Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

roasha
23. sep 2009

my uz mame pisanie-male "a",matematika mnoziny/vaci,mensi/,a citanka tiez "acko" 🙂
v piatok prisla domov bez vsetkych prac.zositov,tak sme robili poplach...omylom jej ich vzal spoluziak... 😅 😀
anglina tiez raz do tyzdna,maju aj na nu prac zosit,ktory mohol byt "vymakanejsi",aj ked este nevedia citat,mohli tam byt slovicka ku kazdenu obrazku... 🙄 😅

andrea.m
23. sep 2009

dnes idem do nočnej takže makám 😝 robím na 12stky. aj Filipko dnes majú krátky deň iba do 11.20 takže hned ako zje obed beriem ho domov aby si stihol úlohy kým pôjdem do práce. včera sme to mali obaja s MM natesno a úlohy sa písali o 20.00. bol to des takže sa budem snažiť aby takých dní bolo čo najmenej.

mimomu
23. sep 2009

andrea,tak nech vam to ide 😀 pekny den v praci 😉

andrea.m
23. sep 2009

joj dakujem. podľa včerajšej denky dnes bude ťažká nočná ale to neva...zajtra dospím 😉

mimomu
23. sep 2009

aspon,mas pracu,co v dnesnej dobe nie je samozrejmostou 😉

marcca
23. sep 2009

roasha, pravdepodobne máme rovnaký šlabikár 😉 ...prvý raz čítam, že niekto bere to isté čo aj my, keďže väčšina tu majú lipkov...už sa mi niekedy zdalo, že my ideme úplne naopak 😀 😀

ja som už pobehala mesto, banky...kopec vybavovačiek a nerada to nechávam na poobedie, s 2 deťmi je to ešte horšie...simi má dnes florbal, takže ideme až na 16...dnes pekne pôjdeme pre ňu 🙂

andrea.m
23. sep 2009

tak ja už mám Filipka doma...ešte oddychuje ale zachvíľu ideme na úlohy. dnes nemaju doma pracovné zošity s písania...na nástenke bolo že maju DU napísať na papier a od pondelka používajú perá.každý deň sa treba podpísať do šlabikára že dieťa 5x čítalo. už to trochu prehnali 😠

donara
23. sep 2009

No mi už máme úlohy hotové, bolo toho neúrekom, ale kedže dnes dostal zasa 4 včielky, tak to šlo samo. V utorok máme rodičko, to som teda zvedavá.

abetka
23. sep 2009

andrea- 5x 😲
Nasi este pera nie, tak som zvedava. Nasa cita tak 1-2 x slabikar a dnes nemali ulohy, tak len cvicime a take domace pocitanie robime doma. 😉

roasha
23. sep 2009
mimomu
23. sep 2009

tak my,sme sa prave doucili 😉 mali toho strasne vela,podla mna 😠
aj my mame citavat s detmi 5 krat slabikar.

anlu
23. sep 2009

simi vasi uz mali branne? Claire mala dnes a boli na anicka taka vytesena prisla asi sa tam dobre vyblaznili 😀 a mala dnes aj prvy krat vytvarnu

marcca
23. sep 2009

roasha, máme ten istý 😉 ako vám ide "a"? 🙂

čítať 5x denne??? 😕 😕 veď by ma šlak trafil 😝 ... u nás dnes bez úloh, keďže máme stredu, ale riešili sme iné veci... 🙄 🙄

monika0001
23. sep 2009

mimo - 😠

bodka13
23. sep 2009

roasha 🙂 marcca 🙂 ...máte super šlabikár 😉 ...my sme ho mali pri staršom synovi a páčil sa mi viac ako tento čo má Davidko 😒 ...vy sa najskôr naučíte samohlásky a až potom idete na M a ostatné spoluhlásky

