Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

marcca
7. aug 2009

dai - niečo pravdy na tom bude, ale zasa si myslím, že je rozdiel medzi kúpenými u číňana alebo inde 😉 my máme napr. z nextu a práve som ich pozerala, majú aj predtvarované vnútro a malej sa vnich fakt dobre chodí 🙂 😎
jasné nemajú žiadnu vložku, ale zasa si myslím,že je to menšie zlo ako kúpiť papuče u číňana, ktoré tak idú na dračku...nevetrajú a smrdia 😝 ...nachvál som uviedla tento príklad, lebo veľa detí bude mať prezuvky práve odtiaľto príp. z nejakého podobného lacného obchodu 😉 takže mne osobne sa crocsy zdajú menšie zlo, keďže vetrajú a držia pevne na nôžke...ale je to vec názoru 😉 😉

marcca
7. aug 2009

andrea - crocsy (či jak sa to správne píše) sú tie farebné, ľahké, gumené topky alebo sandále? nosia sa hlavne k vode, do vody ale aj len tak... 🙂 😅 a v lete ich nosia skoro všetci 😉 😉 určite vieš, len každý to volá inak a mnohí ani nevedia ako sa volajú 😀 😀

majina.b
7. aug 2009

crocsy vraj neodporučaju dlho nosiť obuté.....

my sme namiesto papučiek kupili balerinky

okrem telesnej (cvičky a biele tričko) je kupene všetko

laculik
7. aug 2009

ja mam pre malu crocsy, co maju aj opatok aj vnutro vytvarovane a dokonca aj dva remienky, jeden okolo paty a druhy okolo nartu. a ked som konzultovala s dokt. vnutro topanok tak mi bolo vysvetlene, ze ak ma dieta ploche nohy, treba vlozky, inak nie. Ja skor nechapem ako v dnesnej dobe mozu chciet od rodicov aby na telesnu obycajne cvicky davali, absolutne nesportova obuv... Inak este k tym crocsom, vsade vonku ich nosia deti od prtateho veku a dokonca napr v Kalifornii mojej znamej deti cely rok.

majina.b
7. aug 2009

ešte sa chcem spýtať, v zozname mali aj zasterku na vytvarnu (dobrovoľne), mate ju ??, oplati sa kupiť?

laculik
7. aug 2009

nam povedali ze staru koselu s dlhym rukavom po mame alebo ocovi. to je najpraktickejsie, teda aspon z mojich skusenosti (ucila som daaaavno malinke deti vytvarku) 😉 .

andrea.m
7. aug 2009

marci dakujem za vysvetlenie. mam ich doma 😀 😀 😀 nosím ich veľmi rada ale volám ich "galoše" 😀 😀 😀

aj u nás vraj na výtvarnú starú košeľu. ja zatiaľ nezháňam nič uvidím čo bude v škole, prípadne sa poradím s rodičmi v triede.

majina.b
7. aug 2009

viete koľko bude v triede deti?

u nas 22

laculik
7. aug 2009

u nas max 15, je to v stanovach. ale asi ich bude len 13. co sa samozrejme tesim 🙂 .

majina.b
7. aug 2009

u nas musi byť toľko v triede, je veľmi veľa deti, v každej je 22

majina.b
7. aug 2009

sme v 1.B

andrea.m
7. aug 2009

majina ty už vieš v ktorej budete triede? 😲

marcca
7. aug 2009

u nás bude okolo 24 😉

majina, super info 😉 keď už vieš aj že 1.B 😀

andrea, no vidíš 😀 😀 veď vravím,že každý si to volá ako chce 😅

majina.b
7. aug 2009

každemu z rodičov volali zo školy, ešte v zač. jula, podpisať nastup do školy, tak nas info

marcca
8. aug 2009

no kde ste všetky?? 😅 😕

laculik
8. aug 2009

tu sme 😉

marcca
8. aug 2009

no kukám, že dnes ani noha tu 😀 😀
čo porábaš laculik 🙂 ja sa taaaak nudím...malá na prázdninách, chlap na služobke, malý spí ...také ticho 😕 😕

