Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

abetka
6. feb 2009

ja som tiez rozmyslala nad mobilom , ale uvidime ako sa to vyvinie v skole a pod. a potom to budem riesit 😉

graziela
6. feb 2009

Ahojte,
tak nad mobilom sme my neuvazovali zatial, myslim, ze nebude treba, lebo skolu mame cca. 5 minut pesi od domu...len po chodnicku, ziadna hl.cesta...a byvame v takom mensom meste, kde kazdy kazdeho pozna...ked bude väcsia, tak urcite mobil dostane, kedy, to este neviem, ale urcite to bude nejaky starsi typ...

ka77ka
6. feb 2009

ahojte...tak ani ja som neuvazovala nad mobilom...podla mna jej ho este netreba.

bodka13
6. feb 2009

ahojte 🙂
u nás je mobil zakázaný v školskom poriadku....a keby aj nebol,nedali by sme mu ho do školy 😉
v škole majú na nás(rodičov kontakt,tel.čísla majú zapísané aj v žiackych knižkách a má ich triedna aj družinárka )a my máme kontakt na obe učiteľky+na pevnú linku do školy
Davidko má starší mobil zatiaľ v podstate iba na počúvanie hudby,ale vie prijať hovor a vysvetlili sme mu ako by nám zavolal.
starší Maťko je v ovládaní telefonu profík,ale do školy ho nosiť nesmie,niekedy si ho berie keď ide ku kamarátovi a k babkám vždy aby nám mohol zavolať hocikedy /hoci aj oni majú telefony 🙂

abetka
7. feb 2009

no ja neviem , ale my sme nemali este potvrdenie o prijati a dnes som volala kamoske, no a ona mi povedala, ze to davali, tak neviem. SWom zvedava, tak vraj sa mi na to pozrie. 😅

lienocka235
7. feb 2009

no mz sme dnes absolvovali druhy zapis... 🙂 rozhodnutie o prijati dostaneme najneskor do 28.2. tak uvidime... v marci by sme mali ist este na jedny testy /uz posledne/ na tretiu skolu.. a do konca juna sa rozhodneme ..mozno skor...
dnesny zapis bol skor zamerany na matematicke predstavy.. delbu do mnozin podla vlastnosti a tak.. Ninus to zvladla ok.. akurat na prvy krat nespoznala srnku.. ale bola to taka skor umelecky ladena kresba.. ani ja som nevedela identifikovat ci je to liska alebo srnka... 😀
mobi jej nedame.. v skole budu mat cisla na nas.. keby nieco tak zavolaju.. robime nedaleko...

no co sa tyka kruzkov.. tak ju prihalsime na nejake dva co su v ramci skoly.. teda druziny.. a este ju budem vozit bud na plavanie alebo korculovanie... este uvidime...

abetka nam na nasej skole v meste dali potvrdenie o prijati hned po preskusani ame to doma.. tu dostaneme do konca februara.. odtial co sme dneska boli/ale to preto .. lebo to je skola bez sk. obvodu a beru len na zaklade toho co dieta predvedie na zapise.. hlasi sa okolo 150 deti a beru max. 22/ a na tej tretej je to tiez podobne... tam su dokonca testy dvojkolove...
skus zavolat do tej skoly.. ze kedy budu davat to rozhodnutie.. o prijati..

andrea.m
7. feb 2009

ani my ešte nemáme potvrdenie o prijatí. u nás sa musíš pre zmenu školy alebo odklad rozhodnúť do konca mája.
čo sa týka krúžkov tak angličtinu a počítače bude mať v rámci vyučovania. včera sme boli 1x na karate trening a Filipkovi sa páčilo,tak keby tam chcel chodiť dlšie krúžky nerieším nakoľko to karate je 3x do týždňa po hodine a pol čiže dosť.

jaduska
autor
8. feb 2009

lienocka a to ako, že idete na viac zápisov? My sme museli podpísať, že sme neboli na zápis inde 😕

lienocka235
8. feb 2009

jaduska.. pozri prisp. vyssie.. jeden zapis. sme mali na skole podla miesta bydliska /to sem museli/
druhy zapis sme mali na skole kde sa robi vyber 1 trieda /22 ziakov/ z cca 150 tich vyberaju.. podla vysledkov testovania na zapise
tretia skola je teplicka.. tam musi splnit istu hranicu IQ potom zistuju uroven citania, matem. predstav.. a pod..tiez je to vyber..
preto musi byt nahlasena na tej prvej skole keby ju na tie dalsie dve nevzali...

