Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
6. okt 2010

dakujem babky 😀
u nas uz kruzky v plnom prude a zus ani nehovorim 🙂 same vystupka 😉

mimomu
6. okt 2010

anlu,jadus,andrea,abet.......kde ste? 😲

anlu
6. okt 2010

@mimomu gratulujem k vyrociu 😀 😉

nam rodicko dnes zrusili a vcera nas, teda Claire zachranil dazd... totiz mali byt v skole uz o 8mej a mali ist pozorovat krizovatku. Mne to povedala ked sme isli zo skoly a ja jasne ze laktacna hmla funguje, tak som to uplne zabudla... no nastastie vcera prsalo tak nic sa nestalo 😅
U nas tiez uz kruzky ficia na plno, akurat spev neviem ci uz maju, zabudla som sa jej vcera opytat ci mali. Ona by este aj na gitaru chcela chodit ale uz ma toho aj tak dost a to by do centra musela chodit, lebo mame aj v skole ale je to dost drahe. Jedna hodina stoji vyse 6 eur 😲 no mozno to nie je vela, neviem... ale v ZUS to stoji oooooooovela menej. Tak mozno na buduci rok pojde ak ju to do vtedy neprejde.
A este co som si u nich vsimla, pekne na chodbe maju kose na triedeny odpad. To od vtedy co boli v spalovni odpadu. Neviem ci som vtedy spominala ale Claire sa tam velmi pacilo, az tak ze ked odchadzali tak trosku plakala. Asi jej to tam bolo blizke, ved doma vie taky neporiadkok narobit ze az hroza... 😕

jaduska
autor
6. okt 2010

@zusikk sa neboj, určite ťa neukameňujeme.... 😉
@mimomu gratulujem Vikine k úspešným kontrolkám, naša SAn sa ani nepochváli, len som našla v žiackej jednotku z matiky, z diktátu tiež mala 1 a z angličtiny minule doniesla až dve jednotky.....tak sa už možno aj skonsolidovala, že už je školský rok a má povinnosti 🙂

sissi27
6. okt 2010

@anlu 🙂
Sufi tiez chce chodit na gitaru. No povedal mi to trosku neskoro, davno potom co skoncila registracia na ZUSke. Tak si tiez hovorim, ze ak ho to neprejde do buduceho roka tak ho prihlasim. 😉

sissi27
6. okt 2010

@jaduska Sandra je sikulka. 😉

anlu
6. okt 2010

@sissi27 aspon uvidime ci naozaj chcu chodit 😀 ale ja take podporujem, v rodine mame na hudobne veci talent a ja doteraz lutujem ze mna nedali na ziadny nastroj ☹ tak aspon Claire ked moze nech sa uci. A ona uci mna na flautu 😀 tak nakoniec sa mozno naucim aj ja.

@jaduska ja sa tiez dozviem az zo ziackej co vlastne pisali a ake znamky ma... A ty aspon kazdy den vidis ja az v piatok 😅

sissi27
6. okt 2010

Tak a mame prvu poznamku. Sufi si zabudol priniest lepidlo. 😎 No co uz! Aj horsie veci sa stavaju. 😉

anlu
6. okt 2010

@sissi27 😀 😀 😀 ja som zvedava na co zabudla Claire dnes, zatial vyzera ze nic, no ale kto vie...

mimomu
6. okt 2010

dnes mame 4 jednotky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no a konecne ste dosli 😉 herecky 😀

sissi27
6. okt 2010

Dievcata nielenze Sufi doniesol poznamku ze nemal lepidlo, ale este za trest musel 10 krat napisat v skole:,,Na vyucovanie si budem nosit pomocky. Teraz to prepisuje este raz lebo v slove pomocky napisal makke i. No a projekt ktori ostatne deti robili v skole si musi urobit doma. Takze pre jedno lepidlo bol potrestany trikrat. 😒
@jaduska neprehana to ich pani ucitelka trosku? Nebol uz trest ze dostal poznamku? Ja chapem, ze ich chce naucit trosku zodpovednosti, ale nemali by deti ucit v skole aj delit sa o veci? Co by sa take stalo keby mu lepidlo pozical spoluziak ktory sedi vedla neho?

