Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
27. okt 2010

@mimonu a nechcete ako rodičia zabojovať aby im tu učiteľku čo maju teraz aj nechali? ja mam pocit že s tej vikinkinej triednej si v strese aj ty tak aky stres potom musia mať tie deti

sissi27
27. okt 2010

@lubkaj ak sa mozem spytat preco ma Adrianka individualny plan? 😉
@mimomu aky vztah maju s pani ucitelkou ostatni rodicia? Co si o nej myslia, ako ju vnimaju?
Chcem sa spytat maju vase deti pracovne zosity na slovensky jazyk a literaturu? Sufi prisiel domov s tym, ze ma priniest peniaze na tieto PZ. Tak neviem ci ich nemali preto lebo neboli vytlacene, alebo zaspali v skole na vavrinoch a teraz zistili zeby sa im aj zisli. 😕

lubkaj
27. okt 2010

@sissi27 Adrianka je mimoriadne nadana a dali sme ju od tohto roka integrovat. Preto ma individualny plan. Su v nom presne vypisane veci, ktore by sa mala naucit navyse, tak som zvedava. Adrianka sa na to uz hrozne tesila, stale sa pytala, ci sme ho uz boli podpisat, zrejme sa dost v skole nudi. Takze papier uz mame a teraz sa to (dufam) zacne realizovat v praxi.

Pracovny zosit na slovencinu mame. Nepamatam si, ci sa za ne platilo, ale pozriem sa doma na papier, kde mame rozpis, na co isli peniaze.

mimomu
27. okt 2010

ahojte......no,maju prisnu pani ucitelku ale odbornicku na pedagogiku.my s nou vychadzame ok,aj viki len sa neda porovnat s touto co maju.proste tato je taka mila,starsia dama,kludna a benevolentna.

@andrea.m vies sama ako to bolo na zaciatku roka 😒
@sissi27 my mame na slovinu len knihu.

anlu
27. okt 2010

@lubkaj super si to vysvetlila 😀 😀 😀

anlu
27. okt 2010

nasi maju zajtra nieco ako sportovy den, idu do parku Anicka a budu sa tam ucit prvu pomoc ale urcite sa aj hrat budu lebo je tam velke ihrisko 😀 planujete nieco robit cez prazdniny?

jaduska
autor
28. okt 2010

ahojte.....
na slovinu majú naši tiež pracovný zošit, tuším sme zaňho platili ešte koncom minulého šk.roka.
Naši mali tento týždeň zase týždeň zdravých raňajok a včera spali v škole. Mali nejakú noc strašidiel. Tak dnes to mali také voľnejšie. No a Sandra doniesla tri jednotky - z kontrolného diktátu aj z kontrolných testov z matiky a prírodovedy....
Na prázdniny neplánujeme nič, lebo Lily má chrípku, Olívia tiež soplí a auto má prázdnu nádrž 😝

anlu
28. okt 2010

@jaduska skus im dat velku davku vit. C u nas to super zabralo, ese som len videla ze na nas nieco lezie a vsetkym som dala cecko a po chorobe ani stopy... dokonca aj Claire co kazde rano kasle a kycha aj ked nie je chora, dnes nic 😲 normalne zazrak 😀

marcca
29. okt 2010

@anlu a dávaš klasický celaskon alebo niečo iné? 😉 ja podobne zvyšujem dávku pri náznakoch choroby, ale dávam Cebion a veľa veľa citrónu do čaju...a som veľmi spokojná 😉 ...len teraz ma napadlo, že či sisa už nie je na cebion veľká, tak preto sa pýtam...

inak začali prázdniny, tak hádam prežijeme v zdraví 😀 😝 , aj počasie celkom praje 🙂

andrea.m
29. okt 2010

ja som tieto prázdniny bezdetná kedže filipko prázdninuje v kupeľoch a tami je normálky v škôlke 😀

anlu
29. okt 2010

@marcca ja pouzivam od Jamieson vit. C a ked vidim ze na Claire nieco lezie tak jej dam 500 a ked je uz chora tak mozes kludne aj vacsiu davku alebo tu 500vku viac krat na den

mimomu
29. okt 2010

ahojte.
my pojdeme dnes na hroby a v nedelu k nasim na hroby.aj viki ide k babke na prazdniny,sice len na 2dni ale aspon zmeni prostredie.
@jaduska to je super ze sa san tak dari,mate z nej radost.a co tie levice?

jaduska
autor
29. okt 2010

@anlu vďaka za radu, ja stále rozmýšľam, čo dať deťom pri prvých príznakoch choroby....
Cebion som dávala Sandre, keď chodila do škôlky, teraz som ho kúpila pre Lily ,ale tá sirupy nechce, tak ho dávam Sandre, @marcca pre staršie deti je tam vyššie dávkovanie, tak si myslím, že nie sú na to staré 😵

@mimomu akurát včera mi manžel rozprávala, žeby sa chcel dať preveliť do Martina, lebo dostali certifikát na misiu do Afganistanu, tak by rád šiel, ale či mu to výjde, to neviem, na budúci týždeň ide na personálny pohovor ohľadom predĺženia záväzku, tak vlastne uvidíme, čo ďalej.....

