Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
16. feb 2012

@slivka3 tak aj u nás trošku bolo, také polobiele Vianoce, ale toto, čo je teraz fakt mohlo prísť skôr....

A ani nehovor, že vojaci zasahujú, bo keď môjmu manželovi triesknu snehovú pohotovosť, tak ho zas mesiac doma neuvidíme, ako pri povodňovej pohotovosti... 😒

A cesta vlakom asi tiež nic moc, pozerala som dnes meškania vlakov a niektoré veru aj cez 2 hodiny meškali...Ale už je to lepšie, teraz tak okolo 30 minút meškajú:
http://poloha.vlaku.info/

slivka3
17. feb 2012

@jaduska Tak to tiež nemáš bohvie čo ak máš vojaka.Si ho pri týchto kalamitných a povodňových stavoch moc neužijete. Tak cesta vlakom sa nakoniec nekonala.Vlak proste nešiel.Po 30 minutách som to vzdala a vybrala sa autom,ale ešte teraz sa mi nohy ruky trasú s toho aké boli cesty,som chvíľami myslela,že ani nedôjdem.A ešte stále sneží. 😢

ktore
17. feb 2012

@bodka70 jaaaj lebo hovorila ze naš danko.tak som to poplietla.
@donara sorry

mimomu
17. feb 2012

tak ja som tiez dnes rano mala dost....moje miniautocko to nastastie zvladlo,ale tiez som chvilami myslela,ze ....decka maju radost z neho,vcera boli z druziny vonku a stavali snehuliaka....potom sme si este urobili jazdu na saniach.u nas snezi teraz len slabunko ale vecer ma prsat...super poladovica ☹ 😖
dufam,ze sa to cez vikend upravi...lebo nasi maju prazdniny.

donara
17. feb 2012

my sme dnes tiež doma, máme už toľko snehu, že nividieť plot, akurát čiapky čo sú na stĺpikoch prevyšujú o 8O cm. Decká sa bláznia po vonku, stavajú tunely a chudák náš psík len hopká za nimi 😝 . Muž včera celý deň frézoval sneh, susedom, kamarátom, zo striech lopatovali hrozné.........
@slivka3 ani ja si nepamätám toľko snehu
@ktore 😀 😀 😀 😀 😀
no a mamina toho dievčatka utekala s malým do lekára, mal vysoké teploty, do školy už asi ani nestihla zájsť...... Takže, Dankovi to zasa prejde.....

ktore
17. feb 2012

@donara a co dankovy rodicia?som chcela pochvalit ze su aj taky rodicia ktory si uvedomia ze maju zle dieta ale asi teda som dost mimo trafila.ale urcite su aj taky co s takymi detmi nieco robia a snad sa mozno aj ospravedlnia za svoje dieta.ja neviem mojej keby niekto strelil tak by to nedopadlo dobre.este k tomu keby to bol taky co z viac krat bol upozorneny na to.neovladla by som sa na tisic percent.sak si neviem ani predstavit keby dostala taku na usta sak ta mala tvaricka ...och zle aj na to mysliet.toto sa len tak neda nechat prepiect,podla mna urcite bude chciet ta mamicka stretnut sa z rodicmi toho danka.uz mi asi svita ze o co ide lebo uz davno som tu nebola,iba sem tam pozriem co je nove.uz sa mi rozjasnuje.pisalo sa tu uz o tom .to je zaujimave na tom ze u nas ten samo je presne taky ako jeho rodicia.darmo dostane na rit ked vidi ze ako sa spravaju jeho rodicia.nie su zly len vystatovacny a papulnaty.dovolia mu vsetko,a potom ho hresia a potom stale dookola.ona zistil ze ako na nich aby on nebol zli ale vsetci ostatny okolo neho a on je potom ten ktoremu kazdy robi napriek a ublizuje mu.ked on skaredo nadava na deti tak doma povie opak a je to vybavene.neviem co urobim ak este raz budem pocut nieco,lebo naposledy som zavolala jeho mame nech s nim urobia poriadok lebo to budem riesit ja.a to nehovorim ze ked to zacne riesit manzel.ten sa neovladne a rovno streli zaucho.

