Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
25. feb 2012

@maznacik007 dakujem, si zlatá 😵 😵 😵 😵

jaduska
autor
25. feb 2012

Joooj, aká som rada, že my takéto starosti s PSP nemáme 😝 😝 😝
Ale o tých rovnošatách počujem prvýkrát. Neviem si ich predstaviť 😕 Hlavne pre dievčatá - akože farbu a tak.

maznacik007
25. feb 2012

@jaduska
http://ssv.obchodvirtualne.sk/index.php?page=15...

napr. taketo to je... ale na google sa da najst aj rozne ine... my ich budeme mat zapozicane z inej farnosti

ukana
25. feb 2012

@maznacik007 , my ich kupujeme za 10€ 😒 ale zasa u nas je vyše 40 detí

slivka3
25. feb 2012

My máme prímanie 27.5 o 9 ráno.Moje nervy som zvedavá kedy budem musieť stávať,aby sme stihli aj kaderníka.Šaty sme ešte nestihli kúpiť,teraz cez prázdniny sa chystáme do Poľska tam vyjdu omnoho lacnejšie.... O skladaní sme sa ešte na náukach nebavili,som zvedavá akú sumu zapotia.....Náuky máme každý mesiac jednu sobotu,keď mám voľno chodím s ňou keď pracujem tak chodí sama,aj do kostola chodí Adelka každú nedeľu,my len keď nám to vyjde........ Nad hostinou som ešte nerozmýšľala,kedže budeme pozývať len skôr deti takže asi doma.S dospelých budu len moji rodičia a brat,takže sa nám to neoplatí robiť v reštike a decká sa skôr vybláznia u nás kde majú hračky a hry..... My Adelke darček nejdeme kupovať,veď jej kúpim šaty a všetko k tomu,zaplatím hostinu,tak načo ešte darček,aj tak jej idem dávať svojú zlatú retiazku aj strieborné hodinky tak načo ešte ďalšie veci aj tak to nevynosí,je ešte malá.A ak dostane od rodičov peniaze tak chce skôr notes alebo tablet takže s toho bude mať vetšiu radosť ako zo zlata.

maznacik007
25. feb 2012

@ukana my rovnosaty nekupujeme my ich budeme mat zapozicane z inej farnosti za par eur tusim za 4 eura na dieta... v tom je aj ich vycistenie

jaduska
autor
25. feb 2012

@maznacik007 dík za link....celkom podarené to je, ako takí malí mnísi 🙂

Ja teda nechcem nikoho uraziť a dúfam, že ani neurazím, ale mne pripadá to "šialenstvo" okolo PSP tak strašne prehnané - šaty, obleky, hostina, drahé dary....no neviem... Pamätám, že kolegyňa v robote sa išla zblázniť z príprav, mi to pripadá horšie ako prípravy na svadbu.... Podľa mňa by PSP (samozrejme aj konfirmácia) mali byť o niečom inom... Ale pripúšťam, že sa môžem mýliť 😉

mimomu
25. feb 2012

my sme viki vybrali tieto saty-http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=134869.... po zem....jednoduche a pekne....od krstneej dostane hodinky-ale vyber nechala na nas/takze nejake sportove/ 😉 a od nas a strarych rodicov by dostala dotykovy mobil -este sa rozhodujeme,od fararka dostali retiazky z medailonkom.
ja si o PSP myslim,ze kazdy ho prezije tak ako ho bude chciet prezit-vobec sme nejako extra neriesili saty,uces....proste viki vie,ze je to o niecom inom,takze v tomto ziadne starosti,ziaden stres...ona chodi na CZS a fararko je uplne v pohode,komunikuje a dava nam rodicom na vyber..nic nenakazuje,nic nezakazuje.
takze,prajem vsetkym,kt.caka PSP a aj tych kt.necaka aby najblizsie mesiace prezili v pohode,harmonii a pokojne 🙂

jaduska
autor
25. feb 2012

@mimomu ja to posudzujem iba podľa toho, ako sa kolegyňa chystala na to prijímanie, tak jasné, že inde, to môže byť inak....ja som iba chcela poznať názor vás - zainteresovaných, že ako je to inde....

