Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

felixa
30. aug 2011

@jaduska
@ukana
Diki baby, kúpim tie veľké dosky. Malé dosky má ešte pekné z minulého roku, lebo ich nepoužívala ( ani nechcela, lebo sa jej všetko zmestilo do tých veľkých), tak keď bude treba, bude používať tie. 🙂

zusikk
31. aug 2011

u nas tiez nefunguje nic zvycajne do triedy po uvitani na dvore sli len prvaci starsi domov takze aj strava aj druzina az druhy den 😉
inak dovolenka sa nam vydarila pocasie vyslo stale slnecno a pekne takze niet si co stazovat dieta sa do skoly tesi ale viac na spoluziakov a kamaratky a tak ucenie moc asi ani nie 😉

s_i_s_a
31. aug 2011

ďakujem za info...takže berem dovolenku 🙂

tinaba
31. aug 2011

pondelok začína škola ideme do prvej triedy neviem nosia sa kvety na začiatku školského roka asi nie že ? Na konci to viem koľko budú prvý deń v škole ?

zusikk
31. aug 2011

my sme niesli aj prvy den ale niekto aj nie....a zdrzali sa v triede asi hodku boli to skor take instrukcie pre rodicov a zoznamenie deti z ucitelkou a triedou 😉

jaduska
autor
1. sep 2011

@tinaba my sme tiež na začiatok roka nenosili kvietky, ale niektoré deti áno...

andrea.m
2. sep 2011

@tinaba prvý deň v 1 ročníku sme kvety brali. v druhom si nepamätám a v treťom som sa ešte nerozhodla.

u nás ani obedy ani družina prvý deň nefunguju.ja mam až nočnu takže uvidím.kedy príde.a máme novu triednu tak sme plní očakavania.

ukana
3. sep 2011

ja nedávam kvet, to sme len v prvej triede niesli 😉 ...už sa len dvakrát vyspíme 😎 😎 😀

andrea.m
3. sep 2011

na stránke Filipkovej školy to odrátavaju presne www.kezmarska28.sk

jaduska
autor
3. sep 2011

@ukana nestraaaaaaaaaš....mne sa tak nechce ráno vstávať, ax jaj 🙄 😀

ukana
4. sep 2011

@jaduska 😀 😀 😀 😀 .........ani mne sa nechce vstávať, ale mna aj tak pes budí každé ráno... 😝 😎
dnes ideme nachystat batoh, prezuvky, listok na obed.........a potom pojdeme na prechádzku do prirody, ked je ten posledný prazdninový den..... 🙂

mimomu
4. sep 2011

ahojte....my uz mame vsetko nachystane....moze sa zacat skolsky rok 😀
len akosi moja hlava nechce tomu verit 😀
my pojdeme tiez na poslednu prazdninovu zmrzku 😎
vsektym tretiacikom prajeme uspesny start a prajeme same vyborne 🙂 🙂 🙂

zuzana1011
4. sep 2011

Ahojte maminy. Aj my ideme zajtra po prvýkrát do školy.Čítam vaše príspevky a nechce sa mi veriť že to už tak rýchlo zbehlo.Mám asi väčší strach ako on.Prajem všetkým vaším detičkám aby sa im v škole darilo.Ahojte 😉

andrea.m
5. sep 2011

tak čaute tretiaci. my máme novu pani učiteľku 🙂 prvý dojem super. hned v stredu maju športový deň a vymyslela im super program. zatiaľ čo takto pred rokom už mali rozvrh a domáce ulohy teraz nič zajtra sa ešte neučia. filipko je zatiaľ nadšený,dúfam že ho to bude dlho držať. ja sa radšej dopredu neteším.

jaduska
autor
5. sep 2011

@andrea.m tak to je super, že máte takýto dobrý začiatok....
U nás majú tiež zmeny, hudobnú, výtvarnú, vlastivedu a prírodovedu ich nebude učiť triedna, ale iné učiteľky. Možno to bude aj na niečo dobré. Aspoň tá hudobná určite, lebo ich bude učiť bývala učiteľka zo ZUŠ-ky, takže človek, ktorý sa hudbe venuje. Akurát, že je to mamka jednej Sandrinej spolužiačky, tak som zvedavá...
Dnes sme ešte dokúpili nejaké obaly, pomôcky na výtvarnú a asi máme zatiaľ všetko. Len sa mi za jeden deň nazbieralo toľko šekov na stole, že si asi budem musieť niekde privyrobiť, aby sme to zaplatili 😀

andrea.m
5. sep 2011

@jaduska ja mám zatial šek iba zo škôlky. Filipko mali už aj v 1-2 ročníku iné učiteľky na hudobnu,informatiku,angličtinu,vlastivedu a prírodovedu. Takže sú v zácviku. 😵

maznacik007
5. sep 2011

no my mame novu skolu.... je super az na to ze sa zacina o pol osmej.... pani ucitelka fajn... v triede budu tri dievcata aj s mojou a 11 chlapcov...
boli sme uz aj v zus ke dohodnut rozvrhy a je toho dost nejako to musim natlacit do dvoch dni co je nerealne takze asi tri dni z toho budu no uvidime... musim to poriesit... nejako...
mame doma aj noveho skolkara... zatial uplna pohoda.. dnes mi ho akurat pochvalili ... ze je velmi samostatny ...
sekov mame aj my pozehnane...
akurat je u nas ninkina byvala spoluziacka na nasteve... spolu hrali a spievali ... a este ideme na omsu a potom je opekacka na fare...

