Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
18. nov 2010

@jaduska sťažovali ale neboli sme vypočutí. a pritom by stačilo tu školu otvoriť o 15min skôr a bolo by po probléme

jaduska
autor
18. nov 2010

@andrea.m tak sa skúste posťažovať písomne a keď nepomôže, tak sa sťažujte u zriadovateľa školy. Nie je predsa normálne, aby sa 400 detí tlačilo naraz do jednej budovy a mali na to iba 10 minút. To čakajú, kým tam niekoho nedošliapú a potom budú konať???? 😠

andrea.m
18. nov 2010

@jaduska aj mne sa vidí že na to čakaju.rieši sa to na každom rodičovskom a na každej rodičovskej rade.riaditeľka tvrdí že oni maju taký systém a ona nevidí dôvod na zmenu. zatiaľ rozmýšľame nad petíciou.

sissi27
18. nov 2010

@andrea.m ocividne si to pani riaditelka s detmi rano este ani raz neskusila. 😒 Lebo ak ano urcite by to riesila okamzite. 😔

lubkaj
19. nov 2010

Ahojte. Chcem Adrianku pochvalit 😉
V pondelok mali v skole zasadnutie pedagogickej rady a Adrianka dostala pochvalu triednej ucitelky za svedomitu pripravu na vyucovanie a aktivitu v skole (alebo tak nejako to ma v ziackej napisane) 🙂.
Som na nu velmi hrda, aj som jej to povedala. Dostala od nas aj malu odmenu.

abetka
19. nov 2010

a ja som z nasej zase sklamana.Doniesla zo stvrt rocneho diktatu 2 😒 . Z gramatiky mala 1 ale diktat za 2 a take chyby, ze by som ju..... 😠

lubkaj
19. nov 2010

Nasa dokaze tiez niekedy z nepozornosti napisat hlupost, napriklad minule sa "sliepke VYLIALI kuriatka".

A inak prajeme vsetko najlepsie k dnesnym meninam.

sissi27
19. nov 2010

@lubkaj Adrianka je sikulka. 😉
@abetka ved 2 nie je zla znamka. 😎 A vsetko najlepsie Alzbetke k meninam. 🙂
Sufi nakoniec dostal 2 z toho hudobneho diktatu co som spominala. 🙂

andrea.m
19. nov 2010

@abetka alžbetke všetko najlepšie k meninám a nebud už na ňu taká prísna

@lubkaj super. adrianka je šikula. filipko je včera a dnes doma. soplí ale podľa mudr je OK tak v pondelok ide do školy.

jaduska
autor
19. nov 2010

@abetka aj my sa pripajáme ku gratulácii Alžbetke... Aj naša Lily má dnes meniny, len nie je v kalendári 😅

mimomu
19. nov 2010

ahojte.my tiez vsetko naj oslavencom 🙂

abetka
19. nov 2010

DAkujem za ALzbetku. Veru dnes ma meniny, tak nic nechcela, len cukriky pre spoluziakov 🙂 Ale pojdem jej kupit nejaku hracku

abetka
19. nov 2010

@jaduska Lili tiez len to najlepsie k meninkam

abetka
19. nov 2010

inak, ja viem, ze som na nu prisna , ale neviem ako byt miernejsia. Ono je problem, ze som ju videla ako velmi sikovnu, bezproblemovu a tak to brala aj cela rodina. Alzbetka je dobra , sikovna, mila, ale aj v nej to vzpestovali a teraz ma problem z. A teraz pri malom preslape to berem ako porazku.

andrea.m
19. nov 2010

@abetka ja osobne si myslím že problém nemá alžbetka ale vy dospelí. ešte je len druháčka,vo vyšších ročníkoch budu aj horšie známky. aj permanentne vyznamenaný žiak občas dostane 5 taký je život. ak ju budeš takto terorizovať školu jej iba znechutiš. a ked bude staršia môže sa proti tebe vzburiť a potom pre jednu blbu známku ktorá pre život vôbec není podstatná si zbytočne pokazíte vzťah. viem že mudrujem,ale je to iba môj názor. nechcem sa ti v žiadnom prípade miešať do výchovy.

andrea.m
19. nov 2010

@jaduska lilke všetko najlepšie🙂

abetka
19. nov 2010

@andrea.m viem, ze mas pravdu. Len ako to zmenit. Uz som si vela krat hovorila,ze kaslat na to , no nejako mi to nejde. Aj MM jej vcera dohovaral, ze by mala byt doslednejsia, pozornejsia a tak, aj som ho stopla ,ze je este dieta, ale sme stale na nu velmi narocniii. Ona mi dnes rano povedala, ze jedina v triede napisala na pisomke, ze vyduch je plynna latka, co som ocami gulala, ze odkial to ma???Takze neni hlupa, ale niekedy nepozorna a zrejme si musim ja ako mama na to zvyknut 😅

lubkaj
19. nov 2010

@jaduska Lily vsetko najlepsie k meninam.

