Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ka77ka
18. mar 2009

ahojte..dnes som stretla kamosku a povedala mi, ze jej 2 deti maju kiahne...tak rozmyslam, ze sa pojdeme ku nim nakazit 😀 😀 😀 ...len zas na druhej strane neviem, ako to bude znasat 9-mesacne dieta, ak by to nahodou dostali. 😉

pass
18. mar 2009

ahojtee 😀

ukana - mas pravdu 😉 je len na nas, co si z toho vyberieme 😝

ja sa vytesujem, ze nasi kiahne nemali, pretoze ja som nemala takmer ziadnu detsku chorobu, tak potom neviem, kto by sa o nich staral 😝

andrea.m
18. mar 2009

ka77ka dobre to zvládne. u kiahni platí vo väčšine prípadov čím mladšie tým lepšie. samozrejme že sú aj výnimky, ale tie sú všade.

zusikk
18. mar 2009

babule ved ta soda bikarbona susi jak cert cize kiahne jej to vyusilo a samo ze nenatierat ziadnym telovym mliekom.Tekuty puder je tekuta mast ak sa vyrazka tym zatrie zacne to pod tym kvasit ide o to tie kiahne vysusit a tym kupelom to ide dobre alebo potieranie alpou liehom cokolvek co susi fenistil ten pomaha zmiernit svrbiace ucinky a ukludnuje pokozku ten je skor ako doplnok k tomu vysusovaniu aby to dieta lahsie znasalo je to take "tlmitko" svrbenia a alergivckych prejavov.nasa to nepotrebovala po tom kupani ju to ani nesvrbelo teda neskrabala sa.A inak som pocula ze decka kiahne zvladaju lepsie ako dospelaci vraj cim neskor ich dostanete tym blbsie a vraj dospelaci teda zany mozu sa tak dostat az k neplodnosti....ale ci fakt ci nie nie som si ista

roasha
18. mar 2009

zusikk,tekuty puder nie je "mast" 😉 -riedi sa vodou
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

zusikk
18. mar 2009

aha roasha 😉 no som mudrejsia....ale postup nasej dr bol taky aky som opisala a viem aj ze prv sa natieral ten tekuty puder ale nasa dr nam povedala ze to je "starsie liecenie"a nam ten so sodou bikarbonov vyhovoval a neskrabala sa a ani nema jazvicky ziadne tak nam to docela sedelo ta liecba a hlavne aj mala bola s postupom ohromne nadsena 🙂 tak som to viac neriesila.....co dr to asi iny postup ako to tu ktosi uz pisal nevadi ved viac hlav viac kapusty 😀

domka28
19. mar 2009

ahojte...tak mi pokracujeme tak ako predtym...ziadne nove vyrazky ...🙂 mala ich dokopy 10...tak neviem je 6 den od vtedy co sa 1 x vyhadzala...je bezny takyto lahky priebeh kiahni?

abetka
19. mar 2009

ani nase deti nemali este kiahne. Dufam, ze to nechyti v skole 😝

andrea.m
19. mar 2009

domka ved bud rada ža sa netrápila

ukana
19. mar 2009

domka, niektore deti maju kiahne s dvoma troma vyrazkami a ani sa nepride na to, ze ich prekonali.....bud rada, mate lahky priebeh, kamoskin maly mal vyrazku aj v ocku a cele ho mal navrete, chudiatko ☹

roasha
20. mar 2009

domka gratulation 😉 🙂

petrahy
20. mar 2009

moje dve deti mali kiahne naraz a teda syn bol na tom o dost horsie ako dcera este ma to caka s najmladsim ale u nas teraz nie su kiahne. a mali sme ich v lete

roasha
20. mar 2009

moja ich mala,vtedy bol koniec maja-horucavy,tak tiez bola len nalahko,alebo uplne hola.

petrahy
20. mar 2009

to poznam nie hola ale bodkovana 😀

domka28
20. mar 2009

ahojte....ved ja som velmi rada ze ich ma taketo...len vraj niektore deti ked maju taketo , tak sa im zopakuju....ale uz poriadne...a ved uvidime...zatial to ma, asi uz malo super priebeh...mozno ju dam uz aj od pondelka do skolky, ked sa jej dalsie nerobia... 😉

kathi76
20. mar 2009

ahojte cucoriedky slovenske!!! 😎 😎 😎
kiahne mame za sebou mala ich dostala ked mala 4 roky.u doktora sme neboli, naco suseda mi dala mast.strasny priebeh...ked jej chrasty opadli mala normalne diery v tele no hroza... 😒 😒 😒

kedze su tu deticky predskolaci chcela by som sa opytat,co sa deti teraz v skolke ucia ako predskolaci?
viete co robia v skolkach ci nieco maluju,alebo riesia....
zo zvedavosti lebo u nas 85% len maluju a vymalovavaju a vystrihuju obrazky a zas len ich musia vymalovat.moju malu to uz vobec nebavi a to malovanie tak-ci-tak.ked som bola na rodicku mi povedala teta vychovavatelka,ze mala vobec nerobi tie ulohy co im davaju...no hovim jej, sa necudujte, ked len maluju to by ani mna nebavilo,ved nema 3 ale skoro 6!!!...no sorry sem-tam nieco vystrihnu a nalepia...

