Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
31. dec 2010

Baby prajeme vám všetkých veselého Silvestra a v novom roku všetko len to naj, nech čo najšťastnejší, najpokojnejší a najúspešnejší....

mimomu
2. jan 2011

vsetkym prajeme stastny a uspesny Novy rok 2011 😵

sissi27
2. jan 2011

Stastny Novy Rok 2011. 🙂

abetka
3. jan 2011

krasny rok 2011 😵

marcca
4. jan 2011

pripájam sa a prajem všetkým len to najlepšie v novom roku 😉

ako prázdninujete?? my drvíme text na hviezdoslavov kubín, úloh mali dosť, ale už sú hotové...inak nič, občas si číta z knižiek, čo dostala pod stromček a najnovšie ju začalo baviť delenie 😕 😕 veľmi ju to zaujíma a tak nejak si to svojou logikou vie aj vypočítať... 😀

len nech už je konečne po prázdninách, sme čerstvo presťahovaní a prerobení a niekedy mám strach, že ten byt rozbombardujú keď sú spolu 😝 😝

mimomu
5. jan 2011

ahojte....viki je na prazdninach.aj nasi dostali dost uloh ale 3/4 uz mame hotove,este nejake dokoncovacky.
aj nasa sa pustila do kniziek ale len tak pohodkovo-ona nema nastastie s citanom problem.
a dostala spol.hry tak fici na nich aj take vedomostno-zabavne na cibrenie pamati.

@marcca veru uz nech su v skole a zacne ten bezny zivot,kruzky,zus a pod. 🙂

a vy ostatne,sem sa piste,co porabate. 😀

andrea.m
6. jan 2011

ahojte
v novom roku vám prajem všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia, lásky, pohlavnej sviežosti a pozitívného myslenia. dnes sme sa vrátili z vidieka kde sme si užili sj snehu aj zimy 🙂 od zajtra začína proces normálizácie. filipko našťastie nemaju žiadne úlohy tak budeme len tak precvičovať

mimomu
11. jan 2011

tak baby,ze sa nehanbite,sem nechodit 😀
ved nas zamknu. 🙄

lubkaj
11. jan 2011

Ahojte! Vsetko najlepsie v novom roku.
Nebola som tu uz snad vyse mesiaca, najprv boli obaja mali chori, potom zasa sviatky, takze nebolo kedy.
Inak je vsetko v poriadku, bala som sa sice, ako po prazdninach zvladneme ranne vstavanie do skoly, ale zatial to celkom ide. S polrocnym vysvedcenim by nemal byt problem.
Pomaly zacinam rozmyslat nad maskou na karneval - v skolke budu mat o dva tyzdne, takze coskoro bude urcite aj v skole. A co vy? Aj u vas byva v skole karneval?

donara
11. jan 2011

Ahojte, ja tiež prajem všetučko dobré do Nového roka. U nás sa už naplno zarezáva, pani učiteľka im dala testíky, tak ale celkom pohoda. Zasa ich popresádzala, ale myslím, že to nieje na škodu. No a náš frajer zasa nedával pozor na čítaní , och joj, toto ma naozaj vie vytočiť. Hneď v pondelok, tak sa musel postaviť a stáť kým nedočítali článok vo Vrabčeku. Karneval mávame, ale masku sme ešte nemali na pretrase 🙂

anlu
12. jan 2011

ahojte babulky, davno som tu nebola... boli sme cele sviatky u rodicov a tam nemam net tak preto...

Vsetkym vam prajem vsetko krasne, dobre a vesele v novom roku a hlavne nech sa dari v skole nasim deturencom 😉

abetka
14. jan 2011

Ahojte. Ja som bola vcera na rodicovskom a normalne som poburena. Za dve 2 z diktatu a ostatne len jednotkyna dvoch stranach v ziackej jej chcela dat dvojku a nema nic .Ani 3,4,5. , len tie dve 2. TAk som jej povedala, ze sa mi to nepaci a dnes povedala ucitelka malej, ze si maminka musi zvyknut na dvojky. 😠 😠 😠 😠 .
Nakoniec povedala, ze jej da 1 , ale ze treba deti naucit poriadku. Ale nie predsa druhak a na polroku. Nech tak robi so siedmakom, ak je nevychovany a pohrozi mu dvojkou zo spravania a nie nervovat male deti. TAka som napalenaaa

jaduska
autor
15. jan 2011

Ahojte.....

