Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

katara
2. feb 2009

Katka pekné foto zo zápisu, pamiatka na celý život. Ako som spomínala, my máme zápis v stredu, tak potom napíšem čo a ako, Emka si zatiaľ z toho nič nerobí, skôr sa teší. My sme mali na ozname o zápise napísané, že si máme doniesť so sebou peniaze na školské pomôcky, teraz si neviem spomenúť koľko, neskôr napíšem.
Zatiaľ pa.

andrea.m
2. feb 2009

no my sme neplatili nič. už mam hrôzu z toho ako nás v septembri skasíruju.

lienocka235
2. feb 2009

no tie ceruzky dajte pozor.. lebo nie vsetky chytaju na tie blbe kriedove papiere... z coho su tie matiky a tak...
my pouzivame maped trojhranne...
ja mam nocnu moru z fixiek.. lebo to je potom popisane komplet vsetko..

no to kasirovanie v septembri.. tak to teda bude.. na casopis /slniecko/druzina zapisne jedalen, dopravne ihrisko, na anglictinu knihy... do trideneho fondu... jaaj radsej uz ani nespominam...

andrea.m
2. feb 2009

no u nás odpadne družina a jedáleň zatiaľ,teda aspoň na 1 polrok určite. ale to ostatne ani nemyslím.

jaduska
autor
2. feb 2009

kati pekné fotky, mňa ani nenapadlo vziať foťák, docapa.....

ja uvažujem nad tým, či dať Sandru do družiny, alebo nie....mám obavy, že pre ňu nebudem stíhať na obed chodiť, lebo to akurát chodieva Lily spať a bohvie aký režim bude mať bábo 😖

ka77ka
2. feb 2009

kocky-dakujem za pochvalu fotiek. 🙂

jaduska...tak ja som maniak na fotenie, fotak mam vzdy v pohotovosti.a fotenie je aj moj konicek, takze tak.
tiez som nedala terezku do druziny a ani na obedy, vsak naco, ked budem este vyse 2 roky doma a domov dojde aj sama-skolu ma rovno za domom. 😉

na zapise sme platili 10 eur-kupia im za to zosity a neviem co este.

andrea.m
2. feb 2009

ja som doma už len do januára budúceho roku ale som rada že aspoň prvý polrok sa budem môcť Filipkovi venovať

majina.b
2. feb 2009

už som Vas dočitala

ka77ka, Terezka je veľmi peknučka

ty si šikovnica, že si stihala aj fotiť

naša sa nechce fotiť.
zoznam do školy snaď nebude mať konca, ono vždy niečo bude treba,
dosky na písmenka sa ešte používa??

ka77ka
2. feb 2009

andrea...tak treba vam este 3-tie poriesit. 😀 😀

andrea.m
2. feb 2009

ja som aj manželovi na zápis foťak zbalila ale vravel že kým povypisoval všetky lajstra Filipko bol hotový a už nebolo čo fotiť 😀

ka77ka prečo tretie???

ka77ka
2. feb 2009

andrea...aby si bola celu prvu triedu doma a nemusela si odchdzat po polroku do prace. 😕

andrea.m
2. feb 2009

jáááj? no ale to by som sa nedorodila keby som tak furt chcela najmladšiemu vyhovieť 😀 hádam si za pol roka zvykne

ka77ka
2. feb 2009

andrea 😀 😀 😀 neboj, urcite si Filipko zvykne. 🙂

pass
3. feb 2009

cawte 😀

baby, rozmyslali ste uz nad kruzkami? Môj teraz chodí na ĽŠU na výtvarku, a od septembra ho chcem dať na anglinu (učí to v škole tá istá učiteľka čo aj v škôlke) a rozmýšľam nad tenisom... nebude mať toho veľa? 😅

andrea.m
3. feb 2009

filip bude mať AJ v rámci vyučka kedže ide na jazykovú školu. a rozmýšľala som nad folklorným súborom a nejakým karate.

katara
3. feb 2009

Emka chodí na ĽŠU na výtvarnú, vyučovanie majú v škôlke, pretože o tento krúžok malo záujem viac detí, a našli sme ochotného pana učiteľa, ktorý dochádza za deťmi, nebývame v meste, ale na dedine. A ešte navštevuje tanečný krúžok na ĽŠU, kde chodí druhý rok. Ja by som ju tiež chcela dať na angličtinu, minulý rok mali v škôlke, ale pre nedostatok záujemcov sa tento rok nevyučuje. A ak by chcela ešte na niečo chodiť, tak kľudne, ale to záleží iba na nej.