kasami
8. feb 2009

Ahojte maminky, citam vas uz od zaciatku, aj ked nas zapis caka az o rok .... ale ja som s malym doma na MD, kvoli jeho zdravotneho stavu do skolky nechodi ... preto ma zaujima co po vasic pokladoch na tych zapisoch vyzadovali
musim uznat, ze mate krasne a sikovne deticky 🙂

Lienocka prosim ta mozes mi poradit prosim ta ... my sme tiez z BA a tiez by som nechcela davat maleho do tej skoly kde patrime 😅 a taktiez som rozmyslala o Kosickej, kde ste pravdepodobne boli aj vy ... nemyslim tu anglicku, ale tu klasicku, oni nemaju ziadne ulice ktore musia prijat ? ja som to totiz nikde nenasla 😅
zvedava som aj hlavne kvoli tomu, ze kamoske tento rok pri zapise povedali, ze zo zakona, mozes dieta nahlasit len na jednu skolu .... a ak je to naozaj tak, tak asi zmenim trvale bydlisko ... 😅

dakujem 🙂

jaduska
autor
8. feb 2009

lienocka, ja som to čítala, len som to zle pochopila, ja som vôbec nevedela, že už n ZŠ sa robia takéto výbery. Myslela som,že musia zobrať každé dieťa, ktoré sa prihlási. Ale to platí asi iba v mestách, kde je iba jedna škola....No, zas som o niečo múdrejšia 🙂 🙂

lienocka235
8. feb 2009

kasami... a ja sa tu nechcem stale opakovat... dufam ze dievcata prepacia.. ostatne..
Kosicka v BA... je skola BEZ skolskeho obvodu.. teda neprijimaju podla trvaleho pobytu ale iba podla vysledkov testov pri zapise... /pisem o tej klasikej.. nie o tej anglickej kde chodia ping pong.. / absolvovali sme teda ten zapis ... a bolo tam celkovo cca 150 deti... a z tych vyberu na zaklade vysledkov... 22 deti... /otvaraju len jednu triedu/

v zakone vobec nie je uvedene ze musis prihlasit len na jednu skolu... to nie je pravda.. samozrejme.. tu ide o skolu kde sa robi vyber a nie je iste ci sa tam dieta dostane.. a vtedy prave musis prihlasit na tzv. kmenovu skolu.. podla trv. pobytu..

detto plati aj pre teplicku.. ale ta ako skola pre mimoriadne nadanych.. patri do siete specialnych skol.. a tam sa to tiez riadi spec. zapisom..

jaduska.. no vidis.. nastastie nasa ma rada taketo testy.. 😅

jaduska
autor
8. feb 2009

lienocka tak držíme palce, nech sa do tej školy aj dostanete 🙂 (po treťom vysvetlení som to konečne pochopila dokonale, ako to s tými vašimi školami je 😝 😝 😝 😝 - čo už, materská robí svoje)

kasami
9. feb 2009

Dakujem za odpoved

Lienocka aj tvojej Ninke a aj inym detickam prajem, aby ich prijali na tu skolu, ktora sa im najviac paci 😉

pekny den este

andrea.m
10. feb 2009

my ešte stále nemáme vyjadrenie o prijatí respektíve neprijatí. 😖
aj ked si myslím že prijať musia a jedine čo môžu je odporúčať odklad.

