Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

abetka
22. sep 2009

simi ani nasa neje moc desiatu. Hlavne ked jej dam nejaku dobosku, tak to vobec nezje. Vraj si pokazi zuby 😀 . Ale inak zje aj ked nie vseko a cast necha.
A mal peniaze v penazenke??/
Aj nasa uz stratila sveter 😠

simka9122008
22. sep 2009

Hej mal tam asi 2 eurá, o to ani nejde, on ich mal v ruksaku, lebo mali branné a išli do detského areálu Anička, tam trebalo platiť vstupné + kolotoč, kto chcel a tak, no a milostivý si tú peňaženku vybral z ruksaku ešte v triede a jednoducho od vtedy ju nemá a ani nevie kde je, tak vstupné musela platiť učiteľka, taká hanba, ešte si bude musieť že som mu nedala peniaze, jednoducho ma hnevá že je nezodpovedný 😠 😠 😠 a desiatu my neje žiadnu a to mu dávam vždy niečo iné

simka9122008
22. sep 2009

musieť, myslieť, už od nervov píšem jak maďar 😝

andrea.m
22. sep 2009

ahojte. normálne vám závidím čo ste ešte doma. ja som už do práce musela lebo nebolo začo kúpiť chlieb. takže dnes sme došli domov všetci o 19.00 a teraz som dovarila večeru. filipko zmákol polku úĺoh 😝 😝 😝 no mám dosť je to fuška.

zo šlabikára berú L z matiky znamienka väčší,menší,rovná sa a z písania lastovičky. angličtinu maju 4x do týžňa kedže sú jazyková škola. desiatu mi zje aj obed.

graziela
22. sep 2009

Ahojte,
vy ste toho ale popisala, odkedy som ja pisala svoj posl. prispevok...Vlastne som vam ani nestihla napisat, ako sme my zvladli prve dni v skole...a to uz presli 3 tyzdne 😉
Nestiham precitat, co ste vsetko uz vy napisali a ake mate vy a vase deti dojmy...ja ked to tak zhrniem, tak nasa Saska od 1.dna skolu priam zboznuje 🙂 🙂 🙂 🙂 Aj pani ucitelku ma rada, aj mne osobne pride velmi sympaticka, vravia, ze prisnejsia, ale aj to treba na deti...prve dni boli deti este velmi roztatarene, rozsafne, aj ucitelka mala dost...asi tak 2.tyzden mi povedala, ze nasa Saska je strasne taka hyperaktivna...a to ona naozaj je, hlavne v tom, ze sa jej pusa za cely den nezastavi, vsetko potrebuje vediet, na vsetko a stale sa pyta, proste je taka vsetecnica...takze ju ucitelka musela trosku krotit, ale uz je to ovela lepsie vraj, len ju treba este napominat...deti to boli takto naucene zo skolky, tam nemali taky prisny rezim, takze si musia len zvyknut...
No a ulohy uz mali od 2.dna v skole, Saska ich zvladla lavou zadnou, naozaj mame ulohy napisane za 2-3 minutky, piseme hned na cisto, az som sama prekvapena, ze ako jej to dobre ide...a aj celkom pekne...vzdy mu musim brzdit, nech to trosku spomali...No ale zatial to boli len take jednoduche ciary, vlnky, sikme ciary, jednotku, lastovicky a teraz maju uz aj dvojku pisat a cast maleho pisaneho a, to brusko...takze to uz zacina byt trosku zlozitejsie, uz pomalicky pridu na rad pismenka...
Inac, my piseme ulohy asi tak hodinku po prichode zo skoly...ja som zatial doma na MD? co je naozaj velka vyhoda... Saska väcsinou pride tak okolo 11-12hod, podla hodin, a kym sa dovarim obed, zatial sa hra, potom sa naobedujeme, a nemoze sa dockat, kedy uz bude pisat...
Anglictinu zatial nemame, mali sice ako kruzok v skolke, ale teraz som ju nedala, ma 2 kruzky, tanecnu a zdravotnicky kruzok, to si sama vybrala a myslim si, ze pre prvaka je to tak akurat 🙂
S desiatou zatial nejaky velky problem nemame, snazim sa jej davat to, co ma rada, chlieb vo vajci, parok v rozku, croassant, domaci kolacik, oblozeny chlebik, buchtu a pod...Ovocie som jej dala asi tak 2x a vzdy mi ho doniesla domov, tak jej uz nedavam, iba ked ide na kruzok, tak na druhu desiatu poobede...a ovocie si potom ustriehnem, aby zjedla na olovrant, ked je doma...
A peniazky jej nedavam ziadne...aj ked ma uz pytala, ze jej kamaratky maju korunky, ze preco jej nedam, ale naco? Maju tam jeden automat na napoje, ale ked Saska hocikedy nevypije ani tie 2 dcl cajiku alebo dzusika, tak naco by mala pit tie umele zbrndy?
Inac, uz isla do skoly aj sama, mame skolu takmer za rohom, tak sme kukali z balkona a nahodou sa po ceste stretla tiez so spoluziackou, ktr. isla tiez sama, tak isli spolu...Ale este ju zatial mozno budeme chodit odprevadzat, aj kvoli tomu, ze strteneme pani ucitelku a co-to sa dozvieme...
No a mame uz aj jednu nemilu skusenost...nasa Saska si po 3 tyzdnoch skoly doniesla domov suvenir - a to VSI...Vcera nas na to ucitelka upozornila, ze maju v triede vsi, nech jej pozriem, ze ona pozerala kazdemu, ale Saske nenasla...vcera hned ako sme prisli zo skoly, som jej pozrela hlavku a skoro som odpadla, ked som tam zbadala to vypasene nechutne zviera 😠 😠 😠 Otrasne!!! My sme to doma este nikdy nemali, davno som to ani nevidela, hned sme to nasamponovali a este viac ma islo porazit, ked este aj po sampone boli tie mrchy zive....tak som este dnes isla kupit hned rano dalsi pripravok, zabalila hlavu do igelitu, uteraku, nechala asi tak 4-5 hodin a teraz uz chvalabohu sme nenasli ziadnu inu mrchu...necham Sasku este aj zajtra doma a dufam, ze aj ostatni rodicia si urobia poriadok...lebo dnes rano mi ucitelka hovorila, ze deti, ktr. ona sama nasla vcera vsi, dnes prisli do skoly...tak ich potom zrejme poslala domov...
Takze tak...skusim sa postupne podocitat, ako ste na tom vy ostatni a ponasnazim sa reagovat...zatial pa

