Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

majina.b
18. aug 2009

my bez tašky 2.9

kupujete kvet na 2.9 pre učitelku???

marcca
18. aug 2009

tak my máme veľké aj malé dosky a časom uvidíme, ktoré využijeme 😉 takisto zatiaľ neriešim ani výtvarnú - okrem základných vecí (štetce, farby), ostatné uvidím, čo povie na prvom rodičku a podľa toho sa zariadime 🙂 😉

no ja si zasa nepamätám, že by sme mávali 3 hodiny 😕 😕 stále boli 4 a tuším raz to týždňa 5 😝

ukana 😀 jasné,že výtvarka, hudobka a pod. ešte býva...tam si aspoň trocha vydýchnu 😅

no a prvý deň ideme s taškou 😉 šak budú niečo dostávať, tak si to aj odnesieme 😀 😉 a kvet neviem...ale asi by sa patrilo 😕

majina.b
18. aug 2009
marcca
18. aug 2009

majina - šlabikár a nejaké pracovné zošity, napr. na angličtinu a pod... 😉 čosi sme platili na zápise, ale už si nepamätám na čo všetko to bolo 🙂

zusikk
18. aug 2009

my ideme 2 do skoly bez tasky mame skolu vedla panelaku ked tak tak jej nieco odnesiem v rukach,posledny augustovy tyzden sa pojdeme informovat kde do ktorej triedy je zaradena a vraj by mali vediet a mat vyveseny zoznam ziakov tried tak jukneme no a zaplatit listky na obedy a druzinu 😉 Kvietok asi hej nejaky jeden ziadna velka kytica 😉

marcca
18. aug 2009

no tak naša by zas do školy bez tašky asi ani nešla 😀 😀 sa najviac na to teší..len dokedy ju to bude baviť 😅

andulkau
18. aug 2009

Ahojte ,tak ja sa k vam pridavam aj s mojim Adamkom. 🙂
Tasku uz mame aj dosky male, velke.Adamko sa tesi ,len neviem dokedy 😉

aplless
18. aug 2009

ahojte mame doma dilemu v polovici septembra by sme mali ist na dovču a nevim co mam spravit ci ist alebo nie myslite ze mi mala dobehne ucivo???ja by som si chcela od ucitelky nejake ucivo vypytat a ucila by som sa s malou tam co by ste robili vy???pravdepodobne pojdeme do egypta na tyzden na dva este neviem

marcca
18. aug 2009

aplless - ja neviem, asi by som nešla 😒 iné by to možno bolo, keby už bola druháčka, tretiačka, ale teraz to bude dosť veľká zmena, ktovie ako si zvykne a potom zas ktovie čo po dovolenke...a nedá sa vám ísť skôr? ešte by ste stihli do konca prázdnin 😎 s učivom by nemal byť problém i keď 2 týždne sú dosť 😖 ale skorej by som sa bála toho zvykania a začleňovania sa do kolektívu... 😉

andulkau, vitaj medzi nami 🙂

aplless
18. aug 2009

ja sa zas nebojim toho zvykania si na skolu kedze budu tam vacsinou zo skolky co spolu chodili a bude chodit prve dva tyzdne a skor sa nam neda 😒

mimomu
18. aug 2009

ahojte......my si tiez,pod.ako marca 😉 do skoly druheho tasku berieme-ved na to caka od zac.prazdnin 😀
aplless,my by sme tiez nesli,koli tomu,ze je to fakt zmena pre to dieta-uz musi mat nejake povinnosti a ked ju z toho vytrhnes,ked aj na 2 tyzdne.....no neviem 😒 my by sme mali asi problem 😖

ukana
18. aug 2009

apless, ja by som tiez nesla, mozno na konci roka, ale nie na zaciatku 😔 😔 ako pise marcca, v inom rocniku snad 😔

andulkau, ahoj 😉 😉 ............

ukana
18. aug 2009

a kvet asi neberiem, mozno na konci roka, nie prvy den, ani neviem, kto ho bude ucit 😕 ani do skolky sme nenosili na zaciatku sk.roka 😒 to ma ani nenapadlo 😕

laculik
18. aug 2009

aplles, my sme tak boli minuly sk. rok (bola v nultom) aj na zaciatku aj v polke aj na konci sk.roka. a neboli sme jediny 😵 . voooobe nic sa nedialo, ved kopec deti bude chybat cez skolsky rok a vsetko dobehnu navzajom. podla mna si to druhe deti ani neuvedomia, a hlavne naozaj bude stale niekto chybat. to ma inak ani nenapadlo (chvalabohu), ked sme takto minuly rok isli... prave naopak bude vsetkym rozpravat zazitky 😉

laculik
18. aug 2009

kvet sme davali na zaciatku sk.roka ako jediny!!!!

