Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
24. dec 2009

Lásky šťastia hodiny v kruhu svojej rodiny, užite si spoločne krásne sviatky Vianočné a nech dlho prevláda Novoročná nálada

mimomu
24. dec 2009

Leti k Tebe darcek z neba,je v nom vsetko co ti treba.
Stastie,pokoj,laska,neha Jezisko ma rad aj Teba.
Kazdu slznu kvapocku premeni Ti na vlocku.
Krasne Vianoce a Stastny Novy rok vasim rodinkam. 😵 😵 😵

ada11
26. dec 2009

aj my prajeme dodatočne ešte krásne Vianoce a do nového roku hlavne veľa zdravia, lásky a pohody 😉 Prianie je aj vo fotkách, tak kuk 😉

jaduska
autor
26. dec 2009

Adi - krásne prianie, Anetka má nádherné očká 🙂

ada11
26. dec 2009

jaduska - ďakujeme.

ja som sa s Maťkou ešte ni neučila ani neopakovala, ani sme tašku nemali otvorenú 😕 vy už áno? 😉

andrea.m
28. dec 2009

ja sa s filipkom učím každý druhý deň. každý druhý som totiž v službe 😝 napíše si dva riadky s písania, prečita šlabikár a dám mu krátky diktát + pár príkladov. budúci týždeň pôjdu pravdepodobne k svokre na prázdniny tak bude mať veget bez učenia.

lubkaj
28. dec 2009

Ahojte, dodatocne prajem vsetkym krasne Vianoce.

Adrianka uz v posledny den do skoly nesla, lebo sme jej rano nasli dva male pupaciky - dostala tie kiahne. Bola velmi smutna, lebo v ten den mali SuperStar a ona sa prihlasila...

Dostali na prazdniny asi 5 listov prefotenych z nejakeho pracovneho zosita na matematiku a vypracovat 5 stran z pracovneho zosita, ktory pouzivaju na predmete "Tvorive citanie a pisanie". A naucit sa taku basnicku, kde sa hovori o tom, co treba vediet na jednotku, dvojku, ..., patku - zrejme po prazdninach uz budu dostavat celu stupnicu znamok, zatial iba 1, 2 alebo podpis. Doteraz sme spravili iba to citanie a pisanie, aj to sme spravili naraz v prvy den. Potom z tych kiahni dostala vysoke teploty (mala az 39,4 C), takze nehrozilo nieco sa ucit. Dnes je prvy den bez teploty.

Kvoli tym kiahnam trcime cele sviatky doma, nemozeme ist ani k jednym starym rodicom - u jednych je tehotna svagrina, ktora kiahne este nemala a u druhych zasa 1 a polrocne dvojicky, ktore by sme nakazit tiez nechceli...

mimomu
28. dec 2009

ahojte,tak mi sa s viki ucime priebezne,tak pirblizne kazdy druhy den.maju pisat diktaty,prepisy textov a pocitat priklady.ja ju chcem tiez dat nasim na tyzden,takz si musime trochu svihnut. 😀
kiahne sme nastastie mali este v skolke.prajem skore uzdravenie 🙂

donara
29. dec 2009

ahojte, tak prajeme všetko dobré do nového roka a prváčikom samé jednotky. kiahne sme ešte nemali, ale Ferko nám začal pred štedrým dňom riadne kašlať, dr. nám napísala atb., ktoré som mu nenasadila, pretože už by boli tretie od konca októbra, ale už by to malo byť dobré. Veľmi som sa bála pretože pískal na prieduškách. Učíme sa ako kedy, jeden deň čítame, druhý píšeme, trtí počítame, ale tých výhovoriek prečo nie, je neúrekom.

jaduska
autor
29. dec 2009

lubkaj - to si tie kiahne nevybrali veľmi dobrý čas, ale stále lepšie ako počas školy. Moje deti ich ešte nemali....

Naši dostali za domácu cez prázdniny napísať každý druhý deň nejakú vetu - buď opísať zo šlabikára, alebo nadiktovať a nakresliť dva obrázky s tématikou Vianoc a prázdnin. Tak keď nás to napadne, alebo sa Sandre chce, tak píše, keď ju chytí "ošiaľ", tak jej musím nejaké slová predpísať a ona si píše. Obrázok do školy namaľovala zatiaľ iba jeden, zajtra sa chystáme maľovať obraz, čo dostala na Vianoce. Matiku precvičujeme tak medzi rečou, lebo s tou problém nemá.

