Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

len.petra
26. jan 2009

dakujem za podporu. 😉 tak sme sa rozhodli pre prvu skolu, dva jazyky a pocitace od prveho rocnika sa mi zdaju privela. sice chodi teraz na anglictinu, tanecnu a vytvarnu ale vsetko je to take hrave a nic ich netlaci, ziadne znamky alebo hodnotenia. verim, ze sa jej tam zapaci a pripadne moze chodit na jazyky aj pocas druziny, maju taku moznost, ved uvidime ako to bude zvladat.. a co sa tyka PC, sandrika sa obcas hrava hry, ale len cisto detske alebo logicke a spolu s nami, nesedi tam sama.. 😒

lienocka235
26. jan 2009

majina pekna taska... ked mne sa pacia take tie klasiky samozrejme s peknym obrazkom.. my hladame s konom..

to nabozenstvo.. my sme sa prihlasili.. u nas tiez v tretom rocniku to robia s tymi slovnickami po omsiach.. a musia vediet tusim 100 otazok a z toho ich skusaju.. ale dovtedy je este cas..

nasi idu onedlho zo skolky na korculovanie.. tak dufam ze mi neochorie.. 😅

monkula
26. jan 2009

jaaj a náš Jarko bude chodiť do šachovej triedy 😅 😅

vesi
26. jan 2009

Ahojte,
tak ja som sa dnes dozvedela, že nemusíme ísť na zápis, lebo tam pôjdu 12. februára celá trieda zo škôlky, na spoločný slávnostný zápis 😀
rodiačia tam môžu, ale nemusia byť prítomní, ja tam ale chcem ísť, dúfam, že to stihnem z roboty, kedže dochádzam... 😝

roasha
26. jan 2009

my sme rozmyslali nad touto taskou,inak minuly rok to bol ako vytaz testu aktoviek,ale potom ked som ju potazkala,bolo to dost,tak sme kupili za tu cenu odlahcenu,a vazila len polovicu.
http://www.batohyshop.cz/skolni-batohy/set-skol...
len tu co mame,neviem teraz najst na nete,ale potom ju fuknem.

majina.b
26. jan 2009

roasha,
nie som puritánka, ale nestotožňujem sa o obrazkom na taške, skus si ho priblížiť
http://www.topgal.sk/tasky/CHI-125/G---Red/

roasha
26. jan 2009

nad obrazkom som sa nejak nepozastavovala 😀
nakoniec sme vybrali nejaku rakusku odlahcenu,a je na nej tancujuca barbie/princezna/ 🙂

zusikk
26. jan 2009

no my sme neni ani zobraty a chlap ani nema ziadne sviatosti a pokrsteny je sice v katolickom ale ako sam vravi len preto ze vtedy sa este nevedel branit 🙂 takze nasa asi pojde na etiku.Ja sice sviatosti mam ale presvedcenie ako take trochu chyba a mala ni eje ani pokrstena z dovodu ze pan farar ju ma za ciernu ovcu a mna za pobehlicu minimalne akoby z E55 😒 takze nateraz to mame akoby vyriesene...ak bude dcera chciet moze s a pokrstit neskor sama a urobit si sviatosti.A Inak pozerala som aj tasky super typy mi tu davate mi tasku este nemame ale v lete ma meniny tak si ju pojde vybrat sama ale pod mojim dozorom tak sa mi vase rady celkom hodia....tie batohy su pekne len nasa ma 118cm tak by ju spoza neho nebolo ani vidiet nechcem aby bola taska vescia ako ona a pripadne aj tazsia 🙂

roasha
26. jan 2009

no moja ma zatial 124cm,tak ona sa nestrati 😀 ,ale ked si clovek potazka tie aktovky,tak to je dost 😅,a to tam este nic nieje. . 😅

roasha
26. jan 2009
ka77ka
26. jan 2009

ahojte...vlastne uz neskory vecer vam prajem.

som tu dlhsie nebola, lebo mam ml.dcerku choru..vlastne uz jej je lepsie-cez vikend sme trosku bojovali s kaslom a soplikmi.

citam, ze ste riesili nabozenstvo-etika...tak my byvame na dedine a u nas na skole je sice aj etika, ale vecsina deti chodi na nabozenstvo..je to uz taka predpriprava na prve sv.primanie...i ked tiez nie sme fanatici, do kostola nechodime...max.len cez velke sviatky -aj to nie vzdy 😝 , ale terezi bude chodit na 100% na nabozenstvo.

tak co sa kamaratov tyka...vsetci s ktorymi je terezi vo skolke, idu s nou aj do skoly...takze sa budu vsetci poznat.

pocitac.hry...terezka ma dovolene, ale nie kazdy den, a ked jej dovolim, tak max.hodinku...rada si oblieka princezne a barbiny..tusim je to na www.hry pre deti.sk.

jaduska
autor
27. jan 2009

kati, tak to aj naša Sandra má rada tie obliekacie hry - na www.pauzicka.sk dokonca vytvorili kategóriu, že hry pre dievčatá... 🙂

Roa - krásna taška, ešte že ju San nevidela, bo by sme museli ísť druhú kupovať 😝

monkula - šach je super, perfektne rozvíja myslenie. Môj manžel vie dobre hrať šach, už som mu x-krát vravela, nech pomaly učí Sandru, no ale ..... chlapi....no comment 😠

abetka
27. jan 2009

jaduska aj nasa ma hry dievcenske na pauzicke rada. Aj ja 😀 😀 😀 😀

lienocka235
27. jan 2009

diky za link.. na puzicku.. pozrieme.. ja jej moc nedovolujem s pocitacom sa hrat... max. obcas nejaku detsku hru.. alebo piseme cez skype niekomu..

