Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

simka9122008
14. okt 2009

Tak mne dnes malý doniesol prvykrát 3 zo školy, písali diktát a on chudáčik sa tak sústredil na krasopis že nestihal písať a vynechal 4 písmenka, no čo už, ale v žiackej ju nemal, iba v zošite ☹

andrea.m
14. okt 2009

3? fíííííha to ich dosť prisne berú..no ale vysvetlí to prváčikovi ktorého už dva mesiace cepuješ aby pekne písal. našich ešte neznámkuju ale diktát už písali a včielka zaňho veru tiež nebola. 😖

simka9122008
14. okt 2009

Tiež som tomu nechápala, teraz ich učí iná učka, ale idem si to zajtra zistiť, prečo dostal 3

jaduska
autor
14. okt 2009

Andrea - s tou družinou to teda nemáte nejaký super systém.... A tá trojka asi veľmi nepovzbudí....podľa mňa by si to mala učiteľka odkontrolovať, či už to majú deti napísané, veď sú to prváci.... A hlavne nedaj pred Filipkom vedieť, že si rozčarovaná zo školy, lebo to bude aj on zle znášať...

Naši tiež už písali diktát - písmenká. San dostala jednotku, ale určite nie za krasopis 😕

Inak v žiackej knižke už má pomaly zapísanú celú stranu známkami. Asi je to tým, že ich je málo, tak ich učiteľka skúša všetkých zo všetkého, lebo denne donesie aj dve jednotky v žiackej.

melipa
15. okt 2009

tak konecne som sa preluskala vsetkym co ste popisali...som bola od nedele na sluzobke a veru nezvladali to doma tak dobre ako v septembri 😠 -ked som vecer o pol deviatej prisla, Di este nemala mala spravene vsetky ulohy, tak sme este pisali 😠 ...som bola strasne nastvana na muza, ale vraj nestihali a vyhovaral sa, ze nechcel to s nou napisat narychlo aby to nemala skarede 😠 😠 😠 ...no comment
som prekvapena za tu sikanu u takych malych deti 😕 ...my sa malej pytame ci jej niekto nerobi zle, ale zatial sa nestazuje...ale keby jej niekto nieco urobil,nas tatino by mu asi "usi vytrhal" 😅 ...a nas dedko o krok za nim 😀 😝 ...nechcem zlahcovat, viem ze je to vazny problem a velmi dobre a razne ste to vybavili 😉
...ja dufam ze nam nic take nehrozi, lebo musim priznat ze nas tatino je policajt a skola je v jeho rajone a jasne ze ked je v sluzbe nechodi za malou, ale uz parkrat musel do tej skoly pracovne ist, resp. tam maju tzv. kontrolne body...takze ked ho v tych ciernych maskacoch tie decka videli celkom sa bali a mali respekt 😀...hlavne ti mali, ale aj osmaci-deviataci ho celkom zdravia ked ideme spolu pre malu, lebo s tymi niektorymi sa uz v minulosti zoznamil 😅
inak pisanie - pisu zatial m, a a spajaju ich, takze vcera prvy raz pisali mama...su to dost galeje, lebo to "m" zvykne robit dost tucne 😖 a take "stojate"...a potom ked pise "ma" tak tie acka su take divne, lebo po "m" ide s nozickou dohora a tak si na "a" necha malo miesta 😖 ...a neviem jej to vysvetlit...doma ked piseme, tak jej stale vravim ze "tenke kopceky" a opakujem jej aby sklonila, tak sa celkom da, ale v skole sa asi ponahla a nasuka to hociako 😠

simka9122008
15. okt 2009

Ahojte, tak dnes ráno som zašla za učiteľkou, ohľadom tej včerajšej 3 v zošite, tak nakoniec to bolo tak že to len na skúšku písali, taký akože diktát v družine a malý sa na začiatku vrtel, otáčal a preto nestihol napísať 4 písmenká, nebol sústredený, tak dostal 3, na zato by si 1 nezaslúžil, a nech si uvedomí, aby najbližšie dával väčší pozor