zusikk
22. sep 2009

GRAZIELA na vsi su dobre pripravky mi sme tiez nemali ale poradim ti taku vec ze skus jej vlasky vyzehlit zehlickou na vlasy alebo kulmou prejst na vlasoch tym spalis aj tie zarodky/hnidy/.nasej som takto kulmovala proforma ked mali v skolke vsi nemala ich lepsie povedane nenasla som ale sampon som pre istotu pouzila aj som ju nakulmovala....

graziela
22. sep 2009

Teraz som trosku spätne pocitala, pozeram, ze vy aj gumujete...to my sme zatial chvalabohu nemuseli a popravde, ani ma to nenapadlo, aj ked to nebolo idealne napisane, nechali sme to tak...
A vasim detom nedavaju este znamky? Lebo pre nas to bola novinka, ked 1.den ucitelka povedala, ze tento rok nadobudla platnosti novela, podla ktr. musia deti, aj prvakov opät klasifikovat znamkami...takze my dostavame jednotky a plus k tomu niekedy aj peciatku...ale to som vydedukovala, ze len vtedy, ked je to moc krasne napisane...a ked to nie je bohvieco, tak ucitelka neda nic...alebo len V-ecko, akoze to videla...

majina.b
22. sep 2009

gumujeme, gumujeme.... zlepšenie písania je už viditeľné.

v žiackej ma už 2 jednotky, znamkuje im aj zošity...

vši so žehličkou suhlasim, ale veľmi dobrý je aj balzam po umyti vlasov, použiť ako zabal, alebo helmans majoneza
výborne posluži aj hrebeň -všivak, preventivne česať vždy

graziela
22. sep 2009

Dakujem Zusikk za tip, dufam, ze to uz mame pod kontrolou, od vcera ako sme to zistili sme precesavali tie vlasky asi tak 4-5x, teraz vecer uz chvalabohu neboli ziadne ani hnidy...o 2 dni jej tu proceduru so samponom zopakujem aj po cele 2 tyzdne...a kukat jej tam budem preventivne kazdy tyzden...Len je to poriadna fuska, fakt mravencia praca, fuj...a nasa Saska ma krasne dlhe, huste, zvlnene vlasky...uf, no makacka...

Este som chcela ku citaniu...aj nasi asi citaju, ale tym sa nejako moc nezaoberame doma, lebo Saska uz min. 2 roky pozna celu abecedu a vie si sama vsetko precitat uz davnejsie...takze toto berieme ako take samozrejme 🙂

graziela
22. sep 2009

My este do ziackej (zrkadielka) nedostavame ziadne znamky, ta je zatial prazdna...znamky dostavaju priamo do zositov...maju take velke bezlinajkove zosity, ktr. si vzdy prehnu na 4, maju tym padom 4 riadky a v skole väcsinou napisu 1 stranu a doma dalsiu...

laculik
22. sep 2009

ahojte, ani ja som tu nebola dlho. malá bola minuly tyzden v skole v prirode - super (neucili sa tam,len sa zabavali). Momentalne su na pismenku "M", ale su rychlejsi, kedze chodili vacsina do nulteho a citat, pisat uz tam vedeli 😉 . Anglinu maju 4 x v tyzdni doobeda a 4 v tyzdni aj poobede konverzaciu. A nemcinu raz v tyzdni. Skola ju bavi velmi. Domace mavaju tak raz za dva tyzdne dobrovolne, nie povinne, knihy domov nenosia, rodic si ich moze prozriet kedy chce v triede 😉 . A na internete maju stranku o triede, co preberaju a vsetky info. Cize zatial spokojnost.

