Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
6. aug 2009

my z to 😉 ja teda pochadzam z lv.
v ba su lepsie moznosti prace 🙂

marcca
6. aug 2009

no som ja teda tiež zvedavá, koľko bude tých úloh 😕 😕 okrem toho chceme dať malú na plávanie a možno výtvarnú, lebo v škôlke mala tiež výtvarku ako krúžok a povyhrávala pár súťaží 😕 😕 tak ak je v tom dobrá, nech pokračuje, uvidím...inak som rada, že budem tento ešte na MD, snáď to budeme ľahšie zvládať 😉

mimomu, simonka išla tak na zhruba 2 týždne...a už teraz mi chýba 😖 a potom sa už budeme chystať do školy 😀

andrea.m
6. aug 2009

my sa ešte budúci týždeň chystáme tak na cca 2 týžne vypadnúť k babke a potom chystačka do školy. Filipka ma 3x do týžňa karate takže toho bude mať fakt dosť.

mimomu
6. aug 2009

viki ma tanecnu a folklor a do toho spev 😀 😀 😀

marcca
6. aug 2009

mimomu - ste nejak hudobne založení 😉 😀 my sme chceli dať malú na klavír, no chcela husličky 😀 a nakoniec nechcela nič...možno keď bude staršia tak gitaru 😕 spieva síce rada, ale tak kadejako 😀 😀 takže radšej nech športuje a kreslí 😀 😝

aplless
6. aug 2009

ahojte dneska som zhanala v durhom meste tašku nič som nezohnala 😖 no posledna moznost ostane tesco tam mali pekne ale drahe ale co uz 😖 ,,,
marcca aj ja mam simonku 🙂
no ja by som chcela dat moju na vytvarnu bo aj v skolke chodila a dost ju to bavi,,,,a tiez na tanečnu to mala mimoškolsku aktivitu ale tiez ju to bavilo tak by som chcela aby pokracovala,,,,,,takze uvidime ako to bude zvladat ale samozrejme posledne slovo ma Simonka ked nebude chciet chodit na kruzky tak ju nebudem nutiť

zusikk
6. aug 2009

nasi v skolke mali anglictinu a tanec nechodila ani na jedno lebo chodila do LSU na folklorny tanec a to sa jej krylo z anglinou na ktoru chodila minuly rok 😉 v skole neviem co vsetko bude....ale folklor jej bude pokracovat teda z pripravky ide do 1. triedy 😉 ale ak nebude stihat skolu samo kruzky nebudu 😉

andrea.m
6. aug 2009

filipko mal v škôlke muzikalovu prípravku a gamnastiku a mimo škôlky karate. na to karate zatiaľ chce chodiť na školske krúžky ho teda nedám na žiadný.

aplless skús niečo cez internet.

mimomu
6. aug 2009

viki chodila v skolke na vytvarnu,tanecnu,anglictinu.a popri tom do zus na tanecnu predpripravku.
baby,chcem sa vas opytat,ake maju vase deti recove schopnosti.......myslim tym,ci rozpravaju pekne,cisto,ci tvoria suvisle vety,ci nehladaju dlho vhodne slovicko?a tak.

marcca
6. aug 2009

aplless 🙂 všimla som si 😉 skús cez internet ako ti poradila andrea, je tu toho kopec 🙂 😉

my sme mali tiiež v škôlke výtvarku, tanečnú a angličtinu (vidím, že tieto vedú po celom slovensku 😀 ) - tanečná ju moc nebavila, lebo musela mať sukňu 😝 na výtvarnej nás prekvapila, keďže pán učiteľ v nej našiel skrytý talent 😀 a anglina nič moc...noooo, pár slovíčok sa na ňu nalepilo 😉 😀