A tie šaty ste ktoré vybrali? Lebo na tom linku ukazuje celý album....

mimomu
25. feb 2012

@jaduska je to pravda,ja poznam tiez ludi,kt.riesia na PSP hmotne a nie duchovne-to je na skodu...
tieto-http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=134869 a su teraz uplne prve...da sa otvorit?

ukana
25. feb 2012

@mimomu u nás aj p.farár detom na príprave vykladá, že sa majú tešiť na darčeky, čo dostanú 🙄 🙄 🙄 🙄 ...
My sme s MM uvažovali aj nad bicyklom, Maťo má v ten týžden aj 9.narodky, tak to bude mať taky spoločny dar ... 😉 a aj ho potrebuje 😝 ....

mimomu
25. feb 2012

@ukana tak viki ma 23.4.narodky a tiez riesime bicykel...tiez ho potrebuje a aj stary mobil ma,tak su to vsetko veci,kt.su aj potrebne 😉

jaduska
autor
25. feb 2012

@mimomu otvára celý album - tie prvé sú také akoby zvlnená sukňa....

jaduska
autor
25. feb 2012

@ukana ten váš pán farár asi zabudol čo vyštudoval.... 😒

mimomu
25. feb 2012

@jaduska ano tie prve mame...su nadherneeeeeeeeeee 🙂

maznacik007
25. feb 2012

no u nas sa to skor berie duchovne my si citame rozne knizky odporucam zivotopis Dominika Savia alebo aj Laura Vicuna, modlime sa za PSP, aj nas pan farar ich tak vedie....

jaduska
autor
25. feb 2012

@mimomu tak tie sú ozaj veľmi, veľmi pekné.... 🙂

@maznacik007 tak by to malo byť všade....

ukana
25. feb 2012

@jaduska asi áno, už je starší ročník... 😀 potreboval by ísť na preskúšanie 😀

tak som dohodla s kamoškou dnes aj tortu, ona pečie, tak mi spraví punčovú 🙂 🙂

andrea.m
25. feb 2012

@ukana
@jaduska
@maznacik007
@slivka3
filipko sa na psp pripravuje na vyučovaní na naboženstve takže netuším či sa aj budeme skladať ale čo som videla v kostole tak stale bol jeden spoločný fotograf aj kameraman.neviem si predstaviť žeby si pri množstve cca 50 deti fotil každy sám. tie rovnošaty sa mi veľmi páčia ja by som aj bola za ale viem že tu bude väčšina proti kedže podľa toho čo rozpráva filipko tak z jeho triedy idu skoro všetky deti na psp iba preto aby mali do buducna.vraj bol na začiatku roka jediny kto sa vedel prežehnať.reštiku už mam objednanu kedže nás bude cca 15 a domov sa mi to nezmestí.filipkovi kupujeme samozrejme nový oblek,hodinky a tortu a ostatne dary doriešim priebežne.v našej rodine to totiž není o daroch.

lubkaj
27. feb 2012

Neviem, ako je to so satami tu, ale u mojich rodicov na dedine mavaju chlapci obleky a dievcata nevestickovske saty. Nieco podobne ako ma @mimomu, ale aj komplet so zavojom. Myslim, ze to nie je povinne, ale vzdy sa nam to strasne pacilo. Slavnostna omsa sa zacinala tym, ze deti, ktore isli na PSP, prisli peso z fary, ktora je hned vedla kostola. Bolo to vzdy velmi pekne 🙂

mimomu
27. feb 2012

@lubkaj aj nasi idu pekne v dvojiciach od fary az do kostola..velmi mile je to 🙂

andrea.m
27. feb 2012

@mimomu ešte raz poprosím link na tvoje šatičky pls

donara
27. feb 2012

@mimomu šaty sú nádherné......

mimomu
27. feb 2012

@donara dakujeme 🙂

slivka3
27. feb 2012

@mimomu A tie šaty si kupujete alebo požičiavate?

mimomu
27. feb 2012

@slivka3 uz sme kupili a k tomu dali sit bolerko,rukavice a mesec 🙂

slivka3
27. feb 2012

@mimomu A to máš používané alebo úplné nové.Lebo my chceme tiež kupovať,ale nové. 🙂

mimomu
27. feb 2012

@slivka3 to su nove..kukni link,co sm dala 🙂

slivka3
27. feb 2012

@mimomu Pozerala som to sú tam krásne šaty,ale ja by som sa takto bez vyskúšania asi bála kúpiť.My chceme ísť do toho Poľska nech si tie šaty aj vyskúša,tiež asi cenovo vyjdu tak ako tieto,ale ak by sme náhodou nekúpili možno si aj takto objedná 🙂 m.