laculik
22. sep 2009

a ziacku dostali za zasluhy 😀 , postupne ako sa snazili. a peciatky a nalepky nemaju, kedze ich triedna neuznava vymenny obchod, co mi je celkom sympaticke. maju slovne hodnotenia v ziackej, na konci kazdeho tyzdna 🙂 .

mimomu
23. sep 2009

dobre rano 😉
je tu niekto?

andrea.m
23. sep 2009

ja 🙂

majina.b
23. sep 2009

aj ja

mimomu
23. sep 2009

no super 🙂 ako sa mate?
andrea,ides do prace poobede?ci uz si?ako ide filipkovi pisanie?
majina,ty si domka? 😉

majina.b
23. sep 2009

ano

donara
23. sep 2009

Ahojte, a ja som tu, bola som zaviesť Ferka do školy,nnnnnnnnnnnnnnn pretože cestu tu máme takú uzku, že keď ide autobus a osobák, tak deti sú nalepené na zvodidlách, takže vôbec nemám predstavu, kedy pôjde sám. Anglinu majú 1x do týždňa, ani mi nechce povedať čo preberali.

mimomu
23. sep 2009

maji,ved nebud taka strucna. ☹ mate len jedno dietatko?od kial si?co porabas? 😀
som asi moc zvedava 😀

majina.b
23. sep 2009

včera mala taku krizu, prešla ju až po bitke. presunuli im naboženstvo na 6 hod. asi je to už veľa.

majina.b
23. sep 2009

mne sa veľmi nechce rozpisovať, jedinačik,

mimomu
23. sep 2009

aha,tak prepac 😒

majina.b
23. sep 2009

veď nič sa take nestalo

mimomu
23. sep 2009

dona,to poznam.je tiez veziem malu do skoly a berieme aj susedu 😉
maly ako v skole?

marcca
23. sep 2009

ahojte, tak naši dnes začínajú písať "a", tak som zvedavá či o nervy neprídem...lastovičky, vlnovky a pod. jej šli dobre, no ale toto bude tvrdší oriešok 😀 😝

ktosi tu spomínal tú mliečnu desiatu dotovanú štátom - tak aj my odvčera máme kartičku a spokojnejšiu som ju už dávno nevidela...tak si chodí na mliečko, hlavne že doma by niečo také ani neskúsila 😅 ale no dobre, aj tak jej desiata nikdy nestačila 😀

od pondelka chodí domov sama, príp.s kamošom tretiakom a je na seba aj patrične hrdá...trvá jej to síce skoro hodinu (so mnou 20 min.), ale dáva pozor...aj 5x sa pozrie či nič nejde, tak by to malo byť ok 😉

mimomu
23. sep 2009

majina,bolo by fajn,keby si za tie vety alebo slova davala aj smajlikov,lebo niekedy si clovek zle vysvetli veci a ked tam su,tak vieme ako to bolo myslene 😉 🙂

donara
23. sep 2009

Musím povedať, že po tých včerajších 4 včielkach je to super, totálne bol unesený, dokonca mi vylúpal fazuľu a pomohol pokosiť trávnik. A na dnes sa veľmi tešil. Dúfam, že aj dnes príde spokojný. Dnes majú 4 hod, takže o 11 aby som šla po neho. Náš Matuško začal na Ferka žiarliť vystrája mu samé somariny, len aby na seba upozornil. Ja som chcela dať Ferkovi odklad, pretože je prázdninový a veľmi hravý, ale teraz som spokojná, že som tak neurobila.

mimomu
23. sep 2009

marca,viki dnes uz asi budu preberat "L" a tie lastovicky dole hlavou 😉 z matiky maju nejake kvarteto,ci ako sa to vola 😀 vcera mali "E" a ta basen v slabikari sa vobec nerymovala-neviem ktory dobry clovek to tam navrhol 😅
my mame mliecne desiaty,kt.si platime a kazdy den maju nieco ine 😉 ale bolo do nieco okolo 30 centov na den.

marcca
23. sep 2009

mimomu, my máme iný šlabikár, tak neviem čo za básnička 😀 😉 ...a podľa toho nášho začínajú "áčkom" - čítať aj písať...tak sa teším hlavne na to písanie...tie lastovičky dole hlavou jej šli najlepšie, tie len tak páckala jednu za druhou 😉 aj pozerať sa na to dalo 😀

to máte tiež fajn tie desiaty...my máme 4 druhy mliek - niečo ako acidko 🙂 ale mám pocit, že tým deťom sa vidí najviac kartička a automat a celý ten proces okolo toho 😀 ...len čakám, kedy ju stratí 🙄 🙄

mimomu
23. sep 2009

no,je to dobre,ze nemusim robit desiaty 😉 dam jej len jablcko a nejakeho napr.brumika 😉 a maju to vsetci rovnake 😉
nam tie lastovicky sli tiez celkom fajn,len neviem co na to povie pani ucitelka-ci nebude cervene more 😕