čítanie 5x ten istý článok,alebo stranu so slabikami je blbosť 😠 lebo už na tretí krát to vie dieťa naspamäť...aspoň náš starší syn vždy pozeral mimo šlabikár a recitoval čo tam bolo napísané...som to zrušila a čítal iba toľko krát aby to vedel - niekedy 2x a niekedy aj 10x,ale to bolo aj o tom ako sa mu chcelo učiť...Davidko zatiaľ nemá nariadené koľkokrát majú čítať,prečíta mi to raz a hotovo,a prípadne mu dám na skúšku preskakovane prečítať slabiky(aby sa to nemohol naučiť naspamäť😉 )...dnes čítali I a v matematike robili č.4-kvartetové karty

aké učebnice majú vaši drobci na Aj?...dnes mal napísané v slovníčku že majú priniesť 16.5€ na učebnicu - ale nenapísala názov

anlu
23. sep 2009

no u nas by bolo zbytocne citat 5x lebo Claire uz asi rok vie citat tak ona si sem tam precita aj rozpravku kratku ale podla mna sa naozaj skor naucia naspamat ako by sa naucili citat 😕 alebo tak ako bodka pisala, popreskakovane citat

nestakova
23. sep 2009

Ahojte mamicky. Bola som tu naposledy na zaciatku sk.roka a teraz ked to citam, tak ma pot oblieva. Mam prvaka. V skole mi povedali, ze v druzine s detmi robia domace ulohy /do pol stvrtej/. Tak som si povedala, ze budem pre neho chodit az po uvedenom case a potom ho uz necham doma len pohrat, vybehat a vyjasit sa. Vobec nic s nim necitam, nepisem, nekreslim, neuci sa nic naspamat. On sam sa raz asi na 15 minut v nedelu rano pozrel do nejakeho zosita - myslim ze to bol pracovny zosit z matematiky a nieco si tam "kreslil". To bolo vsetko co od zaciatku septembra moj maly prval riesil doma v suvislosti zo skolou. Ja som ho nechcela nutit, pretoze nikdy nemal vztah ku kresleniu a sedeniu nad ulohami (teda pracovnymi listami ako to v predskole nazyvali).
Ale ked citam co vsetko vy s Vasimi prvacikmi doma absolvujete, tak som zaskocena a rozmyslam, ci je v poriadku ze sa sa mu nevenujem (co sa pripravy do skoly tyka).
Ake maju Vase deti predmety?
Mne sa zda, ze moj ma len slovencinu, matematiku, prvouku a sport a nemcinu. Ziadnu hudobnu ani nic ine.
Taktiez nasi nemaju ziadne ziacke knizky. Na ostatnych skolach ich vsetci maju? Odkial viete co mate s detmi robit? To sa pytate ucitelky? (nasa uz tam o stvrtej poobede nie je a rano ho vozi manzel, takze od toho nic neviem) Alebo ulohy deti maju nejako poznacene? Moj prvak mi nic nepovie - ani co mali na obed, ani ked nieco vyparati (urcite sa toho najde) ani co sa ucili (proste partizan). Tak som teraz uplne pomylena. Ci dieta nechat vyblaznit po skole (ved v skole toho maju dost) alebo je treba s nim este okrem skoly dalej preberat ucivo (pisat, citat, basnicky).
Dufam, ze sa najde niekto, kto mi potvrdi, ze to vsetko robit netreba. Ja som si myslela, ze nase skolstvo je uz o 25 rokov dalej ako bolo ked som ja bola prvacka. Pamatam si "male tlacene a, velke tlacene a, male pisane a, velke pisane a" - to sme museli vsetci tridsiati ziaci jeden po druhom "odriekavat".
Ked som pozerala ten slabikar od Stefekovej - zdal sa mi velmi pekny a vobec nie ako volakedy. Ziadne od "a" po "z". Je to tam cele take "nezavazna", poprehadzovane. A zda sa mi ze je to aj pre tych co vedia vsetky pismenka uz pred nastupom do prvej triedy ale aj pre tych co este abecedu nevedia.
Tak prosim o info

anlu
23. sep 2009

nestakova, moj nazor je taky ze ucit sa maju v skole a nie doma, preto som aj pre svoju dceru vybrala taku skolu kde to tak funguje, ved chodi domov o 16.30 tak si neviem predstavit ze by sa este doma mala mordovat s ulohami. Ak si ich tvoj syn urobi v druzine tak si myslim ze robis dobre, ze ho nechas doma sa uz len hrat. U nas dostavaju ulohy len na vikend aj to zatial mali len z matematiky nejake lahke. Jedina zlozitejsia uloha co mali, tak bolo ze si mali niekde vyhladat nieco o indianoch ako ziju a tak. Samozrejma s tym sme jej pomohli (pohladat na nete a vytlacit) Popripade ak si nie si ista tak sa mozes spytat (alebo nariadit manzelovi nech sa spyta) ucitelky ako mu to ide ci treba este nieco robit doma. Ale asi ak chodi do klasickej skoly tak ti povie ze mas robit to co robia vsetci 😒 cize citat, pisat a neviem co este...