Ak by som sa sem už nedostala, tak vám všetkým prajeme veselého Silvestra a šťastný nový rok, nech sa máte všetci ešte lepšie, ako doteraz..... 😉

lubkaj
31. dec 2009

Tiez prajeme do noveho roka prvacikom vyborne znamky a hlavne radost z ucenia 🙂.

Je fakt, ze nas tie kiahne nepotesili zrovna cez Vianoce, ale je to lepsie ako vynechat 3 tyzdne zo skoly...

Co budete robit na Silvestra? Nechate deti hore az do polnoci? My sme sa minuly rok boli o polnoci pozriet na ohnostroj, ale tento rok to nehrozi...

andrea.m
31. dec 2009

všetko dobre v novom roku a pekného silvestra...u nás bude papučová kultúra...ja aj Filipko sme nachladení ☹ ...deti nechám hore dokedy vydržia

andrea.m
1. jan 2010

Tami vydržala do 21.30 a Filipko do 02.00 🙂

lubkaj
1. jan 2010

Aj my sme teda silvestrovali pri televizore... Adrianka si o 23:00 isla "oddychnut" s tym, ze v ziadnom pripade nezaspi a keby nahodou, mame ju zobudit. Zaspala pred 23:30 a o polnoci sa nijakovsky nedala zobudit. Zato Jarinko, aj ked o deviatej vyzeral, ze uz-uz zaspi, nakoniec bol hore do 0:30 a to sme ho museli nasilim brat od okna, lebo pozeral na rakety, co pustali susedia 😉.

marcca
1. jan 2010

štastný nový rok 2010 😉 😵

my sme silvestra strávili s partiou u kamošov v ich novom domčeku, takže sme rovno aj skolaudovali 🙂 samozrejme aj s deťmi, tých tam bolo tuším viac ako nás 😀 ...ale fajne sme sa zabavili, simi potiahla do 3. rána, takže tiež nadmieru spokojná 😀 😀

čo sa týka úloh, tých dostali na prázdniny dosť, písanie už mala hotové pred vianocami, cez sviatky sme oddychovali a dnes sme trocha začali matiku 😉 ale dostala pár nových knižiek s väčšími písmenkami, takže každý deň si sama pre seba číta a celkom jej ide 🙂 🙂 ...

lubkaj, a prečo až 3 týždne?? my sme pri kiahňach ešte v škôlke vymeškali týždeň 😕 ... nech ste rýchlo fit 😉

lubkaj
2. jan 2010

marcca: Doktorka povedala, ze do kolektivu moze ist az vtedy, ked jej odpadne posledna chrasticka. Syncek dostal kiahne 8.12. a este dnes 2.1. zopar chrasticiek ma. Adrianka ich ma od 22.12. a podla jej momentalneho stavu neverim, ze do 11.1., ked im zacina skola, uz nebude mat ani jednu chrastu... Ale potesilo by.

mimomu
2. jan 2010

ahojte baby 🙂
stastny novy rok vsetkym 😵
ja mam tyzden volno,viki je u nasich 😎 dala som jej aj tam ulohy,nech sa zabavia nasi 😀 😀 😀
my sme boli s kiahnami doma 14 dni a potom pri konci som ju jemne okupala a chrasticky zisli same 😉

marcca
2. jan 2010

lubkaj no vidíš...a naša dr. vravela, že akonáhle sa pluzgiere zmenia na chrasty, kiahne sa už ďalej nešíria a v podstate keď začnú opadávať, môže sa ísť aj do kolektívu...lebo ono to veeeeľmi dlho trvalo, kým opadla posledná...mesiac, aj viac... 😉

mimomu, niekto sa má 😉 ... uži si voľno 😎

mimomu
2. jan 2010

marca dakujem 😉 uzivam 😀 😀 😀

lubkaj
3. jan 2010

mimomu: A nezostali jej po tych chrastickach, ktore zisli pri kupani, jazvy? Lebo aj malemu takto pri kupani zisli tri chrasticky a teraz tam ma taku ruzovu kozu a tam, kde mu odpadli chrasty same, ma kozu uplne normalnu, ani nevidiet, ze tam nieco mal.

marcca: Asi co lekarka, to nazor. Nasa povedala, ze ked sa pluzgiere zmenia na chrasty, mozeme ist na chvilu von, na prechadzku a tak, ale medzi deti az po odpadnuti poslednej...

mimomu
3. jan 2010

lubkaj,nezostali jej po kupani ziadne jazvicky,lebo tie chrasty opadali v podstate same.ostali jej asi len 3 viditelne ale to preto,ze si ich zoskrabla lebo ju svrbeli.a tie tri su uplne skoro ako pokozka,takze nic viditelne.

marcca
3. jan 2010

lubkaj, aj nášmu malému ostalo pár takých ružových fliačkov, to boli pozostatky asi z tých najväčších kiahní a mal to cca 2 mesiace....v lete keď sa opálil sa to stratilo 😕 😕 ...pokožka na niektorých miestach potrebuje asi viac času aby sa dala do normálu 😉 ...nám neostala ani jedna jazva a to malý nemal ani rok keď ich schytal od simi 😝 😝

lubkaj
4. jan 2010

Tak to ste ma utesili 🙂
Snad ani nam nezostanu az tak viditelne jazvy...

