Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

majami
19. sep 2009

ja sa chcem pochváliť prvým psíkom - nezohnala pečiatku so včeličkou, tak miesto nej dáva psíka - do žiackej knižky. Dostal ju na hudobnej, že pekne zaspieval pesničku 😀 Tak keď už to písanie nejde, tak toto potešilo. Inak Andrea aj ja už mu asi dám písať iba na čisto a viac nie, lebo mám pocit, že čím dlhšie nad tým sedí, tým je to horšie. No a dala im už čítať slabiky - sú pri s, no a zistila som, že aj s tým asi bude problém. 🙄 Mal napísané so a prečítal sa, a stále si to plietol. Aj vaši s tým majú problém?
K tej logopédii, my sme chodili už od 3 rokov - predčasne narodený, takže nás poslali z foniatrie. Chodili sme vyše dvoch rokov, doma sme necvičili skoro vôbec alebo tak minútku, lebo nechcel, ale naučil sa, podľa mňa to treba podchytiť skôr, aby sa to nenaučil hovoriť nesprávne.

maznacik007
19. sep 2009

my k logopedovi sme nechodili.. N. vedela r este nemala dva roky... /ostatne pismena skor.. r sa naucila cisto hovorit posledne.../ ale moj synovec chodil .. a chodi dokonca chodi do skoly do nulteho rocnika pre deti s poruchami reci.. on dost zle rozprava.. ale sanzi sa a vidiet ze sa to zlepsuje.. tam maju denne logopediu.. a fakt sa im venuju... /my so sestrou mame rovnako deti.. aj sme boli spolu v porodke../ 😀

Danko rozprava v ramci normy.. uz vie par slov... zatial celkom pekne.. ale samozrejme neporovnavam.. lebo to sa neda... a jeho startovacia ciara je aj niekde inde.. ale je to zlatusik...

dneska sme boli na vinobrani v PK.. pozriet.. celkom fajn.. zajtra mala cita v kostole prosby... celkom ju to bavi.. chcela uz aj citanie citat.. ale to musime najprv nacvicit...a isto pride vhodna doba...

inak mame doma pekarnicku na chlieb som dostala od muza.. tak pecieme denne chlebik.. velmi nam chuti..

donara
19. sep 2009

Mi tiež píšeme rovno do zošita, to sa proste nedá, hneď je unavený, nedáva pozor, hompáľa nohami pod stolom a je to len a len horšie. A tak tomu venuje pozornosť a je to raz dva napísané. U nás majú všetky deti po 5 včeličiek, to sú len motivačné, od októbra to bude naostro, uvidíme.

anlu
19. sep 2009

maznacik a peciete aj celozrnny? ja nemam len tak zatial sondujem 🙂

ani my sme nechodili na logopediu Claire velmi pekne rozprava a dnes si urobila ulohu (mali iba z matematiky) tak rychlo a nenapadne ze ani neviem kedy, len som jej povedala ze este ideme urobit ulohu a ona ze uz ma a pekne to urobila 🙂 aj pisanie jej celkom ide, samozrejme nie vsetko je krasne ale snazi sa som zvedava ako budu vyzerat uz hotove pismenka 😝

simka ja sa chystam dat si kartu tam k jednej lekarke ale ona ma ordinaciu nad lekarnou co je vchod z ulice

mimomu
20. sep 2009

ahojte babule 🙂
tak my sme vcera boli v tom kine-bolo to suprove a tie okuliare 😀
my cvicime pisanie kazdy den po troske 😉 je to unavne ale zatial sa da,aj ked sme mali poznacene,ze treba robit spravny tvar-mame dost prisnu ucitelku,ale v monitoringu bola na prvom mieste-ziacke prace 😉 🙂
z citania su na slabikach.to jej ide celkom pekne,aj basnicku 2 slohovu sa naucil celkom pekne 🙂
maznacik,my chodime tiez do kostola a viki spieva v detskom spevokole 🙂 nasa chodi aj na CZS a vasa?

maznacik007
20. sep 2009

anlu zatial robime len zo zmesi z lidla... mame viacero druhov... robili sme aj celozrny.. je tam na to program...

mimomu...aj nasa chodi do zboru... vola sa Radost... vedu ho saleziansky spolupracovnici.. ja som tam chodila vaic ako 13 rokov... u nas nie je cirkevna skola v meste... ale nabozko ich uci teta Lydka.. ona pripravuje aj detske sv. omse a tak.. u nas.. aj robi stretka po zbore...

ideme akurat obedovat.. tak vsetkym vam dobru chut...

