Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

sissi27
28. nov 2011

@andrea.m, ved 2 su dobre znamky. 😉 Ja stale hovorim tomu svojmu synatorovi nezalezi na to co mas na papieri, ale v hlave. Sufi ma v ZK aj 3 z diktatu z vybranych slov po b. A to len vdaka jeho nepozornosti. Mal 5 chyb a 4 z toho boli makcene a dlzne. 😎
A co sa tyka zabudlivosti tak to radsej nekomentujem. Keby ma nemal tak by siel do skoly aj bez tasky. 😀

bodka13
28. nov 2011

@andrea.m pozerám,že Filipko je asi taký istý expert ako náš David...od septembre zodral na kolenách 3 nohavice 😠 😠 😠
@sissi27 zo zábudlivosťou je to ťažké 😒 no mne to príde skôr ľahostajnosť od detí,vedia že sa môžu spoľahnúť na mamu 😉 ...my sme už zopárkrát Davida nechali nech si zabudne,dostal čierny bod v škole alebo poznámku či sa musel prebehnúť do školy po zabudnuté pomôcky(tiež ju máme našťastie cez cestu,no bývame na 4om bez výťahu) a hneď sa veci začali naprávať 😀 😀

aj som sa tuším zabudla pozdraviť ...ahojte 🙂

jaduska
autor
28. nov 2011

@sissi27 no a toto je ďalší príklad riadnej somariny - decká píšu diktát na vybrané slová a dostane zlú známku za mäkčene a dĺžne. Ak sa skúšajú vybrané slová, tak sa majú hodnotiť vybrané slová. nehovorím, že tie ostatné chyby treba ignorovať, ale môže sa to riešiť tak, že dieťa dostane známky dve - jednu za vybrané slová a jednu za ostatné chyby, alebo dostane iba známku za vybrané slová, s tým, že napr. za tie chyby dostane naviac nejakú domácu úlohu alebo čo.... 🙄

ktore
28. nov 2011

@andrea.m
@ukana
@mimomu
@jaduska poradte mi....zacali z nasobilkou,napisem vam priklad.problem je v tom ze ja ratam inak ako ona.je to UCEBNICA MATEMATIKY strana 23/5 dakujem za rychlu odpoved

jaduska
autor
28. nov 2011

@ktore
a) 1+1+1+1+1=5
10+10+10+10+10= 50
100+100+100+100+100= 500 aj sedmičku a 70-tku takto spočítať.
b) 1+1+1+1+1+1+1=7 a opäť aj ostatné čísla spočítaš 7x to isté číslo
c) 1+1+1+1+1+1+1+1+1=9 atď....

ktore
28. nov 2011

@jaduska dakujem

jaduska
autor
28. nov 2011

@ktore niet za čo, dúfam, že pomohlo....

ktore
28. nov 2011

@jaduska hlavne ze ja som to pocopila.ja som chcela kratit ale to mi nesedelo a dnes som vycerpana nechcelo sa mi sedet pritom.necham ju samu lebo ju viac popletiem.dnes doniesla dvojku zo sloviky oj.ale za hlupe chybicky

andrea.m
29. nov 2011

@sissi27 ja viem že 2 je dobra známka. ja za ňu Filipka ani netrestam ani neupozorňujem. mrzí to len mňa 😅
@bodka13 no čo ti poviem 😝 prídem dnes domov z nočnej. a v detskej na stole svieti zošit z vlastivedy ktorú maju samozrejme dnes v rozvrhu. ešte že som pred blokom odchytila jeho spolužiaka a nemusela som sa prehnať až do školy.

ukana
29. nov 2011

@andrea.m
@bodka13 , ideme si s vami podať ruky, čo sa zábudlivosti týka...najhorší bol september, kým nabehol do starých koľají....ked nahodou prišiel domov so všetkými pomôckami, telesnou, tak sme normalne oslavovali 😖 😖 😖

sissi27
29. nov 2011

@ktore, u nas je to naopak. Prave zacali na matematike spocitavat velke cisla. Mne to pride zvlastne a take polovicne. Bojim sa, ze Sufi sa do toho poriadne len zamota. Najprv nasobilka, potom spocitavanie velkych cisel a 2. polroku netusim co pride.
@bodka13, Sufi ma 5 ciernych bodov za zabudanie veci. 😎 😲. Ale stale ho to akosi netrapi. 😕

andrea.m
29. nov 2011

ja som zatiaľ stihla všetko počas prestávok doručiť 🙂

ukana
29. nov 2011

@andrea.m , šikulka 😉 stíhaš aj za Filipka....ja som nedoručovala nič, raz sa vracal pre peračník do družiny a vačšinou ráno behám po škole a hladám telesnú alebo prezuvky 😠 😠 😠 😠 😠 ..zo dve mikiny už stratil, už mu dávam len také zo sekáča do školy
😠

u nás dnes tak jemne snežííí 😅 hurááá....

andrea.m
29. nov 2011

@ukana naši maju tento rok skrinku na kľúč,každy svoju. takže zatiaľ sme nestratili nič. akurát raz do mesiaca zlikvidujem zásobu oblečenia v školskej skrinke 😀

ktore
29. nov 2011

@sissi27 nasi brala ti trojciferne cisla plus mimus z prechdom a teraz zacali nasobilku.doteraz bola z metiky najlepsie ale teraz uz donesie aj 2 a raz pisali petminutovku a dostala styrku z slovne ulohy velmi nechape to ju tak oblbuje ale to zvladneme.tieto nasobilky ked sa miesaju z tymi velky scitaniami tak z toho ma mysung.ked jej radim tak mrnci ze to nebude vediet lebo to ucitelka inak hovori alebo im da len ulohu a nevysvetli potom je nestastna ale ja popasujeme.