@mimomu ja nestíham, pripravujem sa už na štátnice, dúfam, že do 3.februára neskončím v cvokhause, bo sa mi zdá, že už tam aj patrím....

@abetka to akože na vysvedčenie dvojku?????

abetka
15. jan 2011

@jaduska ano na vysvedcenie a vraj si ma maminka a dvojky zvyknut 😠 😠 😠

jaduska
autor
16. jan 2011

@abetka a to čo za drbnutá učiteľka, by som si na tvojom mieste vyžiadala, na základe čoho "vypočítala" takú známku. Lebo zrejme potom nesúhlasí žiacka knižka s jej záznamami a rodič má predsa právo vedieť, ako je jeho dieťa hodnotené. Nenechaj to tak, učitelia sú povinní informovať o prospechu. By som jej dala, že zvyknúť si na dvojky!!!! Nech ťa teda upozorní, ak niečo Alžbetke neide, aby si mala možnosť sa to s ňou doučiť. Na didaktike nám stále zdôrazňujú, že každý žiak má dostať šancu opraviť svoje hodnotenie, veď predsa momentálne podaný výkon závisí od veľa faktorov, nie každý je stále v 100% kondícii, nehovoriac o deťoch.....

mimomu
17. jan 2011

ahojte....takze nakoniec to polrocne vysvedcenie bude?raz tak-raz tak. 😠
nasi tento tyzden pisu same testy,pisomky,kontrolky...no pekne vela toho maju.aj u nas sa uz budu rozdavat vsetky znamky na vysved.
od 24.1.-28.1. maju plavecky vycvik tak ich teraz chudence zenu.

donara
17. jan 2011

ahojte, tak u nás podobne, tento týždeň bude náročný, samé testy a písomky.
@abetka u nás tak isto má 2 zo štvrťročného testu a z opakovania. Vraj teraz záleží na tom ako napíše polročný test. Dúfam, že to nepomrví. Inak má samé jednotky, celé dve strany v žiackej. No uvidíme.................

zusikk
17. jan 2011

nasi pisali uz minuly tyzden nejake testy ma jednotky zatial ale uprava pisma je vzdy horsia nedava pozor male pismena sa podobaju niekedy velkostou na velke alebo naopak. 😒 co uz!zabijem ju dokonca vypusta niekedy pisemna ked si to spetne precita sice chybu najde ale v skole si neopravi tam ju nema kto upozornit 😒 plavecky u nas mavaju az 3tiaci a dnes je konzultacny den a ja mam poobednu tak asi ucitelke iba zavolam ci mam prist inokedy alebo mi po telefone povie...

andrea.m
17. jan 2011

@abetka no ja by som veru šla za učiteľkou a vyžiadala si hodnotenie ako píše jaduska.ved pre dve 2 za celý polrok sa nedáva 2 na vysvečku. to v deviatke jej čo vyrátaju 15????? 😠 😠 😠 ja mam najradšej take premudrelky na malých školách kde není konkurencia.

naši píšu testy a písomky tak priebežne bez stresu.ani známkymi ich nejak nezasypavaju.filipko ma v žiackej iba jednu stranu zapísanu. rodičko sme mali dnes tak som same chvály počúvala na vysvečku budu čiste,všetky učiteľky sú s ním spokojné tak nič nerieším.

doma sa učí minimálne a take predmety ako angličtina,informatika to sa neučíme vôbec ani nemám páru čo tam preberaju.

veľa si číta a hrá na pc rôzne matematicke a logicke hry.najradšej ma matiku,informatiku a telesnu ostatné prednety môžu byť.taký čo vy z duše neznášal nemá.

anlu
17. jan 2011

ahojte 🙂
aj u nas pisu testy a pisomky ale tak v pohode, len mam pocit ze Claire zkolila nadcha, tak este neviem ci pojde zajtra do skoly, nerada by som aby vynechala teraz ked pisu. Ale na druhej strane asi ten jej stav zapricinil ze napisala test zo SJ horsie (na dvojku) ale spolieham sa na to ze ucitelka ich pozna a vie ze ucivo ovlada...

u nas plavecky maju cely rok len v zime nie, cize teraz nemaju a zacnu znova v jari, ked bude teplejsie...