zusikk
20. sep 2009

ako kukam vsetky ste tu tak nabozensky zalozene.My teda vobec dokonca sisa nie je ani pokrstena vdaka tomu ze podla farara je to cierna ovca splodena v hriechu 😖 lebo nie sme manzelia.Tak tam sme aj skoncili z nabozenstvom a ja akosi aj v respekte voci cirkvi.je fakt ze farar mi vtedy urobil hodinovu prednasku o tom aka som hriesnica dieta ako je splodene v hriechu....a podobne.Njahorsie na mna teda zaposobilo to ze ked mu potom zavolala moja mama tak uz by vsetko slo a bez problemu uz dieta nebolo cierna ovcaa ja pobehlica sla som tam aj druhy den a privital ma s tym ze co som nepovedala kto je moja mamicka 😀 tak som mu zas ja od sdca povedala co si o nom myslim a ze dakujem za tieto sluzby ale moje dieta nikdy do ruk cirkvy nezverim medzi "klamarov pana boha ako je on"

marcca
20. sep 2009

ahojte, tak my sme vyjarmokovaní, som aj rada, že je kľud 😉 úlohu máme, mali robiť lastovičky, celkom jej to šlo 🙂

pekáreň máme aj my asi pol roka a som veľmi spokojná 😉

čo sa náboženstva týka, my sme krstili len tento rok v júni v evanj.kostole - obe deti a mňa...muž je síce katolík, ale keďže tam nás okrstiť nechceli (pretože nemáme cirkevný sobáš 🙄 ), tak sme sa rozhodli takto a dobre sme urobili...bolo to bez problémov, muž nemusel ani na inú vieru prechádzať, nikto nás do ničoho netlačil, nenútil...ja som nebola celý život pokrstená, keďže sme učiteľská rodina - za socíku to bol problém,nejak mi to ani nechýbalo, ale tak naše deti budú mať aspoň niečo a potom sa už rozhodnú sami 😉 ...ale toto je na dlhú tému 😅

zusikk, fíha 😕 😕 urobila by som to isté 😉 škoda, že oni sami sebe robia zle... 😖

maznacik007
20. sep 2009

zussik.. ano chodime do kostola ale som dostatocne sebakriticka aj kriticka... ako tak ti poviem... ze to ze je niekto knaz neznamena.. hned ze je Knaz...

je mi luto ze ty si prave natrafila na takeho.. ja som vyrastala ako dieta ... v rodine aktivnych krestanov katolikov / teda mojich rodicov 😉 / a robili vela pre tzv. podzemnu cirkev.. nemohli ist na strednu skolu.. lebo ich rodicia to iste robili.. mavali sme doma omse... robili oplatky...
napriek tomu si dovolim povedat ze vtedy to bolo take uprimnejsie a ine... sami mame vo farnosti p. farara kt. zil v hriechu a tiez ma syna.. vo veku nasich deti.. ale proste uz davnejsie som sa naucila.. ze nie vsetci kt. hovoria Pane pane.. atd...

moj manzel nebol ani pokrsteny ked sme sa v kostole brali.. dal sa pokrstit az neskor..

najblizsie nas caka krst nasho maleho Danka... pravdepodobne v novembri...

andrea.m
20. sep 2009

tak sa pridávam ku katolíkom chodiacim do kostola ale súhlasím s maznačik a čo sa týka zussikk reagovala by som tak isto. tiež som s manželom žila rok pred svadbou bez papiera a nebyť toho spolužitia dnes manželia niesme a ja by som odvrhla absulútne výnimočného človeka. ja síce do kostola chodím ale verím predovšetkým v boha.

no ale to je na inu temu podme k deťom. filipko už nad úlohami neplače a za písanie žne pochvalu za pochvalou klop,klop dúfam že mu to dlho vydrží. zato tami nám ochorela takže to máme pestré.

anlu
20. sep 2009

zusikk to vies nedala si im nic do vrecka, keby si dala hned by si bola svetica 😖 my sme od katolikov odisli to neznamena ze nie sme krestania, presli sme do baptistickej cirkvy ale samozrejme ze vsade je to podobne kedze vsade su len ludia 😒