anlu
15. okt 2009

u nas ze uz vety pisu 😲 no asi je to pre nich aj zaujimavejsie ked vidia ze sa tie pismenka daju pekne do slov a do viet pospajat a su taky podareny ze ked maju vo vete slovo ktore este nevedia napisat tak nakreslia obrazok 😀

bodka13
15. okt 2009

ale ste toho popísali 😕 😀 😀

andrea...s tou družinou to máte ako vidím tiež dobre zamotané ☹
...u nás vymysleli službu=staršie deti z družiny sedia na chodbe pri vstupe a chodia ohlasovať z triedy deti čo idú domov 😕 ostala som v šoku ! tiež sme písali lístky ako a s kým ide dieťa domov....3x sa ma pýtalo službukonajúce dievča pre koho idem ale ani raz správne nezopakovalo Davidove meno a 1x sa ma dokonca opýtala pre akú Andrejku 😠 😠 😠 ...tak som sa v triede pani vychovávateľky opýtala,že čo to má byť s tou službou,či pustí malého aj keď to prídu povedať tí starší školáci a ona,že keď ma bude vidieť na konci chodby a malý ma spozná tak ano 😕 ...vchod a trieda =asi 50m.....je to pre mňa nepochopiteľné 😠 ,ako ľahko by mohlo dieťa odísť aj s cudzím človekom

simka...malý sa určite bude viac nabudúce snažiť 😉aj David včera písal v škole prvý diktát... ale myslím,že v družine by im nemali dávať žiadne diktáty-aspoň ja by som s tým nesúhlasila,veď v škole toho majú dosť...naši sa v družine hrajú,chodia do čitárne,pozerajú niečo na dvdčku(príbehy Telíčko a pod.)

melipa
15. okt 2009

bodka, aj u nas je to tak s tou druzinou, nic sa na systeme nezmenilo od cias ked ja som chodila do druziny - deti maju sluzbu a im sa da karticka s menom a triedou ziaka, ktory ide domov, oni ho zavolaju a on sa prezuje a prezlecie a vyjde von k rodicom...dostavali sme na zac. roka take zaliate karticky s menom a peciatkou skoly, tak som myslela ze iba tym co maju tuto karticku daju dieta, ale videla som, ako prisli strai rodicia a hocikto a nemal karticku, tak mu kazali napsiat meno dietata na papier a aj tak ho posielaju domov 😕 ...asi pokial sa na slovensku nestane nejaky tragicky unos dietata zo skoly, system nikto nezmeni 😠

mimomu
15. okt 2009

ahojte.......fakt ste toho popisali dost 😉
ja som prave dosla z jedneho skolenia,ktore ma znechutilo na dalsiu pracu 😠 ☹
vili je v zuske na tanecnej 😉 manzel ide po nu 😝
som zvedava,co donesie dnes 😕 tento tyzden sa jej nejako nedari,lebo maju uz aj citat vety a spajat a nadychovat sa a robit a prestavky a a a 😉 v pisani su na e,a citaju tu Emu.aspon ze uz nemaju tak vela pisania ako v septembri.
ja pre nu chodim az do triedy,vobec ma netrapi,ci bude niekto na mna zazerat alebo nie 😝 je to male dieta,ktore treba jednoznacne ucit k tomu aby nikty neslo s nikym cudzim......az ked ma uvidi,az vtedy moze ist.
ako su s ucivom u vas?