@jaduska tak ty poriadne zarezavas... drzim palce nech nescokaties z toho 😉 a nech statnice dobre dopadnu... Ozaj ty este dojcis? A predstav si ze som prisla na to ako sa kocik sklada s tym onym na rucke, vies co si mi hovorila ze nevies ako sa s tym naraba 🙂

lubkaj
18. jan 2011

Ahojte, u nas sa pisu tiez pisomky, ale dozviem sa o tom vzdy len vdaka jednotkam v ziackej 😀. Zatial mame v ziackej len jednu dvojku - za upravu v domacej ulohe z pisania... A vcera priniesla 1 z basnicky a pripisane mala ze "velmi pekne". Vraj jedina z triedy vedela aj meno autora 🙂

Polrocne vysvedcenia budu, lebo prezident nepodpisal skolsky zakon.

Neviete ako je to s kruzkami, na ktore chodia ziaci na zaklade tych poukazov? Lebo niekde som citala, ze ked si uz nieco vyberie, ma to ako dalsi predmet a musi tam chodit. A mne sa uz dlho Adrianka stazuje, ze nechce chodit na kruzok z anglictiny, lebo je tam vraj hrozna nuda - vraj vacsinu kruzku kreslia, co im pani ucitelka povie a potom chvilku po anglicky pomenuvaju, co nakreslili. Napriklad maju nakreslit postavicku a potom pomenovat jednotlive casti tela. A ona v poslednej dobe hrozne nerada kresli aj vyfarbuje - ked si nieco sama vymysli, ze ide kreslit, to ju bavi, ale ked jej nieco prikazu, to nie. Takze kazdu stredu a piatok pocuvam "Ja na tu blbu anglictinu nechcem chodit!". Mrzi ma to, lebo v skolke ju anglictina velmi bavila aj sa vela naucila...

zusikk
18. jan 2011

no nasi mali konzultacie vcera.len som volala s uckou mala som poobednu.ze u nas ziaden problem neexistuje vela si pameta je sikovna aj v spravani sa neha usmernit no v tom je napominana castejsie 😉 prekrykuje ostatnych komanduje a chce byt stredobod vesiru 😉 co jej ucka trosku vytyka je leniva nesnaziva!casto vravi v skole je nuda chcela jej dat mimo uciva robit nejaky projekt z matematiky a z angliny lenze nasa dama povedala ze ked to nie je povinne a nemusi to robit nikto iny ona to robit nebude! 😠 a ze hviezdoslavov kubin este... 😉 naucila sa taku poviedku z mojej starej knizky o andrejke rapotala dobre bez chyby ucitelka jej povedala ze musi trosku recitovat je tam aj priama rec a ona ze takto a spustila a ucka ze ano takto ale ze ja to tak nebudem lebo potom by som to dlho rozpravala a ked nie je kubin povinny ja tam nechcem ist! 😖
s pc napr robi rada ale nanajvys hra svoje hry kde skace s nejakym panacikom alebo oblieka barbiny!ucit sa neuci len pise ulohy vela si zapameta staci co v skole pocuje....mam ale obavy ako bud ezvladat vyssie rocniky a hlavne ak si nebude stihat uz zapametat z hodin ucivo!a za dalsie co by som mohla ako ju inspirovat nech zoberie aj nejaku ulohu navyse....snazila som sa ju navnadit ze ked pojde recitovat ucitelka jej mozno da lepsiu znaku aj zo slovenciny a ona ze lepsiu ako jednotku uz mi dat nemoze a tu uz mam... 😉 potom sa spytala tatina ze ty si rad recitoval a on ze nie no a dama ze ani ja nemusim...a bolo...da sa nejako ju navnadit co myslite?nechcem ju nutit ale zas nemoze len doma cumiet do tv alebo v pc obliekat barbiny 😉

