Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
24. sep 2009

u nas maju zatial slovne hodnotenie + peciatky, mne sa to slovne hod. zda take mile 😀

roasha
24. sep 2009

joj,ja som zasa spokojna s klasik hodnotenim,bratova mala min rok tiez slovne,a ani srnka sa v tom nevyznala,ake to boli vlastne"znamky" 😝 😅

ukana
24. sep 2009

baby, mne tie niektore poziadavky vasich uciteliek pridu prehnane....nas uz dva dni nemal ulohu, Slabikar doma necitame, len sa ho sem tam na nejaku slabiku spytam.........tak sme dva dni vegetili, len sme sa nachystali, a poobede si zvykne kreslit, tak trenuje rucku........pisu uz dolnu slucku, ma za to vcelicky, tak navyse doma nepise.......... 😅 .........nechcem, aby si vypestoval nechut k uceniu..... 😔 ...........

mimomu
24. sep 2009

mne tiez viac napovie znamka ako slova ale zas pre tie deti je to super ked im tam ucitelka napise,ze pekna praca 😉 my mame len peciatky a to musi byt bez chyby napisane alebo potom opravi co je zle a da tam len "vecko".
aky je vas nazor na to,ze musi,musi,musi pisat krasne,ze len vtedy dostane vcelicku/proste take tlacenie na dieta/ako je to u vas? 😕

mimomu
24. sep 2009

ukana,ono zalezi aj od ucitelky.nasi maju niekedy viac inokedy menej ucenia ale stihame zatial v podode 😉
ja tiez malu nesekirujem,ze to musi mat nadherne-ale techniku pisania musi vediet.aj nasi mali vcera tie lastovicky dolu hlavou a slo jej to vcelku dobre. 😉 nikedy maju len citat slabiky.len dnes im chyba ucitelka tak vcera mali o trochu viac ale zas nie je to na skodu,ked pocvicime 😉 nasej to len prospeje 🙂

bodka13
24. sep 2009

čafte prváčky 😵 😵 😵

môj názor na robenie úloh v škole : myslím že aspoň 1.polrok by si ich mali písať doma...máme prehľad čo robia 😉 vidím ako drží ceruzku,ako pri tom sedí -lebo náš David hádže neskutočné polohy,čo sa potom nečudujem že niektoré oblúčiky/čiarky/lastovičky sú odstrašujúce 😕 😀 😀
tých úloh sa niekedy zdá veľa ale písať majú 2 max. 3 riadky a potom sú to len vyfarbovačky-- zatiaľ to za pol hodinku zvládame....čítať im ešte doteraz nedala 😕 ale my sa ho vždy opýtame čo čítali a on aj sám natešene číta,včera dokonca aj vytlieskaval 😀

tá informatika je nejaký voliteľný predmet?
...naši majú Sj, M, Prírodovedu, Aj, Tv, Vv, Hv, Náboženstvo/Etiku a Triednickú

anlu
24. sep 2009

nie normalne to maju ako ostatne predmety vsetci a oni nedostavaju ulohy zeby si ich v skole robila to musi ucitelka stihnut na vyucovani vymaknut ci dobre drzia ceruzku a ci dobre sedia ale ona si ich uz trochu pripravila v skolke kedze aj tam ich ucila tak toho sa nebojim ze sa zle nauci a je ich tak malo ze to v pohode stiha venovat sa vsetkym 🙂 a u nas maju ine slovne hodnotenie 😲 jej normalne do ziackej knizky napise napr. chvalim za aktivnu pracu na projekte.... a tak podobne a triednicku neviem o tom ze by mali 😕

bodka13
24. sep 2009

anlu 🙂 ...tak to máte super ale vidím že vy ste už super zabehnuté z nultého ročníka 😉 😵 ...naši majú triednickú normálne v rozvrhu každý utorok 5 hodinu

našich je v triede 21,tak určite nestíha sledovať všetkých 😒

ešte sa chcem opýtať ako robíte domáce úlohy 😕 ...sedíte celý čas pri deťoch? - lebo Davidko si robí v kuchyni(starší sa v tom istom čase učí v detskej) a ja si robím svoju robotu=varím,vyvešám,... a medzitým mrknem ako píše,ale nesedím pri ňom 😉 ...iba keď číta 🙂

anlu
24. sep 2009

bodka oni nemali nulty rocnik to bola normalne skolka 😉
a myslim ze nie je zle ked pri nom nesedis aspon sa nauci byt v tomto samostatny, teda mozno je ja neviem 🙂

bodka13
24. sep 2009

😕 tak som to zle pochopila? 😉 ...ako to že ich učí potom tá istá učiteľka ako v škôlke?...aj naši sa v škôlke ako predškoláci učili-mali tie pracovné zošity,no bolo to stále veľmi hravé....oni sú v triede z rôznych škôlok tak aj preto je každé dieťa naučené inak

