Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
9. mar 2010

jadus,pravdu mas 😀 😀 😀 vsak ked to pojde takto dalej,tak sa priucim toolkoo veci a zopakujem si vsetko od zakladov-to nie je nikdy na skodu 😀
anlu,viki zacala chodit tiez kratucko po 9tom mesiaci a tiez sme civeli,ze to uz preco tak skoro 😕

anlu
9. mar 2010

no ja fakt nechapem kde sa tie nase deti ponahlaju, ja niekedy uz nestiham, ved aj Claire ma take argumenty ze len zasnem kde na to chodi...

a ta univerzita je aj v KE? neviete nahodou?

jaduska
autor
9. mar 2010

anlu - ešte nechodí, ani ju radšej nedvíham na chodenie, lebo sa stavia na špičky, tak len nech pekne štvornožkuje. Ale dnes sa prizabudla a chvíľu stála sama bez opory 😀 😀 😀 😀

ja k tej univerzite teraz neviem, tam vek dieťaťa nepíšu. Iba je to rozdelené na stupeň "bakalárček" a "magisterček". Musím to ešte raz poriadne popozerať. Anlu - v KE neviem, či to robia, ja som to našla na Prešovskej univerzite. A keďže nie sme z PO, tak ju budem musieť voziť do PO. Máme to asi tak ďaleko ako vy z KE, len z opačného smeru 😀 😀 😀 😀

anlu
9. mar 2010

aha... no skusim pokukat na nete ked budem stihat 😀

andrea.m
10. mar 2010

tak Filipko je nachladený práve sa chystáme k mudr. dúfam že nebude marodovať dlhšie ako do konca týžňa. a ešte dúfam, že to od neho nelapne Tami.

jaduska
autor
10. mar 2010
anlu
10. mar 2010

no v KE som nasla len z minuleho roku tak neviem ci tento rok nebude alebo co... do Presova sa mi nechce chodit ale je to super projekt 🙂

jaduska
autor
10. mar 2010

anlu - veď po dialnici to máte za 20 minút 😀

lubkaj
10. mar 2010

jaduska: Tak tato detska univerzita je pre deti od 7 do 15 rokov (1.-8. rocnik ZS). To mate super. V Bratislave som nasla detsku univerzitu UK, ale ta je az od 9 rokov. Uvazovala som aj nad nejakym dennym taborom, ale asi je na to este priskoro, nasla som len par ponuk...

anlu
10. mar 2010

ked my auto nemame 😢 no skusim este neskor pokukat ci nebude aj tu

roasha
11. mar 2010

baby,ako sa u vás známkujú diktáty?
tu pani učiteľka za jednu chybu dáva 2-jku/ jeden chýbajúci dĺžeň,alebo mäkčeň/...na prvákov sa mi to zdá prehnané.... 😝

roasha
11. mar 2010

a vždy píšu nejakých min 5viet...

jaduska
autor
11. mar 2010

roa - u nás je 0 - 2 chyby ešte jednotka. Keby známkovali tak prísne, tak Sandra asi nosí domov samé päťky z diktátov, lebo ona furt nejakú bodku alebo dĺžeň zabudne.... 🤐

roasha
11. mar 2010

jaduška veď to ma štve,že jedna chyba,a bum hneď dvojka! 😖 ...veď sú to len prváci 😕

jaduska
autor
11. mar 2010

roasha - aj podľa mňa je to prehnane prísne. Mali by ste sa rodičia spojiť a pokecať s učiteľkou. Škoda, že u nás na Slovensku vôbec nie je rozvinutá spolupráca rodiny a školy, niektorí učitelia to zneužívajú a dogmaticky sa držia svojich predstáv o učení. Ja keby som mala takú učiteľku ako vy, alebo mimomu, tak chodím dovtedy domŕzať, až by ma mali dosť. Väčšina rodičov u nás sa bojí, že keď sa budú sťažovať, tak si to odnesie ich dieťa. Ale učitelia by mali pochopiť, že aj rodičia majú právo (síce obmedzené, ale majú) zasahovať do procesu vyučovania. Aj v rámci EÚ existujú štáty, kde sú rodičovské rady a v niektorých štátoch dokonca volia aj vedenie školy, schvaľujú rozvrh hodín a pod...Občas by niečo také prospelo aj u nás, hoci aj táto alternatíva má svoje nevýhody. Ale nejaký zlatý stred by sa nájsť určite mohol. Učitelia by to nemali brať ako kritiku ich práce, ale ako pokus o dialóg, pretože obom stranám by malo ísť o jedno a to isté a to je to, aby deti do školy chodili rady, aby mali z učenia radosť a hlavne - aby sa učiť chceli.....

