Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

bodka13
8. sep 2009

jaduš 😉 😀 😀 😀
nám tie úlohy pri Martinovi neodporučila učiteľka-odôvodnila to tým ,že z jej skúseností vie ak si dieťa urrobí úlohu v družine je veľa rodičov čo sa už potom nezaujíma čo sa deti učia....napísala som to ako tatár 😀 😀 😀

za družinu platíme 3,43€/mesiac ale musíme vyplatiť celý polrok dopredu 😕 😠 +5€ na pomôcky do ŠK
a včera priniesli obidvaja zloženky na stravu: David17,8+16,91€ a Martin 16,91+16,9€ 😠 ...asi začnem kradnúť 😀

mimomu
8. sep 2009

bodka,pojdeme spolu 😀

melipa
8. sep 2009

bodka - tak to fakt riadna palka vyplatit tu stravu za obidvocjh naraz na dva mesiace 😲 ...a preco musis zaplatit hned na dva mesiace?
my musiem zaplatit vdy k 1. v mesiaci, deti maju cipovy system a keby nemala nabity cip, obed by zrejme nedostala...musim to ustriehnut, ale da sa cez Internet Banking a ukazat vytlacene ze bola ododslana platba, tak to moze urobit hocikedy...lebo ja na postu strasne nerada chodim 🙂
som spominala ze my sa druznu platime 10,20/mesiac...nechapem tie rozdiely 😠
a ulohy si asi nebudu robit v druzine, neviem o tom, ale keby aj, nebudem s tym suhlasit, lebo je mozne ze by to tam odflakla...spravime ich vzdy sami doma v klude 😉

jaduska
autor
8. sep 2009

melipa- tie ceny asi závisia od regiónu a konkurencie. My sme dali našu do súkromnej školy, ale neplatíme nič naviac, pretože sme malé mesto a asi by im tam nikto nechodil, keby boli poplatky vyššie ako v štátnej...

simka9122008
8. sep 2009

Tak môj malý si robí úlohy v družine a celkom som spokojná, ja mu to len poobede prekontrolujem, no najväčší problém je že malá mu nenechá veci na pokoji, musíme ich skrývať 😀
a ráno som sa riadne v škole vytočila, lebo som mu kontrolovala výtvarnú a polovicu tam nemá, tak som šla za učiteľkou, že kde má zvyšnú výtvarnú, tak zazerala na mňa ako teľa, no som zvedavá ako sa to dorieši 😠

jaduska
autor
8. sep 2009

simka - sila s tou výtvarnou.... 😲 My sme školskú tašku včera museli ukryť do skrine pred nájazdmi mladšej 😵

zusikk
8. sep 2009

my sme museli vsetko oznacit aj vreco z vytvarnou aj vsetky veci v nom aj pravitko aj lepidlo kazdu fixu skratka jak u blbcov ale zacinam vidiet ze ucka by chuda nic ine nemusela robit len hladat vzdy niekomu nieco aj telesnu ma oznacenu ...vsetko dokonca co sme vykresy kupovali tak kazdy jeden vykres ma podpisany 😉
keby na mne zalezalo radsej by som dala ucke peniaze nech im nakupi vykresy spolocne a potom im na vytvarnej rozda a basta ale co uz

maznacik007
8. sep 2009

my sme tiez vsetko podpisovali... ale vykresy sa budu kupovat z triedneho fondu.. tak aspon tak...

andrea.m
8. sep 2009

aj my sme všetko podpisovali.

anlu
8. sep 2009

jeeeej Maznacik ja sa velmi tesim ked viem ze si niekto adoptoval alebo aspon zobral do starostlivosti nejake deticky 😀 mas moj obdiv. Manzelov byvaly spoluziak si adoptoval (teda je zenaty tak aj s manzelkou si adoptovali) hned troch surodencov a poviem ti maju co robit, lebo jeden je hyperaktivny a to naozaj nie len ze je neposedny, ked mi rozpraval co vedie vymysliet a co stvaraju tak mi vlasy dupkom stavali (juj ake mam zlatucke dieta) a druhemu ani nevedeli presne urcit diagnozu ale pravdepodobne ma autizmus s niecim kombinovany 😨Ale je stastny ze ich ma 😀 a mali ste s tym vela vybavovaciek?

