Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ada11
3. jún 2011

@jaduska je to presne 45 dní dovolenky 😀 viem, lebo........................ich budem mať aj ja 😀 😀 😀 aj tak vždy sme robili minimálne prvý júlovy a posledný augustový týždeň. teraz napr. začíname 22.8. 😉 je to parádna vec, tá dovča, nemusím rozmýšľať kam dať deti cez prázdniny /teda okrem tých dvoch týždňov/ 😉

ada11
3. jún 2011

@lubkaj no veru.................veľa ľudí si myslí, že keď učiteľ odíde z práce, tak mu už padla... 😉 len málo ľudí vie, čo toho učiteľa ešte doma čaká...pripravovať testy, písomné práce, opravy týchto prác, prípravy na vyučovaciu hodinu a pod..... ja som veľa razy musela napr. odložiť aj nedelne popoludnie s rodinou, aby sopm sa mohla pripraviť do práce 😉 o rôznych návštevach napr. psychológov so žiakom počas voľna učiteľa ani nehovorím 😉 ešte by sa našli aj nejaké súťaže, či prezentácie, ktoré učiteľ ani len nemá zohľadnené v plate, nie ešte v nejakom voľne.

andrea.m
3. jún 2011

tak včera bola okrem 1 z vlastivedy ešte aj z písomky zo SJ a dnes dalšia z diktátu. Filipko je veľmi vytešený. veľmi mu prajem aby sa mu darilo aby mal zo seba radosť. lebo bol teda dosť sklamaný sám zo seba. myslím že ta 1 z VL zo troška naštartovala.

jaduska
autor
3. jún 2011

@ada11 a ty akú vekovú kategóriu učíš???? A ja verím, že o dva roky, keď sa mi podarí dokončiť výšku, tak budem mať toľko dovolenky aj ja 😀 😀 😀 😀 😀

A aby som ešte dovysvetľovala môj názor na učiteľov - ako v každom povolaní, aj medzi učiteľmi sa nájdu "Učitelia" a "učitelia".... A myslím si, že najťažšie to majú učiteľky v materských školách a na prvom stupni....

ada11
6. jún 2011

@jaduska ja učím na SOŠ 😉 no a poviem Ti, že zo ZŠ prídu žiaci neskutočne diví 😕 to nie ako my pred "pár" rokmi 😀

jaduska
autor
6. jún 2011

@ada11 Adi, no keď to tie učiteľky elementaristky odfláknu, tak to potom tak dopadne..... 😀 😀 😀 Na strednej škole už s tými deckami neurobíte nič

mimomu
8. jún 2011

ahojte baby....ako ide vasim prechod cez desiatku z matiky?
my sme to cely vikend luskali 😝

jaduska
autor
8. jún 2011

@mimomu u vás berú počítanie s prechodom cez desiatku až teraz??? 😕 Našej Sandre to ide celkom dobre, oni to počítajú rozkladom, ale mám pocit, že začali už dosť dávno počítať s prechodom

mimomu
8. jún 2011

@jaduska nasi tiez s rozkladom brali davnejsie ale teraz normalne...napr.98-69 alebo 47+29

jaduska
autor
8. jún 2011

aha, tak to musím zistiť ako počítajú 😀

zusikk
10. jún 2011

nasa mala vcer az matiku nejaku ulohu doplnaju do tabuliek cisla...nevedle asom jej pomoct.../nikdy mi matika nesla 😉/reku ocko nam pomoze...ocko kuka pozera skuma ani jemu neslo 😀 a pritom on je z matiky dobry a vzdy ho bavila 😀

ukana
10. jún 2011

ahojte 🙂
dlho som tu nebola, ale pravidelne vás čítam, ako postupujú vaši druháčikovia 🙂

@jaduska , naši tiež len teraz berú sčítanie s prechodom cez desiatku, odčítanie ani nazačali, ale to je asi individuálne na každej škole...našťastie náš Maťo nemá s matikou najmenší problém, už vie aj násobilku, naučil sa ju v družine od tretiekov, ked si robili úlohy 😕 😅
Horšie sú u neho diktáty, tam ked nemá chybu, tak strieľame šampanské...skor mu vždy chýba nejaký makčeň, dlžeň, Y-I ani nevravím 😖 😖 😖 😖

