Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
18. jún 2010

mimo - dík za vysvetlenie 😵
aj naši išli na výlet, ale u nás krásne svieti slnko, tak dúfam, že aj v Košiciach - anlu máš za úlohu rozháňať mraky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimomu
18. jún 2010

u nas zamracene ale nech aspon neprsi,lebo na tej lodi to nebude ktovieco.na vychode ma prsat az v noci,takze u vas dazde momentalne nehrozia.-mam to zmapovane 😀

jaduska
autor
18. jún 2010

joooj vďaka, ja som ráno aj zapla Teleráno, ale stále som zastihla predpoveď na zajtra, na dnes sa mi nezadarilo 🙂 ale pršiplášť som pre istotu pribalila 😀 😝

mimomu
18. jún 2010

ten mame aj mi v povinnej vybave.ja som jej dala sustacku na oblecenie ale budnu mi nechal schvalne v aute,ze jej sa ju nechce vlacit ale ved uz teraz je u nas okolo 22stupn.
a kam isli vasi?

lubkaj
18. jún 2010

Ahojte. Gratulujem vsetkym sikovnym prvacencom k jednotkam. Ja ani neviem, ci uz pisali nejaky koncorocny test... Adrianka vzdy na otazku "Ako bolo v skole?" povie "Dobre." a na "Co ste robili?" odpovie "Uz si nepamatam." Ale ucitelka vravela, ze s ucenim Adrianka nema problemy, tak snad budu ciste jednotky.

Ozaj planujete im dat za prve koncorocne vysvedcenie nejaky darcek?

anlu
18. jún 2010

Jaduska tak u nas maju tak normalne anglinu aj pisat sa ucia tak aj ten test je taky ze tam maju aj pisane slova... oni maju aj s angl. lektorom aj so slovenskou ucitelkou asi tri krat do tyzdna tak si myslim ze to je dost casto na to aby sa na nich nieco nalepilo 😀
joj a mraky sice som nerozohnala celkom ale tie dazdove som poslala prec 😉

Lubkaj to akoby som Claire pocula, presne tie iste odpovede 😝 😀 tak tiez sa malo co dozviem...

no a viete aky chce darcek? kyticu 😕 😀 tak asi dostane kvetinky ked ich tak velmi chce 😝

anlu
18. jún 2010

a vcera telefonovala s dedkom tak mu povedala ze sa velmi tesi na vysvecko... to ja sa vela veci dozviem len ked s nikym inym hovori, mne nic nepovie, len mi vynada ze som jej nic na jedenie nezobrala ked po nu pridem do skoly, ci chcem aby som jej od hladu zomrela ze koho potom budem mat... taku prednasku mi da 😨

mimomu
18. jún 2010

anlu to poznam 😉 jazycnice su tie baby nase. 😀
my sme prave dorazili,bola som pre viki,dosli stastlivo z vyletu a je plna zazitkov.nakupila handry pre barbiny a barbi loptu do vody a pre nas s tatom kocku na clovece nehnevaj sa.no neviem co tym sleduje? 😀

andrea.m
18. jún 2010

to je milé že chodia na výlety a spomenú si že aj mamine a tatovi treba niečo kupiť 😀

naši nielenže nikam na výlet nejdu ale ako som sa dnes dozvedela učia sa napno do poslednej
minutky 😠

ešte že Filipko si dá týždeň pauzu.ved už prešli cely šlabikár a matematiku ae zati písomky testy a diktáty píšu každy deň jak za ligu.

mimomu
18. jún 2010

andrea a vy ste nie v sturove?
ano je to mile a pozorne od nej.ona nam vzdy nieco donesie.minule boli v rajeckej a odtial nam doniesla uplne mililinku sosku anjelika ako spina ruky.na krasa,z aj v dnesnej dobe vedia deti kupita aj nieco taketo 🙂
takze ty nie si velmi spokojna so skolou andrea?ci je to len moj pocit?

mimomu
18. jún 2010

pisem ako tatar-sorry,len varim a to ma nejako vykolajuje 😀 😀 😀
dufam,ze si pochopila 😨

anlu
18. jún 2010

Mimomu, Andrea je z KE 🙂 dufam ze nevadi ze som prezradila 😀

andrea.m
18. jún 2010

nevadí a čo mám zistiť? 😀

andrea.m
18. jún 2010

anlu ale od zajtra sme v šturove na týždeň....len pozerám že počko nič moc ale to neva hlavne že nebude stres varenie uporatovanie a podobne hovadiny

jaduska
autor
19. jún 2010

Anlu - dík za to rozháňanie mrakov - počasíčko im vyšlo....
Mimo - Sandra boli na výlet v košickej ZOO. A tá naša egoistka malá si kúpila magickú pružinku a ani vo sne ju nenapadlo, aby kúpila to isté aj Bobe, pričom dobre vie, že tá chce všetko, čo má Sandra, tak sa tu potom na nej naťahovali, až ju doničili, teraz je tam kdesi hodená v kúte a je pokoj. Sandru nikdy nenapadne, že aj sestrám by mohla niečo kúpiť a s Bobou keď idem len do potravín a kupujem jej lízatko, alebo hocakú somarinku, tak hneď aj pre Sandru berie....

