Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
21. sep 2009

vidis domka a to nas deli len jedno mesto 😀 😀 😀

andrea.m
21. sep 2009

bodka tak to je fakt málo. naši známkovaní nebudu,budú hodnotení slovne. teraz dostavajú včeličky alebo písomne pochvaly. ak má dieťa napísané "pekná práca" znaqmená že to má super a vyššia pochvlala od tohot sú už len 2 včielky za jednú prácu.

donara
21. sep 2009

Andrea.m, aj mi píšeme úlohy dve hodiny, presne, najskôr sa dorába čo sa nestihlo v škole a potom začína boj,dnes mali 3 úlohy a mali sme čo robiť, teraz sa učia S, z matiky 4, a píšeme /, takže asi tak. Včielky máme tiež len 4, čiže motivácia nič moc. No a známky si vôbec neviem predstaviť, už teraz mám z toho paniku.

mayap
21. sep 2009

musíme sa pochváliť, dnes dostal Maťko prvú 1 za slabiky... 😎 😵 😵 😵 mali na papieri pečiatky zvieratiek, ovocia a vecí a pod nimi mali oblúčikmi označiť, že z koľkých slabík sa slovo skladá. malý to mal bez chyby.
od piatku sme sa morili z lastovičkami... 😝 ... no vyzerali ako keby do nich udrel blesk... 😝
no už nám to celkom ide. iba si pripadám ako chybná, keď pri úlohe dookola rozprávam šikmo, šikmo, šikmo, oblúčik, kolmo, kolmo... 🙄 😀 😀 😀
v šlabikári lipka tiež preberali písmenko S a následne tie slabiky sa so ma mo. nemá s tým problém.
bez môjho vedomia sa príhlásil na výtvarný krúžok, v princípe, keď všetci, tak aj ja...
takže v pondelok bude mávať výtvarný krúžok a vo štvrtok počítače. mávajú to od 15 do 16 hod.
inak učiteľka im dáva za úlohami slniečka, v šlabikári tiež, no tam máme aj 2 včielky a slovné pochvaly.
zatiaľ ho škola baví...

marcca
21. sep 2009

tak istotne je to všade ináč - my máme kopec včielok (v šlabikári, zošitoch, papieroch, aj v žiackej) a štyri jedničky - z toho 3 v žiackej a zopár pochvál...jednička je asi najviac - neviem... a známkuje sa normálne od prvého týždňa 😉

mayap - aj my sme cez víkend lastovičky trénovali 🙂 , teraz jej už idú pekne...no a ja som zas dookola opakovala "šikmo hore, otočka a dole" 😀 😀 😝

ukana
22. sep 2009

pozeram, ze sa nam ti prvaci celkom uspesne rozbehli.........mne teda prislo este pred dvoma tyzdnami uplne sci-fi, ze matko bude pisat lastovicky 😕 😅 , a vcera ich mal tak krasne, normalne som neverila vlastnym ociam, mal ich s takymi pravidelnymi odstupmi, ako podla sablonky, len asi dvakrat sa mu ruka zatriasla......... 😕 😅 ....aj ja pokrikujem povely pri pisani.........rovno, rovno a už toč, toooooooooč, rovnooooo...... 😀 😀

mimomu
22. sep 2009

ahojte bublinky 🙂
tak viki uz sedi v skole,len sa od vcera/po tanecnej/stazuje,ze ju obcas boli brusko 😒 dufam,ze to nebude nic vazne 😒 bola by som nerada keby vynechavala skolu ☹
nasi budu asi dnes robit lastovicky,vcera mali len cvicit na papier tie jednotky a tie sikme striesky.
zajtra mauju v druzine discu,tak sa tesi,len dufam,ze bude ok 😉
my mame asi okolo 20 vceliciek a v slovnicku ma napisane pochvaly za citanie.
ja tiez vyhukujem-doprava,dole,k sebe,obucik 😀 😀 😀a potom jej nehovorim nic a ona ze ved vel 😀 😀 😀

donara
22. sep 2009

tie včeličky a jednotky závidíme, určite ich to ženie dopredu, dnes ráno sa mamičky sťažovali, že tých našich krpcov to už nebaví, keď nedostanu pochvalu ani včielku, vidno to aj na našom. Žiadna motivácia.

mimomu
22. sep 2009

donara,a co konkretne preberaju? 😕

maznacik007
22. sep 2009

nasi su na L, citanie pisanie robili lastovicky.. a cisla su na 4 ke... dnes nemaju matiku a maju dve vytvarky..