lubkaj
10. feb 2009

Ahojte,
Tak uz aj my mame zapis za sebou. Bolo to velmi pekne spravene, hned pri dverach nas privitala Cervena Ciapocka a vlk (asi take stvrtacky - piatacky) a zobrali nas do triedy, kde nam zahrali kratke divadielka, pricom sa vzdy po skonceni dcerky spytali na meno hlavnej postavy (velmi zname veci - Sipkova Ruzenka, Vcielka Maja, Snehulienka...) a vzdy jej hlasno za odpoved zatlieskali. Potom mali pre buducich prvacikov pripravene tvorive dielne, kde si pod dozorom vychovavatelky zo SKD vymalovavali, strihali, lepili... My sme zatial vypisovali papiere. Odtial isla dcerka na testy, ale chceli same jednoduche veci - pomenovat stvorec, kruh, trojuholnik a obdlznik, potom ich aj nakreslit. Este kreslila hrozno (mala povedat, kolko ma bobuliek), srdiecko, jablko a postavu (vsetko tam uz bolo nakreslene, ona mala iba vedla nakreslit take iste). Potom sa jej pytali kolko ma rokov a mala to ukazat na pocitadle, zopar dalsich cisel (kolko mas copikov?), nejake farby... Napokon ju zabrali k tabuli, kde bolo magnetkove ovocie a zelenina a mala ich pomenovat. A uplne nakoniec jej na tabuli ukazali pismena V, M a A (bolo ich tam v roznych velkostiach z kazdeho asi 7). Neviem, co povodne od nej chceli, lebo ona skor ako dostala nejaku otazku, precitala slabiky MA a VA, ktore boli dolu 😉 . Potom dostala pamatny list, vymalovanku a papierovu postavicku, ktoru pre buducich prvacikov pripravili starsi ziaci. A isli sme domov. Rozhodnutie o prijati alebo neprijati dostaneme do 30 dni.

Pri zapise sme hned platili 12 EUR na zosity a objednali sme aj za 20 EUR sadu pomocok (dalsie zosity, pravitka, lepidlo, stetce, farby...), nech to nemusime sami zhanat. A este tam mali rozne knizky, ktore sa dali kupit, tak sme jej na pamiatku kupili knihu Rozum do batôžka pre (pred)školákov (a ako som prave zistila, za super cenu 2 EUR, na internete som ju nasla iba za viac ako 4 EUR).

Takze zatial len same pozitivne skusenosti 🙂

andrea.m
10. feb 2009

lubkaj tak bol krásny zápis. Adka mala určite super zážitok. Filipko mal iba taký normál. pohral sa v družine kym sa neuvoľnila učiteľka a potom on debatil s učkou a manžel zatiaľ vypisoval papiere. nestihol ho ani odfotiť. 😖 ja som bola doma s Tami.

lubkaj
10. feb 2009

Ano, velmi sa jej pacilo. Dokopy sme tam boli skoro hodinu. My sme zopar fotiek urobili, este dobre, ze to tu ktosi spominal, inak by mi nenapadlo fotak zobrat...

andrea.m
10. feb 2009

našich si fotili pre školskú stránku ale bohužiaľ filipko nieje ani na jednej fotke ☹

jaduska
autor
10. feb 2009

andrejka, tak to ste mali podobný zápis ako my....u nás deti vítala p.učiteľka prezlečená za snehovú kráľovnú...a na fotkách, čo si fotili pre školu som ju na dvoch objavila, len nám ich ešte stále neposllali 😀
to s tým platením za pomôcky je dobrý nápad, škoda, že u nás to tak nevyriešili, mohla to škola nakúpiť hromadne, možno aj lacnejšie, všetci by to mali rovnaké a bol by pokoj....

andrea.m
10. feb 2009

ani u nás nič nevyberali na zápise iba nam dali zoznam tak pomaly nakupujem. včera som kupila stojan na knihu (využije to?) ani neviem ale kupila som.kupujem všetko čo ma napadne lebo na zozname boli iba ceruzy, zošity a tak. sa teším jak nás skasíruju v septembri.

jaduska
autor
10. feb 2009

no musím už aj ja poveriť drahého, nech do tej školy zavolá a zisti čo bude treba...začala som síce odkladať peniaze na bočný účet, ale bojím sa toho, že v auguste alebo septembri bude všekto oveľa drahšie, aj keď budú všade "akcie" 😠

andrea.m
10. feb 2009

tak toho ja nebojím 😀 o tom som presvedčená 😀 😀 😀

lubkaj
10. feb 2009

Prave preto ma potesilo, ze je moznost objednat si vsetko v skole. Teda takmer vsetko, ubor, peracnik a este nejakych par veci si budeme musiet kupit. Takto mame o starost menej - aspon sa nemusime trapit, ci sme tie veci kupili spravne...

