Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

bets
21. aug 2009

a kolko ste ochotne dat za stolicku?
mama mi dala tip na jeden stolickovy obchod a tam nejdu pod 100 EUR. neviem, je to vela, malo, akurat?

ukana
21. aug 2009

bets, to je aj dost 😲 ...ved pozri v nabytkoch, podla mna do 50eur zozenies kvalitnu stolicku 😉

andulkau
21. aug 2009

Haslerka aj mi budeme pisat v kuchyni, ale stolicku musime kupit.

mimomu
21. aug 2009

nasa stala pred 2 rokmi okolo 1000sk a zda sa mi dobra 😉 🙂 lebo mame aj my s mm prac.kutik a tam mame taku velku pre dospelakov a na taj sa jej zle sedi,nevie sa na nej pohybovat,len sa jej stale toci.a ta stala okolo 2500sk.

ukana
21. aug 2009

mimomu, my sme kupili tiez tak okolo 30eur.........nie je velmi velka, aby s nou vladal manipulovat.......nabytok do detskej sme kupovali toto leto, taky sektor, doteraz mal len skrinu a krabice na hracky.. 😵 .tak sme kupili komodu, dva regaly a stol so stolickou.......

majina.b
21. aug 2009

stoličku cca 50 €

ak som dobre pochpila mate zakupené stoličky na kolieskach otáčacie?

ja mam zaujem o pevnu, ak niektora má dobru, prosim o tip

mimomu
21. aug 2009

ano my mame otacaciu,pevna je neprakticka pre nas 😉
ukana,ani tata nie velka,ale sme spokojni 😉 mala ma izbu z masivu,tak sme tomu vsetko prisposobovali,ma postel,skrinu,komodu a je kupene drevo,z ktoreho planujeme urobit take regale na debnicky s hrackami 😉

ukana
21. aug 2009

majina, tie pevne vacsinou nemaju nastavitelnu vysku, nevadi?.......mozno nejak specialna, ale ja som taku nevidela...... 😒

mimomu
21. aug 2009

ukana,ty pracujes?ci si domka? 😉

ukana
21. aug 2009

v praci 🙄 do 17.00 🙄 uz nech je zajtra 😅

mimomu
21. aug 2009

v akej oblasti pracujes?ak to teda nie je tajne 😎
a pre maleho budes chodit ty?

hasleerka
21. aug 2009

ja sa vám tu ešte vopchám ked máte debat o stoličkách ... ja som chcela kúpiť do detskej niečo podobné ako je tá stolička Nora ... sa bojím tých na kolieskach, ked mám doma ešte mladšiu ... ale isto tá staršia by na nej vymýšlala

jaduska
autor
21. aug 2009

My sme tiež kúpili tú klasika otáčaciu stoličku, ale nie detskú, ale normálnu. Mladšia je tiež špekulantka a už na nej "cestuje", ale hádam to tá stolička prežije (o dieťa sa neobávam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

Tiež by som jej rada kúpila kvalitnú stoličku, ale .................. 😒 . A inak ideálna na sedenie je aj fitlopta - tá sa odporúča aj do školy - hlavne pre hyperaktívne deti 😉 😉

brmbula
21. aug 2009

aj my mame otacaciu stolicku,ale tu chccem nechat mladsiemu ku stoliku a Ivke novu 🙂 .Fit lopta je dobry napad veruza nad nim pouvazujem 😅 😅 😅 .
andulka dobre si to odhadla,fotku este nam,lebo sa este len ucim narabat s tymto zazrakom 😝 ,internet mam len tyzden 😲 😲 😲

marcca
21. aug 2009

no teda ste toho dnes popísalí 😕 😕
už sa nám to kráti a príspevkov zrejme bude pribúdať...hlavne keď začne škola 😀 😀 😀 so stoličkou neporadím, ale ako tak pozerám, aj my budeme musieť niečo poriešiť 😉

jaduska
autor
21. aug 2009

marcca - nejakú veľkú futbalku namiesto stoličky.... 😉 😉 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😀 🤐

ada11
22. aug 2009

andulkau, aj my budeme písať v kuchyni 😉

v destskej izbe má Maťka stoličku, ale takú detskú otáčaciu, tak uvidíme, či bude zatiaľ stačiť, no a v kuchyni máme klasickú pevnú stoličku 😉 ja sa priznám, že na takúto vec akou je kvalitná stolička som trošku pozabudla 😕 tak ak budete niektorá už spokojná s kúpou a bude aj otestovaná, tak dajte tip 😉

donara
23. aug 2009

Ahojte, prečítala som si to tu, pretože aj nam to začína, a ja začínam mať obavy. Nieviem ako to zvládne sedieť a sústrediť sa, náš synačik je riadny neposedko. Inak vaše decká už naozaj vedia čítať a písať, z toho som ko! Je síce júlový, len teraz mal 6 r., ale veď škola je na to aby sa tam učil. Uvidíme ale mám riadne obavy.

