Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

slivka3
2. apr 2012

@andrea.m Ďakujéééme.........

ukana
2. apr 2012

@slivka3 aj my gratulujeme 🙂 🙂 vela zdravicka a stastia oslavenkyni 🙂

mimomu
2. apr 2012

vsetko naaaaaaaaaaaj 😵 😵 😵

slivka3
2. apr 2012

Ďakujeme baby..................

lubkaj
2. apr 2012

@slivka3 Aj my dodatocne prajeme vsetko najlepsie 🙂

slivka3
2. apr 2012

@lubkaj Ďakujeme....

anlu
2. apr 2012

dnes bola Claire po troch tyzdnoch v skole. A o chvilu zase prazdniny 😝 no ale aspon to cez nich vsetko dozenie. ..

mimomu
3. apr 2012

@anlu to hej...kazdu chvilu maju prazdniny 😝 viac doma ako v skole a potom maju zameskane 😠

zusikk
4. apr 2012

baby poradte mi sme tu z roznych kutov sk potrebujem ci chcem poslat rodicov niekam na vikendovy pobyt z nejakym welnes ci masaze ci take daco nejaky vodny svet proste....nieco na relax a samo taka nejaka aj primerana cena kludne s polopenziou.nasi su celkom aktivny radi lyzuju ale radi sa aj vyhrievaju najradsej teda pocas leta ked mozu su v podhajskej ale tam ich posielat nechcem tam chodia v lete s privesom na dovolenku nieco mozno tu stredne slovensko rajecke teplice turcianske piestany nie tie su blizko 😉 mate nieco overene kde ste boli a bolo fajn a nie astronomicke ceny alebo vasi znamy alebo tak....

jaduska
autor
4. apr 2012
sissi27
5. apr 2012

Ahojte, ako sa mate?
Chcem sa spytat ucia sa vase deti v skole premienat? Ak ano ako im to ide??? Nevieme ti mi poradit ako to mam Sufimu co najjednoduchsie vysvetlit aby to pochopil?

mimomu
5. apr 2012

@sissi27 tak u nas to bolo tiez hroza....viki som to nevedela vysvetlit a tak nastupil muz 🙂 ten vytiahol maliarsky meter a zacal.....no a prisli sme na to,ze nie samotne premenenie je problem ale pochopenie ako idu jednotky za sebou..co je najmenej a ako idu dalej.....ked premienali tak to bolo ok,ale mali aj taketo priklady-1km=1000_a dolpnit coho....to nam neslo.
inak teraz z tej matiky skacu hore-dole-premienanie,nasobilka,delilka,pod seba,5minutovky,rysovanie,pocitanie obvodov....no dost to je.

sissi27
5. apr 2012

@mimomu, presne to robia u nas.
K pocitaniu obvodov sa este nedostali a dufam ze sa ani nedostanu, lebo uz teraz ma z toho v hlave riadny gulas. Vobec sa mi nepaci tento system ucenia, tie dnesne reformy sa mi zdaju uplne nanic. Nehovoriac o tom, ze vobec nemaju pracovny zosit a vraj ho ani nebudu mat. 😠 ☹ U nas to dochadza do takeho stadia, ze Sufi zacina matematiku doslova nenavidiet. 😔

jaduska
autor
5. apr 2012

@sissi27 naši premieňanie jednotiek už tiež preberali, mám pocit, že už dosť dávno...Sandru to hrozne bavilo, nemá s tým problém....ja si pamätám, ako nám jedna učiteľka ukazovala takú pomôcku, že ukazovať si na prstoch - deci- (jeden prst), centi- (dva prsty), mili- (tri prsty). No a tie prsty ukazujú počet núl vzhľadom k základnej jednotke. Takže deci-meter - jedna nula - meter má 10 decimetrov, deci-liter - jedna nula - liter má 10 decilitrov atď. atď....tak sa to treba naučiť ako básničku 🙂

A čo sa týka toho skákania z učiva na učivo - to je tzv. špirálovitý spôsob učenia - predstavte si špirálu, ktorá ide zdola nahor a postupne sa rozširuje. To, čo je dole je základné učivo - zoberú základy z aritmetiky, algebry, geometrie, potom idú od začiatku, ale učivo sa rozširuje a stále tak vyššie a vyššie. Keby brali pol roka iba násobilku, tak vám garantujem, že zabudnú aj koľko je 2 + 3 😀 😀 😀

ukana
5. apr 2012

@jaduska no mne to nepríde ako špirálovité, skor ako chaoticko-preskakované učenie, niečo sa učíme a zrazu skočíme na geometriu, potom na sčítanie, dalsí den násobenie, delenie, slovné ulohy.....a im sa to potom v tých hlavách pletie a nestihnú sa v jednej veci poriadne zorientovat, utvrdiť si učivo a už nabehnú na niečo iné...ja mám to velké štastie, že moje dieťa to zvláda, i ked sa sama niekedy čudujem, lebo ja sama mám v tom hokej...ale to si myslím, že jej jeden z mála z triedy....ostatné decká sa najviac trápia s matikou, čo sa tak medzi sebou rozprávame rodičia 😒

jaduska
autor
5. apr 2012

@ukana ono to záleží od učiteľa -nemal by ísť na nové učivo, kým deti nemajú utvrdené to staré....tiež som bola teraz na pozorovaní na matiku, tak jeden deň brali násobenie 5, druhý deň delenie 5, tretí deň opakovali písomné sčítanie do 10000. Ale na tej tretej hodine najprv zopakovali násobilku a tak išli na to sčítanie. Ak to "skákanie" deti nezvládajú, tak je chyba v organizovaní učiva pani učiteľkou....môj názor....

