Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

domka28
27. feb 2009

ahojte....aj ja som vcera podpisovala suhlas v skolke na tu psychologicku, co zistuje ci su deti schopne ist do prvej....nasa mala ma v sept. 7.... 😀 tak dufam ze sisti ze moze....ucitelka sa smiala ze je to len formalita.... 😀

tulenka
27. feb 2009

Domka ,tak to su nase podobne stare, nasa bude mat 7 v auguste, mala by tiez az v septembri, len sa trochu poponahlala na svet

domka28
27. feb 2009

no my mame 2.9....budeme oslavovat nastup do skoly aj narodky... 😀

domka28
27. feb 2009

inak mala byt aug. len sa jej nechcelo ist von 😝

tulenka
27. feb 2009

aj tak su blbe tie hranicne mesiace, lebo bud je v triede najmladsie alebo najstarsie.Nasa bola dlho taky najmensi krpcek, lebo bola este aj drobna, kedze bola nedonosena, potom im vlani nejako spajali triedy a pridali im asi 7 deti, co im zle vychadzali roky, tak sa to nejak vyrovnalo. A teraz je tam zas taka stara korcula, kedze uz rok nadsluhuje

domka28
27. feb 2009

no sak aj moja je...a este je aj vysoka...sak jej kupujem veci na 8- 9 rokov....vcera som jej hovorila ze bude modelka.... 😀

domka28
27. feb 2009

mam otazku...ako dlho nechate deti pri PC?moja by tam niekdy sedela len co oci rano otvori...teraz sme dali ze na hodinu do obeda...a hodinu poobede.....to na dni ked sme doma....ked je v skolke je to v pohode.....neni tam cely den 😀

tulenka
27. feb 2009

Nasa pri tom vysedava vacsinou len ked je napr. chora a sama sa doma nudi, inak nie je nejaka zavislacka.Ale obcas sa pobiju s malou kvoli PC,tak ich zrusim obe

aplless
27. feb 2009

ahojte aj mojej zle vychadzaju roky ona je az v novemri bude mat 7 a tiez je vysoka 😝
no moja mala maniu pc asi tak mesiac dva ale nedovolila som jej tam dlho sedet a teraz uz vobec nemusi pozrie si rozpravku v tv a pri pc mi vydrzi sedet mozno pol hodinku a ked jej poviem ze uz konci tak nema problem odist. no my sme skor na minimax a jetix zavisle odtial ju musim odhanat ale nedovolim jej dlho pozerat a ked ju chcem dostat od toho tak sa ju snazim zaujat niecim inym hrou alebo tak aby nebolo zbytocne vela kriku 🙂

abetka
27. feb 2009

ukana nasa sice pozna pismena , ale nevie citat 🙂
Inak ako citam, tak nasa je tu asi najmladsia co ide do skolu. BUde mat 27. jula 6 rokov 😅

majami
27. feb 2009

ahojte, ste sa rozpísali 🙂 Inak ja sa hlásim tiež k tým nad 30, v júni budem mať 33. Náš Max tiež nepozná všetky písmená, viac-menej vie len svoje meno a ani sa o to moc nezaujíma, skôr čísla ho bavia. Ale však to hádam v škole dobehne. Pri počítači by tiež vedel obsedieť dosť dlho, ale snažím sa ho naň púšťať max. na pol hodiny, aj to keď je vonku napr. tak ako dnes - u nás je čľapkanica, vôbec sa nedá byť vonku, tak rátam, že večer, keď už bude vyhratý, že sa bude pýtať. No a keď nechce poslúchnuť, tak ho jednoducho vypneme. Pred pár dňami sme boli aj u zubárky, pečatila mu prvú "dospelácku" stoličku, bol pekný, poslúchal. Tak dúfam, že to pomôže. Má aj na dvoch mliečnych stoličkách kazy, ale zubárka vravela, že má skúsenosť, keď to nebolí, radšej s tým nič nerobiť, že vraj vypadne. Tak neviem, či to nechať tak, alebo ísť k nejakej inej. 😕

andrea.m
27. feb 2009

majami aj ja som júnova 😀 a taky tak oslávim 33

filipko bude mať 22.marca 6 rokov
PC ho nezaujíma vôbec zato telku musím regulovať lebo tam by presedel celý život.

majami zubárky ma pravdu. ked nebolí nechaj tak 😉

majami
27. feb 2009

andrea.m - si ma potešila s tou zubárkou, uvidím, čo poradia ostatné. Náš Max bude mať 6 8.4. takže sme trošku mladší 😀

roasha
27. feb 2009

aj moje kuriatko je novembrove,v triede budu mat asi polovicu triedy deti,ktrore budu mat po nastupe do skoly 7r.
k zubkom asi tolko,ma jednu plombicku na dolnej mliecnej stolicke,mala tam maly kazik,tak jej to zubarka spravila.

ka77ka
27. feb 2009

Terezka je julova a v prvej triede bude skoro najmladsia. 🙂 este 2 deti su narodene po nej. 😉

andrea.m
27. feb 2009

to vy už aj viete s kým budú vaše deti v triede?