mimomu - k tej rečí...nerozprávame stále čísto, už takmer rok chodíme k logopedičke, mala úplne drevený jazyk 😖 ale vidno zlepšenie, už len natrénovať "r" 🙄 ... chodíme poctivo aj teraz v lete 😉
inak slovnú zásobu má slušnú 😉 súvislé vety jej problém nerobia...len zase rozpráva rýchlo 😒 a to nie je dobre, keďže by si mala dávať pozor nato, aby to bolo predovšetkým čisto...lenže už to má tak zafixované a to je najhoršie 🙄

aplless
6. aug 2009

ahojte no aj na nete som pozerala a co sa mi pacili tak 60 až 80eur akoze to je uz dost drahe a radsej by som ju chcela vidiet aka je kvalita a tak no este pockam do 20teho ci podostavaju a potom uz urcite dakde kupime v tescu sa mi par kuskov pacilo takze zajdeme tam a hotovo,,,,,,naši mali tiez vela kruzkov v školke ,,,,,,s rečou problem nema pekne a čisto vyprava aj r sa naucila skoro sama od seba asi v 4roch rokoch len obcas si zameni pismenka snazim sa ju opravit a naucit ju to spravne vyslovit,,,,,,,,,marca no ta moja by zase furt len sukne nosila to mame stale problemy pri obliekani hlavne v zime

marcca
6. aug 2009

aplless - no my máme opačný problém čo sa oblečenia týka 🙄 🙄 🙄
a z tašiek sa ti topgaly nepáčia?

zusikk
6. aug 2009

no my sme sa dohodli ze tasku kupime topgal ale po vyplate teaz bude mat meniny koncom augusta tak to tak spojime uz ma do skoly z pomocok vsetko a dufame ze dalsie istrukcie pridu v prvy skolsky den....a dokoncq chce ist aj tatino prvy den do skoly to som teda neratala....on si malokedy wsklbi program s nami...

laculik
6. aug 2009

Nasa tiez cisto rozprava a vela. Otestovali (skolska zrelost test) jej verbalny prejav a je na urovni 11 ročnych! cize asi tak, dost nevtipne 😨 moj brat sa smeje, ze jeho synovia v šestnástich, nie ze nepovedia ale ani nepochopia, co ona vie povedat teraz! 😀 😀 😀
Chodi na judo, to sme naschval dali, aby sa jej nie len intelekt vyvyjal 😅 . Na nic ine ju v dvoch rokoch a tristvrte nechceli zobrat, len toto. Tak tam uz ostala, dufam, ze aj buduci rok bude chciet. V nultom mali anglinu a teraz v prvom aj nemcinu budu mat. A chodila v druzine klasicky na vytvarku. A este sme s nou chodili aj do kruzku (nieco ako "obohatenie") do inej skoly, kde rozne zaujimave veci (vesmir, dinosaury, ludske telo, atd) preberali.

marcca
6. aug 2009

laculik, to judo by sa aj nám páčilo 😀 😀 len keď my tu také nič nemáme 🙄 🙄

andrea.m
6. aug 2009

http://www.topgal.cz/batohy/skolni/CHI-134/G---...

aplless kamoška kupila dcérke tento v papierníctve za 1500 sk a je super aj kvalita dobrá.

filipko rozpráva všetko aj R len rozpráva rýchlo a šušle kdže mu chýbaju dolne predne zuby

laculik
6. aug 2009

marcca, su tam len dve baby a medzi starsimi nie je ziadna, tam by malá mala ist koncom roka a jasne ze sa jej to nepaci, ze jedina baba. tak uvidim kolko tam este bude ochotna chodit. rozmyslame aj nad volejbalom, kedze je dost vysoka, tam by ju aj zobrali, ale treningy su o druhej popoludni, neviem ako by sme to stihali...
Bola pred par mesiacmi skusit aj na baskete ale tam sa jej az tak nepacilo, lebo nehadzali do koša 😅 . Inak som s detskou psych. riesila kruzky a ich striedanie, ze ci je to ok, ze ci by dieta nemalo dochodit vzdy aspon jeden rok. Ale povedala mi, ze prave naopak v tomto veku, nech cim viac vyskusa aby sa vedela potom rozhodnut...

