Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
1. dec 2011

no tak z nášho zápalu robiť v škole poriadky hned ráno vzišlo kedže prvu hodinu maju AJ ktorý ich triedne neučí a tým pádom začína až druhou hodinou a ráno není v škole 😖 tak sme sa s mm dohodli že ju navštívime cez veľku prestávku.a ešte aj s Tami k mudr musíme ísť lebo ako ráno o 6.00 TT 38 stupňov je dosť

maznacik007
1. dec 2011

@andrea.m moja vziat aj rifle a rovno aj za riaditelom skoly a tie aj jemu oproti podpisu toto oznamenie co ste spisali

ukana
1. dec 2011

@andrea.m , suhlasim s maznacik, sla by som za riaditelom, aby to triedna nezamietla pod kobercek 😠

sissi27
1. dec 2011

@andrea.m , co je vela to je vela! Ja by som trvala na stretnuti so Samovou mamou, triednou ucitelkou a Vami. Ak by ani to nepomohlo tak by som privolala aj riaditela(ku). A o vsetkom by som pekne napisala zapis a trvala na tom, aby to vsetci podpisali. Adi, neviem ci si spominala, boli ste aj u psychologicky? Porad si sa ako sa ma Filipko branit pred chlapcami ako Samo!!!!

jaduska
autor
1. dec 2011
sissi27
1. dec 2011

Vsetky chlpy na rukach mi este stale stoja potom co som si to precitala. Nebudem moralizovat. No to su tu druhi. Len mi akosi dochadzaju slova a je mi hrozne smutno z toho co sa deje v tomto svete. A napada ma len jedina otazka? Kam to cele smeruje? 😢 ☹ 😖 😕

andrea.m
1. dec 2011

tak dzífčence.pekne sme boli za triednou.papier nám podpísala ešte nám ho aj pomohla preštylizovať aby to bolo právne v poriadku 🙂 povedali sme že filipkovi začínaju aj miznuť pomôcky a síce neudal vinníka ale zákonite nám z toho vychádza jedno meno.tiež sme ju upozornili na to že aj ine deti musia brechať.že sa samka v triede boja, že ked chýba tak je v triede všeobecná radosť. zaskočili sme ju kedže nebola na nás pripravená a najprv si myslela že sme prišli filipka vypýtať na nejake vyšetrenie. povedala nám že samko je tak brutálne vyčlenený z kolektívu že ona si nevie dosť dobre predstaviť ako niekým manipuluje. a že ho deti medzi sebou nechcu lebo je agresívny.samozrejme sľubila že sa na to pozrie. dokonca súhlasila aj s naším návrhom že vyspoveda každe dieťa osamote a nie všetkých hromadne.ked mm vytiahol papier mala dosť ale ako som hore uviedla podpísala, poradila.

poobede ked prišiel filipko zo školy povedal že mali triednicku hodinu a každy mal na papier kto a čím ho obťažuje. 4 chlapci napísali na sama.jeden dokonca na stranu A4.takže teraz už vie že nie len filipko ma niečo na sama ale aj iný. a tým že sme to dali na papier bude to musieť nejako riešiť.mm jej dokonca s úsmevom na tvári oznámil že ked sa to neporieši napíše takýto pozdrav aj pre pani riaditeľku.

jaduska
autor
1. dec 2011

@andrea.m Adi to je super, že sa to konečne začalo riešiť....inak na také prípady sa bežne používajú sociometrické testy. Máloktoré dieťa totiž priamo napíše, že mu niekto robí zle, ale pomocou otázok sa dá zistiť, ktoré dieťa má aké postavenie v triede. Do tých testov s dávajú otázky ako napr. pri kom by si nechcel sedieť v autobuse, keď sa ide na školský výlet a pod. Takto sa dajú pekne-krásne zistiť vzťahy v triede....

andrea.m
1. dec 2011

joj ináč mňa veľmi teší že Danko si tak otvoril dušičku. jeho mamka tiež učí na našej škole a tá ked zistí že niekto si z jej Danuška urobil psa 🙄 ....... no veru neviem neviem či to Samkovci rozchodia.

