Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

akoko
11. okt 2009

Ja by som prvakovi peniaze urcite nedala. Minuly tyzden prisiel, ze potrebuje peniaze, lebo siestaci robia zbierku pre utulok pre psov, tak som si povedala, ze rano manzel tie peniaze odovzda priamo ucitelke (resp. jej aspon povie, ze sme synovi dali urcitu sumu na tento ucel).
su to predsa male deti. Do skoly nepatria ziadne cennosti, mobili a samozrejme ani peniaze. Nema ich na co a kde minut.
Ked mu kupim nejake drahsie oblecenie, normalne mi je luto dat mu to do skoly (bala som sa napr. ze mu kozenu bundu ukradnu - a to chodi do sukromnej skoly, kde tie deti fakt nepotrebuju nic kradnut). Ja som jednoducho zo skusenosti nedoverciva. U deti rovnako ako u dospelych nikdy nevies...

jaduska
autor
11. okt 2009

keď vás tak čítam, tak som celkom rada, že naša chodí do malej školy, kde je málo detí a viac-menej sa tam všetci rodičia poznajú, takže nejaké šikanovanie by hroziť nemalo (aspoň dúfam, ale človek nikdy nevie)....ale je pravda, že jeden chalan s problémovou povahou tam chodí, už ho aj vylúčili z družiny, chodieva sa hrať aj k nášmu paneláku, už som ho párkrát aj ja zjazdila, že či len zlosť tam chodí robiť....

roasha
12. okt 2009

dobre rano,tak som bola za pani ucitelkou triednou dievciska. 🙄
ano,maju s nou problem,ale zatial to bolo v hraniciach triedy/alebo sa ine deti neozvali/,a cakali sme rano na dievcisko a matku,ale ako na potvoru neprisla.
nevadi,matka sa urcite odchyti,alebo bude musiet prist do skoly,a spravanie svojej nevychovanej dcery bude musiet riesit,alebo to budem riesit ja ako sikanu/. 🙄
tak zatial tolko. 😎
no a este k spoluziacikovi,ktory malej braval desiatu....pre neho to bola "len"taka sranda....usmev zmizol,ked som povedala,ze takej srande sa hovori inak,a budem sa rozpravat s jeho matkou.
deti sedeli ako "pena",ked som tam nabehla... 😝 😅

roasha
12. okt 2009

ete to anlu,daj si do google "sikanovanie na skolach",a vyhodi ti to priamo aj tuto stranku "moderna skola",a v nej mas o tom pekne napisane asi 10stran/ziadne omacky,ale konkr.veci/,co sa povazuje za sikanu,ako ju riesit...velmi dobra stranka

maznacik007
12. okt 2009

no dievcata.. tak uz som v robote mam desny den preds ebou... vela roboty.. nestiham ist ani na plenarku to celoskolove rodicko.. ide za mna muz...

add problem s chlapcom.. akurat ked sme prisli stala tam ejho mama aj ucitelka... tak ja hned za nou.. ze musim sa s nou porozpravat a aj pani ucitelka ostante tu.. a povedala som jej ze dcera sa stazuje ze ju viktor buchol a chcel ju kopnut a tak.. a ona ze ano viem o tom uz sa boli aj ini rodicia stazovat za nou.. a ze chlapec ma 5 poznamok.. ale uplne skrotnuta.. ospravedlnovala sa.. ze zacali chodit k psychologovi.. ze ma problemy doma a riesi to.. tak som pred ucitelkou jej povedala ze je treba aby zacali robit s celou triedou ak prevenciu sikany.. a riesit to.. takze to bude.. no uvidime.. ako to cele dopadne.. ale matka ma zrazu snahu..
aj chlapec zlaknuty slubil ze uz nebude..
ucitelka bola spokojna ze som sa ozvala..
takze zatial tak.. uvidim a budem situaciu sledovat...

ada11
12. okt 2009

chcem sa vás spýtať na čítanie detí. Moja Maťka si pri čítaní slová domýšľa, resp. vymýšľa, niektoré ignoruje, napr MÁME prečí len ako MÁ a pod. niečo prečíta pekne ale niečo nám proste nejde, písať píše pekne i keď je laváčka 😉 to všetky vaše deti čítajú suprovo 😕 snáď tu bude nejaký spolutpiteľ 😉

roasha
12. okt 2009

slabiky zatial este necitaju,dnes beru U-čko,tak uvidime neskor. 🙂
ale citat vie,tak dufam ze problem nebude 🙂