jaduska
autor
6. okt 2010

@sissi27 vystihla si to úplne presne, veď každá z nás tu píše, aké sú tie naše deti roztržité a zábudlivé....aj dospelému sa stane, že niekedy niečo zabudne, tak neviem, prečo za to trestať deti. Pani učiteľka fakt mohla túto situáciu využiť a naučiť deti, že si treba navzájom pomáhať..... A napr. naša Sandra, oni majú všetky pomôcky na výtvarnú v škole - aj lepidlo. Tak sa nemôže stať, že niekto nebude mať. A aj keby nemal, tak učiteľka má skôr upozorniť, aby nabudúce nezabudol a nie mu dávať za to trest. Ja som myslela, že tieto "písacie" tresty sú už iba v starých filmoch.... 😒

anlu
6. okt 2010

Claire ma tiez vsetko v skole a ked sa jej nahodou minie a nema druhe tak nic hrozne sa nedeje a ucitelka im da.

sissi27
7. okt 2010

Ja som mu tiez na zaciatku skolskeho roka poslala vsetky pomocky do skoly vratane lepidla. Preto som bola prekvapena, ze dostal poznamku. Ked som sa ho na to spytala vravel, ze ho uz minul. Nejde mi to do hlavy, ze za mesiac minul cely lep, asi s nim oblepil celu skolu 😀.

andrea.m
7. okt 2010

ahojte. včera som sen nestihla dobehnúť nakoľko sme Filipka presťahovavali do Štósu do kúpeľov.trošku bol sklamaný lebo on si to predstavoval asi tak že bude mať z izby východ rovno do bazena 😀 a bude v tej vode namočený celý mesiac 😀 Procedúra ma rozpísane aj doobeda aj poobede a škola je len doobeda takže to učenie bude fakt o ničom 😒 ale ja mu každy deň vypýtam od spolužiačky ulohy aby sa aspoň ako tak riadil podľa spolužiakov.je tam zatiaľ s mojím otcom a ten mi volal že su v triede iba dvaja tak hádam sa im tam tá učiteľka aj povenuje trošku.

@sissi27no nech sa na mňa tá učiteľka nehnevá ale s tým trestom to fakt prehnala. a keby to bolo niečo dôležite ale lepidlo.....no nemám slov.ja som toho názoru že niektorých "horlivých" učiteľov by mali rodičia aj trošku pribrzdiť.nevravím že treba odpustiť všetko ale za lepidlo dať 3 násobný trest je priveľa.to ked si zabudne učebnicu alebo domácu ulohu tak ho ukamenuje????

maznacik007
7. okt 2010

no u nas bol problem s ucebnicou prirodovedy.. mala ju mala v taske.. ale nejako si ju nevsimla ci co ze tam je.. /nechapem sama ako / a tak hned schytala poznamku cervenym do ziackej knizky a este jednu do zrkadielka...

tiez mi to pride divne.. ze decko si raz nieco nenajde resp. aj keby zabudla a hned do ziackej s cervenym...
nasa ucitelka vobec nedava znamky... ja nechapem... nemame este ani jednu...

andrea.m
7. okt 2010

@maznacik007 zato poznámky z červeným áno.ja niektoré postupy fakt nechápem.ono s tými učiteľmi treba asi hlavne veľa komunikovať.

mimomu
7. okt 2010

ahojte.
andrea aj podla mna.my sme na rodicku predniesli vsetko co sme mali na dusi a je pokoj.u nas to bolo z domacimi,tak sme to ujednotili s ucitelkou.len ja som mala napisanu celu stranu a5,co som mala na srdci a dalsi rodicia tiez.
nasa ma v zk tusim 12 jednotiek a v zositoch asi 5 jednotiek a 2 dvojky za upravu 🙂

andrea.m
7. okt 2010

@mimonu si ťa viem živo predstaviť ako na tom rodičku prednášaš 😀
Filipko už má v žiackej aj dve 2 obidve z matematiky ☹

mimomu
7. okt 2010

andrea-to vies,ked ide o dieta tak sa treba vykecat 😀 😀 😀 a potom aj doma bolo repete 😀
z matiky aj ja cakam nieco ine ako jednotku 😅

abetka
7. okt 2010

ahojte. Aj my sme mali vcera rodicko a nakoniec ked sme sa dostali k tym 5 , tak bolo povedane, ze svoj podiel viny maju rodicia, ze nekontrluju ulohy , lebo deti su este male 😠 No chapete????Ved ja za seba mozem povedat, ze ulohy kontrolujem a aj jej pomaham s nimi kazdy den 😠
A dnes mali velku pisomku z mat., tak som zvedava. Inak mame v ziackej asi 4 jednotky 😵

