Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

zusikk
5. aug 2009

DOMKA ver alebo never ja mam tiez detsku knizku kde je to takto vysvetlene a neviem ci je to fajn ci nie ale tak som to malej vysvetlila aj ja ona si ju totiz celu precitala sama a len sa pytala ci to tak naozaj je.A kedze sme podstupovali IVF a zopar raz tam musela ist aj s nami tak to mavala vysvetlene uz aj vtedy a ciste odborne. 😉 ale ti poviem ze raz sa aj chlapovi zjezili vlasy ked prisiel domov z prace a mala sa ho spytala ci mal erekciu a ci nebude mat nahodou ona surodenca 😀 skoro sme na rit padli obaja 😉 a po pravde jej odpovedal ze v robote nie 😀 /skoro som sa zlakla aj ja co povie 😀 /

marcca
5. aug 2009

zusikk 😀 😀 musíte to mať doma veselé 😀

zusikk
5. aug 2009

MARCCA no niekedy naozaj mame.Ale napriek aj tymto jej infoskam sme dokazali rodine tajit ze podstupujeme IVF 🙂 netusia ani ze aj tato je "umelinka"Ked povedala ze chodime do BA vozit sa elektrickou a mama aj ona tam chodime na vajicka tak vsetci nechapali az jej babka povedala ze kde ona ma to vajicko z BA tak jej ho ukazala kupovala som jej vzdy jedno kinderko 😀 a ona povedala ze mamina tam tie vajicka neha v teple a potom si tam zas po ne ideme a davaju jej ich do maternice.....ale ze ona tie svoje zatial zje 😀 nechapali a nezistili do dnes 😀 ....ale ved po pravde kto by toto pochopil 😉

felixa
5. aug 2009

marcca,
tu ciselnu os som nenasla nikde vysvetlenu pre chapanie predskolaka. Ja to zatial beriem tak, ze dieta ma pochopit v akom rade za sebou cisla idu a ma vediet urcit a chapat, ake cislo za akym a pred akym ide...

marcca
5. aug 2009

😀 😀 no ja odpadnem z nej...klebetnica jedna malá 😀 riadne infošky púšťala teda 😀 😉

mimomu
5. aug 2009

este mesiac a ficime baby,na plne obratky 😀

andrea.m
5. aug 2009

😲 už len 32 dnííííííííííííííííííííí

mimomu
5. aug 2009

.....prosim nezabudni...... 😵 cas sa krati,plynie ako voda,neviem kto mi doda odvahu.... 😵 😵 😵
asi nase deti..... 😵 😵 😵

marcca
5. aug 2009

baby, veď nestrašte, ešte si užime leto 😀 😝 ...a ako budeme stresovať o mesiac 😀 😀

felixa, ahaaa 🙂 ...asi to bude tak ako píšeš, takže to by nemal byť problém 😉

zusikk
5. aug 2009

a som prave zistila ze na prvy den do skoly nemusime brat skolsku tasku ze netreba 😕

marcca
5. aug 2009

no vidíš...a my zas máme ísť s taškou 😉 vraj budú dostávať šlabikár a pracovné zošity čo sme si predplatili pri zápise 🙂

andrea.m
5. aug 2009

tak toto si ja musím ešte vyzistiť

daniela29
5. aug 2009

baby, napíšte mi prosím vás do IP čo potrebujú okrem tašky a peračníka prváci do školy - akú výbavu???? díky moc

Dnes nám prišla šk. taška objednaná z internetu a o 1300 Sk lacnejšia ako sme ju skúšali v obchode..... inak je super aj s výbavou http://www.perinbaba.sk/skola/skolske-sady/skol...

marcca
5. aug 2009

v novej mama a ja je článok "moje prvé školské zvonenie" 😉 ešte som sa k tomu nedopracovala, ale je tam aj zoznam - základná výbava prváka 😉 ..okrem toho sú tam aj rady pre rodičov 😎 tak sa idem hádam pustiť do čítania 😀

zusikk
6. aug 2009

nam dali tento zoznam 2ks pero atramentove nie gulickove,pero pre lavaka/ak mate/ 4ks ceruzka obycajna, 1ks pastelky/najlepsie trojhranne,vodove farby,voskove pastelky,stetec plochy hruby aj tenky,zmizik lepidlo v tycinke,plastelina,peracnik,skolske dosky A4,farebne papire 1sada,stetec gulaty tenky aj hruby,vrecko na TV,VV,Prezuvky,skolska guma.Pastelky a farbicky doporiucuju Koh-i-noor vraj su najkvalitnejsie zo stalymi farbami neblednucimi tak my sme take aj kupili.ostatne neriesim to prikupime na vytvarnu som akurat kupila zasterku pogumovanu a kupime ten ubor na telesnu a eset nam chybaju misky a paleta na farbicky to asi kupim aj ked napisane nemali 😉

mimomu
6. aug 2009

dobre ranko 🙂
marca....ja mam tiez v plane kupit si mamu a ja,kupujem ju skoro vzdy.to je super ze su tam aj tieto rady 🙂
ake mate plany na vikend?

