Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
10. sep 2009

mne sa ináč najviac páči na matike tiež tie čiary mali nakresliť obrázok na ktorom by boli rovné a krive čiary.tak sme kreslili zelený dom a červené vlny....akože ma to fakt začína štvať. za našich čias také veci neboli. zbytočne tie deti zaťažujú.

mayap
10. sep 2009

môj dnes nebol v škole, boli sme u lekára . a veru sme mali hodinu čo robiť, aby sme dobehli všetko , čo robili v škole...
na písaní robili dolný zátrh ( či tak dajako sa to volalo). a musím ho pochváliť, že mu to išlo fajn. s tým predchádzajúcim horným sa to nedalo porovnať. to vyzeralo hrozne.

majina.b
10. sep 2009

tie otvorené krive čiary, či uzavreté chcela by som toho človeka stretnuť čo to vymyslel. matiku sa treba učiť od znova, aspoň tie názvy.

mayap
10. sep 2009

no ďalej tá matika vyzerá celkom fajn, ako som si ju dnes listovala...
no niekedy sa nad zadaním úlohy musím celkom slušne zamyslieť aj ja, aby som pochopila, čo vlastne chcú... 😠 😀 😀 😀

melipa
11. sep 2009

mayap - inak s tymi ciarami aj mna dostali, som fakt nepochopila co je uzavreta kriva ciara...len som si domyslela ze sa vzdy nad ten vzor kresli to iste 😀 ...akoze to je sila prvakom pisat take zadania 😕 😅
a ta cervena ciapocka - my sme do prveho obrazku nakreslili CC pri domceku starej mamy a do druheho vlka ako uteka z domceka...a este ma dorazil ten kvet pri pismenku A...som nad tym jeden den usilovne premyslala co to je...najprv na napadola "anturia"...ale to som neverila ze take tazke slovo by im dali, a potom ma napadla ta "astra", co je tiez dobra kravina, pre deti je to proste kvet a 99 % z deti /aj vela rodicov/ 😉 ani nevie ako vlastne astra vyzera...inak ked uz, vyzeralo to na obrazku ako gerbera 😀
..a este aj antena, veru to uz som cakala ci mala bude vediet co to je, ved anteny uz z domov skoro vymyzli /kablovka 😀 /...ale povedala ze - "ano, to je na televizor"... 😀

zusikk
11. sep 2009

presne aj ja....zistila som ze problem by som mala aj v prvej triede 😀

ukana
11. sep 2009

ked hovorite o Slabikari, bola tam na A aktovka, teda to slovo u nas nie je pouzivane vobec, nas maly to vola Batoh alebo taska, aktovka uz malokto hovori, nie? 😒 ......nasi su uz pri M........

mimomu
11. sep 2009

no caute krasky 🙂
tak my sme do prveho obrazka o cervenej ciapocke nakreslili vlka ako ma babicku v bruchu-akoze strach 😝 a potom tam mala dopisala slovko mnam 😀 a to toho predposledneho sme nakreslili polovnika ako striha brucho vlkovi a vlk lezal v posteli s krizikom na bruchu 😀 a este to mali aj prerozpravat a ten sled udalosti bol podla mna na 6 rocne dieta dost surovy ale co uz 😝
v pondelok by mali mat branne 😀 super 😀
viki dnes bola rano smutna,presmutna lebo jej chybala spolusediaca partacka a mozem jej doma vysvetlovat ze je chora,nemoze prist...................ona len tie psie oci n mna vytresti a pekny den pred nami 🙂
aaaaaaaaa,k tomu kvetu,ja doteraz neviem co je to za kvet 😕 😅 a viki ked to citala tak cita ze-A ako nejaky kvet 😀

andrea.m
11. sep 2009

nič v zlom ale to vaše deti vedia tak kresliť že nakreslia postavu zvieraťa a v jeho bruchu postavu človeka?

a ten kvet je vraj astra...trošku to s tým šlabikárom prehnali

mimomu
11. sep 2009

andrea-nasa nakreslila velkeho vlka a velke brucho a v nom hlavu babicky,taku malu 😀 ale nerobilo jej to problem-a to sa ona prilis s pastelkami nekamarati 😀
takze astra,som zas o nieco mudrejsia 😀

andrea.m
11. sep 2009

no mi sme to kreslili tak že som držala Filipkovu ručku ja. on totiž vôbec nevie kresliť a my s MM tiež nie tak si viete ten obrázok predstaviť...preto sa pýtam lebo vy tu popisujete akademicke výtvory 😀

mimomu
11. sep 2009

ale,vobec to nie su akadem.vytvory 😀 viki pozerala na vlka na stranke a podla toho nakreslila podobneho a tiez aj polovnika tak isto 😉 co bojis,nasa tiez nevie kreslit ale toto sa jej celkom podarilo,musim uznat 🙂
dnes maju len 4 hodiny a z toho dve sj 😉