Čo sa týka učiteľov, my bohužiaľ tento rok nemáme šťastie, síce ich pani učitelka naučí, ale to správanie 🙄 ..vrieska, občas im aj nadáva, ked spraví nejakú chybu, ani sa nevie ospravedlniť, taká základná komunikácia tam viazne, nevieme si na nu zvyknúť...napodiv Maťo ju má celkom rád, tak sme to nejak veľmi neriešili, len sa modlíme, aby ich neučila aj o rok 😖
dnes šli na dvojdnový výlet aj s nocľahom, idú sa aj kúpať, vrátia sa až zajtra večer 🙂

Mám otázku, idete aj v tretej triede dávať deti do družiny? Maťo už bude asi sám chodiť domov, ak by chodil, ale moc tam už nechce, tretiakov je tam už málo
😒

bodka13
10. jún 2011

🙂 ahojte ...konečne sa mi sem podarilo nakuknúť

@ukana náš David chodí už teraz sám domov....a do družiny pôjde aspoň na 1-2 hodiny,hoci mám aj staršieho(ten bude na rok šiestak) ,ale ja budem v robote pokojnejšia ...aj teraz je v družine iba do 14 a potom je so starším synom doma...záleží to od dieťaťa-ako je samostatné,a či mu môžem veriť(teda či nebude doma vymýšlať),kontrolujem ich cez telefón keď som v robote...ale oni sú cez týždeň takto doma iba 2x (robím krátke a dlhé týždne) no a každý piatok končí tatko už o 13:00 ,takže pohoda 🙂 ...no pozerám,že píšem ako tatár ale hádam to je zrozumiteľné 😀

ukana
10. jún 2011

@bodka13 , ved aj ja tak uvazujem, že pojde sám domov o 15.00, už teraz šiel pár krát sám...a v pohode, ja robím jeden týždeň do 15hod a potom druhý do 17hod, tak dve hodiny by vydržal sám, má aj mobil, príp.by šiel na trening, to má do piatej, takže tiež by bol sám doma len pár dní v mesiaci.Tiež píšem ako tatar, ale ja som ťa pochopila, tak snád aj ty mna pochopiš 😀 😵 .....

mimomu
10. jún 2011

tak ahojte tatari 😀
v pohode-rozumieme 🙂
nasa viki chodi do druziny do 15tej ale od 1.7.zacinam podnikat,tak uvidime ako bude v tretiaku.ale asi ju tam necham do 14tej a potom nech sama pride ku mne do prace.do 15.30 vydrzime alebo ked ju to tam bude bavit,tak ju necham v druzine do 15.30....niekedy je rada,ze je tam.
co sa tyka matiky....neznasame ju cela rodina a viki musi mat dost cast na precvicovanie....tak dufam,ze jej netreskne 2 na vysvadcku.....ma tam vela 1 ale aj 2 ma.tak uvidime.

jaduska
autor
10. jún 2011

ahojte babenky.....najprv sa vám chcem pochváliť, že som dnes úspešne zmákla aj poslednú časť štátnic, takže už som oficiálne Bc. ako blbec 😀 😀 😀 😀 😀

No a k škole - naši ešte počítajú rozkladom, aj keď mne sa to zdá zbytočne veľa písania, ale čo už....

A čo sa týka ŠKD, tak naša San tam už aj tento rok bola máločo, lebo okrem stredy má každý deň nejakú krúžok alebo ZUŠ, ani som nerozmýšľala nad tým, ako to bude na budúci rok. Ja sa bojím, aby chodila sama domov, lebo musí ísť 2x cez cestu a je to taká dosť nepríjemná križovatka, keď autá vychádzajú spoza ostrej zákruty a ešte idú do kopca, takže ich nie je moc vidno....no ale uvidíme....

donara
10. jún 2011

@jaduska gratulujeme
@zusikk no u nás s matikou nieje problém, ale čo teraz začal dorábať na sj 😠 , odpis textu niečo strašné, za krasopis dostal mládenec 3, no proste katastrofa, nazbieral aj zbytočnú dvojku z diktátu. No uvidíme,ale ako sa poznáme, koncoročné písomky pomrví, tak zo sj bude na vysvečku asi 2.
No kedže je to riadne zdravo prešibané chlapčisko-tak sa to riešiť nebude, aj keď ma to v kútiku srdiečka mrzí. Veď ktorá mamina by nechcela aby jej dieťa malo čisté?

