Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

marcca
30. júl 2009

aplless - ani ja som doteraz neriešila, máme len tašku a dosky 😕
v tom lidli už bude zajtra všetko vypredané, ale ešte snáď budú nejaké akcie koncom prádznin 😅 napr. v tescu 😕

mimomu
30. júl 2009

ahojky,tak baby mame plucne chlamydie,ze vraj z termalneho kupaliska ☹ slak ma trafi 😒
my uz mame kupene uuuuuuuuuuulne vsetko,teda okrem pera a obalov na zosite-tie nemali. 😉
marca a tasku si mala aku vybrala?a ten peracnik so spidermenom si zohnala? 😀

abetka
30. júl 2009

mimonu, to fakt. My sme minule roky chodili len na termalne a aj s malym , tak snad nebudu mat nieco, ale to by sa uz asi prejavilo, vsak??
A aka nasleduje liecba pri tom.
My uz mame tiez vsetko, ale chybaju mi male zosity, lebo ked som bola na nakupe, som nevedela ake mam kupit, tak este to a uz snad vsetko 😉 😝

mimomu
30. júl 2009

abetka,musi brat antibiotika a zakazdym ked bude chora,tak jej musi dat atb z toho radu,co nicia chlamydie.
viki bola naposledy chora v decembri 2007 ale od kedy sa zacali prazdniny bola prechladnuta a v kuse kaslala.
v case ked boli na kupku mala zrejme oslabenu imunitu a chlamydie si ju nasli.nema ziadne priznaky akurat ze kaslala ako stray hrniec 3 tyzdne a dokyne to neslo do hlavy preco to neustupuje.a je to konkretne zo sturova lebo tam bola s nasimi na dovci. 😉

marcca
30. júl 2009

mimomu - tak to nič moc teda...a ako jej to dr. zistila...robila nejaký test či z krvi... 😅
my sme sa zrovna vrátili z termálnych ale v maďarsku, tak si ma moc nepotešila...ale malá má dobrú imunitu tak hádam bude ok 😉
tašku sme kúpili v maďarsku značka nejaký "budmil" - nič mi to nehovorí, ale výber mali obrovský, tak sme si vybrali v pohode aj v prevedení, kt. nám vyhovuje 😀 😝 a vraj 7 rokov záruka na tie tašky 😕 😕 😕 tak o rok pôjdem reklamovať 😀
no a peračník zatiaľ nič 😖 lebo zháňame čierny s "čiernym" spidermanom 🙄 🙄 🙄

laculik
30. júl 2009

Ahojte, aj my sem patrime, teda ak nas sem vezemete 🙂 .
Mala ide v septembri do prvej, ale moc sa jej nemeni kedze tam uz chodila do nulteho. Mame zatial tasku skolsku a peracnik. Ani neviem ci nieco ine potrebuje, ani v nultom sme nic nekupovali bo skola poskytla, sukromna, cize v skolnom su pomocky knihy atd, nastastie.

marcca
30. júl 2009

laculik 😎 čaves 😀
tak to máte super, že škola niečo dá 😉 a ten nultý ročník to bolo ako čo 😅

laculik
30. júl 2009

caves! mala sa nudila v skolke 😀 😀 😀 a je trochu popredu ale "nadane skoly" ja az tak moc neuznavam, tak sme ju dali do nulteho v normalnej skole aj ked trochu alternativnej a je tam viac takych sikovnych deticiek cize brali v podstate prvacke ucivo, takze teraz budu neviem co robit 😀 😀 😀 . Ale maju celkom dobry program, tak hadam to bude ok. Nulte rocniky su vacsinou robene pre deti, ktore su sice 6 rocne ale este nie su dozrete. Mala v triede aj take deti, co je celkom sranda, kedze mala nastupovala ako 4 rocna do nulteho a boli tam aj skoro 7 rocne deti. Ale v pohode, kedze ich je max 15 v triede.

andrea.m
30. júl 2009

mimonu nestraš mi sme boli začiatkom jula v štúrove 😕

marcca
30. júl 2009

laculik - tak to musíš mať šikulku 😎 a teraz v 1 ročníku budú mať to isté ako na ostatných školách či niečo naviac 🙂

laculik
30. júl 2009

aj nieco naviac...kedze prebrali uz v nultom prvacke predmety. Oni maju mesacne temy a potom tomu prisposobuju vsetky predmety. Je to zaujimave velmi. Hladala som hlavne, aby bolo malo deticiek v triede, aby to nebolo len pre nadane, kedze mala bude zit s normalnymi ludmi 😀 a aby bola vyucba aj o nieco obohatena.

marcca
30. júl 2009

tak to je super 😉 hlavne to nebude veľká zmena a teda žiadne šoky 😀 ktovie čo čaká nás ostatné 😀 😝
a malá ti kedy bude mať 6 rokov vlastne 😅

laculik
30. júl 2009

Mala je novembrova.
A asi na skole je najdolezitejsia ucka, ked si sadnu tak potom nie je problem. Deticky to zvladaju skvelo, fakt sa asi viac nervacime my. Aj mala ked isla do nulteho, tak som sa bala, ze co a ako a uplne bez problemu. Su to proste uz velkaci 😀 .