ka77ka
27. feb 2009

andrea...u nas v dedine je len jedna skola a jedna skolka, takze viem. 🙂

aplless
27. feb 2009

no aj ja viem s kym pojde nasa do skoly lebo som tiez z dediny takze ti co su v skolke tak budu aj v skole spolu len tento rok je dost predskolakov tak planuju spravit dve triedy ale dost vela rodicov chce dat detom odklad takze uvidime v sept, kolki pridu do skoly 🙂

andrea.m
28. feb 2009

tak to máte výhodu. ja som v meste a nemám potuchy s kým bude v triede. kedže z jeho terajšej triedy idu na "našu" školu asi 15ti tak rátam že tak 6-7 budu s ním v triede ale tí ostatní budú cudzí 😖

abetka
28. feb 2009

ka77ka- aj nasa je julova. 27.7. 😅

vesi
28. feb 2009

Ahojte,
aj ja sa hlásim k tým po 30, v oktobri budem mať 32 😝 , moja Nikolka je oktobrová, je tiež vysoká, kupujeme oblečenie na 8-9 rokov, pozná všetky písmenká, ale čítať nevie 🙂 v škôlke sa učia teraz slabikovať a kedže bývame na dedine, tiež vieme s kým bude chodiť do triedy 😀

ka77ka
28. feb 2009

abetka..aj Terezka sa mala narodit koncom jula /22.7 som mala termin/, ale ponahlala sa ne tento svet a narodila sa 2t skor. 😉 ...27.7 sme ju krstili. 🙂

lienocka235
28. feb 2009

ja budem mat tento rok 31 😀 a ninus bude mat 9.3. sest.... uz mame nakupene na oslavu taky party balickek s my little pony..
nasa je tiez dost vysoka.. a chuda ale svalnata... ona totiz nechodi ale skace ako vrabec... 😀
k PC.. tak to ja moc nedovolujem.. len obcas.. ale minimax.. a dvd cka s rozpravkami 😔 🙄 no mali by sme to obmedzit... dneska ale vyse hodiny hrali s tatkom domino.. tak som aspon mala klud...

co sa tyka tasky tak objavila u krsnej tuto
http://www.hama-shop.sk/detail/skolska-taska-st...

ale v ruzovom... mala to moja neterka v prvej triede.. prvy polrok.. potom chcela uz high school musical.. a dostala ju.. takze tato sada ostala len tak.. a nasa reve ze ju chce... aj domov si ju zobrala... a nosi ju krsna jej aj peracnik naplnila..
😅
kupila by som jej tu istu / muz trva na novej/ ale ako na potvoru v tejto farbe to nemaju ani na sklade.. a ze ani nebude.. 😠
takze co sa tyka tasky sme nepokrocili

lienocka235
28. feb 2009

teda tu tasku maju na stranke.. ale napisali mi ze nie je na sklade ci co.. no ved uvidime.. co poriesime.. nasa chce ńajradsej s my little pony.. 🙄 ak by ste taku niekde videli hodte mi link

tulenka
28. feb 2009

Lienocka, a preco muz trva na novej ked neter ju uz nepotrebuje?

zusikk
1. mar 2009

ja by som sa jej potesila ak ju mala chce a nie je nijak znicena tak co?Ved mozno tiez o rok bude snivat o inej a potom jej mozete kupit inu.Precoze je muz tak velm proti?

zusikk
1. mar 2009

my sme zas v stadiu ze jej ukazujem tasky na nete a aku jej ukazem tak tu chcem aj tu aj tamtu aj onaku....takze nejaky vyhraneny vkus nema...paci sa jej kazda ale ak by som vybral asi hocaku a bez nej asi sa jej pacit nebude 😉

lienocka235
1. mar 2009

tulenka... no lebo on chce novu... 😅 o proste chlap... ale skusim ho presvedcit... ze aj tak keby sme jej kupili inu co ked ju po pol roku prestane bavit a bude chciet.. ja neviem... tasku s xyz... tak co potom.. no ved uviidm ako ho spracujem 😀

co sa tyka stola a stolicky.. tak to sme kupili v rakusku vyslo to tam velmi dobre taky polohovaci stol.. da sa znizovata zvysovat.. a aj naklopit doska.. a otocnu stolicku tiez nastavitelnu.. k tomu.. tak uvidime...

dostali sme doporuceny list asi s vysledkami z tych jednych testov a zo zapisu tak ale nestihli sme ho vybrat.. tak v pondelok uvidime..

ninka ide teraz poobede s tatkom do detskeho divadla.. tak budem mat klud... 😎

kathi76
1. mar 2009

zdravim.. 😉 😉 😉

bodka13 kde je ta tema mamicky nad 30? vies ked ju potrebujem tak ju nemozem najst.hladam uz druhy den,trapne co?

pisali ste tu o tom slabikary co sa z neho deti ucia citat mohol by mi niekto napisat meno toho slabikara.mamina behne kupit aspon to bude lahsie.diky a peknu nedelocku vam prajem.... 😎 😎 😎

kathi76
1. mar 2009

bodka13 akurat som nasla... 😵 😵 😵