...nesedela som ani pri Martinovi(staršom) tak ideme podľa osvedčeného receptu 😉 🙂 🙂

anlu
24. sep 2009

no to je ina skola, to je montesori a oni tam maju iny system 🙂 ale mne sa paci oni maju prvu triedu tam kde mali aj skolku cize nie je to pre nich stresujuce ze zrazu je vsetko ine a citia sa viac dolezito lebo uz su akoze veeelky a na druhej strane ty co su predskolaci maju s nimi kontakt tak si mozu uz teraz lepsie okuknut ako to bude v prvom rocniku

felixa
24. sep 2009

Anlu, prosim, mohla by si napisat v ktorom meste chodi tvoja dcerka Claire do Montesori skoly? Vyberam skolu pre moju "predskolacku" a uz som viackrat myslela aj na Montesori, paci sa mi ich pristup.

andrea.m
24. sep 2009

ahojte.
anlu hej písala som z nočnej. nakoniec nebola až taká zlá služba.
dnes ráno mi fILIPKO odmietol ísť do školy. samo som ho ukecala ale v šatni sa rozplakal a vyliezlo z neho že mu spolusediaci robí zle tak som šla za učiteľkou a sedí s iným chlapcom. domov zo školy mi prišlo iné dieťa.
úlohy-žiadné 2-3 riadky napr dnes maju 2voj stránku z písania1 zo šlabikára V doikresliť čo nestihol + 5x čítať cez podpis a z matematiky dokončiť dvojstránku čo brali v škole. sú na čísle 6. našo toho maju fakt veľa. ja tiež pri filipkovi nesedím. učí sa v kuchyni a ja si robím zbytok.

donara
24. sep 2009

Dnes som strácala nervy, chodila som predychavať. Začali písať lastovičky, všetko ho zaujímalo len ceruzka nie. Dnes toho bolo dosť a navyše som prišla na to že on nečíta, on si to zapamätá keď to pani učiteľka povie. A tak sme šli pekne od začiatku šlabikára, m a, čo je to spolu? MA, aké sú tam písena? Skoro ma šľahlo, ale konečne to máme za sebou.

abetka
24. sep 2009

ahojte. Nasi dnes nemaju ulohu, ale vytiahla som z nej o citani, tak zevraj pani ucitelka povedala, ze musia viac trenovat, tak dnes idem na nu s citanim. Teraz precvicuje lastovicky a z citania beru I

andrea.m
24. sep 2009

naši idu zajtra na U...každý deň nové písmeno a neskutočné tempo 😒

mimomu
24. sep 2009

ahojte......mna poraza,vcra mali lastovicky hore hlavou,slo jej to celkom dobre,dnes maju normalne lastovicky a nie a nie to napisat 😠 take mam nervy,ze strach.....presna ako donara pise.....vsetko ju zaujima,mozem sa aj pretrhnut,ona je rozumom niekde inde 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

anlu
24. sep 2009

felixa my sme v Kosiciach 😉

tak dnes ste mali poriadne nervny den 😒 zajtra snad bude lepsie

donara
24. sep 2009

anlu, ja dúfam, že bude lepšie, veď už je piatok 😀 . Ja som asi viac vyšťavená ako Ferik. Myslím, že sa aj viac teším na piatok.

graziela
24. sep 2009

Ahojte,
nasa Saska dostava od zac. znamky, zatial mala len jednotky, ale tie im pisala ucitelka len do prac. zosita...Za posl.2 dni, ked Saska nebola v skole, uz davala ucitelka znamky aj do zrkadielka (slovnicka)...Saska zatial do zrkadielka nedostala nic...
My sme nemali este ani ZRPS, netusim ani, kedy bude...ale patrilo by sa uz 😉
A domace ulohy si nase deti musia zapamätat same, co im ucitelka povie...ucitelka im nic neznaci...
Na pisanie maju vzdy len 1 stranu, väcsinou 4 riadky...

graziela
24. sep 2009

A este jedna novinka...myslim, ze to tu uz niekto pisal, od zajtra zacinaju nasi prvaci pisat atramentovym perom, to bude zabava 🙂 🙂 🙂 Neveim, ci to bude lepsie alebo horsie, ale mozeme sa pripravit na machule 😠 ... neviem, ake su tieto bombickove pera v porovnani s tymi, co sme my pouzivali za nasich cias...my sme si museli vzdy nosit so sebou aj pijak alebo taku handricku, kde to bolo treba pravidelne obtierat, aby sa neurobila machula...myslite, ze tieto pera uz su na tom lepsie? Lebo my ziadne pijaky nemame...ani v zositoch uz nie su, tak ako byvali... 😒

bodka13
24. sep 2009

😕 už perá?....to už píšu písmená?....lebo naši nie,ešte nepísali ani lastovičky
...pri staršom si pamätám že perom im dovolila písať až keď dobre zvládali ceruzku,a to bolo až nejako v novembr-mali šlabikár od Virgovičovej a brali písmeno S...a nezačali písať všetci naraz-niektoré deti sú šikovnejšie,iné menej 🙂

veľmi dobré sú tie perá tornádo ale sú jednorazové...dajú sa kúpiť im veľmi podobné,stoja akolo 100-150sk : hrot majú ako guličkové pero a vymieňajú sa bombičky....pri staršom sa nám klasické bombičkové pero s pierkovým hrotom neosvedčilo=bol stále od atramentu ☹

anlu
24. sep 2009

uf tak to naozaj skoro s perom, akurat dnes som sa pytala Claire ci uz pisu perom tak vravela ze este nie, inak oni dostanu v skole pero aby mali vsetci rovnake a vyzera to ako fixa, jedno uz ma ktore dostala pri zapise, len si nepamatam aka je to znacka, zajtra ked donesie tasku tak napisem 😉

atrami
24. sep 2009

bodka, našla som.