ukana
23. aug 2009

donara, nas tiez nevie citat, len zopar pismeniek pozna, vobec sa kvoli tomu nestresuj 😉 naucia sa 😉 😉 neporovnavaj, kazde dieta je ine 😉

jaduska
autor
23. aug 2009

Donara - tie deti, čo vedia čítať a písať sa budú v škole pravdepodobne nudiť, takže to tiež nie je práve najidálnejšie....takže sa fakt nestresuj, možno práve ten tvoj neposeda bude v škole dobrý a kľudný, lebo sa nudiť nebude 😉
Mňa dnes chytil taký "splín", keď som si predstavila, že už iba týždeň a "ideme na to" ....aj sa teším, aj mi je smutno, že už moje bábätko tak vyrástlo.... 😖 😖 😖

abetka
23. aug 2009

ahojte
donara/ ani nasa nevie citat a tiez je julova, ale to zvladnu. Neboj, to asi rodicia viac prezivaju ako deti.
nebola som tu, lebo som nemala funkcny net , tak ale konecne som zavislaaaaaa 😀

marcca
23. aug 2009

no veru už len týždeň 😅 😅
a naša dnes večer zahlásila, že ona by už veru aj zajtra šla 😕 😕 a to sa celé leto nejak zvlášť do školy netešila 😝 a teraz už je vraj zvedavá, že aké to tam bude 🙂 no tak som zvedavá aj ja... 😀 😝

andrea.m
23. aug 2009

dlho som tu nebola a dočítať vás je teda ridná fuška 😝 došla som po stranu 46 a reagujem lebo si aj tak všetko nezapamätám potom. na telesnú nám treba teplakovú súpravu, niečo na nohy z bielou podrážkou-ja som kupila plátenky na suchý zips, tričko je ľubovoľné a kraťasy tiež takže to donosí čo sa zvýši z leta.

prvý deň ideme bez tašky ale kvet pre učku berieme, ja kupim konkrétne jednu ružu lebo ked jej tam nabehne 30 detí s kyticami tak si môže rovno otvoriť kvetinárstvo. 🙂

na VV som kupovala veľké a malé výkresy,štetce,vodové farby,mištičky na vodu a ešte mi treba nejakú zásteru ale to kupin starú košeľu v sekáči.

ja som sa dosť vypytovala mamičiek u nás z ulice o ktorých viem že maju staršie deti na "našej" škole.

filipko ma výšku 120cm a váhu 22kg, topánky nosí 31 no a jedenie to je veľmi bolestiva záležitosť.

ešte sa tento týždeň chystáme na nákupy lebo zo všetkého vyrástol.

andrea.m
24. aug 2009

stoličku sme kupovali v asku za 27€ bola v akcii. o tom ako by mali školáci správne sedieť je veľni dobrý článok v septembrovom čísle časopisu zdravie.

ukana
24. aug 2009

andrea, ahoj 😉 😉 ...........dlho si tu nebola, aj abetka 😎
marcca, aj nas sa uz tesi 😲 😲 , skor je zvedavy 😅 , a tesi sa na spoluziakov, dlho ich nevidel a je mu uz za nimi smutno 😉 😉 ..............MM trvdi, ze dlho sa tesit nebude, tak si to musime vychutnat 😅 😀 ..tak uvidime...oblecenia mame dost, sestra bola v U.K., tak toho doniesla dost....uz len nejake blbosti ako ciapka a tak, ale podstatne veci mame 😵

marcca
24. aug 2009

ukana 🙂 aj ja to tak vidím, že dlho sa tešiť nebude 😀 😝 ale zatiaľ jej nebudem kaziť radosť...a možno ešte budeme prekvapené, že ako sa im v škole páči 😉 😉 😉

majami
24. aug 2009

ahojte 🙂
ja som tu už tiež dlho nebola, odkedy chodím do práce, nestíham... Vidím, že vediete diskusiu o stoličkách, my ideme kúpiť: http://www.tribyt.sk/jitro.asp. Je síce drahšia, ale majú ju aj dve kamarátky a sedávajú im na nej aj štvrtáci a sú s ňou veľmi spokojné. Tak som si povedala, potvrdil to aj článok v novom Zdraví, že určite ju bude veľa používať, tak nech sa mu sedí pohodlne. No a o tri roky pôjde do školy dcéra, takže potom by sme ju dali jej a Max môže sedieť na normálnej, to mu už nohy asi dorastú. Tiež patrí k tým vyšším- 130cm a topánky 33.
Ja som sa chcela opýtať, bola som v sobotu na nákupe podľa zoznamu, čo sme dostali, akurát mi nie je jasné, čo má byť: zošit s pomocnou linkou. Neviete mi niekto poradiť ako má vyzerať a či ho majú vo všetkých väčších obchoďákoch? Ak nie, budem sa musieť spýtať v škole.
My ideme určite s taškou a ak nezabudneme - 1.9. je sviatok, tak aj s nejakým kvietkom, je to také milé
😎
No a na telesnú som ešte nekupovala tenisky, lebo nám tiež napísali cvičky, ale viem, že chodievajú aj vonku, tak sa opýtam, či treba oboje alebo... Zatiaľ ahojte 😉

andrea.m
24. aug 2009

majami to je zošit kde je uprostred riadku ešte taká jedna jemná čiarka aby sa ľahšie písali malé písmena. skôr to kúpiš v klasickom malom papiernictve ako v hypermarkete.