marcca
30. júl 2009

aha, tak ju dávaš skôr 🙂 ale keď zvládla nultý tak určite nebudete mať problém 😎
máš pravdu s tou učiteľkou...my sme si našťastie mohli vybrať 😉 a keďže to tam poznáme (moja mama je učiteľka) 😉 tak sme to prispôsobili jej temperamentu a dúfam teda, že si s učiteľkou sadnú 😎 😀

laculik
30. júl 2009

to je super ze ste mohli vybrat. bude to okej. a o chvilu budeme strednu skolu riesit, ach jaj...kde su tie nase babatka... 😨 😨 😨

marcca
30. júl 2009

no nestraš, preboha 😝 to už budeme staré páky 😀 😀 😀 😝

mimomu
31. júl 2009

baby,boli ste niekto v marchenparku v rakusku?ak ano,ako bolo?
marca,gratu k taske-budmil je dobra znacka a kvalitna.robim so sportovymi vecami 😀 dobre ste kupili 🙂
ahoj laculil........tak vitaj,sa mas ze mas sikul deco 😀

marcca
31. júl 2009

mimomu - dík, si ma potešila 😉 lebo ja som to počula a videla prvý raz v živote, ale zdala sa mi kvalitná a hlavne odľahčená...veď uvidíme 😎 aj tak ako poznám svoje dieťa 🙄 budeme budúci rok kupovať novú 😅 😝

laculik
31. júl 2009

ahojte, mimomu, my sme boli pred dvoma tyzdnami v marchenparku, je to vyborne, vrele odporucam!

laculik
31. júl 2009

co sa tyka tasky tak mala si vybrala diddl, bola brutal draha 98 euro, ale je odlahcena, ergonometricka, ventilovana, vsetky pouzite latky su bez nejakych AZO neviem coho, proste asi dobra. Uvidime kolko jej vydrzi...

marcca
31. júl 2009

fíha laculík, tak to iná pálka 😕 ale tak hádam vám aspoň 2 roky vydrží 😉 😀

laculik
31. júl 2009

fakt velka palka, dufam, ze vydrzi! Ja si pamatam moju prvu tasku a ako som sa tesila atd. Mala sa velmi tesi zo skoly. Tak som jej ju nakoniec kupila, splnila vsetko,na com sme sa dlhodobo dohodli takze som jej nechcela nutit nejaku inu len kvoli cene.

abetka
1. aug 2009

to je brutal cena 😲 .
ale hlavne , ze ste spokojni 😉
nasa sa vratila z prazdnin, bola u svokrovcov, tak mam nervy 😠 😀

ada11
1. aug 2009

hlásim sa po dlhšej odmlke, ale ste toho popísali za posledné dni 😕

aj Maťka už od 25. júla spĺňa vekovú podmienku nástupu do školy 😉 v pondelok ideme pozrieť tašky, resp. sa len opýtať kedy dostanú tovar, lebo mali tento pondelok ale všetko lepšie sa im vypredalo a my sme sa vrátili z dovolenky až vo štvrtok 😉 snáď ešte objednajú 😉 a pomaly začnem kupovať a chystať aj ostatné veci, veď by sa už patrilo 😀

laculik
1. aug 2009

Aj nasa je so svokrovcami na chalupe, resp. dnes mala prist, ale sa im tam nejako lubi, tak ostanu do pondelka! to je parada 😀 😀 😀. Takze ja nervy nemam, ale mala by som keby neostali 😅 .

marcca
1. aug 2009

abetka, laculik - prečo nervy?? 😕 či ich starí rodičia moc rozmaznajú...to poznáme 😀 🙄
naša odchádza v stredu a tak zo 2 týždne určite pobudne 😉 tak potom budeme mať čo robiť, aby sme sa vrátili do normálu 😀 😝
ozaj v stredu ideme očkovať + preventívka 😕 😕 boli ste?? proti čomu sa zas očkuje? 😕 😕 😝

andrea.m
1. aug 2009

ja som bola s filipko naposledy na 5 rokov a teraz nemáme žiadne očkovanie.

marcca
1. aug 2009

andrea, my sme takisto boli keď mala 5 rokov a teraz máme ísť znova 😕 preto sa mi to zdá divné, ale prezistím a dám vedieť 😉 😎

andrea.m
2. aug 2009

marci vy zháňate čierný spidermanový perečník že? skús pozrieť do dráčika....napadlo ma že tam by mohli mať.

laculik
2. aug 2009

nervy lebo davat do poriadku rezim atd....cize roblaznena mala vzdy pride.
my sme neboli na 5 rokov... mame az na 6 prist. Ale boli sme na zltacke, pred pol rokom, tak hadam by nam povedali ze aj v 5tich....