marcca
18. jan 2011

aj my máme nejak veľa známok odkedy skončili prázdniny, zatiaľ všetko jedničky tak neriešim...doma si spraví len úlohy, ktorých veľa nie je (max. 15min. roboty) a ďalej ju už netlačím...pokiaľ je to tak ako to je, myslím, že netreba 😉 aj veľa prečíta, dobrovoľne, takže ju to asi baví...
@zusikk aj my sme sa učili na hviezdoslavov kubín ešte cez prázdniny, ona sa to naučila za jedno popoludnie, odvtedy len opakujeme a to si sama od seba vždy povie večer pred spaním...trocha cibríme prejav, učiteľka vraj bola z prednesu nadšená, tak ju aj vybrala do školského kola 😕 😕

keď hovoríte o pc, tiež by najradšej presedela celý deň pri ňom, aj sa hrá, ale najnovšie ju chytil facebook a chatovanie 😕 🙄 , ale tak aspoň si precvičí písanie...od zajtra začínajú v rámci TV chodiť na korčulko, tak to sa teší asi najviac...tak dúfam, že sa z toľkého nadšenia vo vytržení nedoláme 😝

nikuska4
18. jan 2011

@lubkaj ahoj,kružok sa neberie ako povinny predmet ,moje deti chodia tiež len ked sa im chce a nikto to nerieši.Vlani som mala prvaka a presne toto iiste mi hovoril,že je tam nuda a že nič nove sa neučia že robia to čo robili ked boli školkari.tak som ho nenutila,ale bola som prekvapena,ked na začiatku druheho ročnika povedal prihlas ma na angličtinu.Ma tam kamaratov tak asi preto,Už sa nestažuje.Na vysvedčeni budu same jednotky,horšie to bude s tymi staršimi.Ale nezblazniem sa.Každe dieťa je ine,ja to mam tak,že ten ktoremu som sa musela viac venovať pri učeni v prvej,druhej triede mu to bohviako nejde ani teraz ked je osmak.a s daľšimi som sa nemusela tolko doma učiť,lebo to pochopili v škole.a to je vyborne

jaduska
autor
19. jan 2011

@anlu už asi 2 mesiace nie, sama sa odstavila

anlu
19. jan 2011

@jaduska joj to mas super, aspon bez nervov 🙂 tak ja este kojim lebo aj tam nemoze ine mlieko tak zatial to nechavam tak...

jaduska
autor
20. jan 2011

@anlu ja som chcela kojiť do 3 rokov, ale mladá sa rozhodla inak....ja jej už dávam normálne mlieko, ale nemá ho pravidelne, väčšinou len vtedy, keď pijú Sandra a Lily.....ale jogurty jej chutia, tak nejaké mliečne bielkoviny dostane....

anlu
20. jan 2011

@jaduska no Oliv nemoze nic mliecne, zo zivocisneho ma iba vajka ale v pohode, vlastne aj ja jem to iste tak mi to vobec nevadi 🙂

Claire je chora a v piatok ani nemaju vyucko lebo skoro cela trieda je chora, dokonca aj ich ucitelka... tak to urcite nachytali jeden od druheho. Tak ani neviem ci pisali nejake testy ked tolko ziakov chybalo...

sissi27
21. jan 2011

Ahojte kocky,
ako sa mate, ako sa maju deticky?
U nas pomalicky, tiez sa pisu nejake polrocne prace. Uz mame za sebou slovencinu a prirodovedu. Vobec som netusila, ze budu nieco pisat. Vsetko sa dozviem az po. 😝 Sufi v tomto smere nema potrebu mi nieco oznamovat. 😕 Tak ak sa to nahodou nedozviem od jeho spoluziakov alebo to nema niekde napisane tak neviem. 😎 Ale uz som si zvykla. 😎
S kruzkom v skole zatial nemame problem, este sa nestazoval zeby tam nechcel chodit. No nechce mi chodit na tanecnu. Stale mi hovori ako sa tam strasne nudi, ako tam nic nerobia, o tom pochybujem 😉, a ako chudacisko potom nema cas napisat si ulohy, lebo musi ist na tanecnu. Zatial sme sa dohodli tak ze tento skolsky rok to uz dochodi a na buduci rok sa uvidi.

mimomu
24. jan 2011

@sissi27 tak nasi maju od dnes ten plavecky,znamky zaokruhlene,rodicko sme nemali.
a sup do druheho polroku 😉