ozaj kde ste vsetky, nikto nepise kukate hriesny tanec??? 😅 😅 😅

andrea.m
21. mar 2009

dobre ránko.

veru kathi hriešný tanec som pozerala 😀 aj dnes v repríze budem

naši maju nejaké pracovné listy ale nemám potuchy čo tam robia. filipko chodí domov na obed a píšeme si doma do pracovných listov ktoré som stiahla z netu. kadejaké slučky, vlnovky, čiarky a tak. každý deň iba dva riadky a zatiaľ ho to celkom baví. a musím povedať že píše na chlapca veľmi pekne....zatiaľ. dúpfam, že mu to aj ostane 😉

abetka
21. mar 2009

andrea-odkial z netu si to stiahla, prosim ta?

jaduska
autor
22. mar 2009

ahojte....nejako nemám čas sa tu ani zastaviť, ako písala andrea - mám toho v škole dosť veľa a chcem čo najviac postíhať pred "dňom D" 😀 😀 😀 😀 Už sa mi to poriadne kráti, každý ma už posiela rodiť, ale ja by som najradšej vydržala ešte aspoň 3 týždne, nech stihnem všetky prednášky 😝 😝 😝

my sme kiahne ešte nemali, aj keď minulý rok ich v škôlke malo kopec detí....

jaduska
autor
22. mar 2009

abetka - ja som si dala do googlu "pracovné listy pre predškolákov", vyhodilo mi kopec odkazov, tak idem popozerať 🙂

andrea.m
22. mar 2009

no abetka v tomot ti naozaj neporadím lebo už nemám potuchy odkiaľ sme to stiahli. viem len že link som mala nabetón z koníka ale už ani neviem v ktorej teme to bolo.

ka77ka
22. mar 2009

jaduska...drzim ti palce, nech stuhnes este tie prednasky do porodu...a potom uz moze prist den D...sa ti to uz pekne krati.daj nam potom cim skor vediet, ked porodis...uz som zvedava. 🙂 🙂 🙂

andrea...Filipkovi prajem vsetko len to najlepsie k dnesnym 6.narodeninam. 🙂 peknu torticku ste mali. 🙂

andrea.m
22. mar 2009

dakujem

1x sa mi taka pekná podarila

asi sa pustím do pečenia 😀 vo štvrtok ma narodky manželík tak o týždeň mam možnosť sa realizovať

jaduska
autor
22. mar 2009

katka - ďakujem pekne, hádam sa zadarí.............

andrea - aj my prajeme Filipkovi všetko naj........
My sme oslavovali pred týždňom....Sandra tu mala kámošky zo škôlky, no kalamita....poslednýkrát som robila oslavy doma 😀 😀 😀 😀

ka77ka
22. mar 2009

andrea...tak to mas doma samych baranov 😀 😀 😀 ...pekne znamenie 🙂 , ja som tiez baran-ale aprilovy.

jaduska..terezka ma narodky v lete, takze ked mame oslavu decka su vonku vo dvore.aspon nemam dnuka bordel.

andrea.m
22. mar 2009

tak Sandre dodatko všetko najlepšie 😉 ešte dobre že Filipko ako chlapec si na nejakých party nepotrpí aj ked viem že pri Tami si toho užijem a kedže je januárova tak to bude musieť byť u nás 🙂 😖

ka77ka veru mam 2 baranov, 1 kozorožca a ja som blíženec...veľmi zaujímava zostava 😀

ka77ka
22. mar 2009

andrea...u nas je este horsia kombinacia 😀 ..ja som baran, muz skorpion 😀 , terezka rak a eli blizenec. 😵

samozrejme, ze aj my prajeme Sandre dodatocne vsetko najlepsie. 🙂

jaduska
autor
22. mar 2009

ďakujem za gratulácie....
čo sa týka znamení, tak my sme všetci také vodné - ja a San rybky, manžel vodná, Barborka rak a teraz nám pribudne baran - asi ho budeme musieť naučiť plávať 😀 😀 😀 😀

ka77ka
22. mar 2009

jaduska 😀 ...barani su sikovni 🙂 , nauci sa raz-dva. 😉 😲 😵

ada11
23. mar 2009

ahojte maminy, už som sa tu dlhšie neukázala, ale tak zbežne som si vás prečítala 😉

Nám zatiaľ tiež neprišiel papier zo školy, ale ani ma to netrápi, veď niekedy už príde. 😉
A to vy už takto nakupujete 😕 Ja to nechávam všetko na leto 😉 ...možno sa mi už nič neujde 😀
Známej dcéra má ovčie kiahne, tak som aj rozmýšľala, že by sme išli na návštevu, ale mladšia dcérka sa mi zdá ešte na to malinká a teraz má aj soplík a kašeľ, tak to nechám tak. Ale keď ich dostane Maťka v prváku, tak ma asi porazí 😠 No a zákon schválnosti u nás funguje na 100 %.