domka28
19. jún 2010

ahojte.....davno som tu nebola 🙂Gratulujem všetkym detičkam k zvladnutemu prvemu ročniku 🙂
...nam sa tento rok tiez dobre darilo, budu ciste jednotky....som myslela ze to bude narocnesjie ucit sa s nou....a nebolo...🙂, niekedy doniesla jednotku a pytam sa jej " to ste sa kedy ucili, ze si to vedela?" lebo niejako som ani nepostrehla ze sa to ucili 🙂
...boli aj v skole v prirode...velmi sa jej pacilo, co som rada 🙂
...
@lubkaj no ja kupujem darcek...slubila som jej za ciste jednotky barbie Ariel....strasne ju chce....vraj keby si moze vybrat tak by chcela byt morska panna...🙂 a pri tom panna uz je a to dvojnasobna 😀 hehe

anlu
19. jún 2010

@domka28 o tom istom aj Claire sniva, stale mi pili usi aby som jej usila chvost aby bola ako morska vila 😀 a keby mala taku babiku a pod...

jaduska
autor
19. jún 2010

A ja som nad darčekom za vysvedčko ešte neuvažovala, ale najradšej by som jej kúpila knihu....ako za našich mladých čias letel slogan: "Za vysvedčenie knihu" 😀 😀 😀 😀

ukana
20. jún 2010

@jaduska , aj u nás bude knižka, plánujem takú, čo budeme čítať cez prázdniny, s veľkými písmenkami 😉

domka28
20. jún 2010

@anlu tak ja som ju uz kupila...mali poslednu...🙂

anlu
20. jún 2010

@domka28 ja jej ju kupovat nechcem lebo uz ma tolko babik a sme sa uz pred rokom dohodli ze od nas hracky uz nedostane, uz nam vypadavaju von oknom 😀 😀 😀
ale ta kniha nie je zly napad, my mame velmi radi knihy

jaduska
autor
20. jún 2010

anlu - napíš mi prosím ťa ešte raz tú vašu stránku, nechce sa mi to hľadať v správach, ja taký leňoch lenivý 🤐

anlu
21. jún 2010
anlu
21. jún 2010

a neviem ci som pisala ale dala som nove fotky, ja mam fakt deravu hlavu 😝

jaduska
autor
22. jún 2010

Anlu - ak myslíš fotky na FB, tak tie som videla hneď ako si ich dala 🙂

Sandra dnes brala do školy pexeso, vraj si mali doniesť hry, tak sa už asi ani veľmi neučia 😀

mimomu
22. jún 2010

ahojte.......nasa brala skolsku tasku.vcera odovzdavali ucebnice,ale ze znamky su uz zaokruhlene,tak si len citaju a robia nejake drobnosti.normalne vcera nemali ulohy-no sme sa fakt nudili,tak isli potom s mm k babke a dnes asi zbehneme na plavaren-lebo ma slak trafuje 😠
anlu,olivia je suprova,taky smejo maly-nepredas ju? 😀 😀 😀
viki som zapisala na dva tyzdne do mestkeho tabora,na dva tyzdne pojde do lv a zvysok si volajako podelime so svokrovcami.chceli by sme ist do tatier na par dni,uvidime ako to vyjde cas.

jaj a este sa malu stahovat do druhackej triedy.viki si tiez brala plysakov.
budete davat aj kvetinky na konci skols.roka?

anlu
22. jún 2010

@anlu Jaduska tu som davala fotky, ale tie iste co na fb, som tebe chcela napisat ze ty nemusis pozerat lebo si ich uz videla 😀 len som zabudla

anlu
22. jún 2010

@mimomu dakujem 😀 ne ne nepredam, ona je nas smajlik vysmiaty 😀

jaduska
autor
22. jún 2010

naša Sandra dnes doniesla jednotku z výstupného testu z matiky, mala ho na 100%, tak ma riadne potešila.... 😀
Na koniec roka sme sa skladali po 2€ na kvety pre učiteľku, ale tak ma dnes napadlo, že neviem, prečo, veď lepšie by bolo, keby každé dieťa dalo kvietok za vysvedčenie.... 😀

mimo my ideme do Tatier na dovču v júli....

a anluovie Olívia je ozaj riadny škerko.....

ka77ka
22. jún 2010

Ahojte zienky....zas som vas trosku zanedbala 😉
Konecne sa blizi koniec roka...sa tesim. 🙂 nasi sa este ucia, neviem sice dokedy, lebo mali by aj knizky dostavat, tak uvidime.Terezka uz bude mat vysvedcenie v piatok, lebo v pondelok idu na koncorocny vylet a v utorok nastupujeme do nemocnice-30.juna jej idu operovat usko...odstava jej, tak jej ho ideme dat spravit-nech nema v buducnosti komplexy.
No a aby sme sa nahodou nenudili, tak Eliska si v piatok zlomila rucicku...tak sa trosku trapime.Ale zvlada to super, som sa bala, ze ako to bude, ale ona je uplne perfektna.
Planujete aj nejake dovolenky v lete?...my budeme vecsinou doma, v auguste ide terezka na 10 dni do tabora, tak sa tesim...aspon sa nauci byt viac samostatna. 😉..teda aspon v to dufam. 😝
Idem robit veceru dievcatam...tak sa zatial majte krasne. 🙂 🙂 🙂