zusikk
20. sep 2009

babule ja nezatracujem vieru viem ze aj tam to je len o ludoch mna len dojalo a velmi ze ano mal pravdu ze manzelstvo je zaklad rodiny ja viem....a aj suhlasim ze mal pravdu v tej prednaske co mi drzal aspon podla tej viery....ale nasralo ma najviac ta "otocka" a ze jasne da sa vsetko ide co ste nepovedali....a bla bla bla....ja mam vsetky sviatosti krestanstva s chlapom zijeme spolu cca 15 rokov spolu a papier na to fakt nemame ale myslim ze on nema sudit mna.mna bude sudit ten najvyssi tam hore nie on tu.a verim ze nam to tam hore obom spocitaju jak jemu tak aj mne.Ale nemam mu nic za zle.Ak sa dieta rozhodne ma sancu sa dat krstit ci ist na prijmanie ci birmovku nebranim jej a tiez jej nebudem brat iluzie ale ani do sobasa ak by bola tehotna ju nebudem nutit len preto "ze tak to ma byt" 😉 Ale tiez sa nevydam len za to aby mi pokrstili dieta 😉

ale dost uz o tom to je nekonecna debata 😀 A mozno keby vedel ze je po IUI ani po maminom telefone by ju nepokrstil 😀

maznacik007
20. sep 2009

zussik.. prepac ze mimo temy .. ale mala sa podarila na kolke IUI... ? nam sa nepodarilo.. IUI.. a bralisme si maleho z domova.. ja som spontanne oteho.. ale nanestastie som potratila.. ale isto zvazujeme.. ze sa dame na IUI znovu.. ale az tak za rok dva.. momentalne by toho bolo privela.. na mna..

zusikk
20. sep 2009

no balim svestky idem do prace a predtym chcem stihnut lekaren a ideme mrknut uchytky malej do izby nabytok uz je takmer hotovy uz len skrine a vsetko posrobovat tak jukneme uchytky aby sa tpo mohlo vsetko pri jednom navrtat 😉 ak sa bude dat pridem vas juknut

mimomu
21. sep 2009

dobre ranko babenky 🙂
tak my sme uz v skole,dufam,ze dnes bude vsetko ok,lebo mi prave jedna mamicka hovorila,ze jej mala jej povedala,ze p.ucitelka viki dala nieco opravit-nejake pismenko a viki si vzdychla a urobila ze "c".p.ucitelka ze to nesmie,ale co jej na to povedala dalej viki netusim.dnes ju vyspovedam .😠 myslela som ze aspon tie dievcata budu v pohode so spravanim.a to sa pri tom viki sprava celkom vhodne,aj ked niekedy poriadne nervaci 😒

zusikk
21. sep 2009

maznacik zo 5 IUI sme mali v amb.v BB a potom 1 a hned uspesne na byvalej zochovej/terajsi gyn five/v BA.Potom sme sa snazili o surodenca ale vdaka katastrof.vysledkom chlapa ani jedno IVF z 3 hradenych poistovnou nebolo uspesne ...este mame 10 embrii zamrazenych ale tie uz su pase vdaka stroskotavajucemu vztahu ale este stale zijeme spolu ale ja uz nemam zaujem

maznacik007
21. sep 2009

zussik to mi je luto ze to takto dopadlo.. nai maju dnes 5 hodin.. a potom balet.. vcera som jej este trikot dala prat.. odpadol im dramaticky.. ucitelka je chora.. tak jej to bolo luto...
nasa strasne likviduje ceruzky.. lebo stale kresli.. aj doma.. tak som jej v piatok kupila trojhranne kooh i noor celkom fajn su... tak si ich dnes brala do skoly...
ja som dnes leniva v robote az hroza.. nic sa mi nechce... 😅

mimomu
21. sep 2009

nasi maju dnes 4 hodky,ale este maju pocitacovy kruzok a o 15tej ma spev a folklor na zus 😉
mazn.to ti zavidim,ze rada kresli,nasa len ked spravim krik,ze by si mohla aj kreslit alebo aspon cmarigat ☹ ale uz je to lepsie ako bolo 😉

simka9122008
21. sep 2009

ahojte tak malý dnes začali prvykrát s krúžkom futbal, no som zvedavá či sa mu tam páči

abetka
21. sep 2009

Mazn.- aj ja som menila vcera malej ceruzky. Prave som jej dala trojhranne Maped. Tiez vyzerali, ze budu dobre. Som zvedava ako bude kreslit s nimi.
Baby nemate strach, ked pojdu deti na znamky. Ja sa toho dost obavam 😖

maznacik007
21. sep 2009

abetka.. my sme mali doteraz trojhranne maped.. este stale teda mame.. ale momentalne v domacom peracniku.. a boli velmi dobre ja som s nimi spokojna...
znamky neviem.. nejako sa neobavam zatial asi to este len pride... 😀 😅

bodka13
21. sep 2009

🙂 halooo-halooo podávame hlásenie 😀 😀
naši dnes prebrali zo šlabikára Lipka písmeno E,na úlohu majú písať pravý oblúk asi 4 riadky a v matematike prebrali číslo 3(zajtra už asi pôjdu na 4) a stále trénujú orientáciu vpravo-vľavo-hore-dolu 🙂
v prírodovede sa učili o rodine a kreslili obrázky...no a my namiesto odmeny=macka že nakreslil nás všetkých a aj babku,dedka,psa a morča máme poznámku ☹ 😠 "Cez hodinu nerozprávam!" 😠 😠 😠