melipa
15. okt 2009

mimomu - my sme tak isto v uceni, pisu a, m a dnes myslim zacali aj e, citaju Emu a v matematike skoncili brat cislo 6 a teraz myslim porovnavaju vascie, mensie, rovna sa...matiku sa skoro vobec neucime, ide jej to dobre...vlastne jedine to pisanie stale nie som spokojna
u nas ta do skoly vobec nepustia, nemas sancu ist pre nu do triedy a ani neviem kde su, lebo niekdy su v triede, niekedy v herni a ani neviem kde ta herna je 😕

melipa
15. okt 2009

ozaj, mimomu ja to poznam s tym hladanim prace, tiez som si hladala a mala som celkom dobre CV ale aj tak - na vacsine pohovorov som bola iba do poctu, alebo to vyzeralo byt dost neseriozne 😠 ...drzim ti palce, chce to cas a trpezlivost

mimomu
15. okt 2009

melip,ja robim na dohodu,ale su tam pravidelne skolenia,ktore musim absolvovat. 😝 nemam proti nim nic,len ked nejaky 25 rocny chalan,hra zo seba pana dokonaleho a my ostatni sme hlupe ovce,tak ma to vie pekne vytocit 😠

andrea.m
15. okt 2009

no u nás vyzerá tá družina vlastne tak že po vyučovaní ostanú vo svojej triede a príde k nim namiesto učiteľly družinárka. dnes som dala reč s mamkou filipkovho spolužiaka, tiež sa šťažovala že chcela čosi družinárke povedať a ona sa vykecavala s kolegyňou a mala ju dobrých 10m v paži. ked sa ten prístup nezmení tak ja sa budem sťažovať a to sa budem aj vtedy ked zistím že niekomu vadí že si chodím po dieťa poobede do triedy.

naši píšu veľke E, z matiky sú na 5.

donara
15. okt 2009

ahojte, tak mi máme toľko snehu, že sme museli odpratávať, až možme chodiť. Ako napadol, tak malý chce byť iba vonku. Včera sme pri písaní kričali na celú dedinu, nie a nie napísať veľké E. Stále to druhé bruško strhával. Bol to des aj si poplakal, ale dnes prišiel zo školy spokojný, lebo on to už pochopil a niektoré detičky ešte nie. Učiteľka im včera chýbala a zastupujúca učka im to tak nevysvetlila a už bol problém, aspon u nás.Čítajú Emu a zajtra idú na l, dúfam, že po lastovičkách to nebude taký veľký problém. V matike sú na 4, zajtra idú počítať lastovičky.Na budúci týždeň idú do divadla a cestovné si hradia sami, tak uvidíme ako to dopadne teraz. Dúfam, že sa už poučil a nebude požičiavať euro.

simka9122008
15. okt 2009

Ahojte, tak malý už dnes doniesol dve 1, jupíííííííííí, učia sa 4, +, -, a píšu malé a veľké O

bodka13
15. okt 2009

melipa...ale u nás nemáme žiadne kartičky s menom a triedou dieťaťa,ktoré by sme odovzdali službe...družinárkam sme odovzdali iba zápisné lístky,na ktorých je napísané s kým ide dieťa domov....dnes mali službu dve druháčky 😕 😕 ktoré splašene pobehovali hore-dole,a sem tam vyšla z najbližšej triedy družinárka a tá tam potom postávala miesto toho aby sa venovala deťom,ktoré má v družine😕 oznámila všetkým rodičom že je zakázané chodiť do tried 😠 hoci nás o tom nikto neinformoval...tak som sa jej spýtala,že ako môže vedieť že som Davidova mama,či pozná všetkých rodičov družinárov lebo ja som ju videla prvýkrát a jej odpoveď bola "veď vás hádam spozná alebo si napíšte lístok že ste jeho mama" 😠 ...som normálne musela predýchať hnev a na záver to zaklincovala vetou "prvácke mamy majú stále problémy" 😠 ...nechcela som sa tam s ňou dohadovať pred deťmi,ale neviem načo chcú od nás lístky keď deti pustia bez toho aby videli kto ho prišiel vyzdvihnúť...tak sa zajtra ráno chystám na pohovor za učiteľkou alebo zástupkyňou pre 1.-4.ročník

z učiva : píšeme mama,čítame E/Ema a v matematike berieme 2....už sú hodnotení známkami ale žiacke ešte nemajú 🙂