andrea.m
23. sep 2009

nešťáková Filipko maju tieto predmety:slovenský jazyk,matematiku,prírodovedu,angličtinu,hudobnú,výtvarnú,telesnú,informatiku a etiku+naboženstvo podľa toho kto čo chcel.
domáce im učiteľka značí tak že zakruškuje číslo strany alebo príslušného cvičenia a my si to musíme doma všetko skontrolovať a podľa toho píšeme čo treba. takisto ked vidím že napr.z matematiky ma začatu a nedokončenú stranu tak ju doma dokončíme a takisto aj z iných predmetov.
to čítanie 5x mi tiež príde ako riadná blbosť aspoň vo Filipkovom prípade.takže prečítae raz dva krát a ja napíšem "čítal 5x" nahodím autogram a je to. vo Filipkovej škole sú veľmi nároční na tie deti ešte neviem čo by po nich nechceli.

anlu
23. sep 2009

andrea si v praci na nocnej?

mimomu
24. sep 2009

ahojte bublinky 🙂
je tu uz niekto?

zusikk
24. sep 2009

som tu ja 🙂

roasha
24. sep 2009

nestakova,az si ma zaskocila,v prvom momente som zapochybovala,ci zijes na SK 😅 😀
predmety mame ako pise andrea,plus triednicka hodina,na ktorej maju dopravnu vychovu/aj s ucebnicou/,ucebnice resp.pracovne zosity maju kompl.na vsetky predmety,okr.TV 😅 😉 🙂
slabikar citame max 2x,viac ju netlacim,pretoze uz vie tiez citat... 😎
vcera sme mali dost vela uloh,napr. len z matiky 3ulohy/dva prac.zosity plus klas.zosit/,potom slabikar citanie,a anglinu si mali len vyfarbit obrazok.prirodovedu sme uz ani nerobili,lebo ju uz tento tyzden nemaju. 😅
no podla mna na prvaka aj veeela,a to ani z pisania vcera konecne nemali nic.
normalne som povedala,ze to nie detom,ale rodicom davaju ulohy...lebo niekedy su tie maticke ulohy take,ze dospelak sa musi zamysliet nad tym... 🙄

roasha
24. sep 2009

znamkovanie klasika,ako som uz pisala,ich zacali znamkovat hned,a norm.ziacke knizky,zatial kazdy den 1-2 jednotky...klop,klop 😵

roasha
24. sep 2009

este vas prosim,kto uz robil z prirodovedy tie hodiny,hodte navod/aby sa tocili rucicky/...nech nemusim rozmyslat... 😅 😀

anlu
24. sep 2009

aj ja som tu ale iba na chvilu 🙂 vypravila som prave Claire do skoly a idem ulozit Oli spinkat

roasha aj mne sa zda ze vam davaju vela uloh, teda vasim drobcom 😒 a predmety mame aj my take este informatiku maju

mimomu
24. sep 2009

zusikk z prace? 😉
roasha a co je horsie ako jednotka?normalne 2 alebo len nejaka peciatka?pretoze mi prechadzame az od oktobra na znamkovanie.viki mala vcera 3 vcelicky s poznamkou ze slabiky cita pomaly,tak sme trenovali.podla mna jej to islo dost dobre.
nestakakova a to vam vobec neoznacia ulohy?alebo ich vobec nedostavaju? 😕

roasha
24. sep 2009

no vela....vzdy maju z matiky,pisanie,slabikar... 🤐
ale vcera ma to dostalo,ze 3 z matiky/o.i./,aj ked dnes ju nemaju,ale ja som dnes v skole,tak by sme to museli robit vecer,tak radsej sme to vcera vsetko odbili... 🙄

roasha
24. sep 2009

mimomu,normalne znamkovanie maju od 1-5,a spoluziaci maju veru aj 2,aj 5. 😅
v piatok totiz ditko prislo bez vsetkych prac.zositov/omylom jej ich vzal spoluziak/,tak jeho mamina nam nakukala do zositov,lebo sa ma "akoze pytala",ci uz mala aj dvojku nejaku.... 😅 😀
...ze oni maju skoro same dvojky... 😅 😀

roasha
24. sep 2009

a 5 dostavaju ked si opakovane neprinesu pomocky/romovia,a je ich pozehnane/ 😒