andrea.m
6. aug 2009

ozaj dnes som v tescu kukla v mama a ja ten zoznam pomôcok pre prvákov a mame všetko okrem uboru,cvičiek a prezuviek ale to až na doraz aby z toho nevyrástol.

laculik
6. aug 2009

inak vy cvicky volate tenisky, alebo mate na mysli fakt cvicky - tie biele? Malá mala na telocvik normalne tenisky co nenchavaju čmuhy.

aplless
6. aug 2009

babyyyy my mame len peracnik a dosky na zošity a nejake vreceuška na prezuvky ... este kupim tasku a to je vsetko viac neriesim ostatne kupim v septembri ved ani neviem co este treba,,,,, okrem telesnej a prezuviek,,,,,, 😖

aplless
6. aug 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5931671 mne sa paci daco taketo a podmienka je ruzova farba,,,len nechcem bledoruzovu bo sa rychlo zafula skor taku tmavsiu

marcca
6. aug 2009

aj ja mám nachystané tenisky 😕 či to musia byť cvičky??

aplless - tá je pekná, ale aj cena je slušná 😀 my máme tiež len to, čo si písala + taška...viac zatiaľ riešiť nebudem 😉

marcca
6. aug 2009

laculik - a ktoré nenechávajú čmuhy...s bielou podrážkou? 😕

laculik
6. aug 2009

Nemusia byt cvicky, ved to nie su topanky na sport. Vsak nedrzia nohu.
A rozne topanky, resp. podrazky nerobia cmuhy vacsinou to je na nich napisane. Nemusia mat len bielu podrazku. Ale to sa da vyskusat, proste s podrazkou skusis spravit čmuhu v obchode na zemi, ked sa predavacka nepozera 😀 . Aj prezuvky vacsinou v skolach chcu "bezčmuhove".

marcca
6. aug 2009

laculik 😀
ozaj...a ako prezuvky čo idete dať??? 😨 ja mám prichystané kitty sandále z leta...papuče neplánujem 😉

laculik
6. aug 2009

ani ja papuce nemusim 😉 . Minuly rok mala sandale a na tento si vyprosila crocsy, ale take, ze maju dvojity remienok okolo nartu aj päty a su kvalitne, nie z trhu. šlapky majú zakazane ale plno deti ich nosilo 😒 .

ada11
7. aug 2009

ja som Maťke ako prezúvky kúpila papučky, na TV také plátenky 😉

marcca
7. aug 2009

laculik - dobrý nápad z tými crocsami 😉 veď v tom sa dobre chodí a aj to vetrá 😎 tak jej dám aspoň na výber 😀

andrea.m
7. aug 2009

čo sú crocsy pls? 😅

na prezúvky kupujem ortopedicke sandale a na telesnú plátenky na suchý zips s bielou podrážkou. pod cvičkami som myslela tie klasicke biele ešte z našich čias.na filipkovej škole to maju mať na telesnu dievčatá.

my sme dostali pri zápise zoznam takže ja som kupovala aj zošity,ceruzky,štetce,farbičky a podobne veci.

dai
7. aug 2009

laculik,
nic proti crocsam pre dospelych - tiez si ich obuvam na plaz, su lahucke a vetraju...
pre deti ich ortopedi ale absolutne neodporucaju - nemaju ziadnu vlozku , opatok, nic co by nozicku spravne tvarovalo ( ta sa tvaruje az do 18-teho roku zivota )... moja krpata dostala svoje prve - prave , nie z mileticky na svoje 2-he narodeniny od znamej - su jej este velke, myslim ze pod 25 ich ani nemaju, ale nemienim jej ich davat - po tom co som si o nich vsetko precitala ...( mala si ich samozrejme raz zacas obuje, lebo su farebne... takisto pobehuje aj v mojich podpadkovych... ale na stale nosenie su urcite nevhodne ☹ )