zusikk
11. sep 2009

andrea u nas je to vzdy taky vytvor ze ona mi vysvetli co to tam je nakreslene priznam ze niekedy by som neuhadla 😉 takze ziadny akademicky aspon u nas nie akurat pri tej ciapocke revala ze ona nevie ciapocku z boku nakreslit ako klope na dvere tak ju nakreslila rovno a ze potom ca otoci a zaklope 😀 ona ju skratka nakreslila sekundu pred zaklopanim 😀

ukana
11. sep 2009

andrea, nas tam mal polovnika a vlka.........vyzeralo to ako chlapec v zelenom a nejake cierne zviera 😀 😀 , ale kazdy si domysli snad 😎 ........a dostal vcielku 😵

melipa
11. sep 2009

neviem prco mam pocit ze v tom pribehu o CC zamerne vynechali tie najdrastickejsie casti pribehu, aby prave to deti dokreslili 😠 ...ja som jej nechcela dovolit kreslit take veci ako clovek v bruchu vlka 😲

andrea.m
11. sep 2009

no ved vravím že ten šlabikár je brutálny

mimomu
11. sep 2009

s tym suhlasim aj ja-s tou brutalitou ale viki vravela ze na kazete co v skole pocuvali bolo jasne ze v vlk zjedol babicku a ze to tam chyba 😝 😉 🙂

abetka
11. sep 2009

baby neni ten kvet Astra????

roasha
11. sep 2009

baby,to vy mate ten lipka slabikar? 😕

ukana
11. sep 2009

abetka, je to astra.........ale podla mna je mnoho typickych slov na A a nie druh kvetu, mali dat nieco jednoznacne, ale zasa podstatn.slov na A nie je tak vela 😒 ...mna ta astra hned napadla, ale nasi ich pestuju na zahrade, asi preto 😀

ukana
11. sep 2009

roasha, ano 😒

roasha
11. sep 2009

aha,lebo pozeram,a nic mi to nevravi./asi nastastie/ 😅

maznacik007
11. sep 2009

s tym ze slabika je brutalny suhlasim... ale to je aj mnoho sloven. rozpravok...

andrea.. nasa nakreslila tomu vlkovi velke brucho a vnutri do toho tu babku.. My s manzelom sme na kreslenie uplne lavy / totalne.. / ale manzel mal stryka co bol maliar takze mozno geny preskocili.. nasa kresli velmi pekne ona aj tienuje.. niekedy to pofotim... chodi aj na vytvarku .... v tomto nie je po nas....

nasi mali vcera nabozenstvo a mala bude v nedelu citat prosby na omsi... tak sa tesila...

ano ten kvet je astra.... u nas si robi ulohy sama ja kontrolujem a podpisem ked pridem domov...

ukana
11. sep 2009

roasha, mne sa zda v pohode, urcite sa v kazdom Slabikari nieco najde, a ked ucitelka s nim vie pracovat a nauci ich z neho citat, tak mi to je jedno 😉

roasha
11. sep 2009

to je pravda. 😉 🙂

dadkabb
11. sep 2009

Ahojte,
chcela by som sa vas spytat ci vasim detickam ucitelky niekde znacia co maju na ulohu...lebo nam nie a spolieham sa len na to co mi povie Janko.

a este nieco 🙂 dostali uz vase deturence poznamku? lebo my uz mame 3 a dost ho to demotivuje 😖 a to nemam doma nejakeho grazla ☹ viem ze je zivy len sa mi to zda byt skoro aby dostaval poznamky hned prvy tyzden skoly

roasha
11. sep 2009

dadka,my mame ulohy znacene peciatkou/ovečka/,vzdy ostamplovana na tej strane,kde sa ma ucit/pisanie,citanie/.
poznamku zatial nie 🤐 .../ona je len doma tazka frajerka/ 😀

ukana
11. sep 2009

dadka, ☹ to verim , ze to potom nemotivuje ta ucka dieta.........ved teraz si len zvykaju na skolu, mala by byt trpezlivejsia 😖

nasi maju peciatku skolskej lavice, ked maju ulohu, niekedy si ma Matko len nieco dokoncit, to ma bez peciatky, len si to zapamata.......

zusikk
11. sep 2009

nam znaci domacu ulohu hviezdickou a vcera aj dopisala ku hviezdicke ze celu stranu boli tam len nejake dofarbovacky a take nic moc tak preto celu stranu ale nikdy nemali viac ako toto 😉

dadkabb
11. sep 2009

dakujem 🙂 asi napisem ucitelke k tym poznamkam tiez pripomienky 😝 zo slabikara nemali este nic,len vymalovat obrazky a kreslit ciary.teda aspon Janko nepovedal nic ine...a kedze sa mu ucit velmi nechce tak neviem ci naozaj povedal vsetko.
inak ja tiez gumujem ked napise skaredo,co je teda dost casto...inak by to mal vsetko hrozne.