Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
30. sep 2009

mazančik super...potom napíš čo na to v škole 😀

anlu
30. sep 2009

no vidis maznacik aj po rusky sa nauci 😀

andrea, ked ona je taka betarka ze narokom nezahryzne s tym zubom 😠 ale vyskusame vsetko 😉

nestakova
30. sep 2009

Mojmu padaju zuby od maja minuleho roku a to mal teraz v nedelu iba 6 rokov. Tiez bol problem, ze zub sa kyval a nie a nie vypadnut. Nechcel si ho dat ani pozriet a nie to este vytahovat. K zubarke ma vobec nenapadlo chodit. Ale stalo sa nam s jednym zubom, ktory sa velmi kyval, ze ho maly aj s hamburgerom prehltol. Ani nevedel ako. Iba som sa ho spytala, ci to ma kecup na tej žemli alebo čo /zdalo sa mi to nejake jasno červene/ a tak sme zistili, že to nie je kečup a že už nema zub. 😀
Chuda moje bol cely zdeseny, čo sa bude diať, tak som mu to vysvetlila, ale spokojny ešte par dní nebol ☹
Takže radim prehovoriť a nejakym spôsobom ten zub dostať von skor ako ho zje. Trebars skuste aj tu zubarku.
Ja mam problem, ze prvacik si strasne vymysla, klame a tajne si nosi hracky do skoly. Ucitelka mi povedala, ze je jediny z triedy, ktory sa dokaze prehrat celu hodinu. Hracky mu zakazala, ale on ich aj tak tajne pašuje do školy. Pod zamienkou, že si ide robiť úlohy /aj keď mi družinárka povie, že ich má hotové/ a že ho nemám vyrušovať si dnes zbalil do tašky dvoch bionicles. To bude zajtra prekvapko, keď otvorí tašku a tváre kamaratov aj jeho sklamane skysnú ☹ Chúďa moje malé. Ako riešite podobné veci? Ja z toho nerobím paniku. Ale manželovi to vymýšlanie a malé klamstvá nášho syna hrozne vadia.

roasha
1. okt 2009

nasi pisali pisomku z matiky min tyzden,mala jednotku v ziackej,a ked som sa pytala,co to bolo za pisomku,povedala,ze nic nepisali 😅 😀
nasla som ju v malom zosite,mali urcovanie mnozin,vacsie,mensie,asi zo 6prikladov. 😅
keby pani ucitelka videla,ze ja som jej dala dva stlpce takychto prikladov A4 format/potrebovala som cosi robit,aby som ju zabavila/,a ona mi to doniesla asi po minute,uplne bez chyby 😕 😅 ...skoro som spadla z noh 😀

mimomu
1. okt 2009

roasha,to je super,ze jej to tak pali.nasi to este nebrali,ale zda sa mi to zlozite. 🙄
napis ako vyzerali tie priklady 😉 dik

roasha
1. okt 2009

ako sa dava to znamienko na klavesnici vacsi,mensi? 😀
napr.6je vacsie ako 2
3=3
5je mensie ako 6
😀 😀 😀

mimomu
1. okt 2009

aha,tak to budu brat dnes,lebo vcera sa len ucili ze co ktore znamena.davala som jej to napisat 😉
oni maju aku matematiku?nasi z tymi domino obrazkami 🙂

roasha
1. okt 2009

mimomu,tiez,a druhu maju taky šašo je vpredu

mimomu
1. okt 2009

nasi druhu nemaju 😕 mozno ked ju vypisu,tak dostanu aj druhu 🤐
teraz idu v slabikari na pismeno V a v pisani vypisali cely zosit,tak snad pojdu do dalsieho.