Inak, uz sa poctivo ucime. Ked ten prvy tyzden mala vysoke teploty a nic sme nerobili, akosi jej zlenivela ruka a pise strasne skaredo. Tak teraz piseme kazdy den 3-4 riadky, nech sa do konca prazdnin dostane do formy 😉. A ratame priklady. Maju sa ucit pamatove pocitanie do 9 a veru obcas sa snazi este pouzivat prsty...

mimomu
4. jan 2010

lubkaj,neboj neostanu.
nasa tiez pise skaredo,ked pisu diktat a 10krat to da do zatvorky,vtedy ma slak triafa 😠 a ked maju prepis textu,tak je to take nadherne,ze ani neverim,ze je to jej 😉 aj nasi maju pamatove pocitanie,len viki tiez pouzije obcas prsty,hlavne ked su to vyssie cisla.tie male uz vie naspamat.my si to este vsetko prejdeme cez vikend,lebo teraz je u nasich a tam je to vselijake s ucenim 😉 poznate to 😀 😀 😀 babky 😵

martinka30
4. jan 2010

Ahojte ako vas tak citam mate pekne sviatky aj my, Mam 3 synov vsetkych s KIAHNAMI.najmensi ich ma tyzden ma 5.5mes. Starsi uz bol aj vonku mali vcelku malo pupakov najmensi ani tečplotu nemal .
Nasa mudr.hovori,ze na 10den mozes ist von.to sa mi zda skoro.Maleho som pustila teraz t.j.19den.
Pekne liecenie P:S: Aspon budeme mat pokoj

zusikk
6. jan 2010

my uz sme kiahne mali a verim ze moja slecna by ich brala zas a s otvorenou narucou aj za tvojich chalanov 😉 ona sa rada kupe a kedze liecba spocivala len v kupani v sode bikarbone denne kolko dieta vydrzi cize u nas aj 3x denne po hodine /potom uz som ju rozmocenu nasilu tahala z vane 😉 / za vseobecneho pokriku ze pani dr vravela ze sa MUSI! KUPAT 😀 /a púotom nicim nenatierat ziadne telove mlieko ci ine mastnoty proste nehat vysusit a teda poviem ti ta soda vysusovala riadne ....

marcca
7. jan 2010

zusikk, fíha, takáto kúra by sa aj mojim deťom páčila 🙂 len škoda, že som o tom nevedela...my sme sa kúpali v repíku, ale len tak narýchlo, lebo zas niekto vraví, že vôbec nekúpať a to ma odrádzalo 😒 ...ale tak to si už vôbec neviem bez vody predstaviť 😅 😝

jaduska
autor
8. jan 2010

ahojte baby..... nie ste náhodou niektorá z vás výtvarníčka....potrebujem urobiť niťovú grafiku a asi som na hodine nedávala pozor, lebo máme so spolužiačkami rozdielny názor na to, ako to urobiť

andrea.m
9. jan 2010

tak už sa detičkám tie prázdniny krátia...pre rodičov chválabohu, lebo zladiť deti doma a prácu je fakt o hubu. ale čo sa teším ked zachvíľu sú polroičné a potom jarné prázdniny. je to fakt husté. učili ste sa cez prázdniny alebo drvíte až tento víkend? ja som filipkovi skoro každý deň davala diktát príklady a čítať všetko formou hry takže mu to ani neprišlo že sa učil. výnimkou boli iba dni ked som mala dennú alebo bol u babky.

donara
9. jan 2010

aj ja som dávala ferkovi čítať, písať tak priebežnem aby sa nenudil a ja tiež 😀 , počítali sme za jazdy, čiže vonku ked sme šli na kopec, do obchodu...., ale šlabikár vie naspamäť, tak dnes sme čítali zo starého komančského a prišli sme na to že sa nám dlho trvá kým príde na to či je to malé l - t, ale to do tej hlavičky nejako vtesnáme 🙂 .