ukana
1. dec 2011

@andrea.m , aďka, som veľmi rada, že sa to hýbe správnym smerom 🙂 🙂 snád sa bude všetkým deťom ľahšie dýchať vo vašej triede 🙂 🙂

Náš Maťo ide na pytagoriádu 😲 sám sa prihlásil, on bude asi "kockatá" hlava, matematik 😅 idem googliť, čo tam bude asi za otázky 😉

jaduska
autor
1. dec 2011

@ukana tuším má aj pytogoriáda vlastnú stránku, kde sú otázky z minulých rokov.... Ja som sa toho roku pýtala na rodičku, že prečo sa nezapájajú do matematických súťaží a oni že už toho roku bude a zas nič.... A naša San je tiež dobrá v matike, recitovať a spievať nevie, tak som chcela, nech aspoň na nejakú súťaž môže ísť a ništ... 😒

ukana
1. dec 2011

@jaduska , pozerala som tu stranku, ale nejdu mi tie otazky otvoriť 😖 ....ale ten matematický klokan minulý rok mu vysiel celkom dobre, vari na 80%.... 😉
škoda, že u vás sa nemôžu decká zapojiť, asi blbé vedenie školy, ked to nevie zorganizovať ☹

jaduska
autor
1. dec 2011

@ukana skúsim pozrieť v PC, či nemám niečo uložené aj z pytagoriády....
u nás súťažili hlavne na druhom stupni a učiteľka vravela, že keď im spomenie matematickú súťaž, tak každý len prevráti oči...ale podľa mňa na prvom stupni by sa decká zapájali, tie sú ešte aktívne....aj vraveli, že prišli nejaké ponuky, ale potom to nechali tak....tak isto aj časopisy - som sa pýtala, či by nemohli odoberať v triede, učka, že hej, že sa pozrie a tiež to ostalo tak....tak ja sa už neangažujem....

jaduska
autor
1. dec 2011

@ukana tak pytogoriádu nemám, iba nejaké úlohy z olympiády.... Ja som na základke tiež chodievala na pytagoriády a tam zvykli byť také zamotané úlohy.... 🙂 Ale to už bolo dávno, pradávno..

ukana
1. dec 2011

@jaduska , to navadí, aj tak dik, pozerala som na nejakej stranke, ale to boli ťažké otázky, ani ja som ich nevedela 😅 MM tiež chodil na olympiady.... 🙂 Tiež si myslím, že to budú také chytáky

andrea.m
1. dec 2011

myslím že Filipko spomínal že oni budu písať pytagoriádu všetci v triede a potom z tých najlepších kto bude mať záujem bude pokračovať škola atd......

jaduska
autor
1. dec 2011

@ukana pozerala si túto stránku:
http://www.iuventa.sk/sk/Olympiady/Olympiady-a-...
lebo mne tam úlohy otvára...teda neskúšala som všetky, ale minuloročné otvorilo

ukana
2. dec 2011

@jaduska , dik, skusila som to teraz otvorit na PC v praci a ide mi to..doma asi nemam nieco nainstalovane v notebooku..

jaduska
autor
2. dec 2011

@ukana možno máš staršiu verziu Adobe Reader 🙂
Tu si môžeš stiahnuť najnovšiu:
http://get.adobe.com/cz/reader/otherversions/

máš tam na výber dve verzie, tá staršia sa mi páčila viac, tá verzia X (10.1) je taká trošku divná, lebo panel úloh sa stále ukazuje dole a musím kliknúť na ikonku, aby bol v hornom riadku 🙄

ukana
2. dec 2011

@jaduska 😕 😕 😕 😕 tak toto nie je na mna, postupim tvoje pokyny manzelovi 😅 😵 ..ja som na PC uplne mimo... 😔
pozerala som tie otazky, no teda by som sa aj ja zapotila, niektore ani neviem 😔 😀

jaduska
autor
2. dec 2011

@ukana ja si pamätám, že keď nás učiteľka pripravovala na tie matematické súťaže, tak nás to učila počítať odzadu....ale na prvom stupni zvyknú deti počítať skôr metódou pokus-omyl, teda skúšajú, aký výsledok by sa tam asi hodil.... nepozerala som tie príklady a radšej asi ani nepozriem, aby som nemala komplexy 😀 😀 😀 😀