mimomu
7. okt 2010

no vidis abet a nam zas zdoraznovla,ze za nespravenie si ulohy moze dieta a nie rodic.su to jeho ulohy a ked zabudne,tak je to jeho vec.zda sa mi to fajn,ze ma pravdu,lebo moja skusenost je ze cim blizsie som pri viki,tym horsie.samozrejme,ze jej kazdy den skontrolujem veci ale nemozem predsa vediet,co im na ktoru hodinu kazala doniest.a ked si zabudne poznacit je to jej problem.ucit ich samostatnosti a zodpovednosti nie je na skodu.ale tiez nesuhlasim,ze za kazdu debilinu poznamka. 🙄

maznacik007
7. okt 2010

no aby som teda bola presna.. nasa ma v zositoch viacero 1 ale v ziackej nie.. len tu jednu poznamku... ja este ako ucitelka som to riesila inak ak tri krat zabudol potom bola poznamka.. a to bolo u velkych.. nie u prvostupniarov... jasne pokial je niekto lajdak a robi to pernamentne...
inak som sa dozvedela ze nasa ucitelka po detoch dost krici... /pocut ju von/ - no tesim sa ze na rok uz bude ninusa chodit do inej skoly uz sme ju boli aj obhliadnut... a celkom fajn aj deti aj ucitelka a tak...

sissi27
7. okt 2010

@maznacik007 Aj Sufi ma iba 3 znamky v ziackej knizke plus krasnu cervenu poznamku. 😎 Okrem toho ma este dve znamky v matematickom zosite za 5minutovky. Aj mne sa to zda akosi malo.
@mimomu Ja si tiez poctivo pisem na papier veci ku ktorym sa chcem na rodicku vyjadrit. Inak by som zabudla.
Dievcata, ked vyjadrujete svoje nazory na rodicku nemate potom obavy zeby si mohla ucitelka zasadnut na vase dieta?

sissi27
7. okt 2010

Prave som si precitala tento clanok a vyjadruje presne moje pocity na skolstvo. http://www.rodinka.sk/index.php?id=19756 Je to o to smutnejsie, ze to bolo napisane skoro pred 9 rokmi. 😨 A za ten cas sa mi nezda zeby nastali nejake vyrazne zmeny v nasom skolstve. 😒 Reforma trva pridlho a zmeny su minimalne a hlavne neviditelne. 😔

bodka13
7. okt 2010

🙂 ahojte kočky
..nestíham prispievať ale sem-tam nakuknem a prečítam čo nového 😕 ....známky sa nám pomaličky zbierajú-v žiackej má asi 13,z toho dve 2 z čítania lebo sa mu nechce čítať 😠 a v zošitoch to nepočítam,tam sú zatiaľ 1
...dnes máme aj my rodičovské,ale ja sa musím rozdvojiť ,lebo aj ten starší má a mm je dlho v robote 😒
@sissi27 Sissi obavy určite sú,ale nebudem ticho keď sa mi niečo nepáči 😉 mám už aj piataka a zatiaľ som nezbadala,že by sa mu niektorá učiteľka chcela pomstiť za moje pripomienky,doteraz to vždy pomohlo...u nás celkom dobre funguje aj lístkový systém-nebehám za všetko do školy,ale to slušne napíšem a pošlem p.učiteľke,ona mi odpíše a fungujeme ďalej
...odchádzam na rodičko....potom podám správy 😉

mimomu
7. okt 2010

ahoooooj bodka 😉 no pekne ze si sa ukazala 😀
presne ako pise bodka.nam to zatial pomohlo a listkovy system tiez funguje,uz som ho viackrat pouzila a p.u.mi vzdy pekne odpovedala.s tymto vobec nie su problemy. 😉
sissi netreba sa bat,ak by si aj sadla na sufiho,tak este stale je tu riaditelka aj ini rodicia. 😉 treba to riesit.

sissi27
7. okt 2010

@bodka13 @mimomu minuly rok som poprosila pani ucitelku aby mi napisala na papierik pripadne do slovnika ak by bol nejaky problem alebo sa nieco treba doucit pripadne niekde sa zlepsit. Pani ucitelka mi na to povedala ze na to nema cas. 😒 Ze ak sa vyskytnu problemy vyriesi si ich sama v triede.Takto ma zmietla zo stola. 😔

monkula
7. okt 2010

Majú vaše deti učebnice, resp. pracovné zošity z matematiky? Môj nemá, dostáva len ofotené listy...

abetka
7. okt 2010

nasi maju pracovne zosity, ale aj nasa p. ucitelka vravela , ze vlanajsim druhakom prisli neskoro a nepouzivali ich, tak maju teraz nasi, ale vraj na vela skolach je takyto problem. Vraj minoisterdtvo nepodpisalo zmluvu s vydavatelom 😠