Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
28. júl 2011

@ukana u nas maju fajn program,napr.jazda na konoch,vozba vlacikom,letne kupalisko,navsteva muzea,hradov,vylet do nitry,na ranc...ja som celkom spokojna a 5 e za cely tyzden 🙂

ukana
28. júl 2011

@mimomu , to by som aj ja bola spokojna 😉 😉 😉

andrea.m
29. júl 2011

@ukana my platíme 39€ za týždeň je v tom obed,pitný režim, vstupenky a doprava. teraz je tam filipko druhý týždeň. minulý týžden navštívili hrady krásna hôrka,stará ľubovňa a kapušany.jeden deň boli na kupku a jeden deň na krytej plavarni. tento týždeňuž absolvovali planeterium,bowling,celodenný výlet do zoo,krytu plavareň na drienici včea boli v muzeu v medzeve a dnes idu na ranč kde budu mať suťaže,jazdu na koni,grilovačku,opekačku...no a za taký program sa mne aj vidí málo tých 39€

jaduska
autor
29. júl 2011

@andrea.m to máte teda super denný tábor....do takého by som sa aj ja prihlásila 😀

zusikk
30. júl 2011

andrea tak to by som ju aj ja prihlasila u nas denny tabor znamena sedenie v cvc-ku a bud kreslenie spivenaie ci nejake tancovanie a prechadzka po meste a hry ake si decka donesu a 30€ za tyzden....teda v podstate to ponali tak ze postrazenie deti podla mna a skoro bez programu a samo u nas bez stravy a pitneho rezimu taze rodicia nabalia desiatu aj vodu.... 😉

ukana
30. júl 2011

@zusikk , u nás je to podobne v CVČ, také niečo ako družina 😒

@andrea.m , u nás je to bez obeda 35€, a vy teda máte super program, to by sme aj my chceli 😉

Dnes doobeda som bola pre Matka v tábore, všetko mal mokré a špinavé, tak periem...ale inak bol spokojný 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andrea.m
31. júl 2011

tak to máte blbé dievčatá. za 35€ by mi ho postrážila aj suseda 🙂 a rozhodne by mal chutný obed a pitný režim v cene

abetka
3. aug 2011

Ahojte 🙂 . Kupujete este detom atramentove pera??Nasi pisu stale atramentami, ale uy som stretla mamicky z triedy a idu kupovat klasicke pera 😨 .A ako prazdninujete???Nasa je teraz u starych rodicov, ma este denny tabor v polovici mesiaca a potom ju zase dame starym rodicom a uvidime ako to bude dalej. Zacinema v skole 5.9.

ukana
3. aug 2011

@abetka , ja dam Tornado pero......zavidim starych rodicov, ☹ , nasi sice dovolenkuju, ale vraj si potrebuju oddychnut, tak si vnukov neberu 😖 😖 😖 aaale, uz som si zvykla 🤐

jaduska
autor
3. aug 2011

@abetka ja som kupovala atramentové iba v prvom ročníku, aj to asi len v prvom polroku, potom už mala Tornádo alebo to, ktoré sa dá gumovať (neviem názov)....
My sa už pomaly balíme, jeden lodný kufor pre baby zbalený, tak my s mužom už len nejaké batôžky si pobalíme 😀 😀 😀 😀 V piatok fičíme na Šíravu, hádam bude aspoň pár dní pekne....

zusikk
3. aug 2011

@jaduska pozdravuj siravu odomna 😉 hned by som tam sla juknut otec je michalovcan travili sme tam kazde leto 😉
no s tym perom ma chrobaka od vas nasi pisali atramentovym aj v druhej triede skusim si overit ci uz mozu aj ine ale nasa este neprotestovala ze nechce plniace 😉

my sa chystame s malou na dovolenku bez ocka 😉 ocko si setri na F1 buduci rok chce ist na zovo do talianska tak mi idem eteraz do bulharska na osem dni od 21.8.tak dufam ze bud epekne pocasie a lietadielko poleti bezpecne....vobec som to nemala v plane ale kedze on si planuje tiez dovolenku bez nas tak preco aj my by sme nemohli bez neho 😉

jaduska
autor
4. aug 2011

@zusikk pozdrav odovzdám, mne sa tam teda veľmi nechce, lebo neviem, čo tam budeme robiť, keď bude pršať, ale hádam si trošku oddýchneme.... vám prajem peknú dámsku jazdu

mimomu
4. aug 2011

ahojt...nasa viki uz pisala cely 2.rocnik tornadom....mna nebavia tie rozmazance...ucitelka to sice neschvaluje ale uz asi vsetci zmenili na tornada.
@jaduska prajeme krasnu dovcu

ukana
4. aug 2011

my sme Tornadom pisali od prvej triedy, nemuseli mat plniace pero 😕 😲 😉

ukana
4. aug 2011

@jaduska , peknu dovolenku, hlavne pocasie nech vam vyjde 😉 😉 😉 😉

jaduska
autor
4. aug 2011

@mimomu
@ukana

ďakujeeeeeeeeeeeeeem..... 😎 😎 😎

andrea.m
4. aug 2011

@jaduska peknu dovolenku

ja mam v práci dovolenku od pondelka a tento rok pôjdeme iba na pár dní do ostravy k manželovej sestre a potom na striedačku košice-jedna babka-druhá babka. tento týždeň su deti u svokry,potom budem s nimi do 30.8 ja a posledný týždeň nejako vyplátame.