Ahojte, možem sa pridať aj s mojim prváčikom?

roasha
25. sep 2009

atrami vitaj 🙂
my sme tiez kupili tornado,zatial ale perom nepisu.. 🙂

mimomu
25. sep 2009

ahojte 😉
atrami,samozrejme ze mozes 😉
u nas v skole bude zas velke presadzanie,lebo ze niektore deti nie su samostatne,ze obkukavaju od suseda.malo by byt aj rodicko-este sme nemali.
u nas zatial pero nie.

marcca
25. sep 2009

roasha, ako vám ide "a"? 😉 ... my už 2 dni dookola trénujeme tú slzičku a dnes by mali pridať aj chvostík...niekedy sa jej podarí, ale viac je takých akýchsi biednejších 😅 ...

tie perá fakt nejak skoro, ale už sa tu ani nečudujem, lebo ako čítam tak na niektorých školách sa pekne letí...aj s písmenami 😕 ...no a tie úlohy tiež nejako priveľa...my máme zatiaľ fakt len minimum, už 2 dni dokonca nič iba precvičovať áčko 🙂 ...

bodka, ja som so šlabikárom fakt spokojná, sa mi tiež páči, že začínajú samohláskami....však aj za mojich školských čias sme prvé preberali samohlásky a potom to ostatné 😉 ...

inak včera som sa pekne vytočila - išli sme po futbale vybrať mliečko z automatu a kuknem na kartu a z 20 mliek tam mala zvyšných 7....za 2 dni 😠 😠 ...potom z nej vyliezlo komu všetkému pokúpila....no asi polke triedy 😖 ...fakt neviem ako to teraz riešiť, kartu som jej nezobrala, učiteľka ich na to už upozorňovala...a chodiť za deťmi tiež nebudem....nechala som to zatiaľ na ňu a som zvedavá ako to vyrieši...ale ďalšiu kartu skôr ako za mesiac nedostane 😝

bodka13
25. sep 2009

pekný dník 🙂

atrami 😉 ...pekne vítam 🙂 🙂 🙂

mimomu...u vás sa presádza ako keby boli kvetinky 😀 😀 ...ale aspoň viete že pani učiteľka ich sleduje a nenechá ich aby sa navzájom vyrušovali 😉

marcca....ťažko je porovnávať,keď nemajú všetci rovnaký šlabikár 😒 neviem kolké máme Lipku(to je ten s tlačenými písmenami A,M,...) a kolké Virgovičovú(začínate samohláskami).. a tých úloh majú niektorí prváci ozaj veľmi veľa-aspoň sa mi zdá 😒
...s tou kartičkou na mlieko ju asi musíš trošku vytrestať -na mesiac má jednu a keď pokúpi kamošom tak potom sa od polovice mesiaca bude pozerať na ostatných ako si oni kupujú mliečko 😉 ...naučí sa hospodáriť 🙂 🙂

majú vaši prváci aj nejaké učebnice na Aj - môžete mi napísať prosím názov a kolko ste platili...ďakujem 🙂 ...lebo od nás pýtajú 16€,ale nenapísali názov učebnice-tak sa chystám do školy zistiť viac

abetka
25. sep 2009

Ahojte
Atrami -=vitajjj
Bodka- nam mala vcera doniesla, ze mame dat 4 eura za ucebnicu Busy bee. Tak nejako sa to pise.
Inak mne uz oci pretaca pri plateni. Asi nebol tyzden , aby sme nieco neplatili. 😝
No s tou karticou by som to tiez tak asi urobila. Nech sa dieta nauci. Ma sa vediet rozdelit a pod. , ale nie nechat sa zneuzivat. Houk 😀

maznacik007
25. sep 2009

ahojte.. nasa uz chodi druhy den sama do skoly... aj tasku si chysta... tak neviem presne kde su... teda iba som pozrela pisanie.. uz idu na psoeldnu stranu.. v tych ciarach...

co sa tyka ang. knih.. tak oni maju knihu prac. zosit a slovnik.. ale co sme platili neviem.. presne.. sme davali 25 euro.. v tom bolo 8 euro treidny fond, 3 ci 4 eura zrps.. a zvysok ta kniha a pracak..

busy bee robili v skolke ako strednaci... je to dobra kniha..

pero nemame... este.. mat.. a ani mliekovu kartu... co som smutna.. ze tam nemaju... ale co narobim...