andrea.m
16. okt 2009

boadka šak samozrejme že máme problémy. naše deti sú predsa na škole najmenšie a sú tam najkratšie. ked bude ôsmak predpokladám že trafí domov sám aj o sestru sa postará. 😠

radka12
16. okt 2009

Ahojte. Nerozumiem ako môžu písať vety, keď nepoznajú ešte žiadne spoluhlásky. Vaše deťúrence majú iné šlabikáre? My sme začínali Ačkom, potom I, E. teraz píšu O. OD pondelka U a až potom M a prvé spájanie do slov.
Inak Samko sa v písaní veľmi zlepšil. pani učiteľka ho chváli, píše naozaj krásne. A matika tiež veľká pohoda. Takže super. Máme už osem jednotiek v žiackej. Aj z diktátu. Veľmi sa z neho teším 🙂

roasha
16. okt 2009

radka,presne ako pises,maju rozne slabikare.my sme ako vy,/a,e,i,o,u,teraz su na m/,vzdy idu rovnako,zaroven citanka,aj pisanka.matematika je to uz scitovanie,zatial jedna plus jedna... 🙂
jednotiek mame v ziackej uz za stranu.
vcera- dnes sme doma,skolila nas zasa laryngoska,uvidime ci este pondelok 😝 ,ale poctivo berieme vsetko dalej 😎

radka12
16. okt 2009

roasha, tak vy ste trošku popredu. Naši nabrali pomalšie tempo.

marcca
16. okt 2009

no my budeme asi najpomalší 🙂 ... píšeme stále veľké "e", pravdepodobne až v pondelok začnú "o"...nám vychádza cca týždeň na precvičovanie 1 písmena, ale ja som spokojná, všetko poriadne natrénujeme a potom sa dá na to písanie aj pozerať 😉 ...z matiky ešte na porovnávaní a číslo 6...

inak konečne víkend, hádam sa aj počasko zlepší...zajtra máme stretávku po 10 rokoch zo strednej, tak konečne zmena... sa teším 😵

abetka
16. okt 2009

ahojte. tak ja som nemala net, tak ani neviem co nove. Vcera sme mali rodicko, mala je velmi ticha a pisali pisomku z geometrie, ale mala 1, aj ked na hranici s 2. Pisanie ide cwelkom fajn, mame L,l, citanie tiez celkom a buduci tyyzden diktat. Pise uz tyzden perom, tak zatial fajn

andrea.m
16. okt 2009

naši zatiaľ píšu veľke E a písali to v poradí AME a taeraz niekedy pôju na L.

roasha z geometrie???? TO čO TAM OD NICH CHCELI?

simka9122008
16. okt 2009

Ahojte, tak naši sú na U, v číslach na 4 a už počítajú + a -, ide mu to super, vtedy čo dostal za ten skúšobný diktát 3 asi mal nejaký blbý deň a nebol sústredený 😒

roasha
16. okt 2009

andy,ja som o geometrii nepisala,ale predpokladam,ze na takej pisomke zatial len tvary/kruh,trojuholnik.../

no a ked som dnes volala za ulohy,tak uz prebehli za tie dva dni aj male a velke M,plus zacali slabiky ma,me,mi...
/aj v pisanke,aj citanke/

abetka
16. okt 2009

no na geonetrii mali takych zajacov a ratali obdlzniky, kruhy, strvorce a mali nakresleny urcity pocet nejakych potrieb a mali priradit cisla. Nasa nenapisala vobec obdlzniky,lebo zevraj to neboli obdlzniky 😀 , tak na tom stratila body. 😝

andrea.m
16. okt 2009

roi sorry sa mi to poplietlo 😅

roasha
16. okt 2009

🙂
abetka,tak to boli tie klasika geometricke ulohy,ako aj v pracovnych zositoch. 🙂

abetka
16. okt 2009

ano, take nieco. ako riesite, ked ste niekedy z deti sklamane. Poviete im to???