Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
19. mar 2012

@lubkaj no tak ja som zvedavá, keď príde San zo školy, že čo povie....dúfam, že sme tie 3 eurá nevyhodili zbytočne 😝

mimomu
19. mar 2012

@jaduska ja by som bola najradsej,keby im vsetky slova ,kt.sa pisu s i....v suvislosti s predponami -vy,napisala a hned by bol lespi prehlad-aspon tie zakladne.

ktore
19. mar 2012

@jaduska ahojko.boli sme u doktorky.ja zo sebou na poradni a z malou tiez.ma silno zapalene hrdlo.dostala antibiotika suprax a mam jej striedat paralen a nurofen.chcem sa opytat ze som kupila nurofen 200 a tam je pisane ze sa neodporuca podavat detom do 12 rokov.mozem jej to davat aj tak?

jaduska
autor
19. mar 2012

@mimomu no tých slov s mäkkým i asi nebude veľa, tak by to ozaj mohla 😕

@ktore no neviem, ja Nurofen kupujem sirup, ale dávala som Sandre Panadol už aj vo forme lieku, ale tam je napísané, že deti od 6 rokov môžu 1/2 tabletky...

mimomu
19. mar 2012

aj mne sa to zda ako najlepsie riesenie 🙂

lubkaj
19. mar 2012

@ktore Prajeme skore uzdravenie. Ja by som jej ten Nurofen 200 nedavala, asi vedia, preco to neodporucaju... U nas pri teplotach striedame sirupy Brufen a Panadol (tabletky mi mala neprehltne, este aj Kinedryl musime davat po stvrtkach). Lepsie nam zabera Brufen.

jaduska
autor
19. mar 2012

@lubkaj tak dieťa už je doma a mali toho Klokana predsa len.... 😀 😀 😀 Ale tiež sa to iba ráno dozvedeli....

lubkaj
19. mar 2012

@jaduska Tak dufam, ze je spokojna 🙂

andrea.m
19. mar 2012

ahojte dievčence. všetkým chorobám skore uzdravenie.
@ktore v tabletkách malej iba paralen alebo panadol 250mg a nurofen je detská gramáž len v sirupovej forme.
info pre teba je že mig 400 je to iste čo ibalgin ale je to tabletka pre dospelých.

@jaduska naši o klokanovi vedeli asi tak mesiac dopredu.že sa koná dnes boli oznamy všade po škole aj na nete.písali ho ráno o 8.00

jaduska
autor
19. mar 2012

@lubkaj nesťažovala sa, tak asi áno 😀

@andrea.m u nás v škole nič nebolo....ale hlavne, že mám Klokana na FB a chodia mi odtiaľ novinky.... 😝

slivka3
19. mar 2012

U nás žiadny Klokan ako vždy.... 🙂 Všetkým chorím skoré uzdravenie,my sme našťastie zdravý,už sa na nás asi konečne po toľkých rokoch chorobnosti usmialo aj šťastie,takže dúfam,že to bude už len dobré... 🙂 S tej predpony vy som bola aj ja mimo,ale po prečítaní vašich príspevkov som aj čo to pochopila,takže som to Adelke vysvetlila a hádam to aj pochopí 🙂

ukana
20. mar 2012

@jaduska ani u nas Klokan tento rok, ale minuly rok boli...asi skola od neho upustila 😒
u nas dnes rodicko, ale oznam dali deckam vcera do ziackej, takze nas tam bude zasa 5 a pol 🙄 😀

mimomu
22. mar 2012

u nas klokan bol ale viki a matika ee 😝
teraz pisu dost testov a pisomiek.....v ziackej knizke su uz na 6 strane a to kopec znamok maju len v zositoch

zusikk
22. mar 2012

nasa bola na klokana a prihlasila sa aj na vsetkovedka...to mi ukazovala na nete je to take vseobecne skor ale aj matematicke ulohy tam boli....neviem kde to budu robit klokana robili v jedalni...ona sa zas prihlasi vsade sama a odomna pyta len peniaze 😀 ale ved nech aspon si vyskusa...a ani v maTIKE ni eje ziadny prebornik a premiantka triedy ale aspon si vyskusa....obcas rata normalne a potom zatasi ze 1+1=4 a s kludom! 😀 a my mame rodicko v pondelok vraj uz budu informacie o dalsej triede ake zosity pomocky a take qa aj prospech no som zvedava lebo z testu z prirodovedy dostala 1/2 a to preto ze nevedela z akym reflexom sa dieta narodi....aj povedala ucke ze vsak vie cele oplodnenie aj to co sa neucili 😀 😀 ucku som stretla ta sa len zasmiala ze sa nestrati ze ju musi az brzdit obcas 😉 no hold dieta zdravotacky!!!a matky co presli CAR 😀 😀 informacii ma habadej iba ich obcas vypusta kde nemusi 🤐

