Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
18. okt 2011

@ktore uplne v pohode....viki sa od mala neboji ziadneho doktora...klop-klop
zato ja,sa zubarky bojim strasneeeeeeeeeeee....a idem na resekciu oboch osmiciek 🙄

ktore
18. okt 2011

@mimomu deti sa menia kazdym rokom.zacnu chapat stale viac(alebo prestanu) 😀 co uz musime ich vychovavat aj ked nervi niekedy dochadzaju.niekedy si myslim ze by si zasluzila po ritke,ale sak co na tej malej riti budem plieskat.ma ju ako moja dlan.je viac dobra ako zla tak to zvladame dobre,staci zvysit hlas.niektore deticky su ignoruju aj zvysenie hlasu ci bitku ale to je asi ich taka reakcia a tvrdohlavost ale vo vnutri isto citia akusi hanbu ze daco zle robia,len to nedaju najavo.to je povaha.tomu sa treba venovat viac a postupne prist na to co na ne plati.je to urcite narocne zdlhave.SI MYSLIM JA.

maznacik007
18. okt 2011

my sme doma uz jeden tyzden bola chora a teraz je zas doma lebo zacala soplit a ideme na operaciu idu jej mandle vyberat aj nosne aj krcne v plnej anesteze... a nemoze ochoriet.... k tomu je aj maly mi prechladnuty tak nemoze do skolky.. tak mam doma divocinu...

ktore
18. okt 2011

@mimomu deni chodi k zubarovi.vlani jej prestrihoval(neviem ako sa to vola)je to ta koza od hornych pier.mala to az tak ze je kvoli tomu krivo rastli predne zubky.tak dostala inj.a prestrihli jej to a zasili.to bolo placu.ja som sa na to pozerala a nebolo mi vsetko jedno.teraz tiez dostane inj.a tak nebude citit nic.som zvedava.

ktore
18. okt 2011

@maznacik007 tak nezavidim.nosne mandle rozmyslali vybrat aj mojej malej.ale to mala zvecsene len pri prechladnuti chvalabohu tak sme nemuseli.drzim palce aby ste to zvladli.

abetka
18. okt 2011

ahojteeeeeeeee 🙂 .Dlho som tu nebola, ale idem vas pocitat. NAsa ma uy nejake dve dvojky a zacina byt papulnata, usta ma jak vrata. Niekedy sa nestiham cudovat. Bola prachladnuta, ale chodila do skoly, tak som zvedava do kedy jej to vydrzi 😒 . Inak je v pohode. Ozi , este robite s dtmi ulohy a aj ich doma skusate, z toho co sa maju naucit ???

maznacik007
18. okt 2011

@abetka ja neskusam aj ja som uz na nervy ze je tolko doma.... lebo ja robim z domu a tazko pri detoch.... je to...
moja je tiez papula .... doma ju neskusam.... do skoly skor mi hra na keyborde do zusky .... ak ma novu skladbu alebo recituje ... matiku len tak ze v aute po ceste priklady .... u nas si robi sama aj ulohy aj vsetko sa nauci na to je zodpovedna ...
ona je nezodpovedna co sa tyka balenia do skoly to musim kontrolovat aby si nenechala nieco vonku mimo tasky a tak...

ktore
18. okt 2011

moja mala strach z dvojok.vzdy nariekala ze co ak dostane dvojku.potom dostala a rozplakala sa.doma som jej vysvetlila ze ak dostane dvojku nic sa nedeje lebo vidim ze sa snazi ucit.keby sa nechcela ucit tak sprisnim.teraz je uz v pohode.nevedela som sa uz dockat kedy donese dvojku aby to uz konecne prekonala.inak nejak velmi sme sa doteraz neucili.napisala ulohy a von.zatial jej ostava v hlave to co jej vysvetli uc.v skole.nejaky tyzden ju zacinam skusat z vlastivedy a prir.a abecedu a ANGLICTINU ktoru bohuzial neviem ani ja.mala ju neznasa.

ktore
18. okt 2011

@abetka mala mi povie ze ju mam vyskusat ak si neni ista ze to vie.neviem dokedy jej to vydrzi ale je sama na seba hrda ze jej to ide

jaduska
autor
18. okt 2011

@ktore u zubára som bola ja s našou SAndrou 😀 😀 😀

@mimomu Sandra mala zuby dlho zdravé, až tie trvalé stoličky - šestky sa jej všetky pokazili. Prvú jej robil asi pred mesiacom, to mal hotové za 5 minút, lebo mala len povrchový kaz. Dnes to robil máličko dlhšie, asi musel hlbšie vŕtať, Sandra aj vravela, že to trošku bolelo, ale skôr ju bolelo to, že musela mať poriadne ústa otvorené.... Takže @ktore, Deni nech sa nebojí, ak je to iba povrchový kaz, tak to vôbec nebolí a urobené to je raz-dva.... 😉

ktore
18. okt 2011

@jaduska dakujem,vysvetlim jej to.prisla domou a uz sa stazuje ze maju prisnu uc.ale hovorim jej ze keby si kazdy robil co chce tak by to dobre nedopadlo a aj uc.maju jedny nervi.prekrikuju sa v rade na obed tak po nich skrikla. 😨 to ze sa dotahuju neni dobre lebo to konci placom alebo este horsie.