marcca
29. okt 2010

@anlu ten jamieson sú tablety či sirup? 🙂

@jadus, viem že je tam dávkovanie aj pre staršie deti, len mi príde také divné dávať je pár kvapiek na lyžičke 😀 radšej nech niečo cmúla alebo chrume 😀 😝 ....inak u nás céčko a med sú osvedčené a jednoznačne najlepšie v takýchto prípadoch 😉

anlu
29. okt 2010

@marcca su to tablety, ja ich rozdrvim na lyzicke a zmiesam s trochou vody a rychlo jej to supnem do ust... to Olivii tak robim a Claire to tiez rozdrvim lebo zhltnut ich nevie a na pozutie je to priserne kysle. Mozes to asi aj rozpustit v nejakej ovocnej stave alebo v nejakom napoji. Len ja to hlavne pre Oli tak robim lebo takto viem ze vsetko spapa. Ale maju aj take pre deti, zuvacie len ja som chcela aby vysli co najvyhodnejsie tak som zobrala 1000 a rozdelujem ich.

anlu
29. okt 2010

@jaduska a zabudla som... prajem Olivii vsetko najlepsie k roku a pol 😀

jaduska
autor
30. okt 2010

@anlu ďakujeme a nápodobne aj vám..... 🙂

marcca
31. okt 2010

@anlu dík 😉 vyskúšame

mimomu
1. nov 2010

ahojte,co porabate cez prazdniny?celkom pekne je u nas.

andrea.m
1. nov 2010

ja som bola v sobotu v práci a mm s tami v štose za filipkom,včera sme zmakli košicky cintorín a dnes vegetíme doma

mimomu
1. nov 2010

@andrea.m ja tiez vegetim.mm v praci a viki na prazdninach 😵

andrea.m
2. nov 2010

tak som si nechala doma tami nech ma aj ona trošku prázdniny. zajtra ideme po filipka,sa neviem dočkať kedy ho budem mať doma

jaduska
autor
2. nov 2010

@andrea.m ti verím, že sa naňho tešíš, naša San bola preč iba jednu noc, keď spali v škole a tak mi bolo ľúto, že tam je "sama", ale ona sa tešila..... 🙂 Pozdravuj odo mňa Štós, my sa tam asi tak skoro nedostaneme.....

andrea.m
2. nov 2010

@jaduska pozdravím 😀
zo začiatku som si vychutnávala to že mam iba jedno dieťa,ale čo je moc to je moc. od pondelka mam dovolenku bude sa týždeň a pol venovať len a len rodinke

oliinka
2. nov 2010

ahojte chcem sa vás spýtať na váš názor a skusenosti.moj malý začal chodiť teraz v septembri do školky,v juli mal 4 roky.hned prvý den tam bol na celý den cez den v pohode a ked sa naobedovali mali isť spinkať a moj malý tam nechcel spať plakal tak že zaspal učitelke na rukách.na druhý den som mala problém ho tam dostať tak bol len do dvanástej po obede išiel domov,a bol spokojný.a tak to je aj do dnes chodílen do tej dvanástej.nechce tak spať ani len počuť otom.chodí niektorí dieťa aj vám takto?to je taká malá školka inak s 10 detmi,na dedine.otvorená je od siedmej do tretej,takže ked sa zobudia,napapaju a idu domov.mám ho nutiť,aby tam spával alebo by ste to nechali takto ako ja?doma som s pol ročnou dcérkou na matersej takže mi to nevadí.ked prídeme zo školky tak ide spinkať.čo si myslíte?a neviet či by tak mohol chodiť stále?pokial tam nebude chceť spávať?

anlu
3. nov 2010

@oliinka podla mna, ak to tebe nerobi problem ze je v skolke len doobedu tak ho nechavaj len doobedu, casom mozno zmeni nazor a bude chciet tam aj prespat. Ak by si chcela aby tam ostaval tak skus spolu s nim kupit nejake obliecky na paplonik ktore by sa mu pacili alebo nejaky vankusik ktory by mal so sebou... Urcite na neho netlac, lebo sa este viac zatne a nebude chciet chodit do skolky vobec. Drzim palce nech ste v pohodicke 😉

anlu
3. nov 2010

my sme neboli cez vikend doma, vcera sme prisli domov a jasne ze hned rano si skoro zabudla veci na tanecnu 🙄

mimomu
3. nov 2010

@anlu 😀 pozname 😀

oliinka
3. nov 2010

@anlu dakujem

anlu
3. nov 2010

@mimomu a najlepsie na tom bolo to, ze uz bola na dverach na odchode a ona len kyvla plecom ze tak nebude mat... 😠 ma raz slahne z nej 🙄 najviac ma stve ze ju to vobec netrapi, no ale dostala z angliny A+ tak asi sa jej take nepodstatne veci do hlavicky nezmestia 😀 😀 😀