mimomu
5. sep 2011

ahojte...nasa viki dnes isli same zo skoly 🙂 taka bola hrda na seba
dostali novu velikansku triedu,tak je nadsena 😵
boli sme aj na zukse pre rozvrh hodin a tiez je toho az-az a nakolko uz robim,tak to bude perne 😝
no a sekyyyyyyyy,tak to je kapitola 😠

jaduska
autor
6. sep 2011

tak naši sa už dnes normálne učili, San povedala, že dokonca viac ako čakala... Napísali si aj diktát, aj prepis textu, tak už má v zošite prvé dve jednotky 😀 😀 😀 😀

@mimomu a máte to zo školy ďaleko? My budeme Sandru odprevádzať asi ešte dlho, lebo cesta ku škole vedie popri hlavnom ťahu na Poľsko a tie kamióny sa tu preháňajú ako po diaľnici 😠 😠 😠 Ak idú ešte 3 - 4 za sebou, tak tie menšie dcérky musím normálne pridržiavať, lebo narobia taký fukot, že ich to vyvalí....

mimomu
6. sep 2011

@jaduska tak san je frajerka 😵 😵 😵
ma to asi 15 min peso ku mne do prace,ale ide len cez ulicky a pri hlavnej ceste ju cakam ja

andrea.m
7. sep 2011

tak filipko včera ešte iba vypisoval zošity. dostávali kľúče od skriniek. zoznamovali sa z novou učiteľkou a kreslili prázdniny. dnes maju športový deň a zajtra už rozvrh ale hodiny take že telesna, výtvarna 🙂

mimomu
7. sep 2011

tak to je super andrea 🙂
nasi si tiez vcera vypisovali zosity a dostavali rozvrh...vo stvrtok budu mavat 6 hodin...do 13.30 to sa mi zda dost 😖
a dostali aj usb kluce,v piatok uz maju vystupko zo zus

ukana
7. sep 2011

fíha, vy nejako pomaličky nastupujete, naši dostali v pondelok rozvrh a včera sa normalka učili, už sme robili aj prvú úlohu - to písmo má teda otras po prázdninách 😠 😠 😠 ........naši majú 5hodín každý den, len štvrtok majú šiestu triednicku........práve píšem žiadosť na riaditelku, aby tam nemusel chodiť, lebo nestíhame ZUŠ o pol druhej.....a na triednickej aj tak nič nerobia, neviem, prečo ju musia mať v rozvrhu..stačila by raz mesačne 🤐

jaduska
autor
7. sep 2011

@ukana triednicka hodina každý týždeň? To fakt zbytočne veľa, veď učiteľka je s nimi denno-denne, tak načo ešte takéto niečo....Ja ani neviem, či naša SAndra vôbec máva triednicke hodiny 😕

ukana
7. sep 2011

@jaduska , aj minuly rok to tak mali, v pondelok poslednu hodinu, kreslili si tam, hrali sa. 😖 ..vraj je to tak zo zakona, ze musia mat v rozvrhu TH, tak ako to teda je? vy ju nemate? podla mna je to tiez blbost, aby ju mali kazdy tyzden 😒

mimomu
7. sep 2011

@ukana my ju tiez nemame....ten stvr.tam maju klasickych 6 vyuc.hodin a poslena anglina 😒

jaduska
autor
7. sep 2011

@ukana ja som teda o tom ešte nepočula, aby bola TH povinná, ale tento rok začínam študovať učiteľstvo pre 1.stupeň, tak sa možno dozviem 😀

lubkaj
7. sep 2011

Ahojte, hlasim uspesny zaciatok skolskeho roka 🙂. V pondelok sme isli s dvoma kytickami (pre novu ucitelku a pre vychovavatelku) autobusom, lebo manzel sa niekam ponahlal a hned na prvej zastavke sme zistili, ze sme doma zabudli flasu s cajom a desiatu. Tak sme hned volali manzelovi a on nam to priniesol pred skolu... Takze sme zmatkovali hned v prvy den... Ale Adrianka bola spokojna, nova pani ucitelka je velmi mila a to je hlavne. Na utorok uz mali rozvrh, ale aj tak sa podla neho neriadili, ale si delili skrinky a pod. Na dnes vraj ziadny rozvrh nemali, len si brala so sebou vsetky zosity, ze si ich budu podpisovat. Takze tak pozvolna zacinane 🙂

@ukana My sme mali tiez minuly rok triednicku kazdy tyzden, ale tiez tam vacsinou nic nerobili... Ale pocula som nedavno v televizii, ze to bolo povinne, ale od tohto roka je uz zmena, ze je to na voli skoly. Este nemame rozvrh, tak neviem, ci budeme mavat.

ada11
7. sep 2011

ahojte, aj Maťka má normálne v rozvrhu triednicku hodinu. Učiteľka im ju kázala zapísať aj do svojho domáceho rozvrhu 😉 my sme dnes mali kaskadérsky deň - Anet plakala v škôlke, Maťka v škole, lebo pred školou padla tak, že si rozbila kolená a roztrhala nohavice, tak sa musela prezliecť do teplákov, ktoré mala na TV 😝 ☹ Deň Blbec - darilo sa celý deň a to ešte nie je večer 😀 Anglina sa mi zdá aj dosť 3 hodky týždenne 😕

ukana
7. sep 2011

@ada11 , aj my máme anginu 3x...ale su rozdelení na dve skupinky po 10 detí, aby sa im viac venovali

dnes v pohode, len stažnosť, že sa pobil v družine 🙄 🙄 🙄 .....závidím maminkám dievčatiek 🙄 😀