ukana
18. aug 2009

aplles, a teraz si vyber 😀 😀 😀 ..............aj tak je to na vas............a na ucitelke 😉 😉 😉

laculik
18. aug 2009

a este zavisi aj od dietata, ale sak to vy viete najlepsie 😉

dada1212
18. aug 2009

aplless Ja by som nešla na tvojom mieste. Podľa mňa 2 týždne bude trvať, kým si zvykne na školu, že tam napríklad musí 4 hodiny sedieť-pre také malé dieťa je to dosť a potom by bola z toho vytrhnutá, musela by si zvykať odznova.
A plus sa budú tie prvé týždne vytvárať skupinky kamarátov a keby tvoja odišla, mohlo by sa stať, že ked príde, nebude sa mať s kým kamarátiť, aj tých čo pozná si môžu najísť iných kamarátov.
Ale je to len môj názor, je to len na tebe, podľa mňa by bolo lepšie počkať a napríklad potom keby ste šli napríklad aj v máji/júny, niekde do teplejšej krajiny, prípadne cez zimu, ale tak skoro by som to neriskovala...

mimomu
18. aug 2009

ahojte 😉
ako sa mate?este 2 tyzdne a je to tu-prve skolske zvonenie 😉
som z toho nejaka zmiesana 😀 😀 😀

marcca
18. aug 2009

mimomu 😀 ja zatiaľ neriešim...stresovať budem o 2 týždne večer 😀 😀 😝

ada11
18. aug 2009

veru, veru, už sa to našiim už skoro školáčikom kráti, ale aj nám 😕

hasleerka
18. aug 2009

aples, my už máme prvú triedu za sebou ... z môjho pohladu ti môžem poradiť radšej na dovču neísť ... a ešte na dva týždne ... určite sa vám tam nebude chcieť učiť

janikac
18. aug 2009

Čaute, ja som už dosť nervózna, tuším viac ako by som mala ísť do školy ja, ale to ja vždy z každej zmeny.
Tomáško si chce tašku zobrať, lebo ju chce ukázať pani učiteľke 🙂, no a kvet asi neberieme.
Dosky som kúpila malé, tak uvidím, či nebudem prikupovať.

A to vrecko na lavicu kupujete ?

jaduska
autor
19. aug 2009

ahojte.....

My tiež tašku v prvý deň neberieme a nad kvietkom tiež rozmýšľam, my sme voľakedy nosievali stále, ale nepamätám, kedy sme ho učiteľke dali.... 🙂

Aplles - čo sa týka tej dovolenky, možno by bolo dobré poradiť sa s nejakou učiteľkou, ono ten prvý mesiac je skôr o zabehnutí nejakého systému v škole - nám na rodičku učiteľka povedala, že to je samé "vyložiť, odložiť, uložiť, preložiť..... 😀 😀 😀 😀 ale osobne by som išla radšej koncom augusta - začiatkom septembra, ako v polovici septembra.... 😉

mimomu
19. aug 2009

ahojte 😉
my vrecko na lavicu nekupujeme.
dnes som sa bola pozriet na skole ale este nemali vyvesene,ze kolko tried otvaraju 😒

domka28
19. aug 2009

ahojte...tak my ideme tiez bez tašky ....a kvet berieme určite..... 🙂
...dnes sme boli na nakupoch...konecne su kupene aj prezuvky , botasky na TV, aj poltopanky som uz kupila....normalne sa tesim...lebo jej kupit dobru topanku je strasne narocne....dlha tenka noha...vsetko je jej volne....ake velke kupujete topanky..ja 33.... 🙂
...uz nam chyba len tepl. suprava...zajtra maju mat akciu v Takku...tak tam este behnem....a konec nakupovania!
...co sa tyka vyucovacich hodin tak maju 4 - 5....u nas otvaraju 3 triedy ......a bude ich do 20 v triede........myslim ze to je akurat 😉

aplless
19. aug 2009

ahojte tak my tasku neberieme prvy den ani kvet ved ani neviem v ktorej bude triede a tak,,,,kvet dame na konci roka,,,no a s tou dovolenkou dakujem vam za vase nazory samozrejme v prvom rade sa poradim s ucitelkou ,,,aj tak este nevieme ci pojdeme to budeme vediet dva tri dni pred odletom a je tam este vela roznych faktorov ja by som mala ist do prace v septembri teraz som na úp,,, muz sice uz ma slubene volno ale este to nie je iste ,,,takze ak sa toto vsetko podari sklbit a bude moznost tak určite pojdeme ved do egypta sa nechodi kazdy den,,,,a ideme so znamimi takze termin sa neda posunut lebo aj oni uz maju dovolenky v praci vybavene takze uvidime ako to nakoniec dopadne,,,,,,,, 😉

maznacik007
19. aug 2009

mi kvet berieme urcite... tasku prvy den nie.. kvet berieme aj do ZUS.. as co sa tyka obrusu na lavicu /taky PVC/ tak neiekde to zvyknu kupovat ucitelky ze sa sklada.. aby mali vsetci rovnaki..

jaduska
autor
19. aug 2009

domka - to máte dobre dlhú nôžku....a to som si myslela, že naša Sandra má veľkú - ja jej kupujem 31, tiež máme problém s tým, že má nohu úzku a dlhú...ale väčšinou dobre kúpime u Baťu, len trošku popreháňame predavakčky 🙂 🙂 🙂

marcca
19. aug 2009

...a my máme úzku a krátku 😀 😀 len 28 😉