lubkaj
11. mar 2010

U nas sa diktat znamkuje tak, ze kolko mas chyb, taka je znamka. Aspon to tvrdi Adrianka. Horsiu ako dvojku sme ale este nemali. Ale niektore deti vraj dostavaju aj 3 ci 4. A znamkuje im aj kazde pisanie do zosita (aj domace ulohy), tam ked je viac chyb (alebo je to velmi skredo napisane), da iba podpis.

jaduska: Rodicovske rady predsa existuju aj u nas, to je to zasadnutie zastupcov tried s vedenim vzdy pred rodicovskym zdruzenim. Akurat ze vacsinou (bohuzial aj na nasej skole) hra rodicovska rada iba ulohu statistov...

mimomu
11. mar 2010

fuha 🙄
nasi maju sice prisnu ucitelku ale musim uznat,ze spravodlivu.co sa tyka znamkovania tak je to podla mna ok-nasim dava za jednu chybu/je jedno aka je to chyba/vzdy jednotku.bud teda velku alebo malu.dokonca aj do ziackej niekdy dostane ze malu jednotku 😀 a vtedy aj ona sama vie,ze to mohlo byt este lepsie 😉 co sa tyka ostatnych predmetov,takto hodnotia aj ini ucitela na tejto skole.
ja sa stale pytam viki,ci je spokojna s ucitelkou a ona vzdy na to-mamina som 🙂takze zatial neriesim.
my nemame problem,ze ich nespravodlivo znamkuje,skor mi vadi to,ze maju kopec uloh stale.ale zda sa mi,ze tento tyzdne ok-vcera ucenie len 30 min-viki nechapala,ona sa normalne este sla ucit dalej,lebo sa jej to videlo malo,tak som jej musela davat este priklady spamati.viem,ze viki je v matike lajdak,lebo jej je jedno ci je10+6=16 alebo sedemnast 😀 😀 😀 dnes ma tanecnu na zuske tak frcime este tam.
krasny den 🙂

jaduska
autor
11. mar 2010

lubkaj - rodičovskou radou myslíš bývalé ZRPŠ?
Na Slovensku nemá rodičovská rada žiadnu "právnu" moc, môže iba tlmočiť názory rodičov (čo väčšinou asi aj tak nerobia), ale rozhodnutie napr. o odvolaní riaditeľa, zmene učiteľa, zmene rozvrhu, voľbu predmetov a pod. nie je v ich moci....

roasha
11. mar 2010

mimomu,úlohy ani nekomentujem...u nás neexistuje napr.že streda nie sú úlohy,denne navála úlohy zo všetkého.... malej to nevadí,tak tiež neriešim...ale tie diktáty ma hnevajú/tiež nemala zatial horšiu ako 2 🤐 / 😒

anlu
11. mar 2010

no u nas tiez dost prisne znamkuju diktaty aj prepis textu, bez chyby je A+ jedna chyba A , potom za kazdu chybu o stupen horsie...

lubkaj
11. mar 2010

jaduska: Ano, myslim byvale ZRPS. Z kazdej triedy je jeden zastupca, ktory je clenom rady rodicov. Ta sa stretava vzdy hodinu pred triednym rodicovskym zdruzenim. Vacsinou sa to dost pretiahne, takze manzel (ktory je zastupcom za nasu triedu), casto pride na triedne rodicko neskoro. Neviem, aku ma rodicovska rada pravnu moc, ale ako som spominala, bohuzial vacsinou je to iba formalna zalezitost - vedenie nieco navrhne, vsetci to schvalia a ide sa dalej... Ked sa na minulom stretnuti jedna mamicka ozvala, ze by sa nemalo hlasovat o rozpocte bez toho, aby si ho mali moznost dokladne prestudovat, v podstate ju vsetci zrusili, aby nezdrzovala 😠. Neviem, ako to funguje u vas... My sa s tym budeme snazit nieco spravit, ale je to na dlhsie...