ukana
5. apr 2012

@jaduska ja si tiež myslím, že to je skor o učitelke ako o systéme, ale vela tých starších učiteliek tieto nové reformy nepochopili a nejak si sklbili staré s novým a vznikol z toho nejaký guláš 😝
Uzavrela by som to takto: snad z tých našich detvákov vyrastú normálni ludia bez psychickej ujmy na zdraví... 😀 😀

teraz o inom...u nás hlásia víkend dážd a v nedelu sneženie 😲 😲 😲 😲 sa budeme gulovať namiesto oblievania 😀 😀

jaduska
autor
5. apr 2012

@ukana howgh 😀 😀 😀 😀 😀

slivka3
5. apr 2012

@sissi27
@jaduska
@ukana Aj u nás sa učia takýmto skákaním,ale našťastie to Adelke až také problémy nerobí.Ale majú v tom teda riadni guláš.

@ukana Noo aj u nás hlási sneženie,už sa normálne teším,sa budeme namiesto oblievania guľovať 😀

mimomu
6. apr 2012

Vsetkym prajeme vesele a pohodove sviatky 😵 😵 😵

andrea.m
6. apr 2012

@jaduska @mimonu @ukana @lubkaj @zusikk @slivka3 @abetka @bodka13 @sissi27 @maznacik007

Ked sviatky jari zaklopú na dvere v duši nech Vás ohník zohreje. Ohník lásky, zdravia, pokoja nech všetky rany zahoja. Voda, prútik, vajíčko nech potešia srdiečko. Veselé Veľkonočné sviatky Vám praje rodina Maurerová 🙂

maznacik007
6. apr 2012

Dievcata.... vsetkym vesele a trochu aj pokojne velkonocne sviatky.... hlavne vela zdravia a pohody pre nas aj nase deti doma i v skole.... a dievcatam rychle nohy pred sibacmi a chlapcom vela stuziek na korbac... prajeme ...Maznacikovci...

jaduska
autor
6. apr 2012

Dievčence, aj my vám prajeme príjemné sviatky, hlavne pekné počasie a každému, čo si zaslúži - či šibačov, či oblievačov, alebo pokoj od všetkého 😀 😀 😀 😀

mimomu
7. apr 2012

ahojte baby....ako sviatkujete?u nas pohoda-zatial.....dufam,ze to tak aj ostane.
nasi sa uz zbieraju na 4cke ucebnice 😝 -nejake prac.zosity... 😝

jaduska
autor
9. apr 2012

@mimomu tak už sme aj dosviatkovali....pekne sme sa prežierali, ako sa na tieto sviatky patrí, takže od zajtra by trebalo nejaký pôst nahodiť.... 😀 😀 😀 😀
u nás sa o štvrtáckych pracovných zošitoch ešte nehovorí....našťastie

ukana
9. apr 2012

ahojte, aj my sme konečne po sviatkoch...naštastie bez prežierania.. 😝 ..Mato dnes chodil po kúpaní, poobede sme boli na kolotočoch, vraj si z vlastných penazí zaplatí kolotoče...tak šiel iba na jeden kolotoč...škót jeden lakomý 😀 😀 😀 aspon vela neminul.............. keby som ja platila, vozil by sa ešte teraz 😀 😀
zajtra mám ešte dovolenku 😝 ..

slivka3
10. apr 2012

Ahojte baby,tak sviatky v pohode až na suseda,ktorý nás s Adelkou vysprchoval včera večer studenou vodou,ale už sme sa s kamoškami dohodli,že mu to v lete na mojej oslave vrátime /ho hodíme do potoka/,ale ináč super a hlavne boli 4 dni voľna,takže som si aj oddýchla.
@ukana Sa máš ja už zarezávam v robote. ☹
@mimomu U nás ešte tiež o žiadných 4-ckých zošitoch nehovorili.A to s čoho matiky ,či sloviny?

mimomu
10. apr 2012

@slivka3 prac.zosit zo sj,prirodovedy,matiky...tusim,ze tak.
ja uz tiez dnes v praci makam...tak pekne posviatkovanie 🙂

slivka3
10. apr 2012

@mimomu Tak to neviem,naši teraz len čakajú druhú časť prac.zošita s matiky.
Aspoň nie som sama,čo už zarezáva v práci. 🙂

ukana
10. apr 2012

@slivka3 ja som bola tiež v sprche, a to na návšteve, domov som šla v kamoškiných teplákoch...prišla som tam ako hviezda v šatočkách a odchádzala som s mokrou hlavou v teplákoch 😀 ......doma zasa kýbel vody..no budem aspon krásna a zdravá 😵

@slivka3
@mimomu tak nech vám ten prac. den rýchlo ubehne 🙂 🙂