sme to rátali, tak by sme velmi neušetrili, aj keby sa to robilo doma, možno ked je viac ludí, tak sa to oplatí, ale nás bude 10....
Idete aj tortu dať piecť k PSP?
Aké dávate detom darčeky?

Potrebujem s týmto trochu poradiť, ja neviem, čo je zvykom, aby som niečo nepototo 😅

donara
25. feb 2012

Tak dievčence my máme PSP 22.4. čiže už za chvíľu. U nás budú mať deti rovnošaty. Ja som už ale kupila košieľku a oblek máme. Ale je to veľmi skoro, tak dúfam, že nám počasko bude priať 😉

ukana
25. feb 2012

@maznacik007 , fotograf a video sukromný, či to budete mať všetci spoločného? ja neviem kolko sa skladá, ešte nič nepýtali, vy chodíte s detmi na tú prípravu? Náš Maťo chodí sám, ale viem, že vela rodičov tak chodí s deťmi...Viac menej sa o to stará svokra, ked nerobí v Rakúsku, ja to moc nesledujem, teraz som po dlhšej dobe bola s maťom v kostole 😉

maznacik007
25. feb 2012

@ukana no ja sa priznam ze u nas v meste kde sme predtym byvali som este pred tym casto pomahala pri PSP a videla som ako to tam beru niektori to oblecenie najma pre dievcata len sa predhanali kto drahsie krajsie vacsie saty a pritom je to uplne o inom.... dievcata sa podla mna daju aj pekne upravit aj ked maju rovnosaty... aspon co som videla inde..
a vidis aspon to budete mat oddelenie a nebudete sa tlacit inak to vyradenie je divne .. u nas sa hlasovalo a aj ti co nechceli povodne sa prisposobili ... ale zasa nasich je 11
ja mam velku rodinu a len tych najblizsich sestry s rodinami a moji rodicia nas bude aj 20, my mame sice dom aj velku terasu ale mne sa nechce si tu robit bordel... ale ako uvidim aj podla pocasia .... zasa ak by sme boli doma mozu sa decka aj kupat v bazene ak bude teplejsie ohrejeme vodu, no uvidim...

ano torta sa dava robit dnes ti uz urobia aj taku marcipanom potahovanu priamo na PSP ja budem davat robit taku mensiu marcipanom potahovanu cosi na tento styl
http://www.monikinetorty.sk/index.html?page=tor...
a plus este zakusky lebo moji lubia najma take zelove ....
darceky tak u nas sa dava vacsinou dievcatu zlato, napr. retiazku, prstienok... prosto nieco trvace, chlapcom hodinky plus sa zvykne kupit napr. biblia, inak chlapcovi sa tazsie kupuje ... tiez este neviem ze co mi jej kupime ja ked som bola neterke ako krstna tak som kupila retiazku a a privesok a knihu...
u nas je to tak ze na prijimanie davaju detom sviecku z krstu nam sa ale zlomila tak krstna kupi novu, a kosielku krstnu budu mat vystavenu pred oltarom kazdy ...

maznacik007
25. feb 2012

@ukana budemem mat spolocneho aj foto aj kamera tak je to najlepsie podla mna lebo ked si to kazdy zvlast tak tam behaju a prekazaju a podla mna to zbytocne rusi
ano u nas mavame tu pripravu kazdy tyzden.... plus deti na nabozenstve a ucia sa aj tie otazky....

ukana
25. feb 2012

@maznacik007 , no u nás bude krst na jar, takže košielka asi nebude 😅
Nad tými hodinkami som aj ja uvažovala, svokra navrhla, že založí vkladnú knižku 🙂

maznacik007
25. feb 2012

@ukana sak praveze bude ta kosielka z krstu predsa a aj krstna sviecka... budu ho krstit na bielu sobotu na vigiliu ci az po velkej noci? ku krstu potrebujes krstnu kosielku aj ked sa krsti ako dospely...

ukana
25. feb 2012

@maznacik007 , budem musieť na školenie ku svokre 🙂 🙂 🙂 košielku normálne čo bude mať na sebe, či symbolicky takú mimi? 😅
krst sme sa dohodli s farárom, že spraví týžden pred PSP, nech to máme tak pokope, aj oslava bude vlastne len jedna s PSP..čiže koncom mája 🙂

maznacik007
25. feb 2012

@ukana taku mini kosielku babenkovsku a treba dat na nu vysit meno datum narodenia a krstu...