pass
3. feb 2009

adi, aj môj ide na jazykovú, popri ang. bude mať aj fr. voľnou formou... a krúžok ang. bude vedený Callanovou metódou, takže to bude skôr zábava... inak aj ja som rozmýšľala nad karate krúžkom, ale môj nechce ani počuť o tom, som chcela aby kráčal v mojich šľapajách 😀

pass
3. feb 2009

kat, som to myslela tak, že v škole si vyberie krúžky sám a mimoškolné mu vyberiem ja po dohode s malým..napr. na výtvarku som ho dala ja, aby si precvičil motoriku a veľmi sa mu tam páči, dokonca sú jeho výtvory fakt pekné - teda väčšinou 😅

jaduska
autor
3. feb 2009

čo sa týka krúžkov - Sandra chodila minulý rok na tanečnú, lebo ona vedela skôr tancovať ako chodiť, ale nejako ju to nechytilo, lebo ako správny introvert má problém vystupovať na verejnosti...tak tento rok išla na výtvarnú a v škôlke majú angličtinu. V škole budú mať anglinu od prvej triedy, ja by som chcela, aby chodila na gitaru, ale ona chce husličky, tak uvidíme....no a to karate by som brala aj ja, keby u nás niečo také bolo, tak možno mažoretky, alebo bude pokračovať na výtvarnej...zatiaľ neriešim, uvidíme ako bude zvládať školu... 🙂

andrea.m
3. feb 2009

no a od druhého ročníka pôjde filipko na flautu. to som ešte zabudla. ale to sú všetko krúžky mimo školy zatiaľ.

danielle21
3. feb 2009

no ja neviem ako z krúžkami ani presne aké majú 😕 , ale to až v septembri, Janík je maniak do počítačov, tak už bol obkukávať počítače v škole 😖 , tak dúfam že nebude chcieť aj počítačový krúžok ☹

no nám hovorili aké ceruzky máme kúpiť ,ale som zabudla 😅

nim aj som tiež fotila , hoci len mobilom 😉 , ale pamiatku máme, ale ešte ich nemám ani stiahnuté 😝 , aj učiteľky fotili 😉

niekto tu spomínal počítadlo, Janík nepotrebuje ,on vie už používať kalkulačku 😀 ) ,ale počítadlá myslím majú v škole ,či nie? 😕 , my sme mali niekedy 😵

jaduska
autor
3. feb 2009

ja mám doma počítadlo ešte z mojej prvej triedy, nám ho kupovali rodičia. Neviem, či sa ešte teraz používajú. Ale dúfam, že nepoužívajú od prvej triedy kalkulačku 😨 Lebo to sa počítať nenaučia. Ja mám normálne niekedy problém spočítať čísla spamäti, tak sa snažím používať kalkulátor čo najmenej

andrea.m
3. feb 2009

jadi presne. bez kalkulačky nezrátam a písane písmena tiež neviem písať. pc bude mať filipko tiež v rámci vyučka,maju predmet informatika. takže ja by som radšej niečo kde nebude používať hlavu aby si oddýchol.

majami
3. feb 2009

ahojte, čo sa týka krúžkov, tak mi povedali, že presný zoznam aké budú nám povedia v septembri. Ale určite mu chcem niečo vymyslieť, veď keď už bude každý deň v družine, tak nech mu to ubehne 😀
Teraz ho vodíme na korčuľovanie, už sa vie dosť dobre, ale keďže krasokorčuliar nechce byť ani za nič, tak asi na jar už skončíme. Možno potom hokej, uvidíme tiež ako bude zvládať školu. Ale v škole že majú ZUŠ, tak rozmýšľame nad flautou a nebolo by zlé, keby mali nejaký prírodovedný, skautský alebo turistický krúžok.
Angličtinu majú normálne od 1.triedy v škole, takže jazyky riešiť nemusíme. No uvidíme v septembri...
Zajtra majú v škôlke karneval, takže teraz sa tešíme naň. Pekný deň 😉

pass
3. feb 2009

u nas je zoznam kruzkov na stranke skoly a predpokladam, ze buduci rok budu zhruba tie iste 😉

kalkulacky v prvej triede urcite pouzivat nebudu 😕

sranda, ja som tiez mala flautu na ZS 😀

abetka
3. feb 2009

tak nasa hviezda chodi teraz na lyziarsky a som zvedava ako bolo dnes , lebo vcera sa jej nejako nepacilo 😅
No ved uvidim. Ona je asi nesportovy typ 😀

andrea.m
3. feb 2009

Filipko je total športove drevo takže zajtra ideme okuknúť jeden karate oddiel 😉

abetka
3. feb 2009

no dnes bola celkom spokojna s lyzovanim, tak snad to stastne dochodi. Inak ja sa chystam terza vo februari velku cast potrieb do skoly kupit, lebo potom nas cakaju vydavky so stavbou, tak aby ma to potom nezatazilo a uz pockam co povedia v skole , ze co treba zaplatit a tak. Ved to bude v septebri vytriasanie eur 😀

jaduska
autor
3. feb 2009

andrea - tak s tým písaním mám problém aj ja 😝 človek zvyknutý furt ťukať do PC a keď treba napísať niečo rukou, tak pohroma...ale už som sa vycvičila v škole pri písaní poznámok

abetka
3. feb 2009

jaduska- ja ked som studovala Vs , tak ked som sa ucila zo svijoch poznamok, tak som vela krat nevedela po sebe ani precitat 😀 😀 . A to mi moja mamina hovorieva, ze som pisala velmi pekne a teraz ????? strasneeeee 😀