jaduska
autor
22. mar 2012

@zusikk ja som bola teraz na praxi pri tretiakoch na matike a tiež poniektorí museli dosť rozmýšľať pri sčítavaní čísel do 20....ale teda 1+1=4 by netromfli 😀 😀 😀 😀

ukana
22. mar 2012

@zusikk 😀 😀 zlatá

u nás rodičko o ničom, iba výlet koncoročný - že na tri dni za 40€...na to že mali lyžiarsky, plavecký, tak by im stačilo ísť na jeden den kdesi....ked som sa ozvala, tak sa pridali aj další rodičia, tak možno budú mať len jednodnový výlet..bolo nás len sedem..tak musia spraviť prieskum aj medzi ostatnými rodičmi 😉
Známky u nás dobré, len je pomalý ako slimák vo všetkom 😒

andrea.m
22. mar 2012

@ zusikk u nás detto. v matike žiadný prieborník není ale klokana rátala a na všetkovedka sa chystá tiež 😀

slivka3
22. mar 2012

@ukana U nás ešte teda rodičko nevypísali,som zvedavá kedy ho budeme mať.Ja by som teda s takým výletom súhlasila,ale zas my sme nemali nič: ani lyžiarský ani plavecký tak preto by som ju dala na taký výlet,keďže do denného tábora ju kvôli malému nemôžem dať.Mala by aspoň nejakú zmenu nie len doma s nami byť.

ukana
22. mar 2012

@slivka3 , keby sme nič nemali, tak aj ja by som bola za dlhší výlet, ale u nás cez leto plánujeme ešte týždenný tábor, tak by toho už bolo dost 😒 aj časovo aj finančne 😒

slivka3
22. mar 2012

@ukana To hej to Ti verím,kukala som tie ceny táborov a sú fakt drahé,preto som chcela dať deti k nám do denného,to znamená ráno by šli preč a večer by sa vrátili,každý deň by mali iný program,ale bohužiaľ malého mi nezoberú,berú až deti čo ukončili prvý ročník,takže dcéra nemôže ísť sama,pretože by nemal kto strážiť syna cez prázdniny.A cenovo sú tie tábori není až tak drahé.Vyjde to okolo 40 eur na deň aj s obedom.

ukana
22. mar 2012

@slivka3 , no u nás jeden týžden pojde na taký denný tábor, ako píšeš, chodia na koníky, na hrady, na kupko a pod... a potom aj do takého tábora, kde aj prespí, asi na týžden, to vyjde okolo 100-140€...minule bol v trampskom 😉
musíme nejak vyplnit tábormi prázdniny, nemáme tolko dovoleniek a babky ešte robia 😒
tie denne tábory sú super, nenáročné finančne a možu tam aj menšie deti..škoda že aj malého ti nevezmú...

slivka3
22. mar 2012

@ukana Tiež som s toho smutná,ale čo narobím,ešte rok vydržia.Veď to tie prázdniny,u nás to je ešte o to horšie,že ja napríklad dovolenku vôbec nemám a keďže každý s kolegov bude chcieť ísť aspoň na týždeň preč /vrátane mňa/,tak budeme makať celé prázdniny.Manžel si môže zobrať len dva týždne s toho pôjdeme jeden na dovolenku a ostatok bude komplikovaný.Ale moje deti už dokážu vydržať aj nejaký čas sami,tak ich dám k mame,robí len nočné a okolo 11 už vždy vstáva,tak mi s nimi pomôže.Bude to aj pre ňu náročné,ale inak to nejde,keďže všetci komu som ochotná zveriť moje deti pracujú.....