zusikk
10. jún 2011

nasa asi bude mat ciste nema problem aj matika jej ide asi lepsie ako mne 😀 lenze to mali nejaky sialeny priklad ktory ani chlap nevedel vyriesit a vlastne som zistila ze uz ucitelka im v skole povedlaa ze ten jeden nemusia pocitat lebo ze je nejaky nevypocitatelny 😀 ale to povedala az ked chlap povedal ze on ho nevie vyriesit ze sa neda 😉
inak sisa pise tiez ako kocur a obcas jej zmiznu dlzne mekcene a tak....ale ucitelka je ustretova a "skrabopis" im nehodnoti ale znamienka ano takze musi byt pozornejsia ona ked si potom cita co napisala tak na to pride co tam chyba je zbrkla a nepozorna...v pondelok mame konzultacne dni tak pojdem za uckou ze co a ako na co sa mozeme tesit 😉
teraz jej riesim prazdniny jul by sme mali a august vobec tak nejak babkami budeme musiet august poplatat
jeden tyzden bude v skole akoze v dennom tabore to hned ten prvy tyzden a potom o dva tyzdne pojde na 10 dni do detskeho tabora tu pri nas na Vrsatec uz sa tesi teraz 😉

lubkaj
10. jún 2011

@jaduska Gratulujem.

@ukana Adrianka bude urcite chodit do druziny aj na buduci rok a aj ten dalsi. To uz bude aj maly prvacik, tak tam budu spolu. Domov to totiz mame dost daleko, vozime ju autom (mame to cestou do prace), takze to by musela ist MHD.

My budeme mat na vysvedceni asi tiez same jednotky, lebo ucitelka na konzultaciach povedala, ze nie je s nou ziadny problem a pochvalila ju, ako dobre zvladla skolu v prirode (vsetci sme sa bali, ako bude, lebo Adrianka vie byt dost tvrdohlava...)

Matematiku vie super, vlastne neviem, co beru, lebo jej dava ucitelka priklady z tretiackej knihy a tam momentalne pod seba scituje 3-ciferne cisla (aj s prechodom cez 10). Horsie je to s pisanim, minule doniesla 2, lebo mali prepisat 6 viet a ona stihla len 3 a pol... Ona totiz pise hrozne pomaly, lebo sa snazi, aby to bolo pekne (umyselne pisem snazi, lebo podla mna sa ta snaha vacsinou mina ucinkom, len ta pomalost zostava). Minule nam dokonca ucitelka navrhla, ze nech robi taky kompromis - o nieco skaredsie, ale rychlejsie... No a tradicne najvacsie problemy nam robia vsetky vychovy, ale tie snad nebude hodnotit tak prisne.
A trochu ma trapi anglictina. Ma sice vybornu slovnu zasobu, ale ked sa mali naucit 4-riadkovu basnicku o semafore pre chodcov, naucila sa ju fakt naspamat, nevedela, co hovori... Ale ked som s nou presla jednotlive slova, vacsinu vedela. Len to spajanie do viet... A z nejakeho dovodu hodiny anglictiny neznasa. Chodila aj na kruzok, ale tam prestala chodit (ked som sa o tom rozpravala s ucitelkou, vraj by Adrianka potrebovala, aby sa venovala len jej a to ona nestiha). Adrianka tvrdi, ze je tam nuda, lebo stale nieco vyfarbuju a podobne. Snad sa to na buduci rok zlepsi...

andrea.m
11. jún 2011

@jaduska veľka gratulka

@ukana učiteľku nekomentujem ani ja.maju tu istu čo minulý rok a hoci system učenia ma dobry som s ňou viac a viac nespokojna. niečo ako koncoročný výlet nehrozí ani jednodňový. bežne im zruší TV a mamiesto toho rypne matiku alebo slovinu. stupnica taka prísna že 2 som prestala komentovať a som rada že su len 2.

ake bude vysvedčenie netuším,lebo som nebola na poslednom rodičku. ja v službe manžel dva dni pred štátkami tak sme to nechali tak. pomer jednotiek a dvoják mame tak cca 1:1 takže sa necháme prekvapiť.koncoročná pisomka zo SJ bola za 1 za M ešte známku nemáme.

