Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ktore
6. dec 2011

dnes nemali vela uloh tak mame volnejsi vecer huraaaaa.ucila sa vybrane slova po P,ale nie vsetky naraz.este jej dam precvicit slovne ulohy z matiky aspon dve.u nas bol mikulas o pol piatej.doma bol o siedmej ale načapala ma jooooj.ale co uz.boli sme u zubara minuli stvrtok.mala velky kaz na stolicke.este aj zubara som lutovala.lebo ten zub este ani vonku neni a uz sa rozpadava.tak jej dal injekciu.hysteria samozrejme este sa jej ani nedotkol,ale potom ok.povedal ze su horsie pripady.pekne sedela ani a nepohla.ale potom jej to uz doma opuchlo a omodrelo jej lice.este stale ho ma modre.este som take nevidela po vrtani zubu.zeby od injekcie albo od coho.ci to dasno bolo viac podrazdene?
@jaduska
@andrea.m
@mimomu
@ukana

jaduska
autor
6. dec 2011

@ktore ak sa mu pohla pri pichaní injekcie, tak ju mohol trošku pichnúť alebo buchnúť inde, preto môže mať líco modré...inak si to neviem vysvetliť 😕

ktore
6. dec 2011

@jaduska ktovie od coho.este som to nezazila.udriet ju neudrel mozno ju tlcil na tej strane,chudatko teraz vyzera akoby som jej jednu udrela ja.

andrea.m
6. dec 2011

@ktore to nebude od tlačenia ale od injekcie. stačí milimeter že sa šmykol ked sa mala trošinku pohla a hned modrina na svete. neboj nič to sa vstrebe.

lubkaj
7. dec 2011

U nas sa vcera neucili, napisali na tabulu "Na svateho Mikulasa, neuci sa, neskusa sa." a pani ucitelka povedala, ze dobre 🙂. Nacvicovali na akademiu, ktoru maju v pondelok pri prilezitosti 40. vyrocia zalozenia skoly.

Drzime palce vsetkym, ktori idu dnes na pytagoriadu...

mimomu
7. dec 2011

@lubkaj aj nasi napisali na tabulu k Mikulasovi a tiez mali volnejsie a nedostali ulohy 😵 😵 😵

andrea.m
7. dec 2011

tak filipko ani pytagoriádu nepíše ani na vianočný večierok nejde. ochorel a momentálne ešte spia. ked vstanu ideme k mudr.

ktore
7. dec 2011

@andrea.m mojej sa pytali v skole ci nechce ist na matematicku sutaz.to je ta pitagoriada?

ktore
7. dec 2011

@andrea.m inak ja som mala problemy v skole a bola som casto chora mozno chudacikovi takto posobi psychika na skolu ako mne.ha ha este teraz vzdy ak nastupim do novej prace okamzite ochriem

lubkaj
7. dec 2011

@ktore Ano, pytagoriada je matematicka sutaz.

@andrea.m Zelam Filipkovi skore uzdravenie a dufam, ze ta pisomna staznost ucitelke zaberie.

@mimomu Deti su zjavne vsade rovnake. Ja si pamatam, ked sme este my take na tabulu pisali 😅

ktore
7. dec 2011

@lubkaj tak potom tak ju volali.pytala sa ma chutatko ci moze ist.som jej povedala ze ked to vies a budes budes sa aj snazit mozes,tak sa tesi.

lubkaj
7. dec 2011

@ktore Tak drzime palce 🙂.
Adrianka tiez ide (v pondelok sa o tom dozvedela). Idu z triedy piati. Pozerali sme si vcera minulorocne priklady a vyzerali byt take zaujimave, tak sa Adrianke velmi pacili. Napriklad priklad 18 + 18 + 18 + 18 + 18 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 = nema to dieta riesit postupnym scitovanim, ale ked si uvedomi, ze 18 + 12 je 30, hned to ma 30 + 30 +30 + 30 + 30 a to sa rata ovela lahsie 😉

ukana
7. dec 2011

@lubkaj , aj my sme doma riešili tie pr. z minulého roka, na moje počudovanie, tie ťažké vedel, pomýlil sa v takom najlahšom, samozrejme si zle prečítal zadanie...Aj Maťovi sa to páčilo, ved tam o nič nejde, nech si trochu pocvičia rozum...U nás idú štyria z triedy 😉

bol tam aj takýto napr.
150+149-148+148-147-149+147=

to som mu musela vysvetliť, že to nemusí zrátavať 😉

@andrea.m , Filipkovi skoré uzdravenie ☹

ukana
7. dec 2011

@ktore , tu modrinu má od prasknutej žilky, to prejde...v lekárni majú aj nejakú masť na rýchlejšie hojenie.

lubkaj
7. dec 2011

@ukana Ano, ani Adrianka na ten chytak v 150 + 149 - ... neprisla, takze to pracne zratuvala (nepomylila sa 🙂). Tak som jej potom ukazala, ze tie cisla sa "vyzeru" a zostane jej iba 150. Vlastne skoro vsetky priklady, kde bolo tak vela cisel, obsahovali nejaky chytak, ktorym sa dali spravit ovela lahsie...

andrea.m
7. dec 2011

@ktoré filipko je astmatik takže pri takomto počasí ako je teraz je vždy chorý ☹

andrea.m
7. dec 2011

laryngitída bude naša kamarátka. naposledy sme ju mali v októbri ale nejako vždy vystihneme začiatok. v oktobri ani nestihla prepuknúť,bol doma nakoniec iba 4 dni a dnes mudr.vravela že sme tiež prišli včas.