Jaduska tak to vyzera ze mame Olivie podobnej vahovej kategorie 😀 😀 😀 moja ma skoro 8kg a nejakych 70 cm 😅 ona nosila oblecko tak od 68 a jedine co bol velky stryh tak 62 aj to len chvilu 😀

anlu
8. sep 2009

normalne som rada ze Claire chodi tam kde chodi ked citam kolko starosti mate 😕

mimomu
8. sep 2009

tak a piseme ulohy-ide ma svihnuuuuuuuuuuut 😠 robia obluciky.
ako sa dari vasim pri pisani?

andrea.m
8. sep 2009

ja mám pocit že filipko sa v škole snaží písať ale doma o stále odflákne a nehrozí žeby napísal čo len čiaročku navyše. čiže niečo ako domáci cvičný zošit je science fiction

majina.b
8. sep 2009

v nedeľu som mala pocit, že z písania prepadne nie do školky, ale do jasli.

ale dnes to už neriešim neako bude...

majina.b
8. sep 2009

... až pôjdete kradnuť dajte info kedy a kde každa po tretinke ( bodka, mimomu)

roasha
8. sep 2009

no u nas zatial oki,aj ked pri prvej ulohe ma skoro siblo,ked si ju napisala bez mojho vedomia.tak musela zapisat 3 ks A3,potom som jej ulohu vygumovala,a pisala na ostro/bolo to za 1/ 🙂
vcera dostala dve jednotky,a dnes jednu.
ale vzdy jej radsej skusobne dam pisat na necisto,a ked je to uz "podla mojich predstav"/som sekera/ 😅 ,ideme na ostro. 😎
zatial je to celkom dobre,uvidime neskor. 😅 🙂

roasha
8. sep 2009

mimomu,to ste uz celkom daleko,nasi zajtra budu pisat sikme ciary. 😕 😅

majina.b
8. sep 2009

včera v škole v pisanke sa pre gumovala na druhu stranu (dierka)

roasha
8. sep 2009

majina 😀
inak najlacnejsiu druzinu mame my,2€ 😉 😀 obedy som este nezistovala,lebo tato ma dovcu,tak zatial nechodi. 🙂

majina.b
8. sep 2009

u nas v škole každe dieťa ktore je v družine má nejaký kružok, nie je z čoho vyberať, veď su len prvaci
kružok je spoplatnený .

ukana
8. sep 2009

tak sme prisli z juda, maly sa najedol, a o siestej sme pisali ulohy, mal nastastie len vymalovat dva obrazky pastelkami, ale aj tak 45 minut 😖 unaveny je riadne, pojde spat coskoro 😎

pisanie bude u nas tie horror 😖 😖

neviem, kto sa pytal,asi melipa 😅 tak na judo chodia aj dievcata, boli tam dve, mozno by bolo dobre, keby sla s nejakou kamoskou, aby mala sparing partnerku 🙂 v rovnakej vahovej kategorii........ 😉

ka77ka
8. sep 2009

tak my sme mali dnes na DU az 4 strany z prac.zosita Moje prve ciary...strasne vela sa mi to zda na to, ze su len tyzden v skole.A tlaci jak kon, potom ju ruka boli...aj vase deti tak tlacia?

andrea.m
8. sep 2009

4 strany? 😲 trošku to prehnali

bodka13
8. sep 2009

majina...jasné,berieme ťa do partie 😀 😀

u nás sa ešte nepíše...stále rozcvičujú ruku 😅 a na úlohu majú zatiaľ iba také vyfarbovačky...v šlabikáry(Lipka)by zajtra mali ísť na M
...my sme výkresy nepodpisovali 🙂 dala ich na jednu kopu,ale keď sme veci výtvarú nosili do školy spočítala či dal každý tolko výkresov ako treba...ostatné(štetce,farby,lep,nožnice,...)má každé dieťa v krabici od topánok a tú má podpísanú

melipa...prečo?-aby vraj kuchyňa mala s čím hospodáriť 😕 ...a keby len stravu ale musím vyplatiť aj 2x ŠK na polrok 😠...čo je 2x 22,15 € (3,43x5=17.15+5 na pomôcky/=22.15)

ozaj baby...ako platíte družinu (ŠK)😕 ...mesačne alebo na celý polrok dopredu?