ktore
17. feb 2012

iank mamicky ja tu tykam snad nevadi.a komu to vadi nech prepaci.na forumoch si vacsinou tykame.tak sorry.dievcata ked uz teda som tehulka tak vymyslame meno pre dietatko.chceli by sme nieco obycajne.manzel vymysle zatial pre dievku ze BIBIANKA.ja som ani nechcela ale nech sa tak vola ked sa mu to paci.keby sa mu nepacilo tak poviem rázne ze nie.ale mohli by ste nejake tie mena mi tu navrhnut,napr aj spoluziakov co maju vase deturance.dakujem.mne sa pacia take slovenske mena ale tazko je vybrat.ked sa nam paci a pozname niekoho kto je zly tak to okamzite neprichadza do uvahy.co uz.podla man je na to este do septembra cas ale mam tusenie ze este pri porode budem vymyslat to spravne meno.alebo si vymyslim aspom dve tri a ked uvidim male tak mu dam take co mu pristane. 😀 😀 😀

jaduska
autor
17. feb 2012

@ktore jasné, že si tu všetky tykáme, podľa mňa to nemôže nikomu vadiť 🙂

A čo sa týka mien, tak mne sa páčia Alžbetka, Dorotka, Alica, Terezka, Eliška, Amanda (ale to by som asi nedala, iba sa mi páči) a z chlapčenských pomenej, tam sme nikdy nemali veľa nachystaného. Voľakedy sa mi veľmi páčilo Michal, potom Sebastián (ale teraz už nie) a Bruno. Pri poslednom tehu som uvažovala nad Matejom a Marekom 🙂

ktore
17. feb 2012

@jaduska niektore mena sa aj mne pacia co si napisala.ja moju dcerku prezyvam ze alzbetka a amanda.tak ju aj volam niekedy si ani neuvedomim.ale nechcem take dat.hoci sa aj mne pacia.musim rozmylsat aby ju kvoli menu nevysmievali.chlapcenske bohuzial nemam.akurat filip sa paci.mame u nas v rodine filipa.ma asi tri roky a je nezbedny ale podareny.meno mu pristane velmi.terazka sa paci aj mne ale moja svokra je tereza tak to nepripada v uvahu.mozno michal ale mm je proti vsetkemu.som mu dala knihu z menami tak nech vybera ale aj ja chcem vyberat podla seba a potom to dame nejak dokopy.

jaduska
autor
17. feb 2012

@ktore no to aj ja som potom škrtala také mená, ktoré sa vyskytujú v rodine....Inak pri poslednej dcérke som si skúšala kombinácie rôznych mien aj podľa numerológie. A ktorá charakteristika sa mi páčila najviac, tak tú som nakoniec vybrala a môžem povedať, že veľa z toho na ňu sedí....

ktore
17. feb 2012

@jaduska ako podla numerologie???

jaduska
autor
17. feb 2012

http://www.numerologia.sk/analyza-mena-a-priezv...
na tejto stránke si dáš meno a priezvisko a vyhodí ti charakteristiku osoby....skúšaj rôzne krstné mená a uvidíš, ktorá charakteristika sa ti bude páčiť....ale netvrdím, že to funguje na 100%, hoci u nás to dosť sedí

slivka3
17. feb 2012

@donara To máš pravdu,to si ani ja nepamätám takúto zimu.A pri takomto spôsobe padanie ktovie,či im aj tie prázdniny ešte nepredĺžia.

katecameron
17. feb 2012

@jaduska v podstate nijako skola to neriesila iba chvilkovo kym sa to akoze nezabudlo vyriesila som si to sama rucne a strucne 😠 pretoze moja dcera bola tou obetou ktora skoncila s rozbitou perou a traumov skola sa len vyhovarala ze oni nic nemozu

sissi27
17. feb 2012

@jaduska, ja viem. Hlavou asi mur neprerazime. 😉 A suhlasim s tebou co sa toho snehu tyka pocas Vianoc. 😉
@slivka3, @ukana, naozaj Vam tu situaciu nezavidim.
Aj tu stale snezi. V tomto pocasi je najlepsie cusat doma (samozrejme ak clovek moze) a cakat kym sa to ako tak dostane do normalnych kolaji.
Ja len dufam, ze v nedelu nezacne do toho prsat ako hlasili, lebo nechcem si predstavit co pride potom.
@ktore, vyberate mena? Mas aj nejake vnutorne tusenie ze co by to mohlo byt? Ja viem ze este je skoro, ale zenska intuacia obcas nesklame. 😉
Mne sa dievcenske mena pacia Olivia, Ema, Ela, Ava, a zacala sa mi pacit Valentina. 😎
Z chlapcenskych mien sa mi pacia Felix, Max alebo Maxim, Tobias,Tadeas...