marcca
6. aug 2009

no tak som to zas neprečítala 🙄 zaspala som pri prvej vete... 😝

plány na víkend žiadne - muž je na služobke, simi na prázdninách - nech si užije posledné týždne prázdnin 😀 😝 no tak budeme sami s malým... 😅 a tuším hlásili pekné počasko 😎

mimomu
6. aug 2009

ano,vikend mam byt pekny 😉
mm tiez pracuje cez vikend,tak asi pojdeme k nasimi,len ked si predstavim tych 100km cesty 😒
kedy sa ma simi vratit?

laculik
6. aug 2009

ahojte, cez vikend ma byt zevraj pekne 🙂. Farbicky ak mate moznost kupte tie trojhranne ako spomina zusikk, aby mali deticky dobry uchop. Mavaju aj ceruzky (obyc) take trojhranne a tiez nelamave. My sme na poslednom rodicku pred prazdninami hlasovali, ci chceme aby deti nosili knihy domov a ze ci kazdy den maju mat domace ulohy. tak sme sa zhodli, ze knihy nie domov, bo v tirede si to rodic moze aj kazdy den ked chce zkontrolovat a ulohy ano, ale nie kazdy den 😉 . Tak som zvedava.... Tym padom ale skolsku tasku nepotrebuju, iba ruksacik. Ale kedze vsetky deti mali uz na konci nulteho tasky tak aj malej sme museli kupit (tu svinu drahu), ale az po vysvecku sme ju kupovali 😀 😀 😀 .

mimomu
6. aug 2009

tak to s tymi ulohami je super,ze ste sa mohli rozhodnut 😉

laculik
6. aug 2009

ja som totizto bola zhrozena s mojho synovca, ktoremu denne v prvej triede navalali uloh a uloh. Svagrina nic ine neriesila kazdy podvecer, len s nim pri zositoch. A to maju este jedno dieta a chodia samozrejme aj do prace. Ked sa rodicia na to pytali na rodicku, tak ze "len" v prvej triede doma ulohy a v dalsich rocnikoch uz v druzine. Akoze jasne ze nejake ulohy nech maju, aby sa naucili system a zodpovednost atd, ale kazdy den a aj cez vikendy, mi pride prehnane pri malych hrajkoch 😀.

andrea.m
6. aug 2009

no fasa. to si teda neviem predstaviť každý deň úlohy 😝 chudák Filipko.

mimomu
6. aug 2009

aj ja co viem,tak kamoskina mala-sabinka,tak ti mali toho v prvom rocniku fakt dost.
kazdy den citanie,pisanie,matematika a do toho diktaty,k.pisali kazdy tyzden-nechapala som.a potom v polovici januara ze polrocna praca-diktat,matematika.no hroza.ja som dala v praci vypoved koli tomu,ze pri nasej budem musiet jednoducho sediet.mm je pracovne velmi vytazeny a ja som chodila domov okolo 18.30 takze si neviem celkom dobre predstavit,ze by sa so mnou ucila este o 19tej,teraz len dufam ze sa pritrafi nieco lepsie,hlavne s lepsou prac.dobou.

laculik
6. aug 2009

to ani nekomentujem, ze ako sa da zvladat skolak a dalsie dieta/deti a kruzky a pracujuci obaja rodicia...

mimomu
6. aug 2009

laculik,ved toto.ja mam rodicov 100km,pritom moja mama ma 49,rokov,takze pojde do dochodku ked bude mat viki 15 rokov,takze pomoc jak svina.a svokra naopak ta ma uz cez 60 a nasa nema voci nej respekt-tak to ani neskusam.bud si musim najst nieco na 6 h alebo len do nejakej 15tej.

laculik
6. aug 2009

ja som mala, ked bola malá ešte malá presne robotu do 15 tej, v statnej sprave za 5 korun, ale zasa istotu, ze bez nadcasov. No a teraz som v sukr. firme, kde si robim ako chcem a co chcem, cize super. Je to o stasti. A nehovoriac o tom, ze obe babky na dochodku tu, a babysitka ak je treba. Ale aj tak najradsej mam ked ja menezujem deti 😅, tak asi ako kazda mama.

mimomu
6. aug 2009

presne tak.preto som bola nutena odist 😠
dieta mi je prednejsie nez super robota,ale doma ostat nechcem,pretoze aj financie treba.
ja by som brala aj statnu spravu,len tam je teraz dostat sa umenie,pretoze na vsetko su vyberove konania a take veci po tebe chcu ze strach.

laculik
6. aug 2009

celkovo momentalne blbe s robotou 😒

mimomu
6. aug 2009

tak tak 😉 a od kial ste vy?

laculik
6. aug 2009

z BA, a vy?