sissi27
18. okt 2011

Dievcata, k zubarovi ste isli s vasimi ratolestami na vlastny podnet alebo Vas tam niekto poslal. Ked nad tym rozmyslam tak som zistila, ze Sufi bol u zubara naposledy ked mal tusim 4 roky. Odvtedy nic.
@abetka, ja som so Sufim robila ulohy donedavna. Prestala som potom co mi jeho pani ucitelka povedala aby som nad nim nestala ked si robi ulohy. Vraj aby sa naucil byt viac samostatny. Co sa tyka skusania tak ho preskusam prirodovedu a vlastivedu predtym ako idu pisat pisomku. To viem podla toho, ze maju v slovniku napisane zopakovat si.
Z abecedy, Sufi dnes doniesol dvojku. Vcera mi hovoril, ze sa v skole zasekol pri nejakom pismenku a nepokracoval lebo sa bal ze bude pokracovat zle. Trosku ma to zaskocilo, lebo doma ho nehresim za to, ze nieco nevie alebo ze povie nieco zle. Odkial potom ten strach? Pytala som sa aj ci pani ucitelka na nich krici ale povedal ze nie, tak tomu fakt nerozumiem. Rozmyslala som uz aj nad tym ci nejak nevedomky na neho nekladiem prilis vysoke naroky. No neviem. 😒
@mimomu, zabudla som ti napisat ze Viki je velka sikulka, ale to ty urcite vies. 😉

lubkaj
18. okt 2011

@ktore Vitaj 🙂

@sissi27 My chodime s detmi k zubarovi cca od 3 rokov pravidelne kazdeho pol roka na preventivnu prehliadku. No a potom im opravi, co treba.

Adrianka ma nohu c. 33, vazi 29 kg, a meria okolo 140 cm - zabudla som presne kolko, ale cez vikend sme boli pokupit oblecenie a kupovali sme 146, lebo na 140 jej boli kratke rukavy.

Trojstranove clanky v citanke sa mi zdaju dost dlhe (nie pre Adrianku, ta nedavno precitala knihu o Troch patracoch za necele tri hodiny, ale tak vseobecne). Ale inak citanku hodnotit neviem, lebo som ju este nevidela - odkedy ju dostali, nechava si ju v skole.

Ulohy by som sice chcela, aby si Adrianka robila samostatne, ale vacsinou chce, aby som bola pri nej. Takze si robieva ulohy v kuchyni a ja zatial chystam veceru.

ktore
18. okt 2011

@sissi27 aj my codime z malou kazdy rok dvakrat na preventivku,tak by to malo byt.

ktore
18. okt 2011

@sissi27 a ktomu ze sa zaseko a nepokracoval to je normalne.urcite nanho netlacis.bola to jeho reakcia.ani ja na malu nekricim a predsa sa bala doniest dvojku.aj deni sa pomylila,vynechala pismenko a pokracovala az po neviem kolkom a dostala 3.

ktore
18. okt 2011

@lubkaj dakujem

mimomu
18. okt 2011

@sissi27 dakujeeeeeeem 😵 😵 😵 dnes dalsie tri jednotky...z a.j. a vlast. 😵
s viki chodim k zubarke raz za rok na preventivku....do 6 rokov k nim chodili do skolky
neboj,sufi je urcite ok..to sa niekedy stane...ze sa zasekne....neva 🙂

jaduska
autor
18. okt 2011

@sissi27 tiež chodím s deťmi "dobrovoľne" k zubárovi 🙂 Ako dievčatá píšu - každý polrok na preventívku, Sranda je, že San mala zuby OK a potom zrazu 4 kazy a to je náš zubár uznávaný odborník. Ale pravda je, že je už dosť starý (aj keď jarý 🙂 ). A ešte je aj taký ješitný, on ženy nemá v láske, 2x sa rozviedol, tak ich rád ponižuje, aj na Sandru chuderu dnes tak hundral, nech drží ústa poriadne otvorené, nech mu tam netlačí jazyk atď.....