rano do školy chodieva Filipko sám od polky januára a poobede ho z družiny vyberám podľa toho ako robím.utorok,štvrtok ked nemá trening a ja nahodou robím do 13.00 alebo mam voľno idem 13.30 za družinarkou,vezmem mu domov veci a dohodnem sa s ňou o koľkej mi ho pošle domov.nech sa vyhra s deťmi.

prázdniny mam naplanovane celé ale netuším či mi to výjde lebo jedna kolegyňa odchádza v polke jula na MD a druha je PN už 2 mesiace.tak len dufam,že to nejako uhráme.

jaduska
autor
11. jún 2011

žienky ďakujem za gratulácie..
@andrea.m tvojmu drahému tiež gratulujem k štátniciam....čo študoval?

čo sa týka vysvedčenia, priznám sa, že nemám tušenie, aké budú známky, som to ja rodič, čo????

ukana
11. jún 2011

@andrea.m , naš Maťo akurát prišiel z výletu, boli na dva dni, pi-sobota, boli len kúsok odtialto, ale mali turistiku, plaváreň, súťaže, opekali, mladý je spokojný...to je škoda, ked nejdú decká na výlet, na to majú najkrajšie spomienky 😉
známky aj u nás prísne, ja len dúfam, že max. jedna dvojka bude 😨

o prázdninách ani nevravím, to máme vyslovene na hodiny rozplánované, ide aj na 7dnový tábor do stanu....

@jaduska , gratulujem, škola plus 3 deti= si superžena!! 😎

andrea.m
12. jún 2011

@jaduska strojarinu a ide dalej na ing takže zachvílen nám končia zlaté časy

@ukana tá ich učiteľka je celkovo v týchto veciach hrozná,žiadný večierok ani nič ešte nemali.tak ako som sa tešila že dostali učiteľku odborníčku(má špecializaciu 1-2 ročník) tak som sklamaná. škola by nemala byť IBA o učení. každa trieda ma kopec aktivit len naši nič.

jaduska
autor
13. jún 2011

@andrea.m keď ste zvládli 3 roky bc. štúdia, tak dva roky Ing. už zmáknete, tam sú v podstate už len 3 semestre, 4. je diplomovka, aspoň u nás to tak je na Mgr.
A čo sa týka učiteľky - to je aká špecializácia, že 1. a 2. ročník? O takom som nepočula 😕

andrea.m
13. jún 2011

@jaduska no ona má stále iba 1 a 2. vraj teraz na poslednom rodičku povedala že už by sama pijala vyššie ročníky ale bohužiaľ má smolu kedže si spravila taku špecializáciu. neviem čo to je za špecka ale som aj celkom rada že dôjde k zmene a len sa modlím aby dostali nejaku "normálnu" učku

jaduska
autor
13. jún 2011

@andrea.m No tak to fakt o takomto študijnom odbore netuším.... 😕 Držím vám teda palce, nech to bude na rok lepšie.... 😉

andrea.m
17. jún 2011

čaute kočeny 🙂
tak naši v utorok odovzdávaju knihy. druhý ročník máme za sebou a mňa chytá nostalgia ako rýchlo nám naše deťuchy vyrástli 😉

mimomu
17. jún 2011

@andrea.m no ani nehovor ☹
aj nasi si uz maju vsetko pogumovat a budu odovzdavat,este maju mat branne.
som zvedava na vysvacko
vsetky vystupne sme mali za 1,okrem matiky tam bola 2...takze sa nechame prekavapit.

jaduska
autor
17. jún 2011

Naša SAndra dnes prišla s tým, že od pondelka majú nosiť už iba čítanku a nejaký malý zošit do školy a vraj im už pani učiteľka hovorila aj aké známky budú na vysvedčku.... 😀

donara
18. jún 2011

No my naďalej pokračujeme s učebnicami, dokonca v pondelok si majú doniesť aj, budú ju mať namiesto informatiky. Ferko všeky výstupné napísal na 1, a z matiky dostal dokonca aj hviezdičku /bez jedinej chyby/, ale kedže zo sloviny nazbieral krásne známky za odpisy, tak sa necháme prekvapiť 😀 . Ale to naozaj uletelo......