@abetka Presne viem, ako sa citis. Aj ja som taka zvyknuta na same jednotky, ze horsia znamka by ma asi zosmutnela... Teda, jasne, ze do zosita uz dostala nejake dvojky a raz dokonca trojku, ale do ziackej este nie. Tak jej tiez vzdy pripominam, aby sa sustredila. A hlavne vela, vela chvalim.

donara
19. nov 2010

@abetka aj ja som minulý rok vystrájala pri prvej dvojke, ale keď som videla aký je Ferko z toho rozhádzaný, tak som si povedala dosť. A naozaj sa toho držím, veď teraz doniesol zo štvrťročnej písomky zo sloviny 2, jeho otázka znela: Mami si z toho smutná? tak asi tak.... obratili sme to na žart, veď v triede je 21 žiakov, 2 chýbali a 13 mali 3, tak som mu povedala, že nabudúce si má skontrolovať čo napísal a bolo vybavené..... no a zasa sme na jednotkách, veď my sme doslpelý a tiež sa nám stane, že nemáme svoj deň 😀

donara
19. nov 2010

oslavencom všetučko naj..... hlavne zdravíčko

mimomu
20. nov 2010

ahojte baby.chcem sa vas opytat,ci vase deti veria na jeziskoa alebo uz vedia ze im darceky davate vy?ake darcky chystate?ja este nemam vobec nic. 🙄

jaduska
autor
20. nov 2010

Ahojte....ďakujeme za gratulácie....

@mimomu Sandra už vie, že darčeky kupujeme my, s ňou sme však nejako ježiška neriešili, ju vlastne ani nezaujímalo, odkiaľ tie darčeky pod stromčekom vlastne sú... Včera som bola v Tescu, tak som kúpili pre malé nejaké hračky a pre San nemám ešte nič poriadne....

mimomu
20. nov 2010

@jaduska aj viki to zistila zacitkom tohoto skol.roka a tiez ju to moc netrapilo ale hovoria si o tom v skole a su dva tabory.
nasa zacala dako kaslat. ☹

sissi27
20. nov 2010

@mimomu Sufi este stale veri na Jeziska.A ako kazdy rok aj tento rok mu bude pisat list. 😉 Mozno uz posledny, lebo si myslim ze uz coskoro sa dozvie od spoluziakov v skole kto tie darceky dava pod stromcek.
A co sa tyka darcekov, ja som tento rok zacala pomerne dost skoro s nakupmi. Este na konci septembra som mu kupila nejake knizky a sveter. Este sa chystam kupit lego. 😉

jaduska
autor
20. nov 2010

no u nás je to s tým ježiškom tak, že San, kým bola malá, tak sa fakt nepýtala, odkiaľ tie darčeky sú. Keď mala asi 4-5 rokov, tak jedny Vianoce to riešila a ja som jej nevedela a ani nechcela klamať a keďže som viac-menej ateista, tak som jej povedala, že to kupujeme my. Ale potom som čítala jeden článok, že treba deti čo najdlhšie nechať veriť "na ježiška", tak ho spomíname, teda hlavne moja mama, lebo tá je veriaca, tak vie okolo toho povedať aj niečo viac... Ale Sandru už neoblafneme, takže ona sa vo veľkom chystá kupovať sestrám darčeky pod stromček 🙂

andrea.m
21. nov 2010

naši ešte na ježiška veria. aj list budeme písať. čo sa týka nákupov tak doma ešte nemám nič kedže stále marodia. teda pár drobmostí už ano aby som neklamala. pre filipka už mam doma drevene vláčiky,knihu a pyžamo spiderman a ešte sa rozhodujeme medzi domácim kulečníkom a hrou hadaj kto. pre tami mám doma pyžamo hellou kitty,jednu malinku bábiku s tričkom hellou kitty , poníka na česanie a knihu. ta babika a poník su miniatury aby to mohla nosíť do škôlky a ešte mam na pláne mozaiku a babiku chou chou ale nie bábätko ale dievčatko.maju to teraz v dráčiku za 12€.lebo všetky bábiky čo ma doma su bábätka.

lubkaj
21. nov 2010

Nasi este tiez veria na Jeziska. Aj list pisat budeme. Videla sice v Bambulke, ze tam si davali darceky navzajom, ale sama si to vysvetlila, ze niekde chodi Jezisko a niekde si davaju darceky ludia. A myslim, ze ma taky pocit, ze my aktivne s Jeziskom komunikujeme - kazdy rok nam pomaha vyrabat menovky na darceky, ktore my potom "dame Jeziskovi, aby mohol darceky oznacit". A je presvedcena, ze Jezisko darceky kupuje v obchode (to nema od nas)...

Ako darceky mam zatial pre maleho pyzamo s rusnom Tomasom a sadu 26 auticok - na kazdom je jedno pismeno abecedy. Pre Adrianku zatial iba knizku.

mimomu
21. nov 2010

ahojte nasa si povystrihovala za dracika hru-hadaj kto,zhu-zhu skreck,pets shopov,pokladnu a detsky pocitac.ja jej planujem tiez pyzamko,knihu a par drobnosti.

a mam aj smutnu spravu.vcera nam o 17tej dodychal nas skesok,zil 2,5 roka.no bolo to smutku. ☹ ☹ ☹

andrea.m
21. nov 2010

detský PC dostal Filipko tak 2 roky do zadu od mojích rodičov a vedia sa s tým super vyhrať. pokladňa je tiež dobra, to dostala Tami minulý rok a tu hru hadaj kto som ešte otvorenú nevidela ale Filipko po nej veľmi tuži.

marcca
21. nov 2010

u nás sa verí tak z polovice - malému je to zatiaľ jedno a simonka ešte v predškolskej triede prišla domov s tým, že ježiško darčeky nenosí 😕 napriek tomu, list každý rok píšeme, takže zatiaľ to nie je definitívne... 😉

nás čaká začiatkom decembra sťahovanie + komplet prerábka, takže už mám nejaké darčeky v predstihu kúpené, čo nie je u mňa zvykom...pre simi dom littles pets a korčule, pre malého lego cirkus a vŕtačku...ešte nejaké oblečko a vianoce vybavné, veď nakoniec budú mať nový byt a novú izbu... 🙂 🙂