anlu
22. sep 2009

aj Claire ma vela vceliciek ani neviem kolko a asi 6 pochval v ziackej knizke a este v zositoch nejake ale ani som ich neratala, myslim ze je to super ze tak motivuju deti 😀 vcra mali anglinu, kolko krat do tyzdna maju vase? u nas dva krat

anlu
22. sep 2009

a dnes maju plavecky a potom ide este s tatkom na chvilu do zoo tak som zvedava aka pride zmordovana 😕

simka9122008
22. sep 2009

Ahojte tak malý dnes majú cvičenie v prírode a potom má poobede o 16.00 futbal

ka77ka
22. sep 2009

ahojte..ja len na skok...terezka uz vcera citala pismenko L, pochvalu za citanie dostane do slabikara.co sa tyka pisania, tak prac.zosit Moje prve ciary uz maju vypisany, teraz pisu do malehe zosita...je to opakovanie toho, co bolo v pracovnom zosite...musim ist, lebo za chvilku pride zo skoly, treba nam ulohy pisat, citat..ach jo. 😉

za DU dostavaju usmiate slniecka. 🙂

donara
22. sep 2009

Tak sa chválime, dnes to boli štyri včeličky, konečne je natešený a chce si robiť úlohy. Učiteľka ich nechá asi troška potrápiť sa a potom rozdáva včielky ako na bežiacom páse, ale vidno, majú svoju vahu-včielky. Dnes preberali z čísiel 5, z písania striešky, a z čítania prešli na L. Ale musím povedať, že sa tešíme obaja. Teraz sme sa najedli, a ideme sa učiť. Ja ešte nepracujem, som doma pri mladšom synovi, ale obdivujem pracujúce maminy.

anlu
22. sep 2009

donara aj ja som doma na rodicovskej d. ale aj predtym ked som chcela pracovat tak bol poriadny problem s prac. dobou 😕

mimomu
22. sep 2009

nooooooooo dievonky moje,ja som odisla z roboty hlavne koli malej 😒 zly pracovny cas 😒 a tak som dom a uz mi z toho hrabe 🙄
dnes pojdem pre viki az okolo 15.30,nech si oddychne v druzine a potom sa trochu poucime-dufam,ze len trochu.
nasi maju anglinu 2 krat do tyzdna 😉

maznacik007
22. sep 2009

tak ja pracujem... ale chcem ist na RD... tak uvidim odkedy... 😵

anlu
22. sep 2009

ja som si pri Claire predlzovala do 6 rokov

mimomu
22. sep 2009

baby,fakt je to tazke najst si pracu,kt.bude mat dobru prac.dobu ☹
stat by mal umoznit zenam taku prac.dobu aby sa dokazali naplni venovat detom 😠 nie?ach skod reci 🙄 🙄 🙄

abetka
22. sep 2009

mimonu- ja si uz teraz hladam pracu, aby som sa mohla poobede venovat detom, tak som zvedava, som si nasla od aprila na jednu smenu, ale rano ich bude vozit MM

mimomu
22. sep 2009

to je super abetka 😉 predsa tie deti potrebuju este oporu 😉
a co mala v skole?uz lepsie?

donara
22. sep 2009

neuveriteľné, úlohy máme za sebou, dokonca všetky 3, bez zbytočných pripomienok, a hlavne s elánom. Včielky robia svoje. Ja si určite budem predlžovať RD, pretože s prácou je to biedne-hlavne s prac. dobou, manžel je stále v práci a babičku už nemáme. Ale oni sú pre mňa nadovšeto na svete, kedže sme ich dlho nemohli mať, tak som schopná urobiť pre nich všetko. Nehovorím, že mi nehrabe, niekedy až mooooooc, ale to zasa prejde a teším sa, že sú obaja šťastný a zdravý. Oni rastú tak rýchlo, že sa ani nenazdáme a zrazu bude času na všetko.

mimomu
22. sep 2009

donar-svata pravda 🙂 a co vlastne budeme robit ked vyrastu? 😀

donara
22. sep 2009

Tak babenky , o tom môžeme rozmýšľať. Ale človek mieni, pán Boh mení, takže uvidíme 🙂 . Ale poviem vám že si to neviem predstaviť.

mimomu
22. sep 2009

tak mozno este jedno dieta,tak v 40tke,aby sme sa nenudili 😀

domka28
22. sep 2009

ahojte....mimomu..nasi maju niejaky od Orbis PictursIstropolitana....taky zvlaštny...na kazdej strane je cela abeceda,a ucia sa vsetky pismenka priebezne....pytala som sa ucitelky a ona vravela ze tento je lepsi ako tie minule...no mne sa to zda cudne....co uz...asi to ide dobou... 😉

anlu
22. sep 2009

ved to mohol by byt nejaky polovicny pracovny cas alebo take nieco, ja som potom uz ani nic nehladala a radsej som pomohla manzelovi s pracou, mna to bavi a on usetri ved inak by musel platit este grafika
a tiez sa urcite prisposobim Olivii, ona je taky nas zazrak aj sam lekar sa cudoval ze sa mi podarilo otehotniet 🙂

donara
22. sep 2009

mimomu, ja už mám 35, Matuško bude mať 3 roky, a poviem vám mala som čo robiť aby som ho donosila, a to nie som žiadna padavka. Nemám problém chytiť lopatu a hádzať do miešačky, ale toto bola fuška. A tak sa teším z toho že ich mám a že sú zdraví.

simka9122008
22. sep 2009

baby ja som totálne vytočená, malý si stratil v škole peňaženku a vôbec mi neje desiaty 😠 😠 😠