sissi27
29. nov 2011

Ahojte,
dnes som spominala to zabudanie a uz to mam potvrdene aj na papieri od pani ucitelky. Dostal pokarhanie za zabudanie veci v mesiaci november. No on je taky salamista. Okomentoval to slovami:,, Dnes bol moj najhorsi den v zivote, no nestastne vobec nevyzeral. 😕 😎

maznacik007
29. nov 2011

mame prvu dvojku..... mala dve chyby v pisomke z nasobilky /oni uz robia celu malu nasobilku po 10 taka bola nestastna chudatko.... no ale sak si to opravi ...

jaduska
autor
29. nov 2011

@maznacik007 tak vitajte v klube "2" 😀 😀 😀 😀

@sissi27 teda to už fakt riadna salámka ten tvoj Sufi 😝

andrea.m
30. nov 2011

sissi27 😀 😀 😀 nemá chybu beťár malý

sissi27
30. nov 2011

Ahojte,
mali vase deti uz kiahne? Ako prebiehali? Ake su prvotne priznaky? Vysypali sa deti hned a po celom tele? Pytam sa preto, lebo v Sufiho triede mali kiahne uz 3 chlapci. No a vcera, ked prisiel Sufi zo skoly tak som si vsimla 2 male pupaciky na jeho krku. Vobec nevyzerali ako kiahne. Skor ako potnicky. Teraz rozmyslam ci som ho radsej nemala zobrat k lekarovi! Co ak su to fakt kiahne? Asi ma porazi. .

zusikk
30. nov 2011

@sissi27 tak nejak to zacinalo u nas dva male pupaciky ale niekde pod klucnou kostou vecer som jej dala na malu lyzicku slivovice a sla spat rano bola uz vysypana/bola skolkarka ale teda uz predskolacka/lekarke som len zavolala ze mame kiahne nech to poznaci do karty.liecili sme kupanim v sode bikarbone...najjednoduchsie a najlacnejsie a dostat v kazdych potravinach 😀 ide o to kiahnu vysusit a nie prekryt mastou aby kiahna "kvasila" a svrbela 😀 dieta bolo nadmieru spokojne s liecbou okrem ineho sa aj velmi rada kupe takze sme to ustali bez skriabania jazviciek a bez pomocnych utlmujucich liekov a az tak fajn z jej strany ze si zela kiahne dostat znovu 😀

zusikk
30. nov 2011

nasa nasobilku nema len rataju velke cisla v ziackej ma iba jednu 1/2 ostatne vsetko jednotky...tak ju neriesim ako sa pripravuje a ci sa uci...az zacnu zle znamky zacnem jej "dychat na krk" 😉 zabudlivost? 😀 dnes tvrdila ze musi mat babiku do skoly ze nieco nacvicuju na vianocne vystupenie a musi a musi 😀 babika zostala v chodbe 😀 ...minuly rok sme museli mat tri kluce od skrinky v skole...kde ich zabudla vsetky neviem ono jej vsetko mizne samo 😀

mimomu
30. nov 2011

@sissi27 vikinka mala kiahne v skolke,ked mala 5 rokov...zacalo sa to tiez par pupacikmi a horuckami a podobne sme ich liecila ako zusikk...ja som bola taka rada,ze ich dostala v skolke,lebo 14dni je ta inkubacna doba a plus este ako sa to hoji...no na dobre 3 tyzdne ale u kazdeho je to ine.viki mala pupaciky vsade ale nie moc vela...znamej maly ich mal 10-20 dokopy

jaduska
autor
30. nov 2011

@sissi27 tak Sandra kiahne ešte nemala, hoci stredná dcérka ich chytila v škôlke, tak ani San, ani najmladšia ich od nej nechytili, čo dodnes nechápem.... Tiež to malo u nej fajn priebeh, mala málo vyrážok a natierali sme ich tekutým púdrom....

andrea.m
30. nov 2011

😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 no ale ja už mám toho dosť.dve rifle dotrhane za dva dni.a ked som spravila doma bordel tak s filipka vypadlo že musí robiť samkovi psa 😠 😠 😠 😠

ukana
30. nov 2011

@andrea.m , tak a dosť 😠 😠 😠 😠 😠 , nabehni, chyť chlapca pod krk a...jájj aká som vytočená...to predsa nie je možné, takto ponižovať dieťa 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 aj som si ponadávala v duchu 😒 😠

synovca včera zbil spolužiak, našťastie učka to zachytila, tak toho chalana potrestala, sestra to zatial nerieši,ale ešte raz, tak nabehne 😠 ..chlapec má jedenasť, dvakrát prepadol, robí v triede len zlobu 🙄

ukana
30. nov 2011

to je horšia šikana ako bývala u dospelých na vojne...mamičku samka si nezavoláš na pohovor? ja by som si na nej zgustla 😠

andrea.m
30. nov 2011

sme spísali s mm písomne upozornenie triednej.ideme jej to ráno pekne obaja odovzdať proti podpisu. presne ako jej mm sľúbil na rodičovskom. no a ked ráno stretnem samkovu mater nech si ma nežela 😠

jaduska
autor
30. nov 2011

@andrea.m kokso Adi, to fakt???? a toto nikto nevidí? kurňajs, ja som teda dosť kľudný človek, ale toto ma vytočilo a pritom ani neide o moje dieťa!!! to kde sú všetci učitelia??? nech mi nehovoria, že ten chlapec je tak vychcaný, že to robí potajomky....

bodka13
30. nov 2011

@andrea.m nemám slov 😠 normálne som onemela a to sa mi teda nestáva často ...som zvedavá ako zajtra pochodíte ...držím palce 😉