andrea.m
2. dec 2011

tak filipko sa práve prebehol do školy a späť. zabudol si tam mobil aj perečník 😠 ešte že máme spolužiačku mišku 🙂

ktore
6. dec 2011

@andrea.m boze andrejka ja neviem co by som robila ja by som isla za jeho materou nech ho posle psychologovi.toto neni mozne.to je vrchol

lubkaj
6. dec 2011

Ahojte, dievcata! Tak ako? Stihli sa deticky pred odchodom do skoly vytesit z dobrot od Mikulasa? Nam sa velmi tazko vstavalo, lebo deti boli hore asi do jedenastej (chceli vidiet Mikulasa, ked bude nosit do cizmiciek 🙂)...

ukana
6. dec 2011

@lubkaj , aj u nas bolo ponocovanie, nastastie zaspal pred 22.00, lebo uz aj mne sa chcelo spat, ale musela som pockat a dat baliky na okno..Topanky si Matko poumyval dokladne, aj zvnutra... 😝 😀 😀
Dnes maju Mikulasa aj v skole, ucia sa len 1hodinu 😉

mimomu
6. dec 2011

ahojte....viki si ho odbalila este vecer....boli sme aj v obci u nas,tam aj recitovali a spievali mikulasovi a dnes ideme tiez na posledneho snad 😝

andrea.m
6. dec 2011

naši si našli ráno v čižmičkách. ja som bola v nočnej tak to ostalo na manželovi. vravel že filipko zaspal o deviatej ako vždy ale s tami to bolo horšie 😀

@ktoré dali sme písomnu šťažnosť triednej učiteľke. zatiaľ filipko chodí zo školy s tým že samko sa k nemu ani len nepriblíži. psychologicke vyšetrenie sa neda žiadať to len triedna môže rodičom take niečo odporučiť a je len a len na nich či ho absolvuju 😒 my sme sa už s mm aj rozprávali že ktovie aké to má samko doma. či není istým spôsobom týrane dieťa. neexistuje aby 8 ročne dieťa dokazalo byť take agresívne a zle bez príčiny.

jaduska
autor
6. dec 2011

@lubkaj no ja osobne som bola dosť prekvapená z reakcií mojich detí, Sandra tá vedela, že sme to kupovali my a tie dve mladšie len tak pozreli a nevedeli o čo ide... 😲

@andrea.m ak je dieťa agresívne, určite to nie je chyba dieťaťa, ale vplyv výchovy...aj keď určité genetické predpoklady pre agresiu tam sú, výchovou sa dajú potlačiť....a máš pravdu, že väčšinou deti, ktoré sa takto správajú, sú doma týrané, alebo naopak strašne rozmaznávané a môžu si doma robiť čo chcú...

ktore
6. dec 2011

@andrea.m nemaju respekt vsetko maju dovolene doma.volne vychovavane.vedia ze sa nic nestane ak nieco zle spravia.ja neviem co bude z detmi dalej.myslim ze dnes bude taka tema aj v telaviznych novinach asi na markize.neviem iste ale videla som kusok ako hovoria ze cim dalej su deti horsie.som zvedava pozriem si to.

ktore
6. dec 2011

@andrea.m to je dobre ta pisomna staznost.ucitelka velmi dobre vie o co ide a mala to riesit uz davno!!!!!!!!!urcite vie viac o tom samkovi ako ti doma povie filipko.ani moja nehovori vsetko.urcite sa jej stazuje viac deti a ona s tym nic nerobi.bohuzial aj to moze byt ze vidia ze darmo povedia ucitelke ked sa nic nerobi a este oni dostanu pokarhanie ze zaluju.tak su deti odkazane samé na seba.ano mali by sa vediet branit ale nie kazde dieta to vie.aj my mame podobneho samka v triede.a hrozne KLAME!!!!!!VYHOVARA SA!!!uz ma zopar pokarhani v ziackej ale nic sa nedeje.doma zaklame a je to v pohode.hm.aj moja bola nakoniec ta vyvolavacka hadky...co uz....rodicia veria jemu.hoci vedia ze aky je...lebo aj doma je kvietok...jednoducho to prejde ...