mimomu
12. okt 2009

ahojte,tak nasi zatial citaju len slabiky a vety s obrazkami.......napr.obrazokmama ma obrazokstipec a nakoniec povie bodka.
ale citaju aj tak ze-velke,male,tlacene,pisanie,na zaciatku a pod 😉 my sme to trenovali v sobotu,len kym som prisla na to,ze ako sa to ucili,presla pol hodka 😝 😀
pisu velke pisane M a z matematiky,tie znamienka este stale a v zosite ulohy.
dufam,ze u nas nebudu ziadne sikany,lebo ma svihne-este aj take veci riesit-hroza.nasich je len 12 ale tiez tam maju jedneho takeho,co ma nejake problemy. 😒

maznacik007
12. okt 2009

u nas su os tranku dalej ako u mimomu... nasa citala plynulo od 5 rokov.. takze citanie nemusim riesit.. ja skor riesim neporiadnost.. v ukladani veci a lenivost v upratovani hraciek.. 😀

jaduska
autor
12. okt 2009

super ženy, že to tak s tým "šikanovaním" dopadlo...

čo sa týka čítania - tiež som mala pocit, že Sandra to rozprávala skôr zpamäti ako čítala, tak som jej vravela, nech mi ukazuje prstom čo číta...

marcca
12. okt 2009

my takisto ešte nečítame slabiky, len ako píše mimomu - veľké, malé, atď... 😉

maznáčik, aj my máme dnes plenárne aj triedne, ale nemám kde nechať malého, mm robí do večera, takže sa nejdem ani unúvať...nakoniec veď v škole máme starkú, takže simi môže mať individuálne rodičko aj každý druhý deň 😅 😝

my dnes začíname veľké "e", tak som veľmi zvedavá..malé nám ide super 😉 to asi z tých lastovičiek čo sme ich toľko drvili 😀

zusikk
12. okt 2009

baby a to vy ste z mojho mesta aj my sme mali rodicko aj aj 😉 a dufam ze u nas sikana nefunguje teda zatial som na nic neprisla

simka9122008
13. okt 2009

Ahojte, tak u nás v škole si malého triedna učiteľka zlomila nohu, ešte asi v nedeľu doma, chúďa, som jej hneď poobede volala a zapriala skoré uzdravenie, teraz ich bude učiť družinárka

roasha
13. okt 2009

dobre rano,"misia šikan" zahajena 🙂
dnes sme sa stretli s matkou "podareneho"dievcata zoci voci,a teda vobec sa necudujem,po kom to dieta je. 😅
matka-psychicky totalne nevyrovnana osoba/ocny kontakt "veskery zadny"/,vystupovanie agresivne.... 😝 🙄
no a teda uz ked som mala tu"cest",tak som si tiez zistila par veci,a matka "velka pedagogicka"/nechcem sa nikoho dotknut 🤐 /,ma ine "zaujmove kruzky"/nahanat chlapov-neuplna rodina/. 🙄
samozrejme bola naaaramne prekvapena,ona doteraz o "nicom"nevedela,bolo to v pritomnosti triednej ucitelky dievciska,a nahodou sla okolo aj zastupkyna riaditelky,tak ta uz potom narobila ine vetry./na to jej triedna povedala,ze ju denne upozornuje na spravanie dcery/ 🙄
zavolali sme si dievca,samozrejme vsetko poprelo,potom sli s nou do triedy,a cela trieda sa priznala,ze dot.je agresivna na celu triedu/je to dievcensky rocnik/,fyzicky,aj slovne. 🙄
suma-sumarum,urobili sme zapis,a pokial si matka neda spratka do poriadku,tak to budem riesit ako sikanovanie.
no a este aby som bola uplna,moju dceru napadala fyzicky,slovne,a mne,mojej rodine,starym rodicom "odkazovala"take vulgarnosti,ze som skoro padla na zadok/pritom nas nikdy nevidela,a ja som tiez doteraz netusila ze ktosi taky existuje/ 🙄/a to uz bola jej posledna kvapka! 🙄

roasha
13. okt 2009

este vam skopirujem,co som dnes riesila./v prvacikoch/ 🤐
mame problem s jednou druhackou,a moja mala vobec nie je jej jediny,ani hlavny objekt. 🙄
a nakolko si nenecham brnkat po nose,a co sa mojho dietata tyka,tak som ako tiger 🙄