roasha
1. okt 2009

no ved mne to tiez ide pekne na nervy,mala stale nosi do skoly obe matiky,a do tej sasovej robia len obcas 🙄
ako by im ucitelka nemohla povedat den pred,zajtra si doneste aj druhy zosit.
ozaj toho maju dost trepat,ked maju prac.zosity na vsetky predmety 🙄

mimomu
1. okt 2009

nasi maju len slabikar,pisanie,matematiku.a 2 krat do tyzdna a.j. a potom este raz hudobnu.a maju 3 male slovnicky a hotovo.nemaju az tak vela 😕 a prirodovedu a nabozenstvo si nechavaju v skole.

roasha
1. okt 2009

mimomu,ale nasi maju na vsetko prac.zosity,este aj na hudobnu,a vsetko to vlacia hore-dolu,lebo mavaju aj z prirodovedy ulohy 🙄

mimomu
1. okt 2009

roasha,nasi maju ulohy len z citania a pisania,ziadne ine nemaju a preto asi maju tak vela pisat na du 😕
kde ste ostatne beby? 😕 😕 😕

bodka13
1. okt 2009

ahojte 🙂

roasha....znamienka mám na dvoch tlačítkach vedľa písmena M a dávam ich pravým Alt

nestakova...aj Davidko si sem tam niečo pribalí,ale vždy mi to povie alebo si to dá pred školou do tašky 😉 -zatiaľ nič nepašoval na čierno 😀 😀 ...asi budeš musieť pravidelne kontrolovať obsah tašky,alebo urobiť dohodu =môže sa s tým hrať cez prestávku a v družine inak mu to pani učiteľka zoberie a vráti až na konci šk.roka 😉

lubkaj
1. okt 2009

My sme sa az vcera zacali trapit so slzickami na a. No to bola hroza! Vsetko ostatne ju bavi, citani a matematiku ma hotovu hned, ale toto bol des. Dostali pisat 4 riadky, ale dalsie 3 riadky nestihla v skole, tak sme dopisovali... Po kazdom jednom pismenku, ci sa uz vydarilo alebo nie, polozila pero a vymyslala nieco ine (typu "Aha aku basnicku viem!", "Uz ma boli rucicka", "Som smadna", "Chcem cikat", "A vies co sme dnes robili v skolskom klube?", atd., atd.). Pisali sme takmer do deviatej a to sme sa s manzelom pri nej striedali, lebo jedneho cloveka by dokazala tak vytocit... A dokopy sme jej strhli 15 centov z vreckoveho...

Znamky este nemame, vraj v polovici novembra, ale zatial nosi same usmevceky.

marcca
1. okt 2009

fíha, tu už sa aj písomky píšu 😕 😕 😀 ...my sme včera dostali 1 z TV - že kotúľ vpred 😉 ...inak som nevedela, že TV sa tiež klasifikuje 😕 😕

lubkaj, teda ty máš trpezlivosť 😉 mňa by už dávno šlak trafil 😀 😝 ...a že do 9 😕 to si ani panelák nestihla 😀 😀

abetka
1. okt 2009

ahojte. Nasi mali v caspopise pohladat pismenka , ktore poznaju, z matemetiky neico dorobit a dorobit si pisanie. Ideme este citat a este skusime precvicit matiku. Este nepisu ani preom. 😝

majina.b
1. okt 2009

dnes pisali písomku zo slovenčiny, doniesla ju domov, otazky komplet na obidvoch stranách A4. boli tam aj chytáky, čo sa mi zda na 4 týždne školy dosť 😒

pisomku z matiky domov nedoniesla, tak neviem čo tam bolo

keby ste videli zošit z matiky, priklad -čisla pisane do dvoch riadkov hore kopcom 😀 😀 😀

maznacik007
1. okt 2009

tak my mame prve styri 1111 .... v ziackej... 😉

zajtra maju sportovy den...