Ozaj kočky ako je to s hodnotením u vašich prváčikov?...mne sa to u našich zdá veľmi málo,motivácia nulová ☹ 😠 Davidko má spolu iba 4 mackov...=>dvoch mackov v matematike,jedného v zošite č.1(asi matematika,lebo je to 513)a jedného má v slovníčku za dobré správanie za cvičenie v prírode....nedostávajú žiadne razítka za napísané úlohy-iba im červeným poopravuje sklon a tvar ☹
Keď to porovnám so starším synom je toto žalostne chabé motivovanie,ani sa mu nečudujem že sa mu nechce ☹ .Martin mal za tento istý čas spolu 25 včielok 🙂 ...normálne som si dala námahu a hľadala jeho prvácke zošity-za každú úlohu bola včielka 😕 🙂

a aby som nezabudla : v piatok sa mu v jedálni podarilo rozbiť pohár,tak si pani upratovačka prišla na svoje 😠 musela to ísť umyť a mudrovala okolo toho ako by ho schválne hodil o zem 😠

maznacik007
21. sep 2009

bodka to ma fakt malo... u nas dava zabky a mysky.. ale tusim za kazdu ulohu aj za pracu na hodine... ale nie som si uplne ista.. musim kuk... no ved uvidime.. ako to bude..
hlasenie ja podam vecer ked prezriem tasku... 😀

ukana
21. sep 2009

bodka, tak to mate malo motivacie ☹ .........nas ma na kazdej strane vcielku, urcite ich uz ma cez 20 😅 ...tiez beru E a pisu "lastovicku"........ 😎 matematiku neviem, to maju zosit stale v skole 😒

bodka13
21. sep 2009

veď ja viem,že je to málo ☹ ...lebo to porovnávam ako to mal starší keď bol prvák 😉 ....ale iná učiteľka-iné metódy ☹ 😠

abetka
21. sep 2009

bodka- veru ja uz vcelicky a slniecka malej ani nemam spocitane, ale ma ich vela.To ich slabo naozaj motivuje 😠
Nasa nema zosit na pisanie, vraj si ich zase ucitelka pozbierala, tak to som zvedava, ako to dopadne.
Dnes nemaju ulohu , ale v casopise vrabcek maju vyznacit pismena v basnicke, ktore sa uz ucili

mimomu
21. sep 2009

ahojte,tak viki dnes citali slabiky a precitala ich spravne-dostala vcelicku 🙂 ale niektori nedostali a dal im tam ucitelka,len ze slabo citaju.ale od okt.sa bude znamkovat.byv.kolegyna mi hovorila ze u nich je to tak,ze jednotku dostanu ty co to vedeli najlepsie a ostatni len vevericky 😕 takze asi v kazdej skole je to ine.
nasi dnes mali len 1 stranu na du. 🙂

domka28
21. sep 2009

ahojte...tak my mame levikov...a kedy ich zacnu znamkovat, to neviem... 🙂
a uz mame aj cieny bod...za nahananie sa cez prestavku 😨 ale ma aj 1 cerveny tak to take hrozne neni... 🙂
mimomu....tak tvoje je uz ako daleko ked citaju slabiky...nasi este nie....

andrea.m
21. sep 2009

ahojte...tak dnes som zvyšovala hlas a to dosť 😖 úlohy píšeme vyše 2 hodín. 3/4 času venujeme veciam ktoré nestihol spraviť v škole a preto ich musí dokončiť doma 😠 samozrejme okolo každej čiaročky vie 5 minút filozofovať. ked to robí aj v škole nedivím sa že nestíha 😠 😠 😠 panečku ale mám nervy. aspoň že to písanie nám ide.

mimomu
21. sep 2009

domka.....my mame slabikar lipka a tam za pismenkom S su uz slabiky.....ma,sa,so,mo a pod a dnes ich to skusala 😉
andrea,my sme nervacili vcera pri pisani 😠 😠 😠 dnes ok 😎