dobre rano,"misia šikan" zahajena
dnes sme sa stretli s matkou "podareneho"dievcata zoci voci,a teda vobec sa necudujem,po kom to dieta je.
matka-psychicky totalne nevyrovnana osoba/ocny kontakt "veskery zadny"/,vystupovanie agresivne....
no a teda uz ked som mala tu"cest",tak som si tiez zistila par veci,a matka "velka pedagogicka"/nechcem sa nikoho dotknut /,ma ine "zaujmove kruzky"/nahanat chlapov-neuplna rodina/.
samozrejme bola naaaramne prekvapena,ona doteraz o "nicom"nevedela,bolo to v pritomnosti triednej ucitelky dievciska,a nahodou sla okolo aj zastupkyna riaditelky,tak ta uz potom narobila ine vetry./na to jej triedna povedala,ze ju denne upozornuje na spravanie dcery/
zavolali sme si dievca,samozrejme vsetko poprelo,potom sli s nou do triedy,a cela trieda sa priznala,ze dot.je agresivna na celu triedu/je to dievcensky rocnik/,fyzicky,aj slovne.
suma-sumarum,urobili sme zapis,a pokial si matka neda spratka do poriadku,tak to budem riesit ako sikanovanie.
no a este aby som bola uplna,moju dceru napadala fyzicky,slovne,a mne,mojej rodine,starym rodicom "odkazovala"take vulgarnosti,ze som skoro padla na zadok/pritom nas nikdy nevidela,a ja som tiez doteraz netusila ze ktosi taky existuje/ /a to uz bola jej posledna kvapka!

roasha
13. okt 2009

to co mi spravilo? 😕 😅
pardon-pardon. 😀

simka9122008
13. okt 2009

Roasha, tak to ti nezávidím takéto problémy riešiť, ale postupovala si super

bodka13
13. okt 2009

simka...pýtala si sa ako na atrament 😕 ....ja som používala zmizík 😉 ...vždy pred praním som tričká a pulovre pozrela-vyzmizíkovala a dala oprať 😉 nikdy mi nezostali fľaky.............a pani učiteľka nech sa rýchlo uzdraví,ale to je asi na dlhšie 😒

simka9122008
13. okt 2009

Bodka ja som to skúšala, no to je taký akoby pletený a ten atrament sa mu zaryl až do vlny, no keby som vedela že budú robiť s tušom, tak mu dám niečo staršie ne zničenie, ale dík za radu

anlu
13. okt 2009

simka ze vraj este zlcove mydlo alebo to obycajne jadrove, ci kokosove by malo pomoct...

roasha dik, pohladam si to ked budem mat casu nech si to aj precitam 😉
velmi neprijemne veci musite riesit ale dobre si to zmakla, uf mne ostava rozum stat ako sa mozu take deti takto chovat no ale asi co vidia doma to aj robia, Claire mala este v starej skolke tiez jedno dievcatko, sice im neublizovalo ale podla spravania a reci bolo hned vidno aku (ne)vychovu ma doma (jej mama bola alkoholicka a kazdu chvilu ineho chlapa doma) 😕 mne je tych deti az luto ze im rodicia tak skazia zivot ☹

drzim palce nech sa to naozaj vyriesi aby nase ani ziadne deturence netrapili taky tipkovia 😉

jaduska
autor
13. okt 2009

roasha ty si iná klasa....klobúk dole, ako si to poriešila....dúfam, že ja nič také nebudem musieť riešiť, lebo asi tam namiesto seba moju mamu pošlem, tá je tiež dobrá "držka" (v dobrom... 😵 )

marcca
13. okt 2009

roasha, super 😎 ...chýba tu ten tlieskajúci smajlík... 🙂

jaduska, ja by som to riešila asi podobne s tou mamou 😉 ...i keď ak ide o dieťa, tiež som schopná všetkého, až sa niekedy čudujem 🙂

domka28
13. okt 2009

ahojte...dlho som tu nebola...
inak pripajam sa ...ja by som asi tiez poslala maminu 😉
...inak aj Nika ma v skole taku kamaratku, co sa jej vyhraza ze ak sa s nou nebude kamaratit, tak to povie ucitelke...ina držka je ta mala 🙂 ...ked ale pridem po Niku tak mi stihne vsetko na nu nabonzovat...
...ale uz sme Nike povedali aj s ucitelkou ze sa nemusi bat kamaratit aj s inymi...ze ucitelka jej uz povie svoje, keby za nou prisla 😉
..inak dnes sme boli u doki...od stvrtka ju bolelo brucho a chodila na WC 2x za den, vraj aj ine deti sa stazovali.....tak dostaal smectu a probio...ale dnes jak je doma tak jej nic nie je 😀 ...takze ju asi zajtra supnem do skoly, ked to neni take vazne.... 😉

donara
13. okt 2009

ja som si dnes odchytila malého dlžníka. Bola pri tom aj pani učiteľka. Keď som naňho zavola malý až stvrdol, taký bol vyplašený, hneď vedel o čo ide. Vraj zajtra mu ich vráti. To som teda zvedavá, bola som k nemu milá a vysvetlila mu čo znamená slovo POŽIČIAŤ SI NIEČO. Zajtra ideme písať veľké E, to zasa bude rošáda, čítanie nám ide super, ale to písanie nás oboch mučí.

