Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

marcca
2. aug 2009

andrea, dík - mrkla som na dráčik na nete, ale peračníky mi vôbec nenašlo 😕 😕 😕 ale ešte priamo v obchode, to by mohli mať 😉

laculik, naša ani nie rozbláznená ako rozmaznaná 😠 😝 ale do 2-3 dní je zasa v normále 😀

andrea.m
2. aug 2009

na nete nemaju v ponuke ale zvyknu mať školske potreby s motívmi IN rozprávok ako spiderman,cars,princezne a podobne

mimomu
3. aug 2009

ahojte.
tak my sme sa vcera vratili z rakuskeho marchenparku......bolo bombovo.laculik mala si pravdu.dik
my sme boli na ockovani ked mala viki 6 rokov,cize v aprli tohoto roku.je to klasicke preockovanie proti tetanu,cirernemu kaslu a este nejakym 2 chorobam a preventivka bola v tom tiez.

marcca
3. aug 2009

mimomu a boli ste okrem toho očkovať aj v 5. rokoch?
tak ideme nakoniec zajtra a s oboma deťmi 🙄 to bude des 😝

mimomu
3. aug 2009

marca,nie toto sa ockuje 3 davka.naposledy bola v troch rokov.
v 5 tich rokoch,bolo lyzickove ockovanie proti detskj obrne.
pamatam si to celkom presne,pretoze sme si kupovali injekciu,je setrnejsia.

marcca
3. aug 2009

a my sme boli minulý rok v septembri a normálka ju pichali tuším do stehna... 😝 len už som zabudla, proti čomu to bolo...ale zajtra budem hádam múdrejšia 😉

mimomu
3. aug 2009

ved,ked kazdy lekar to ma inak 😕
zajtra sa opytas.tak vam drzim palce.nasej ockovanie ani krv nerobi problemy.nastastie 😉 🙂

andrea.m
3. aug 2009

aj nás pichali v 5 rokoch do stehna. filipka potom veľmi bolela nôžka. ani v škôlke na druhý deň nebol.

marcca
3. aug 2009

ani naša s tým nemá problém, našťastie 😎 pri očkovaní ani nepípne, dokonca minulý týždeň ju pri futbale uštipla osa 😝 tak len trocha zamrnčala, ale keďže bola okolo nej tlupa chalanov ani slzu nevypustila 🙂 a hodinu nato sme už ani vpich nemohli nájsť...takže o ňu sa nejak nebojím, skôr o malého 😔

mimomu
3. aug 2009

neboj marca,zvladnete to 😉

marcca
3. aug 2009

ale veď hej 😉 čo iné nám ostáva 😝 😀

andrea.m
3. aug 2009

😠 😠 😠 mám neskutočné nervy. v decmbri sme Filipkovi kúpili školskú aktovku značky McNeil v optime za 1500sk. v cene bol aj plný peračník a kabela na úbor. a dnes otvorím leták carefouru a tam ta istá taška s tou istou výbavou + okrúhly perčník navyše za 700sk. no neporazilo by vás? 😠

ukana
3. aug 2009

andrea, riadny rozdiel 😨 😨 😨 ale s tym nic uz nenarobis 😒 radsej letaky nepozeram 😅

abetka
3. aug 2009

no to by nastvalo aj mna 😠

ada11
3. aug 2009

tak sa idem pochváliť, už máme tašku a takmer celú výbavu, chýbajú nejaké drobnosti, ale väčšina je už doma 😉

asitka
3. aug 2009

neviete mi niekto poslať do ip...čo všetko prváčikovia potrebujú...nejak som zapatrošila zoznam...čo nám dali pri zápise....dakujeeeem 😀

daniela29
3. aug 2009

a keď niekto budete zoznam posielať asitke pošlite aj mne - dík

aplless
4. aug 2009

ahjte tak my este tasku nemame nechavam to na poslednu chvilu lebo sa bojim ze neskor uvidim nieco krajsie a lacnejsie ale do konca mesiaca chceme daco kupit urcite dneska pojdeme do mesta popozerat ,,,, tak sa nam to krati 😉

mimomu
4. aug 2009

ahojte.....ja som rada ze uz mame nakupy za sebou.viki si vybrala co sa jej pacilo a hotovo.mame uz vsetko 😀

karo
4. aug 2009

ahojte, chcem sa opytat kupujete j nejake zosity? a obaly? je tu niekto aj z trencina?

ada11
4. aug 2009

karo, ja obaly ani zošity nekupujem, platili sme pri zápise 15 € a to by mali z toho kúpiť zošity a pracovné zošity, no a obaly pokúpim aj v septembri, keď budem vedieť aké 😉

domka28
4. aug 2009

ahojte tak aj my uz mame všetko nakupene....len cvičky nie, mala ma taku tenku nohu, ze su jej normalne cvičky veľke.. 🙂
....a chcem sa spytat ako su na tom vaše deti s vedomostami o tom ako sa dostanu babatka do bruška ?rozmyslala som ze kupim knihu ludske telo, niejaku detsku a podla toho jej budem vysvetlovať....

domka28
4. aug 2009

andrea.m.....ja som tiež našu tašku videlu už lacnejšiu... 🙂

karo
4. aug 2009

aj my sme asi platili, ale uz si nepamatam presne, ja som sa z dcerou o tom nerozpravala

karo
4. aug 2009

moja dcera sa vobec netesi

marcca
4. aug 2009

ahojte 🙂
hlásime sa po očkovaní a preventívke 😝 prežíili sme a ja som zas o čosi múdrejšia 😀
tak v 5. rokoch nás očkovali proti detskej obrne a dnes to bolo preočkovanie tej trojdávky (záškrt, tetanus, čierny kašel) 😝 😝 takže môžeme očakávať teplotu a dnes žiadne behanie 😕 😒 a to je pre malú horšie jak tá injekcia ☹

marcca
4. aug 2009

ozaj, koľko merajú a vážia vaši budúci školáci 🙂 ?
my máme 23kg a 122 cm 😉

mimomu
4. aug 2009

marca-super......tak je to teda.
domka,gratulujem k babu,mala sa urcite tesi.
karo a preco sa netesi?

laculik
4. aug 2009

ahojte, tak to sa musim opytat, na tu obrnu, mala ju podla mna nema zaock. Ale boli sme u dok. s malym, tak by nam hadam povedala. vsetko nam hovori. hm. Ideme teraz niekedy na zltacku, tak povyzvedam. Domka, nasa mala vie, ze zena ma maternicu a vajicko ssa vyvyja atd. A ze sa nerodi cez brusko, ale cez šušku 😵. A ze sa musia rodicia muckat, aby sa zacal zarodok vyvyjat, ale nevie o tom ze penis do vaginy 😀 😀.
Marcca, malá ma cca 122 cm a 24 kg.

mimomu
4. aug 2009

my mam 123cm a 22kg-modelka,neviem po kom 😀