Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
28. apr 2011

@jaduska nic sa nedeje, a velmi pekne dakujeme 😉 ja zase tu velmi nestiham chodit.

Claire sa uz tesi do skoly v prirode, len ja mam obavy z toho ako sa pobali ked budu odchadzat 😀 Som jej povedala nech si napise zoznam veci ktore bude mat so sebou aby nic nezabudla

mimomu
28. apr 2011

ahojte....zrusili mi foto 😝 nevadi.
viki dnes isla na sutaz zo zus pri levice...tak ju cakame,z folku. 😵

lubkaj
28. apr 2011

@jaduska V Baltikovi sme kreslili (1. rezim) asi tyzden, dalsi mesiac Adrianka carovala (2. rezim) a potom hned presla na programovanie (3. rezim) zaciatocnici (to je urcene pre deti vo veku 6 az 13 rokov). Toto jej vydrzalo par mesiacov, ale potom zistila, ze v zaciatocnikoch sa nedaju robit nejake veci, ktore by chcela, tak sme presli na pokrocilych... Je tam sice pisane, ze 9 - 99 rokov, ale tie jednoduchsie veci Adrianka bez problemov zvlada.
Pod obrazkami myslis nejake take, co vytvorila programovanim (pripadne aj s programom)? Napis trebars do IP, dohodneme sa 🙂

lubkaj
28. apr 2011

@ada11 Matka je sikulka, u nas sa este v stredu poriadne neucili... Boli v skole poniky, z rodicovskeho sa zaplatila kazdemu jedna jazda, tak mali deti zazitok.

@anlu Nasi idu na prelome maja a juna, tak potom si necham poradit, co treba zbalit 😉

@mimomu Viki je sikulka, my sa s tancovanim velmi nekamaratime...

mimomu
28. apr 2011

vyhrali strieborne pasmo...druhe miestoooooooo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ada11
28. apr 2011

mimomu, ja som dnes pozerala, či Ťa neuvidím a nič..... 😀 😀 😀 tak nabudúce ma ohlás Ty, lebo ja Ťa asi nespoznám 😉

jaduska
autor
28. apr 2011

@lubkaj môže to byť aj obrázok z tej prvej úrovne, alebo z hociktorej, lebo pohyblivý obrázok aj tak do bakalárky nedám, jedine že by ste z toho narobili nejaké sekvencie, ani neviem, či by sa to dalo. Ja by som to dala do bakalárky ako ukážku detskej práce v tomto programe. Ak sa to dá poslať mailom, tak mi to pošli na jaduska@centrum.sk. 😵


@mimomu gratulujeme, Viki je šikovnica 😉

mimomu
29. apr 2011

@ada11 ja som vcera nebola,lebo viki mali sutaz a boli cely den prec a do zus prisli az po 17tej ale videla som aj tvojho manzela tusim v stredu to bolo okolo 15.00-16.00 v zuske

@jaduska dakujeme pekne 😵

ada11
30. apr 2011

mimomu, ano v stredu to bol on 😉

lubkaj
30. apr 2011

@mimomu Aj my gratulujeme 🙂

@jaduska OK, Adrianke som to spominala a zajtra vyberieme nieco z toho, co ma ulozene...

jaduska
autor
1. máj 2011

@lubkaj vďaka tebe aj Adrianke 😀 😀 😀

lubkaj
2. máj 2011

@jaduska Som rada, ze sa obrazok pacil 🙂

andrea.m
4. máj 2011

ahojte babenky. dlho som tu nebola ale ved čo pracujete tak tem kolotoč asi poznáte 😝 navyše sa u nás nejako namnožili 2 takže sme zvyšili čas strávený nad učebnicami.mlady ma v hlave samý hokej a škola ta tam.....

jaduska
autor
5. máj 2011

@lubkaj ešte raz ďakujem....

@andrea.m a kto teraz nemá v hlave samý hokej??? a ešte vy v KE 😀 😀 😀

andrea.m
5. máj 2011

dnes dalšia 2....tentokrát z vlastivedy ☹ čo mám robiť?

maznacik007
5. máj 2011

u nas ma zatial same 1 a zbierame diplomy ale co mna stve tak nasa ucitelka dava za vsetko co sa zabudne a to nemyslim ze ulohu ale take ze zosit, knihu a pod. tak za kazde ide cervena poznamka do ziackej na tri riadky...my mame na kazdej strane ziackej jednu... 😝 ako nemam pocit ze by nejako zabudala ale obcas sa stane... no co uz..

my sa doma neucime... tak ani neviem co preberaju... mam toho teraz dost aj v praci aj okolo stavby a tak.. len vecer menime knihy... a struhame ceruzky...

hokej mala nesleduje...nejako ze by sa za tym trhala

jaduska
autor
6. máj 2011

@andrea.m možno by trebalo hodiť reč s učiteľkou....

andrea.m
10. máj 2011

@mimonu viki všetko najlepšie k meninkám🙂

jaduska
autor
10. máj 2011

@mimomu aj my prajeme Vikinke všetko len to naj k meninám a nech sa jej stále tak dobre darí.... 😉

mimomu
10. máj 2011

@andrea.m
@jaduska
dakujem vam,ste velmi zlate baby,ze ste si na nas spomenuli 😵 😵 😵

janetka
10. máj 2011

ahojte, neviete mi poradit nejaku stranku, kde su ulohy pre predskolakov?

ada11
10. máj 2011

@mimomu aj my prajeme len to najlepšie 😉

lubkaj
11. máj 2011

Baby, ktorych deticky boli na Matematickom klokanovi, dostali ste uz diplomy? Lebo na facebooku pisali, ze ich zacnu rozposielat uz 29.4., ale my sme este nic nedostali... Tak teraz neviem, ci sa mam spytat v skole, alebo este pockat...

janetka
11. máj 2011

jaduska: dakujem

maznacik007
11. máj 2011

@lubkaj ano nasi dostali zevraj boli rozne velkosti Ninka dostala taky ten vacsi a este cosi k tomu tusim pero alebo co.. to neviem presne... nejako davali to v skole...

lubkaj
11. máj 2011

@maznacik Adrianka zatial nic... Asi sa spytam v skole. Asi si nepamatas, kedy ho dostala - len aby som vedela povedat, keby vraveli, ze este nic neprislo.
Inak, ten vacsi je diplom pre uspesnych riesitelov (ti, co boli lepsi ako 80% sutaziacich v ich kategorii) a ten mensi je ucastnicky diplom.

maznacik007
11. máj 2011

@lubkaj zaciatkom minuleho tyzdna to dostali.. ano je to ten pre uspesneho riesitela spytaj sa ... v skole

andrea.m
11. máj 2011

ano my ešte nič nemáme aj ked nám by mal patriť len učastnícky

donara
15. máj 2011

Ahojte som tu dávno nebola, dodatočne Viki gratulujeme k meninám. Momentálne sa trápime s riadnou nádchou, zapálenými očkami a ešte k tomu sme na očnom vyfasovali okuliare. Ferko si zvyká, má na oboch 0,75 ☹ .No a samozrejme, mi hneď povedal: som ti vravel, že pri odpisovaní som sa nezabával, len mi pismeká utekali.....