jaduska
autor
22. mar 2012

Baby vy už riešite prázdniny??? 😕 😀 Ja na nich ešte nemyslím.... U nás je problém skôr v tom, že každý chce zobrať na prázdniny iba Sandru samú a ja nechcem baby takto deliť, že malé budú doma a Sandra si bude cestovať po Slovensku.... Ale zas tiež nechcem, aby sedela celé prázdniny doma len preto, že má malé sestry... Ale ja toto budem riešiť niekedy okolo 30-teho júna 😝 😝 😝 😝 😝

zusikk
22. mar 2012

no prazdniny riesim tiez pojde mozno aj do denneho tu v CVC uvidim musim to omrknut minule bola v dennom u nich na skole a nepacilo sa mi teda ako program mali vyplneney super ona bola spokojna v podstate aj ja lebo naozaj sa im venovali ibaze bolo pekne a oni boli stale v skole bud v telocvicniach alebo v triede....som myslela ze ak bude pekne pojdu radsej niekam von ak nie tak budu vnutri zial nebolo tak...hoci program mali naozaj dobry a jej sa aj pacilo
a do normalneho cize na 7 dni chodi od prvej triedy aj chce hlavne a za dalsie musi tak isto nemame tolko volna a obe babky robia takze aj ked to po tyzdni pokombinujeme vseliak tak musi do tabora chodi cez azad a zatial sa jej pacilo stale

andrea.m
23. mar 2012

prázdniny fúúúúha. ja si beriem 3 týžne dovolenku a budem s deťmi len ešte neviem kde 😀 potom budu par dni obaja u svokry. v auguste ma tami škôlku, filipko pôjde na dva týžne do denného tábora a na dva týžne ešte neviem kde

sissi27
24. mar 2012

Ahojte, tak ja som nad prazdninami este nerozmyslala. Chcela by som aby Sufi siel do tabora, ale ten mi uz zahlasil ze nikam nejde napriek tomu ze sa mu tam minuly rok pacilo. Tak sa mi zda, ze ho zacina chytat predcasna puberta. Vcera so mnou normalne bojoval, nechcel si obliect teplaky ale rifle ked isiel von. 😎 A to bude mat este len 9. Bojim sa pomysliet co bude ked bude mat 13 nedajboze 15. 😉

lubkaj
26. mar 2012

Ze prazdniny... My akurat vieme, ze pojdeme na tyzden do Chotvatska a tyzden budu deti v dennom tabore. Minuly rok maleho este nechceli zobrat, vraj musi mat aspon 6, tak snad teraz ho uz zoberu. Mala tam bola uz dvakrat - doobeda sa vzdy vyblaznia na kolobezkach a bicykloch na dopravnom ihrisku a poobede im pridu nieco porozpravat policajti, zachranari, colnici a tak. Vzdy sa jej velmi pacilo. Ale ostatne este neviem. Na tyzden pojdu asi k jednej babke, na tyzden k druhej, ale mesiac nam este stale visi...

andrea.m
26. mar 2012

🙄 🙄 🙄 to je neskutočné ako ten môj syn škrabe. ja sa na to nemôžem pozerať

slivka3
26. mar 2012

@lubkaj To máš dobre ak Ti malého zoberu,u nás až po skončený prvého ročníka takže pre mňa smola.Ale u nás je taká forma denného,aspoň čo ja by som chcela deti dať tak chodia na výlety,každý deň inam.Raz sú to koníky,potom sudopark,potom tatralandia,jedeň deň bola opekačka a ten piaty už fakt neviem kde boli.

slivka3
26. mar 2012

A ináč baby,čo Vám deti idú na prímanie,už ste riešili veci okolo toho ako skladanie,fotky kameraman?My sme mali v sobotu stretko rodičov,ale to bola katastrófa,boli sme tam dve školy a to sa nedalo skoro vôbec dohodnúť.Odsúhlasili sme si tam fotky /6 eur za dvd s fotkami z celého prímania plus dve fotky nám aj vyvolá,potom si môžme vyvolať aké chceme a mali by tam byť aj fotky dieťaťa pri obrázku aj s rodičmi/,kameramana za 7 eur za dvd /ale to ešte neviem,lebo mi pred chvíľou dcéra volala,že má doniesť 10 eur na kameramana/ a ohľadom toho skladania / na dary a obety/ a výzdobu kostola sme si zvolili zástupcov s každej triedy a Ty sa mali dohodnúť /s kvetinárkou a farárom/koľko to všetko vyjde a rozrátať na deti a dať nám po deťoch potom vedieť,že po koľko sa skladáme a kedy sa to bude vyberať.