jaduska
autor
13. okt 2009

ja sa viem tiež zmeniť na rozzúrenú medvedicu, keď niekto ubližuje mojím deťom, ale problém mám v tom, že aj skoro vychladnem....takže ak by sa niečo stalo v piatok, v pondelok to riešim mierne.....

My sme písali E,e,é už dnes. Ale čítanie pri E jej už išlo ťažšie. Nechápem, prečo jedno "Máme" prečíta super a pri druhom začne fňukať, že to nevie prečítať 😠

anlu
13. okt 2009

aj my sme uz pisali velke E, citanie jej ide super... 😀 a v matematike maju 4 a +-

maznacik007
14. okt 2009

nasa moc pekne nepise to velke M nechapem.. inak som zistila ze v skole pise krajsie ako doma...

mali zo Sj nejaky test dostala 1 ale nedoniesla ho ukazat tak neviem co tam bolo..

marcca
14. okt 2009

ach jo, to počasie ☹ 🙄 🙄
ja som povyberala zimné bundy, letné veci definitívne spratala a neviem, či aj tie prechodné nebolo treba...ale hádam ešte zima nezačína alebo to už bude teraz pol roka takto?? 🙄 🙄 u nás sneží od rána 😠 ...

a začali nám boje s obliekaním 😝 pančuchy ani za svet, tak naveľa podšité nohavice s podkolienkami, o čiapke ani nehovorím, aspoň že na bundu nefrflala...aj u vás sú také boje??? 🙄 a dávate už aj čižmy...lebo tie keď vytiahnem, tak prídem o nervy 😝 😝

anlu
14. okt 2009

fiiiha marcca tak u vas uz snezik? my nastastie s obliekanim nemame problem, vcera ked som sa Claire spytala ci chce pancuchy tak jednoznacne ich chcela, ona je taka uzimena asi a cizmy si sama dnes vybrala aj ked mne sa este nezdalo zeby cizmy trebalo ma aj take tensie cizmicky, tak uvidim ci nebude mat spotene nohy 😕

no pisanie jej ide podla toho ci sa ponahla alebo nie, zacne pekne a potom sa splasi a uz sa to zvrhne 😅 inak este vzdy ich neznamkuju

andrea.m
14. okt 2009

ahojte. roasha super si to poriešila 😀 . ja som riešila iný problém dnes. včera bol pre filipka manžel. príde do školy, ruka na pol ceste k zvončeku že si ho vyvolá z družiny a vtom sa zo šatne ozve "ahoj tati,konečne ste tu" 😲 😠 manžel nechápal kto filipka do tej šatne poslal. dnes ráno som šla za družinarkou. bola biela ako krieda,ospravedlňovala sa mi vraj nevie ako sa do tej šatne dostal že ona ho neposlala. 😠 povedala som jej že ja aj MM budeme pre filipka chodiť až do triedy aj ked je to zákazené a ked bude treba obhájim si to aj u riaditeľky.nchápem načo sme na rodičovskom písali prehlásenia kto okrem nás môže dieťa vybrať z družiny ked tam maju domový telefona vôbec nemaju šajnu kto prišiel po dieťa. 😠 😠 😠 poobede som šla pre filipka samozrejme až do triedy. družinárka hned že to riešila s filipkom pred triednou a že sa priznal že odišiel sám. povedala som že nech zamyká triedu ked ich nevie ustrážiť že ak sa to bude opakovať budem to riešiť.. filipko je dosť pomalý také mototvidielko a mal doma všetky pomôcky,ja nechápem že nezaregistrovala že sa balí a odchádza.

no a druhú vec som riešila dnes ráno v šatni. filipko sa vyzliekol,prezul všetko povešal na vešiačik a vyšiel vonku stým že mu danko zhodil vetrovku na zem. šla som dovnútra a tam som sa danka rovno pre jeho babkou spýtala prečo to spravil či to je jeho vešiačik. načo mi ta babka drzo odvetila že "hej" tak som ju upozornila že tam neni dankove meno a filipko bol v šatni prvý.

som z tej našej školy čím dalej tým viac rozčarovaná.