A ešte k tomu Suffiho zaseknutiu - je to iné zaseknúť sa v domácom prostredí a iné pred spolužiakmi v škole, to vôbec neber ako svoju chybu, možno sa iba nechcel strápniť, že povie zle, tak radšej nepovedal nič.... 😉

@mimomu tak vidíš aká je Viki šikulka, to len ty si asi náročná "školiteľka" 😀

mimomu
18. okt 2011

@jaduska ani nie...to ona musi mat vsetko na 200perc.

andrea.m
18. okt 2011

@ktore vitaj medzi nami
@sissi27 ja som šla s filipko 1x k zubaroviked mal 3 roky a odvtedy chodíme 2x do roka na preventívu. tami chodí k zubárovi od narodenia.
@jaduska aj filipko ma 2 kazy na trvalých 6 ale zubarovi sa do toho moc nechce kedže filipka dosť napína ked mu niečo robí v puse.napína ho aj ked si umýva zúbky.
@abetka mne sa nejako podarilo filipka naučiť pripravovať sa podľa rozvrhu.ked si robí úlohy ja som stále nablízku aby som mohla prípadne pomôcť a potom len skontrolujem či ma všetko na každu hodinu.ale už nad ním nestojím ako policajt.viac menej sa učí sám.akurát ho stále dokolečka skúšam anglicke slovíčka lebo mu nejdu,napriek tomu na z AJ same 1 čomu ja nerozumiem.

ktore
18. okt 2011

@andrea.m dakujem

ukana
18. okt 2011

ahojte 🙂
u nás majú teraz týžden zdravej výživy, v Po na desiatu ovocie, dnes zeleninku, zajtra nejaký recept na zdravé jedlo, potom budú mať doniesť nejaký šalat a budu ochutnávať 😎

@ktore , vitaj 😵

@jaduska , u nás mali dnes aj písomku z VLastivedy, tak sme včera opakovali, kompas, sv.strany, mapy..prírodovedu som sa s ním ešte neučila.

@sissi27 , my tiež chodíme dvakrát ročne na preventivky k zubárovi, kaz má Maťo len na mliečnej stoličke, dala mu aj plombu a v novembri mu ide robiť ešte jeden kaz 😖 😖 😖 ..a tak som chcela aby nemal kaz...ja mám dosť problémy so zubami, tak sa chcem u maťa tomu vyhnúť...on má rad zubárku, dokonca poslednú dobu chce byť zubár..dovod- majú veľa penazí 😀 nedaleko od nás má krásnu vilku jeden zubár, prechádzame často okolo, tak sa motivoval 😀

ktore
18. okt 2011

mojej dcere bude zubar zalievat trvale zubky.

ukana
18. okt 2011

@ktore , aj nam to zubarka robila to pečatenie stoličiek, ale mu to vypadlo 🙄 🙄 🙄 🙄

ktore
18. okt 2011

uf.no parada a preco mu to vypadlo.urobil to zle?vraj najprv obrusi zubky a tak

ukana
18. okt 2011

@ktore , neviem, prečo to vypadlo, vraj ked sa tam tá hmota dáva, musí byť zub uplne suchý a u detí je tažšie dosiahnuť, aby si to neoblizol, možno trochu sliny, možno mu to zle spravila, neviem. 😒 ..aj nám núkala, že mu to dá zadarmo znova, ale nemala som vtedy čas tam ísť...daj vedieť, ako si ty dopadla, možno ešte potom pouvažujem a dám mu to znova.

ktore
18. okt 2011

moje netere to maju a maju aj krasne zuby bez kazou ale tak viem ze po case to treba obnovit.ja neviem kedy pojdem na to,ale v dec.ideme vrtat zubok a potom nam povie.dam vediet urcite.budem tu vzdy.

sissi27
18. okt 2011

Ahojte, no ja som aka neporiadna co sa tyka toho zubara. Hambim sa. 😎 😝 Ked tam najblizsie pojdem zoberiem aj Sufiho. 😉
@ktore, zalievat aby sa jej nekazili???
Spominali ste projekty, tak v Sufiho triede ich vobec nerobia. Myslim si, ze je to skoda lebo pri robeni takych projektov sa vela naucia a maju hlavne zabavu.

ktore
19. okt 2011

myslim ze aj na projekty je cas a ucitelia vedia kedy zacat.mozno zacnu od pol roka ktovie.
@sissi27 zalievat zubky je dobre.nebudu kazy.treba ist k zubarovy cim skvor na preventivky treba chodit,lebo sa nedoplatis a pre dieta je to lepsie lebo si zvykne na uja zubara.opytaj sa potom na to zalievanie trvalich zubkov.

mimomu
19. okt 2011

@ktore nasi robia projekty od prvej triedy...nie je to na skodu...aj ked to da niekedy zabrat.
rano sme zas nestihali 😝
a ty pracujes alebo si domka?prezrad nieco o sebe 😀 nech sa v praci nenudim 😀