lubkaj
11. mar 2010

Este k diktatom. U nas je 1* len vtedy, je to bez chyby A AJ krasne napisane. Iba bez chyby na tu hviezdicku nestaci...

mimomu
11. mar 2010

u nas maju tiez rodicia pravo rozhodnut....napr.o vymene ucitela.aj min.rok si rodicia po 2 rokoch odvolali ucitelku.museli spisat peticiu a muselo ich byt nadpolovicna vacsina.

jaduska
autor
12. mar 2010

lubkaj - ti pravdu poviem, ani neviem, ako to funguje u nás. Neviem o tom ,žeby sa výbor stretával pred rodičkom, ale u nás je všeho všudy 5 tried, lebo škola funguje iba 2.rok, v podstate sa každý s každým pozná, tak je to také rodinnejšie, oficialít málo....NO zatiaľ nemám čo riešiť, našťastie 😀

lubkaj
12. mar 2010

jaduska: Tak to mate dobre, ze nemate nejake zasadne problemy, ktore by bolo treba riesit. Ani u nas nie je nieco vyslovene zle, je to len take "o nicom".
Napriklad som sa dozvedela, ze bude sutaz Matematicky klokan. Dozvedela som sa to iba nahodou a uz po termine podania prihlasok, ale nevadi. Vymailovala som s organizatorom sutaze, ktory posiela sutazne otazky vsetkym ucastnikom na Slovensku, ze sa mozeme prihlasit aj dodatocne a nevadi ani to, ze dcerka je prvacka (normalne je ta sutaz od 2. rocnika). A potom som zistila, ze na celej skole (413 deti - podla internetovej ziackej knizky) sa nenaslo 15 deti, ktore by sa chceli zapojit. A to bola podmienka konania sutaze na skole. Podla mna to bolo nizkou informovanostou o sutazi, na stranke skoly nebola o tom ani zmienka, ani na vchodovych dverach...
Dalsia vec, v novembri bol zber papiera. Ako som sa neskor dozvedela, bolo to len vdaka dvom aktivnym mamickam, ktore to vsetko zariadili. Za papier mala skola dostat hygienicke potreby. Dodnes nevieme, kolko a ci vobec nejake dostala. Akurat na stranke skoly sa objavil dvojriadkovy oznam, ze sa vyzbieralo 1001 kg papiera.

anlu
12. mar 2010

torsku od temy... pridala som nove fotky tak mozte kuknut 🙂

jaduska
autor
12. mar 2010

lubkaj - so zberom to aj u nás tak bolo - stále sme čakali na druhé kolo, až nakoniec som zistila, že už je po ňom 😀 😀 😀 😀 ale zobrali nám papier aj tak, ešte bude tretie kolo...

anlu - idem kuk (btw - na facebooku nemáš profil?)

jaduska
autor
12. mar 2010

anlu - malá je bohovská a Claire je krásna slečna.... V lete by som s babami chcela ísť do KE do ZOO (ak dovtedy nepodpálim auto 😠 ), tak by sme sa mohli dohodnúť a dať stretko.... 😀

anlu
12. mar 2010

Jaduska, dakujem... no jasne ze by sme mohli dat stretko, tam radi chodime 😀
ano som aj na fb

andrea.m
12. mar 2010

do ZOO sa rada pridám ak to bude čo len trošku možné.

anlu dievčatá sú nádherné

paier mi nosíme prevažne do škôlky,tam viem že im za to kupuju hračky a všetko potrebné. v škole sa zbieral papier iba týždeň.bolo to síce oznámene ale nam nejak nevyšlo ten papier tam odniesť.