ukana
8. sep 2009

bodka, aj Matko ide zajtra na M v Lipke........ 😉
my druzinu platime na dva mesiace.............6,60x2............ 😉

melipa
9. sep 2009

bodka, tak to je fakt vela ze takto vyzaduju od rodicov tolko platieb, co ti socialne slabsi s viacerymi detmi? 😠
ja budem druzinu platit asi iba na dva mesiace, to je aj tak spolu 20,40 Eur 🙄
ukana, bodka - uz mate zvladnute A? my sme vcera trenovali A, a to sa mi zda ze idu dost rychlo, co sa pytam maminiek byvalych spoluziakov zo skolky na inych skolach este s pismenkami nezacali 😕 ...a na jednej sukromnej este nedostali ani jdenu ucebnicu, stale si nosia len hracky do skoly a v polke septembra idu do SVP, takze skor ako koncom spetembra ani ciary nezacnu trenovat 😕 ...to su fakt rozdiely

mimomu
9. sep 2009

ahojte.....tak viki je uz v skole.dnes preberaju pismenko A v lipke a v pisani uz robia,prosim pekne obluciky dole hlavou plus vselijake tomu podobne tahy.podla mna pisanie bude obtiazne a ked pride na rad citanie.....no neviem 😕 podla mna idu tiez rychlo ale co sa da robit,aj doba je rychla 😀
majina....potom si dame zraz 😀 😀 😀 kuklu mas? 😀
my sme ziadne vykresy nemuseli nosit 😝 ale sme to vsetko zacvakli na rodicku 😉
dnes sme do skoly niesli kvet-v kvetinaci na parapetu 😉 a musim ist dakde zohnat obrovsku tekvicu,lebo bude daka vystava......ved to kazdy den volaco 😠 a kedy daju nieco mne? 😎 😀

maznacik007
9. sep 2009

ka77ka.. to je nejako vela ze 4 strany....

nasi su tiez na A v slabikari... ako nasa tlacenym pise pekne krajsie ako ja.. /nedovolovala som jej predtym pisanym len tlacenym a ona si uz davnejsie pise dennicek.. takze tak/ a cita pokyny k uloham detom.. zatial ok..

co sa tyka platieb baby tak ani nehovorte...

u nas sa obedy platia tak ako u inych v septembri za dva mesaice.. najprv sme platili 16 EUR a este koncom septembra znovu 16 Eur to bude.. druzina sa plati na pol roka 33 eur
zrps + treidny fond + AJ bolo 25 EUR to je spolu 90 EuR skola
ZUS ka bola tanecna zrps 20 + na polroka 20 + 20 dres + 15 cvicky co je 75 EUR a dramaticky 10 Zrps + 20 na polrok a spolu ZUSKa 105 EUR
takze zatial spolu 195 EUR co je celkom dost..
a to neratam tie zosity, pomocky atd atd...
fakt enchapem ako to robi niekto kto ma vaic deti a nizsie prijmy..

ukana
9. sep 2009

ani nevravte, len pridem niekde a uz otvaram penazenku 😖 😖 ja to radsej neratam, porazilo by ma 😠

prave som bola v potravinach a dvaja Matkovi spoluziaci evidentne zdrhli zo skoly 😖 😖 , isli okolo nasho baraku, bez tasiek, neviem ci si nieco doma zabudli, alebo co, ale nachapala som............. 😲 😲 😲 to ako si tie decka dovolili? ucitelka ma urcite infarkt, ked to zisti, chudera 😖 🙄

melipa
9. sep 2009

ukana - ty kokso, ze by ti krpci fakt zdrhli? 😲 ...ako sa to da? nasa skola je zamknuta a tak decka nemozu odist a ked su na dvore, dufam ze z nich ucitelka nespusta oci...na druhej strane si myslim, ze moju malu by to ani nenapadlo...to ti poviem, to budu riadne esa ked vyrastu 😅
nechce sa mi verit ze by ich ucitelka pustila napr. domov pre nieco, ved ma za nich zodpovednost!