čo sa týka písania filipko má od začiatku tornádo. nemali určené aké musia mať perá. myslím že si ho ponecháme aj v 3 ročníku, aspoň zo začiatku.

ada11
5. aug 2011

@jaduska peknú dovolenku 😉 včera sme objednali elektronické piano pre Maťku, zvažovali sme akú značku a nakoniec sme sa rozhodli pre značku Orla CDP 20 s fattar mechanikou 😉 čo ty na to?

Maťka píše od začiatku Tornádom - vyhovuje jej 😉

@zusikk aj vám peknú dovolenku 😉

jáj.....bambuľky.....v nedeľu mi konči síce náročné ale krásne obdobie môjho života....rodičovská dovolenka 😠 ☹ 😕 v pondelok krutá realita....nástup do práce 😠 😠 😝 síáce budem čerpať ešt dovču do 22.8., ale aj tak ten pocit, že som sa zaradila medzi pracujúci ľud 😀 😝

andrea.m
10. aug 2011

@ada11 držím palce. pre mňa to bol obrovský šok. do práce som sa vracala po 7 rokoch doma. tak nech sa z toho šoku čím skôr spamätáš,zosúladiš prácu deti a domácnosť. 🙂

ada11
11. aug 2011

@andrea.m aj to zosúladenie bude bolieť 😀 ja chodím s deťmi aj po lekároch, napr. september je dosť brutál, lebo 14.9 pneumologia, 19.9. endokrino, 29.9 ortopedia 😝 no a to nerátam do plánu, že ak Anet nastúpi do škôlky, tak hneď niečo lapne 😠 boli sme len na dni otvorených dverí v škôlke a dotala nádchu 😀

andrea.m
12. aug 2011

@ada11 tak vela zdaru prajem. budem na vás mysliet

jaduska
autor
15. aug 2011

Ahojte ženuše...tak sme sa včera vrátili z dovolenky, počasíčko bolo celkom fajn, som rada, že nevyšli tie dažďové predpovede, aj keď pre mňa to znamenalo, že jeden z kufrov som zbalila úplne zbytočne 😎

@ada11 ja sa v tých klávesoch až tak veľmi nevyznám, ja už na svojom ani nemám čas hrať 🙂

Mne síce ešte rodičovská nekončí, ale rada by som od septembra išla do práce. Našťastie je už mama doma na dôchodku, takže s malou by bola ona....no uvidíme, čo bude...

dzlucia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea.m
16. aug 2011

ahojte. aj my sme od včera doma z výletu. ešte mam 2 týždne dovolenky takže ešte niečo vymyslím....dúfam ,lebo Tami celú noc vracala 😒

mimomu
16. aug 2011

ahojte,my sme boli v zoo a chystame sa v sobotu do markizy-masaker ale co uz.
baby davate tento rok decka do druziny?nasa uz velmi nechce ist 😒

ukana
16. aug 2011

@mimomu , tak tam do tej markizy by ma nik nedostal... 😝 😝 pozdrav Onura 😀 😀 😀
Ja do druziny este urcite dam, my dlho robime, tak by bol dlho sam doma a vyvadzal blbosti, takto ma aspon dozor..mozno po case ustupim, ze bude chodit sam domov o 15.30. Ale zasa mato sa tesi do druziny.. 😉 Podla mna je to individualne .... 😉

mimomu
16. aug 2011

@ukana tak mi tam ideme koli malej....nech sa vytesuje a mame tam aj svagra v ba...tak jednou cestou 🙂

jaduska
autor
16. aug 2011

@mimomu tak si to v tej markíze užite a hlavne v zdraví prežite 😀 😀 😀 mňa by tam tiež nikto nedostal...jednak nemám markízu rada a z hromadných akcií mám fóbiu....Zažila som otváranie prvého supermarketu v Prešove a poviem vám - nikdy viac.... 😖

Čo sa týka družiny, ešte neviem, uvidíme podľa krúžkov....

andrea.m
16. aug 2011

družina-áno 🙂

ukana
16. aug 2011

@mimomu , tak si to užite, pre deti to tam musí byť raj...Vikinka bude mať zážitok. Idete tam prvý krát? či ste už boli?...