ka77ka
10. feb 2009

ahojte zienky.
dlho som tu nebola, malu mam choru...mala horucky, este ma stale zapalene hrdielko, tak sa liecime.
aj terezka zacala volako pokasliavat..dnes sa boli zo skolky pustat na loparoch, dieta komplet mokre...nestihlo sa jej nic posusit, este aj topanky mala total mokre 😒 , takze cakam, kedy uplne ochorie. ☹

uz mame aj my papier o prijati do skoly.

vcera terezi absolvovala navstevu zubarky, vypadol jej spodny zubok,a hned uz aj rastie druhy..lenze sa mii zdalo, ze akosi daleko rastie, tak sme isli...a este jej aj vrtala..na moje pocudovanie terezi ani nemukla, dostala pochvalu od zubarky a aj od nas 🙂 , tak bola cela stastna. 😵

lubkaj, fakt pekny zapis ste mali. 🙂 my sme davali 10 eur na zapise-na zosity a par pomocok, inak vsetko si budeme musiet kupit sami.

ka77ka
10. feb 2009

mali ste uz vo skolke karneval???..my minuly tyzden, zlate boli tie deturence. 🙂 potom pridam fotky, ked budem mat viac casu.

jaduska
autor
10. feb 2009

kati, tak to je Terezka odvážna, my k zubárovi chodíme pravidelne, ale keď bude Sandre treba vŕtať, alebo ťahať zub, tak to podľa mňa bude boj...ja tam s ňou ani nepôjdem, bude musieť manžel, pri ňom si nedovolí vystrájať...my máme karneval vo štvrtok...

a naša mladšia tiež bola chorá, teda aj San, ale nie až tak, maličká mi dva dni nič nejedela, ani piť nechcela, už som sa bála, že skončíme v nemocnici na infúziach.

z.g.
10. feb 2009

ahojte, vy ste ale usilovné, koľko ste toho zase popísali,
tak to snáď dočítam... 😝

my budeme mať karneval 8.3., to býva vždy vo veľkom štýle, tak s tešíme všetci...

zápis máme tiež už za sebou,u nás chceli normálne veci na zápise
potom sme skočili aj na zmrzlinový pohár, pekný deň sme si urobili...

a moja princezná si zmyslela, že chce rovnakú tašku, peračník, dosky na zošity atď...
lenže tašku už má kúpenú od leta, tak ju musím teraz presvedčiť, že to nemusí mať všetko zladené, lebo dovozca zrejme dováža len tašky 😝 😝 😝

majami, to kraso som zavrhla, lebo som pozerala rozpis tréningov tu v najbližšom oddieli /cca 12 km od nás/, a všetko je od 6.00-7.00, to by sme museli vstávať o 5.00, čo by bolo hodne drsné...

jaduska, tak nech ste skoro zdraví
a každý, kto je tu chorý...

z.g.
10. feb 2009

...a 2 fotečky zo zápisu mám v galérii "natálka"

majami
10. feb 2009

ahoj z.g. pekné fotky, my sme foťák zabudli zobrať 😲 no čo už... Inak s tým kraso s tebou súhlasím, normálne som rozmýšľala, čo by sme robili, keby Max naozaj chcel byť krasokorčuliarom... však by som sa vyspala asi menej, ako keď bol bábo 😅 Zatiaľ hovorí niečo o hokeji, je na štadióne plagát, že berú od prvej triedy, tak uvidíme, či si to do jesene nerozmyslí...
Inak karneval sme mali v škôlke minulý týždeň, keďže ja by som žiadnu masku nevymyslela a zdalo sa mi zbytočné niečo kupovať, nakoľko na rok mu to bude malé, tak sme za 7 eur požičali krásneho koníka. Učiteľky ich vraj fotili, tak dúfam, že nám potom fotky dajú. Mali to v rámci škôlky celé doobedie.
Inak čo sa zápisu týka, tak pár dní predtým išli zo škôlky na "exkurziu" do školy na jednu celú vyučovaciu hodinu a myslím, že to bolo tiež fajn, zoznámil sa s prostredím a má aspoň akú-takú predstavu o tom, ako to tam bude fungovať.