jaduska
autor
17. feb 2012

@katecameron a pomohlo to tvoje riešenie?

andrea.m
17. feb 2012

@ktore a ako sa volá staršia dcerka? ja by som určite vyberala take meno aby sa k sebe hodili.neviem si napríklad predstaviť kombináciu olivia a anička.chápeš čo myslím nie?

ktore
17. feb 2012

@sissi27 mylsim teda citim ze chlapec.neviem iba mam ten pocit.ten tobias sa paci aj mne.aj maxim a max

ktore
17. feb 2012

@andrea.m no dcerka je po mne DENISA.tak skuste daco podobne vybrat.pomozte mi.manzel vymyslel pre dievca bibianku.zatial ine pre dievca nemame,pre chlapca vobec nie.

mimomu
17. feb 2012

@ktore mne sa pacia Tamara a Alex 🙂

ukana
17. feb 2012

@ktore mne sa velmi pači, ked maju deti podobne mena, napr. k Denise sa hodi napr. Diana, Daniela, Simonka, Dominika 😉

ukana
17. feb 2012

i ked ja mám rada také tradičné slovenské mená, dievčenské sme mali vybraté Alžbetu.

...a chlapčenské...no známy majú deti Denis a Denisa...to mi príde také divné 😲

chlapčenské snád David, Boris, Alex...Oliver je tiež pekné 😉 😉 😉
tiež záleží aké máš priezvisko, my sme chceli napr.meno Jakub, ale priezvisko máme na B, zle by sa to vyslovovalo...

ukana
17. feb 2012

@jaduska tá numerologia u nas skoro vobec nesedí....i ked horoskopy mna bavia, hlavne cinske, tam to sedí na všetkých členov našej rodiny 🙂

jaduska
autor
17. feb 2012

@ukana a na mňa napr. sedí skoro všetko tak na 90% - aj charakteristika krstného mena, aj tá numerológia, charakteristika môjho znamenia, proste mám taký pocit, že tieto všetky veci písali podľa mňa 🙂

sissi27
17. feb 2012

@ukana, aj ja som pozerala tu numerologiu a celkom to na mna sadne. 😉
Co sa tyka mien vsimla som si, ze Boris zacina byt celkom popularny. Mam par znamych, ktori dali svojim synom prave meno Boris.

andrea.m
17. feb 2012

Tak ku Deniske by som dala Dianku a chlapcovi Daniel. Ináč Tami kebyže je chalan tak sa volá Daniel.My sme sa vytrápili pri výbere mena pre Filipka. Tamarku sme mali vybratu ešte pred svadbou 😀 a Daniel si vybral Filipko.No a kedže mala je po tebe druhé dieťa by som dala po manželovi aby to bolo spravodlive,samozrejme v prípade že sa volá nejak normálne.

andrea.m
17. feb 2012

Alebo nechajte výber mená na malú,možno budete prekvapení.

slivka3
17. feb 2012

@jaduska Tak u nás ta numerológia tiež skoro sedí,až som ostala prekvapená.

ukana
17. feb 2012

@andrea.m , Filip je velmi pekné meno, len nám sa nedalo kvoli tomu priezvisku na B...my sme sa natrápili kým sme sa dohodli na Martinovi...mal byt Alžbetka 😅 ...ale mm chcel Tadeáša, čo som ja nerozdýchala 😠 ...tak sme hádam týžden pred porodom rozhodli, že Martin...jedno sme vedeli, že deti sa nebudú volat po nás, to sme ani jeden nechceli

to je super že vám tá numerologia sedí 😉

dafy
17. feb 2012

ahojte prosíím mám taku otázočku na vás 😨 máte približne v takom veku detičky ako ja....moja má 8 rokov a som zdesená pretoze zacalo sa to uz pred pol rokom ked sa jej objavili chlpky na pišulke teraz ich uz má omnoho viac a uplne čierne 😅 a teraz moja otázka je to v takom veku panebože normálne??? máte s tým niektorá skusenost?? dakujem 🙂