maznacik007
1. okt 2009

a z toho jednu z nejakej basnicky.. a pytam sa jej to ste mali naspamet a kedy si sa ju ucila.. a ona ze vecer v posteli... som si ju citala a uz som ju vedela.. 😉

ukana
1. okt 2009

maznacik, aj my mame zajtra sportovy den 😉 , idu do prirody, dnes prve dve jednotky z matiky doniesol 🙂 v utorok mame rodicko, som zvedava 🙂
tvoja mala je sikulka, sama sa naucila basnicku 😅 😕

anlu
1. okt 2009

no to sa mi zda dost skoro pisomky 😲

dnes pisali a este mi Claire hovori ze sa lucili a ja ze s kym sa lucili 😲 (som sa zlakla ze im ucitelka odchadza) a ona ze s pismenkom a 😅 a zajtra zacinaju pisat m
a mali uz aj flautu ale ona si nepamata kedy 😕 z angliny mali farby ale uz sa ucia aj ako sa pisu a z matematiky neviem ale tia vacsie, mensie rovna sa uz mali minuly tyzden

bodka13
1. okt 2009

majina...písomka na dve strany A4 a boli tam chytáky 😕 ...môžeš nám ju sem hodiť do albumu alebo aspoň napíš čo tam bolo?
...a v písomke z matematiky mali čo?

...pozerám,že niektoré deti už vedia čítať 😕 ...náš pozná iba písmenká,ale že by z nich vedel spojiť slovo to nie

ukana...aj my máme v utorok rodičko 😉 stretneme sa pred školou? 😀 😀 😀

anlu...majú asi fajn pani učiteľku 😉 ...krásne im spríjemňuje učenie 😵 😵 😵

naši majú v šlabikáry prečítané U a zajtra by mali ísť na Aa+písané, v matematike sú pred stranou so znamienkami a písali sme včera aj dnes slzičky takže zajtra bude asi cele "a"

majina.b
1. okt 2009

naskenovať nemam ako, podpisala som a zajtra ju vrati učke

napr. zakružkuj A :auto, autobus,... zväčša slovička z 1 A, len jedno akvarium
to iste z pismenom I
su nakreslené obrazky. otazka ktorý obrazok začina pismenko M
doplň pismenko z obrazka - slnko -pismeno L

atď..

majina.b
1. okt 2009

z matiky počitaju lastovičky

anlu
1. okt 2009

bodka naozaj je velmi zlata ta ucitelka, si predstav ze v skolke ich dokazala naucit z vlastivedy veci co sa ucia stvrtaci ale ona ich to tak zaujimavo ucila ze sa to v pohode naucili 😲 dokonca aj riaditelka zasla ake sikovne deti ale aj ucitelku maju. Ona totiz bola minuly rok na skusku ci sa osvedci 🙂 ved vies ako som sa zlakla ze s kym sa lucili ze by prisli o taku super ucitelku 😕

bodka13
1. okt 2009

myslím že to nebolo také ťažké 😉 ...deti to skôr vnímali ako hru a určite to robili s učiteľkou,musela im vysvetľovať čo majú urobiť...naši to robievajú na hodine,alebo na domácu 😉
...tie lastovičky sú až za znamienkami?...ale asi máme inú matematiku,naši tam žiadne lastovičky nemajú 😉

anlu
1. okt 2009

ja ani neviem co maju v matematike 😅

inak s tou zubarkou sme vela neporiesili lebo zajtra nerobi, dnes sme ju nestihli tak az v pondelok, jablcko nepomohlo ani rozok tak zajtra idem zhanat kukuricu 😀 a ked ani to nepomoze tak v pondelok zubarka

bodka13
1. okt 2009

anlu 😀 😀
...s tými zúbkami si teda užijeme a drobci tiež 😒 kým vylezú-vypadnú a narastú trvalé

anlu
1. okt 2009

tak tak, stale sa nieco najde, ale ved to aby sme sa nenudili 😀

zajtra ma tanecnu to akoze telesna, minuly rok mali to iste ale sa jej tam nechcelo chdit tak som jej vysvetlila aka frajerka bude ked bude vediet dobre tancovat tak uz sa tam tesi 😀 😀