nasa zboznuje hrat zolika aj klasickeho aj americkeho... ona je taky kartovy typ.. neviem po kom to ma.. hadam to nebudu nejake hracske sklony 😀

tasku ja neriesim.. budem asi az v lete.. lebo urcite by sme tyzden po tom ako kupime objavili lepsiu krajsiu a pod..
roasha pekna taska...

ka77ka
27. jan 2009

ahojte...
tak moj muz je tiez sachovy fanusik..jedneho casu aj chodieval na sachove turnaje.tiez spominal, ze nauci aj terezi, ale zatial sa ku tomu nedostal. 😝
terezku momentalne bavi clovece nezlob se...popripade, ked ju chyti mania na puzzle, sklada puzzle.

roa...pekna taska...no my uz mame, tak to uz neriesim.
😉

lubkaj
27. jan 2009

Rada by som sa k vam pridala. Dcerka Adrianka tiez tento rok ide do prvej triedy. Este nemame vybratu skolu (zapis mame 6.2.), ale zajtra ideme na jeden den otvorenych dveri, tak uvidime.
Tasku budeme kupovat az cez prazdniny - to ma dcerka narodeniny, tak budeme spolu vyberat ako darcek.

bodka13
27. jan 2009

vesi...my(aspoň jeden rodič) sme pri zápise museli byť...bolo treba priniesť rodný list dieťaťa a občiansky preukaz a vypĺňali sme aj kadejaké papiere

...tašku budeme kupovať tiež až v lete,hoci Davidko bude mať teraz 1.2. 6rokov..bezpečnostné dôvody 😀 on by ju všade nosil a do septembra asi zodral 😀 😀 😀

roasha
27. jan 2009

bodka,tak to bolo aj u nas,ze ju mala stale vlacila,balila do nej,ale som jej to zatrhla,uz je taska v skrini. 😅
potom sa zlakla,ze ju naozaj moze znicit... 😀

monkula
27. jan 2009

jaduška, malý má šachový krúžok v škôlke, tréner im dal cédečko, kde sašach učí hrať formou hry, má tam rôzne úlohy, aby sa naučil, ako má ktorou figúrkou ťahať, napr. koníkom preskakuje prekážky 😉

jaduska
autor
27. jan 2009

monkula, tak to je super....ja som San tiež učila, ktorou figúrkou sa ako ide -viac totižto zo šachu neviem....
Inak San tiež nesedí za PC veľa, občas ju to pochytí, ale fakt málo, sú aj mesiace, kedy nesadne ani raz. Ona sa strašne rada hrá na učiteľku....no ten krik a reči keby ste počuli....keď sa s nimi takto rozprávajú učiteľky, tak ďakujem pekne....
A naša aktovka je tiež na skrini, lebo mladšia by dokázala aj 3 zničiť do septembra. Sandra si dosť dáva pozor na veci, ale Lily.....to je iná kategória....

Ešte som sa vás chcela spýtať, my sme dali našu zapísať na súkromnú školu, ale ešte nemáme rozhodnutie o prijatí na papieri. A 5.2. je zápis do štátnej, na ozname je napísané, že zápis je povinný. Tak som teraz na pochybách, či potom treba ísť povedať, že už je zapísaná inde, alebo čo. Ak ju nevezmú do súkromnej, na štátnu zápis nestihneme, tak bude asi prúser????

Lubkaj - vitaj 😉

lubkaj
27. jan 2009

jaduska: Dakujem 🙂
Manzel ucil tiez Adrianku hrat sach. Boli sme prekvapeni, ako rychlo si dokazala zapamatat, ako sa chodi ktorou figurkou, ale vzdy ked spolu hraju ide jej len o to, aby mu vyhodila co najviac figurok 😀. Skusali sme jej ukazat, ake jednoduche je dat sach-mat, ked super ma uz len krala a ona dve veze (+ krala samozrejme 🙂), ale nevedela (alebo nechcela) to pochopit. Jej najvacsi uspech, na ktory je velmi hrda, je "A ja som raz tatinkovi dala aj sach!" 😅 😅 😅

lienocka235
27. jan 2009

jaduska.. treba ozanmit tvojej kmenovej skole /podla pobytu a sk. obvodu/ ze dieta davas inde.. do 15.2
ak ta sukromna robi nejake vyberove konanie a je sanca ze sa nedostanete tak ju tam treba ja zapisat.. do tej kmenovej skoly

roasha
27. jan 2009

mala zatial len clovece,sach som ju este neucila 🙂

lubkaj
27. jan 2009

roasha: Hej, clovece ma rada tiez. Sach je novinka od Vianoc, ked Jezisko priniesol novu sachovnicu s velkymi figurkami.

jaduska
autor
27. jan 2009

Lienočka, my sme malé mesto, máme tu trvalý pobyt a šk.obvod tiež určite len jeden... prijatá by mala byť, ale zatiaľ to máme potvrdené iba ústne a ja kým nemám papier, tak neverím..... 😝

monkula
27. jan 2009

baby a už vám niektorej prišiel papier o prijatí? Mne uč. povedala, že do konca júna to isto príde 😅 😅 🙄

lienocka235
27. jan 2009

my uz papier o prijati mame... z tej prvej skoly

kathi76
27. jan 2009

ahojte, dakujem vsetkym ktory tu pisu je to fakt dost velka pomoc niektore veci si precitat.ci uz je to zapis do skoly,alebo kupa tasky... 😉 😉 😉

majina.b
27. jan 2009

vitaj Kathi,

kde žijete, a prváčka bude kde? sk, alebo zahraničie???,

bodka13
28. jan 2009

nám povedali že papier o prijatí do 1.ročníka príde do 3 týždňov od zápisu aj so zoznamom pomôcok,ktoré treba kúpiť