laculik
8. aug 2009

pozerame "the game", na prime, jeden z mojich najoblubenejsich filmov 😉 .
sa mas, ze ticho doma. ja tom mam rada, ked je mala u starych rodicov a chlap nie je doma a maly spinka. To treba obcas, taky oddych. niekedy si len lahnem a nic nerobim 😎 . Minule ked to bolo takto, tak som za 5 vecerov precitala dve knihy 🙂 .

marcca
8. aug 2009

to hej, ale už je to takto 4. večer...už by to chcelo zmenu 😉
a telku vypínam po správach 😝 v lete neni o čom 🙄 🙄 už aspoň nech panelák beží...ale to zas nám začne školský rok 😀 😀

andrea.m
8. aug 2009

tak to ja sa teším na september ked budem mať konečne ticho doma.

marcca
8. aug 2009

andrea - a prečo v septembri budeš mať ticho?? 😉

laculik
8. aug 2009

ja telku nekukavam, dnes po sto rokoch 😉 ... dokonca sme telku dlho ani nemali zapojenu, len DVD.

andrea.m
8. aug 2009

no lebo filipko bude v škole a tami doobeda v škôlke

marcca
8. aug 2009

laculik, ja cez leto podobne...len správy, ale tie málokedy stihnem 😉

andrea, tak už chápem 😉 to budeš mať veget...a kedy plánuješ ísť naspäť do roboty?? ja by som už aj šla, len nemám kde malého strčiť...jaaaaj, keby už aspoň jedna starká bola na dôchodku... 😅 😎

andrea.m
8. aug 2009

marci dam si pohov dva týžne a začnem posielať žiadosti. nemám sa totiž kam vrátiť. dúfam že tak cca od novembra už budem robiť.

marcca
8. aug 2009

jasné, chápem 😉 tak si aspoň užiješ pár týždnov v tichu 😀 ja sa chystám do roboty od septembra budúceho roku 😎 ak teda nebude problém a malého zoberú do škôlky... 😅

andrea.m
8. aug 2009

a nebojíš sa dať ho v septembri do škôlky a hned aj ísť do práce?

marcca
9. aug 2009

chcem to urobiť ako pri simi - posledný augustový týždeň spolu chodiť na zácvik na doobedie, chvíľu ho tam nechať a tak 🙂 😉 ...len neviem, či mi ho zoberú do škôlky, keď je teraz taký nátresk a nechcú moc brať deti pred dovŕšením 3. roku 😕 😕

andrea.m
9. aug 2009

mne tťami chválabohu vzali a to bude mať 3 roky až v januári 2010

jaduska
autor
9. aug 2009

čaute ženy.....tak my sme včera dorazili z dovolenky, užili sme si trochu kúpaliská - Margita-Ilona, Podhájská....teda užila si hlavne Sandra, močila sa vo vode od rána do večera...
......ste tu toho stihli za ten čas popísať 😝 😝 😝

Ja sa chystám na nákupy niekedy na budúci týždeň, dostali sme zo školy zoznam, musím využiť, kým je manžel doma na dovolenke, lebo potom sa s prckami určite nikam nedostanem...
Inak nové nemáme nič - kiahne sme ešte nemali, zuby ešte nevypadávajú, tak si to asi odkrútime cez školský rok, v triede ich bude asi 13 alebo 14, lebo je 27 prvákov a budú 2 triedy. Čo sa týka váhy a výšky, tak Sandra má cca 125 cm a 21 kg a v škôlke patrila skôr k tým nižším.

Marcca - našej prostrednej som kupovala šľapky, aby mala k vode a nemali iné iba spidermanové modré a teraz si nič iné nenosí ani von ani doma....tiež ju asi budeme mať za chlapca 😝 😝 😝 😝