ktore
7. dec 2011

@andrea.m chudacik a este taketo problemi ma v skole

mimomu
7. dec 2011

ahojte....najvacsi odporca matiky bola dnes na pytagoriade 😕 skoro som odpadla....ze chcela vyskusat...snad sa nam ujde aspon presposledne miesto 😀 -nemyslim to v zlom....ale viki a matika eee
je sikovna na recitacne sutaze,chape,mysli v pohode ale matika,no ale som ju pochvalila za odvahu 🙂

jaduska
autor
7. dec 2011

@mimomu aj Sandra dnes spomínala, že písali príklady z matematiky na nejakú súťaž, čo má ťažký názov....A ja, poučená z vašich príspevkov, sa pýtam, že či pytagoriáda a ona, že hej, hej.... Ale oni to písali všetci v triede....

sissi27
8. dec 2011

Ahojte,
Pozeram, ze riesite pytagoriadu. Sufiho pani ucitelka matematiky im to dala na vikend. Vraj maju vyriesit priklady, ktore vedia bez pomoci rodicov. Sufi vyriesil asi polovicu. Tu druhu sme potom pocitali spolu, ale to uz na papier nepisal. Chcela som ho len naviest ako pocitat jednoducho s troskou logiky.
Inak mna z neho asi porazi. Vcera rano a dnes rano mi povedal, ze si neda ponozky, ktore som mu nachystala, lebo vraj nie su jeho styl. Skoro som umrela. Ponozky!!!! 😎 😲 😝 😕

lubkaj
8. dec 2011

@mimomu @jaduska Podla mna je dobre, ked sa takejto sutaze zucastnia aj deti, ktore matematiku nezboznuju, aspon sa trochu zabavia...
Neviete nahodou, kedy budu vysledky? Ja som myslela, ze im to vyhodnotia hned, ale zjavne nie.

lubkaj
8. dec 2011

@sissi27 Asi budete musiet prejst na sposob, akym to riesime my - nech si vecer nachysta oblecenie on. My sme to tak zacali robit tiez po par infarktovych stavoch, ked sme uz mali byt pomaly na ceste do skoly a Adrianka nie a nie sa obliect, lebo si predsa nemoze obliect TOTO! 🙂

jaduska
autor
8. dec 2011

@sissi27 to faaaaaaaaaaakt???? Sranda 😀 😀 😀 😀

@lubkaj Naša Sandra práveže má matiku rada, recitovať a spievať nevie....

lubkaj
8. dec 2011

@jaduska To bolo myslene na to, ze to pisala cela trieda. Urcite nie vsetci maju radi matematiku...
A vidim, ze Sandra je podobny typ ako Adrianka. Ani ona nevie spievat (sice spieva rada, ale povedala by som, ze trpi tazkou hudobnou hluchotou - spieva hrozne falosne a vobec nepocuje, ze je to falosne). A recituje podla mna ako skolkarka - prednes nulovy, ale aj tak ju posielaju na Hviezdoslavov Kubin, lebo si dokaze zapamatat aj dlhsie texty. 😉

mimomu
8. dec 2011

@sissi27 sufi kraca s modou,no co? 😀 kazdy ma svoj styl,ked aj ponozkovy 😀 jaj,zlaaaty
@jaduska nasa viki presny opak...skoda,ze sme nie blizsie 😉

ukana
8. dec 2011

@sissi27 😀 😀 😀 ponozky? Matko teda neriesi nic, jemu je to jedno, co si da na seba...zatial 😅 No neda si nic ruzove,............a len raz protestoval, ma taku upletovu vestu , bledomodra, vystrih do V, taka frajerska, to odmietol, vraj je v nej ako debil 😠 😠

Pytagoriada dopadla u nas zle, to zaokruhlovanie sa zatial neucili, tak to nevedel hned dve otazky, potom tie premeny jednotiek nevedel......a co vedel, tak sa pomylil napr. v znamienku a napisal zlu odpoved 😅 aspon to vyskusal 😉

jaduska
autor
8. dec 2011

@lubkaj ahaaaaaa, už chapen.... 😀

@mimomu veru škoda, by sa naše baby dopĺňali....ale šak nikdy nehovor nikdy 😝

@ukana ja umrem z tých hlášok, že debil.... 😀

sissi27
8. dec 2011

@ukana, hlavne, ze to vyskusal. 😉
Sufi matiku moc nemusi. Urobi co musi s velkym frflanim a hlaskami typu uz ma nechaj na pokoji a preco ja???
Na recitovanie tiez nie je. Nevie si zapamatat dlhe texty. A podla mna ma aj dost velku tremu ked recituje pred viacerymi ludmi lebo sa mu stava ze zabudne alebo to popletie.
Jeho skor bavi citat knizky, prirodoveda, vlastiveda a anglictina+ sporty. Hlavne miluje jeho bicykel a stale sniva o tom ako sa stane najlepsim bmx-karom.
A nakupovanie so Sufim Vam povie je riadna sranda.
Pridam jednu fotku z nasich spolocnych nakupov. 😎

andrea.m
8. dec 2011

tak Filipko si dá na seba absolútne všetko čo mu vytiahnem zo skrine. Tami trva iba na farebnom zladení zatiaľ aj ked s ňou to bude 100% horšie 😅